С каква храна храните котката си?

  • 122 646
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 679
Сега се сетих, че днеска гледах гранyлите Optima и в магазинчето до нас. Цената - 10,90лв. за килограм. И понеже РК беше към 15лв., се зачyдих дали наистина е хyбава тази храна, щом е толкова евтина? Някой има ли впечатления?

# 76
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Това няма значение, като обикалях за храна за котарака докато си бяхме в Пловдив съм виждала Орижен за 11,50 кг., което ми се видя толкова евтино, че чак се учудих.  Rolling Eyes Даже си мислех, че не са Орижен и купих 100 гр. и вкъщи ги сравних с моите, бяха едно към едно. Котката ги изяде даже. Аз за Оптима за пръв път чувам. Ще потърся състава й.
Дразня се как РК държи толкова висока цена.

# 77
  • Мнения: 719
Моето коте е все още бебок- няма 2 месеца, но се наложи да го вземем защото майката не го хранеше.
Сега му давам сухо мляко за котенца и гранули за бебета Хилс които накисвам и правя на кашичка.
Интересното е, че онзи ден се добра до гранулите на пинчера които са смес от Роял Канин и Брит и едва не ги изхруска всичките докато се усетя. А неговите си гранули не ги яде освен ако не му ги намачкам.
Още не мога да взема решение с какви гранули ще го храня, но определено не искам да са Роял Канин. Не ми харесват изобщо съставките. Колебая се между Орижен, Акана и Брит. Брит-а не бил висок клас, но четейки съдържанието не разбирам защо - той е с най-много проценти месо от всички останали и не е пълен с царевица.
Преди 2 дни котето имаше стомашен проблем и му дадох пауч  Роял Интестинал. Мъника направо откачи - така лакомо не съм го виждала да яде до сега. Сигурна съм че е пълен с химии...но при липса на апетит е номер 1..

# 78
  • Мнения: X
Здравейте, отскоро съм собственик на коте, осиновихме го, не е породисто. Цопвам се тук, не съм имала никога котка и признавам си, нищо не разбирам. Абсолютно начинаеща котешка 'майка', то направо съм си 'лелка', да не кажа 'бабка'.  Grinning
Отивам да ви чета; иначе аз храня с нашата храна, когато готвя, отделям за писанка, след това посолявам. Това за нещата, които стават за нея.
Онзиден й дадохме леща - по идея на мъжа ми - изяде се за норматив. Той каза, че не е виждал такова всеядно коте.

# 79
  • Мнения: 719
Нощтна птица, почети това https://jivotinkiteydoma.wordpress.com/2013/01/11/vredni-hrani-za-kotkata/ полезно е относно храната. И наблягай на месцето, котките са ловци и въглехидратите не са им приоритет в храненето Simple Smile

# 80
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Храня котарака си с Проплан за домашни котки ,но вече е кастриран. С какво да продължа да го храня ?
Прочетох малко по подробно информацията за храните и видях ,че в Проплана има малко проценти месо . Живея в малък град ,където Проплан и Роял канин се считат за едни от най -хубавите храни .Кажете ми моля ви за кои марки да оглеждам ,оказва се че само съм се заблуждавала ,че го храня с качествена храна. Сега заради кастрацията казаха,че трябва да редувам течна и суха ,за да не се получи запушване на пикочните пътища .Той яде само неговата си храна ,човешка не иска ,а и аз не настоявам .По добре да си яде неговата .
Ще чакам съвети ,как и с какво да го храня сега след кастрацията .

# 81
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Задай въпроса си тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=923891;topicrefid=4, повече хора ще го видят и ще отговорят. Peace

# 82
  • Мнения: 493
Нашият Котьо последно е на тази храна . Много съм доволна от нея, защото се засища от минимални количества и излиза доста икономично. А и напълно изчезна миризмата от изпражненията му, която се получаваше преди. Преди това минахме през Ягуар и Акана. Сутрин му давам по 50 гр от сухата храна( която обикновено хапва за 2 дена), а вечерно време редувам сурови пилешки шийки, готвено месце от нашето( ако има подходящо), от време на време сурови пилешки дробчета( обожава ги) или рибна консерва. Също така включвам от време на време паучовете на Брит.
dreems, моят Котьо е кастриран преди 8 месеца и изобщо не съм сменяла с храна за кастрирани, а си е все със същите килограми. Важна е дозировката на храната и да е качествена. Качват от тази, която е пълна с излишни въглехидрати и също така да му се осигурява някакво движение( под формата на игра)

# 83
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Запушването на пикочните пътища не става от суха или мокра храна, а от некачествена такава. Когато пепелта, минералното съдържание и въглехидратите са в повече от минималното количество, опасността от запушване е съвсем реална.
Тази Taste of the wild ме заинтригува, изглежда ми хубава.

