С каква храна храните котката си?

  • 122 719
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 285
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Тази я бях загледала, но заради липсващото описание колко точно е пилето в нея (%), колко карантиите и т.н. се отказах. Нямам вяра на такива.
Ето го състава https://bulgaria.husse.com/opus-lynx#product_tabs_Ingredients
Това, че пише пиле, не означава ли, че е пилешко месо?

# 286
  • София
  • Мнения: 8 348
За съжаление не. Може да е месо, брашно и тн

# 287
  • Мнения: 5 508
кукумицинка, нормално да не е чувал. Те работят с определени фирми и до там. И в магазина, в който работя, не бяха чували за Аплауз и куп други марки. Това е, защото масово и се търси, и се предлага Пюрина, Хилс, РК и евтините храни за кучета и котки Simple Smile
Но с чуждите храни е нормално - доста от тях не се предлагат от дистрибуторите или ако се - са доста скъпи и печалбата от тях ще е нищожна, за това се залага на гореспоменатите. А тази щом е българска би следвало да се избият за нея, защото ще се взима директно от производител и цената за количества ще е по-ниска, но ... Simple Smile

МалинкаКалинка, не, не означава. Както и не става ясно, колко точно пиле има. Може и 1% да е реално, за сметка на 90% и нагоре растителни продукти.

# 288
  • Мнения: 18 993
Зизу, не е българска, шведска марка е. Но наистина не е коректно да е поднесено съдържанието по този начин.

# 289
  • Мнения: 5 508
Хммм, някой я рекламираше като българска из форума преди около година и половина за това съм се заблудила Simple Smile

# 290
  • Мнения: 18 993
Да ти кажа чесгно, има доста храни, които и аз по случайност ги знам. Понеже на двора имаме много котки, не смогваме с премиум храна да ги храним, и купуваме марки като Смила, Санабел, Бозита и пр. Те имат и мокра храна в тетрапак опаковки, нещо като пауч е, което излиза доста по-евтино от паучовете по 70-100 гр. Та  много от тези марки се произвеждат в някакви съвсем малки предприятия, тип "семейни", и ако не си намерят някой известен сайт като зооплюс да ги разпространява, вероятно си остават само локално известни. Но явно има хляб в производството на храни за животни, защото такива малки предприятийца си успяват да съществуват от 30-50 години.

# 291
  • Мнения: X
Здравейте,

онзи ден прибрах котенце (на видима възраст 5-6 седмици) от улицата, болно е от бронхит, в момента е  на антибиотично лечение. Беше и с диария.
От клиниката ми дадоха някакъв пастет на Гурме Голд (май беше с пиле, бях притеснена, честно казано, и не обърнах внимание), а снощи ми предложиха направо цяла кутия с 4 броя различни видове. Днес котето имаше едно почти нормално изхождане, но следобед  му дадох от пастета с черен дроб и вечерта отново се продриска. Според ветовете това е "лечебна храна",  само че явно не му се отразява добре точно този вид.

Прочетох цялата тема и се чудя какво мога да поръчам онлайн, което да е подходящо и да ми доставят бързо в София? Има ли физически магазин, който предлага по-разнообразна гама от марки?

От Petmall се спрях на тези:

https://petmall.bg/kotki/hrana/suha-hrana/1040435275 (Всъщност от кога е удачно изобщо да му давам гранули?)

https://petmall.bg/kotki/hrana/pauchove-pasteti/pauch-za-kotka-k … premium-cat-pouch

https://petmall.bg/kotki/hrana/pauchove-pasteti/558857804?ptto-r … tZW4tfC0xMDY2Ng==

Добавям и това към питането: Animonda Cat Carny Baby Pate

Благодаря за препоръките предварително и се извинявам за хаотичния пост; не съм гледала малко котенце от 20 г., а тогава източниците на информация бяха много по-малко.






Последна редакция: ср, 01 авг 2018, 00:13 от Анонимен

# 292
  • Мнения: 18 993
Сухата храна и пастетът на Arden Grange са много хубави. Ако имаш финансовата възможност, вземи от тях малка разфасовка суха храна (коте на тази възраст яде малко и голяма ще изветрее) и пастет. Паучът на Брит също е поносим за цената си и за здраво коте е добре, при диария е по-добре да се избягва. За пръв път чувам Гурме голд да е лечебна храна, за Роял Канин и Проплан съм чувала, че имат и такива, за специфични проблеми, макар че като цяло по-общите им храни не са добър избор. Не му давай Гурме голд, вижда се, че не му понася. За рахита и нашите малките имаха, биха им в клиниката някакви инжекции и се оправиха.

