С каква храна храните котката си?

  • 122 668
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 60
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Така е, още като взехме котьо ми казаха да не купувам оцветени гранули.
А относно РК не се сещам дали съм Ви разказвала как котьо отказваше да се храни с друго освен с тях. Едвам го отучих. Големи ядове имах с него, а само един пакет изяде китен за персийци. Сега и да сменям гранулите нямам такъв проблем.
Същото беше и с нашия! Като го взехме, нищо не разбирах и се поведох по акъла на ветове с магазини, че РК е вся и всьо, хранихме го няколко месеца с тях за персийски и за малки котки. После, като реших, че ще ги сменям 3 дни отказваше да се храни Rolling Eyes. А сега наистина не сме имали такива изпълнения, дори и да сменям от Орижен на Акана, Брит или Нутрам. Просто повече РК няма да му дам да помирисва.

# 61
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
И аз така!
Факт е, че имат голямо разнообразие от храни за всичко, но цената им е неоправдана и най-вече качеството не е такова какво се представя.
Малчо в момента се храни с Орижен, но ми подариха един пакет Аплауз и след това от него ще му давам.

# 62
  • Мнения: 701
Аз веднъж вече съм го писала, но пак ще го кажа. Логиката е наистина колкото повече протеини и по-малко зърнени храни, толкова по-добре, обаче: и на мене един ветеринар от магазин на представителбите на Аплауз (която е високо протеинова храна) ми каза така: високо протеиновите храни са наистина най-доброто за свободно живеещи котки (разбирай с двор, тичане, катерене и т.н.). Ако си кастрирате котака, моят съвет е да не му давате толко високо протеинови храни. Те също могат да доведат до увреждания и здравословни проблеми. Аз след това се замислих за следното: котките по селата, ако някой не ги убие умишлено, обикновенно живеят доста дълго време и не си спомням така масово да са боледували от запушвания и т.н., а там мога да ви уверя, че никой не ги храни само с месо, а със смесени манджички. Освен това в една мишка или пиле, доколкото успях да намеря данни, процента на протеини не минава 43, 45 %. Това е тяхната естествена храна. Има логика. Аз лично, понеже не съм съвсем сигурна в нищо храня с РК (35 гр. вечер,), консерва през деня и вечер, когато ние вечеряме му давам пилешко или риба (яде само пъстърва)

# 63
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Малчо в момента се храни с Орижен, но ми подариха един пакет Аплауз и след това от него ще му давам.
Погледни на Аплауз какво е съдържанието на пепел, че имам спомени че беше височко. Може и да се лъжа.
Храни за всичко... Хм, ми то това само по себе си е много съмнително. Как може да има месо "за нещо". Ако е чист протеин и пресни яйца или плодове, изобщо естествена храна, близка до натуралната, как може да има за кастрирани, за дългокосмести, късокосмести, бели, черни и всякакви още разновидности Laughing.

# 64
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Това с протеина не е точно така. Важен е генома,а генома на котката е именно геном на хищник. Не вида храна ще доведе до проблем,а обездвижването е виновника. От това,което съм изчела,а то не е малко,за храненето,смятам,че високо протеиновата храна,без зърна и всякакви други примеси вътре е идеална а котките.

# 65
  • Мнения: 701
Сигурно си напълно права. Аз изобщо не споря. Но моят кот не е чак толкова подвижен. Предполагам, че по цял ден, докато ни няма спи. По-скоро питам и аз - дали при такъв режим за него пак ще е най-добре високопротеинова храна или не?

# 66
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Сигурно си напълно права. Аз изобщо не споря. Но моят кот не е чак толкова подвижен. Предполагам, че по цял ден, докато ни няма спи. По-скоро питам и аз - дали при такъв режим за него пак ще е най-добре високопротеинова храна или не?
Той просто ще се засища с по-малко количество. Ако храната е висококачествена, без пълнежи и допълнително овкусяване, котката сама ще намали дажбата си. Естествено, ако е с разширено стомахче, в началото може би няма да й е много комфортно.

# 67
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Не съм много веща по дадения казус, но мисля същото като Кафе. Peace

# 68
  • Мнения: 679
Да кажа и аз сега:
Имаме коте на два месеца и половина, и първата храна, която й кyпих е Optima с пиле и ориз - пише, че е със 75% месо. Взех половин килограм и Мая я одобри - през половин - един час ходи да яде. Надявам се да има от тази храна в близките магазинчета, защото магазинът, от който я кyпих е доста далеч от нас. Ако я няма, ще трябва да мисля за дрyг вариант. Взех я насипно от голям чyвал за 11лв./ кг., но вярвам, че не е престояла много, защото магазинът е голям и изглежда доста посещаем. Освен това имат само няколко вида храна. Жената каза, че предлага Оптима и клиентите й главно това кyпyват.

Отделно от дрyг магазин взех паyч Felix, но няма да повторя. Малката го яде лакомо, но на мен не ми харесва на външен вид.

Ще почна да й готвя и да слагам в бyрканчета в хладилника. Така ще редyвам гранyли и манджичка, а паyчове/ пастети няма да й давам.

# 69
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Много добра идея за бурканчетата.  Hug
Само, че нали знаеш без подправки, олио и т.н.

# 70
  • Мнения: 679
Дааа, да, за подправките знам Simple Smile Имали сме коте преди, готвили сме. Само трябва да си припомня за опасните храни - май лyк не трябваше да се дава, че бил токсичен за котките ли, нещо такова. Дроб да не се дава често.

# 71
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Това е най-готиното - да можеш да даваш периодично готвена храна. Ако имах времето и аз щях да го правя Confused Embarassed

# 72
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Нашият би се обрекъл на гладна смърт, но няма да близне сварено месо. Нито сурово. Всъщност нищо друго, освен гранулите си. Сигурно е единствената котка на света, която не проявява никакъв интерес към наша храна или каквато и да е друга, освен неговата си.

# 73
  • Мнения: 679
То самото готвене е лесно, но после пълненето на бyрканчета е бавещо. Да измиеш тенджерата, да ги напълниш, да ги изчакаш да изстинат, за да ги прибереш в хладилника. Като се изяде съдържанието да ги измиеш. Не е като консервата - отваряш и хвърляш.
А готвенето представлява варене на различни продyкти заедно, докато се сварят всички. Отцежда се водата и се намачкват.
Сyровото месо, колкото и да го препоръчват, не мога да се пречyпя да дам. Нали казват, че първо се замразява с цел да се yбият някакви вредни микроорганизми. Но не вярвам в това.

# 74
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Сурово и аз не съм давала, но знам, че поне 20 дни трябва да стои във фризера за да "умрат" вредните бактерии и микроорганизми.
На моя предимно варено му давам да яде, печено по-рядко.

Общи условия

Активация на акаунт