# 84
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
И аз след кастрацията не съм сменяла храната. Плюс кот е доста активен, така че не ми се наложи дори да го следя колко яде - периодично го меря за всеки случай, и това е Wink

# 85
  • Мнения: 667
Селските котки и кучета  не знаят повечето що е това котешка храна  ,ядат каквото и ние ядем и пак си живеят до дълбока старост . Едно време да не мислите че е имало такива глезотии като Роял канина?   Нямало е и животните пак са си расли здрави  и щастливи. Съдя по котките на баба те са големи фенове са пилешки дреболии, принцеси ,пастет ,меките салами от типа на "Телешки", "Хамбургски" или "Камчия", кренвирши и суджук един път по - младия котарак отмъкна суджука от масата . Е баба чат пат като ходи до близкия град им е вземала гранули едната котка не им е голям фен ,но синчето и ги яде и паучове са яли аз като съм им гостувала харесват им .

Последна редакция: пн, 24 окт 2016, 09:42 от iris 40

# 86
  • Мнения: 2 998
Храня я предимно с Taste of the Wild. Пробвах и с Orijen, но за съжаление не я харесва. Сега ще почна и Acana за разнообразие, дано там имам повече успех. Решила съм да и давам по-често консерви. Дано да хареса каквото съм поръчала, че трудно заменя сухата.

# 87
  • Мнения: 719
Минахме през Хилс, Акана, Аплауз - ядеше ги колкото да не умре от глад.
Сега яде Taste of the wild - лакомо и с удоволствие.Дано така си остане, че се виждам в чудо с този каприз Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 708
Селските котки и кучета  не знаят повечето що е това котешка храна  ,ядат каквото и ние ядем и пак си живеят до дълбока старост . Едно време да не мислите че е имало такива глезотии като Роял канина?   Нямало е и животните пак са си расли здрави  и щастливи. Съдя по котките на баба те са големи фенове са пилешки дреболии, принцеси ,пастет ,меките салами от типа на "Телешки", "Хамбургски" или "Камчия", кренвирши и суджук един път по - младия котарак отмъкна суджука от масата . Е баба чат пат като ходи до близкия град им е вземала гранули едната котка не им е голям фен ,но синчето и ги яде и паучове са яли аз като съм им гостувала харесват им .
iris 40, да, така е, когато става дума за котки, които има достъп навън. От поста предполагам, че за такива пишеш. Те може и да се хранят с нашата храна, но в същото време ловуват и си хващат насекоми, дребни гризачи, птици, "пасат" трева. По този начин си набавят необходимите вещества, което не става на 100% с човешката храна.

# 89
  • Мнения: 259
Селските котки и кучета  не знаят повечето що е това котешка храна  ,ядат каквото и ние ядем и пак си живеят до дълбока старост .
...
iris 40, да, така е, когато става дума за котки, които има достъп навън. От поста предполагам, че за такива пишеш. Те може и да се хранят с нашата храна, но в същото време ловуват и си хващат насекоми, дребни гризачи, птици, "пасат" трева. По този начин си набавят необходимите вещества, което не става на 100% с човешката храна.
Аз мисля същото и ще добавя още нещо към това. Апартаментните котки имат понижени енергийни потребности, докато потребностите им от витамини и микроелементи остават относително високи. Една 4-кг свободна котка на 400 ккал/дн относително лесно може да достигне дневният прием от 380 мкг вит. B1, 0.4 мкг вит. D, и 5 мг цинк. Една апартаментна котка на 280 ккал обаче изисква доста старание за да получи това чрез домашна храна. Алтернативата за такава остава готовата, обогатена храна (стига тя да е добре направена).

Общи условия

Активация на акаунт