На Карни пастетът също е добър избор, но не на всички котета им се струва вкусен, на някои им втръсва, ако го ядат по-често.

За физически магазин - в Стефанов предлагат сравнително богат избор, имат няколко в София, някои от магазините им са по-големи и с по-богат избор. Може да провериш и за други зоомагазини в квартала ви. Петмол доставят в София за 2 работни дни. Коте на 5-6 седмици е способно да яде суха храна. В описанието на Арден Гранж пише, че е за котета на възраст 5 седмици- 1 година.

Последна редакция: ср, 01 авг 2018, 00:31 от кукумицинка

# 293
  • Мнения: X
кукумицинка, благодаря! "Стефанов" се оказаха, че са ми най-удобни за бърза доставка в момента, от техния асортимент поръчах пастета на Animonda, консерви на Arden Grange с пилешко и гранули на Applaws за малки котета.

Снощи му дадох от пастета на Гурме с пуйка, понеже нямаше откъде да взема друго; сутринта имаше добре оформено ако - явно наистина другият (с говеждо е бил, не с черен дроб) нещо не му е понесъл. Останалите два от кутията ще отидат при уличните котки.

# 294
  • Мнения: 18 993
Аз на Стефанов харесвам физическите магазини. Като бяхме в София, техният в района беше най-добре зареден и по-евтин в сравнение с кварталните зоомагазинчета, с любезен персонал и т.н., обаче за онлайн магазин доставят бавно. В София съм чакала седмица и отгоре да ми обработят поръчката и да мога да си я взема после от физическия им магазин, което за мен е много, ако бързам и разчитам на поръчката. Дано да са налични нещата от поръчката, за да ти я доставят сравнително бързо.

# 295
  • Мнения: X
Ох, не знам защо реших, че поръчките, които се взимат на място, ги правят с наличност от самия магазин и става по-бързо (може би защото на други места е така). Отказах поръчката, отидох на място и напазарувах. За следващия път ще знам.

# 296
  • Мнения: 18 993
Ох, не знам защо реших, че поръчките, които се взимат на място, ги правят с наличност от самия магазин и става по-бързо (може би защото на други места е така). Отказах поръчката, отидох на място и напазарувах. За следващия път ще знам.

И аз така мислех, че е с наличност от самия магазин, но не, бавно става. Не е проблем, ако човек не бърза и може да изчака седмица, примерно за следваща поръчка да поръча по-рано, отколкото му трябват продуктите. Ако пазаруваш от физическия магазин, поискай да ти дадат карта за намаления, мисля, че беше със 7% отстъпка, и попитай дали може да се комбинира с други отстъпки при поръчка онлайн за вземане на място от магазина.

# 297
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз пазарувам от Зоомагазин. Вече съм на 7% за онлайн поръчка плюс още 7% за взимане от магазин. Правя си сметката по-навреме и не ми пречи забавянето.

# 298
  • Мнения: X
Ако пазаруваш от физическия магазин, поискай да ти дадат карта за намаления, мисля, че беше със 7% отстъпка, и попитай дали може да се комбинира с други отстъпки при поръчка онлайн за вземане на място от магазина.

Благодаря, мярнах картите на касата, следващия път ще попитам за тях.

# 299
  • Мнения: X
Пак аз с въпрос... Котето е непрекъснато гладно. За 24 часа може да изяде 200 гр. от бебешкия пастет или консервата на Animonda, и пита за още, все едно нищо не е било. Гранулите не можеше да ги яде (май има язвички на лигавицата на устата), днес го прилъгах да изяде 20-тина накиснати във вода и размесени с 50-60 гр. пастет - един час по-късно пак търси храна.
На възраст в клиниката са го писали 2 месеца, тежи около 800 гр. Като го взех, сигурно от няколко дни не беше яло. Не знам какво да го правя - да му давам повече от храната, да го храня по-често (в момента гледам да я разпределям на 4-5 хранения), друга храна да пробвам...? Или да го храня с определена дажба, независимо, че мяука за още?

Общи условия

Активация на акаунт