С каква храна храните котката си?

  • 122 453
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 754
"Нутралайн" е румънска марка храна, но се произвежда в завод в Италия. Тази храна е направена освен от прясно птиче месо и от дехидратирано МЕСО, не клюнове и нокти. Аз специално имам 5 котки и ги храня години наред само с нея. Хапват си я с удоволствие. Според мен и много по-добра от Хилс и Роял Канин, отчитайки състава й. Между другото румънците и чехите имат много добри сухи храни за кучета и котки.

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 16:55 от bubanka

# 571
  • Мнения: 10 581
"Нутралайн" е румънска марка храна, но се произвежда в завод в Италия. Тази храна е направена освен от прясно птиче месо и от дехидратирано МЕСО, не клюнове и нокти. Аз специално имам 5 котки и ги храня години наред само с нея. Хапват си я с удоволствие. Според мен и много по-добра от Хилс и Роял Канин, отчитайки състава й. Между другото румънците и чехите имат много добри сухи храни за кучета и котки.


Кастрирани ли са? 16% мазнини ми се вижда множко за кастрирани котки.

Това описание достоверно ли е? Гледма по другите магазини други описания има. https://www.shop.zoomagazini.com/dynamic/viewProduct/16370/nutra … na-aktivnost.html

https://m.emag.bg/nutraline-10-kg-indoor-granulirana-hrana-za-ko … L5S0aAi07EALw_wcB

64 лв тук: http://4lapi.net/%D0%BC%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD/%D0% … %D0%BA%D0%B3.html

18% царевица??

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 16:56 от bubanka

# 572
  • Мнения: 1 754
Данните, които си извадила са на неактуализирани с новите формули и цени сайтове. Формулите и цените от поне 8 месеца са вече други. Ако те интересува погледни в официалния сайт на фирмата вносител: profipet.bg

# 573
  • Мнения: 5 051
Взех Nutraline оразмерена от зоо магазина на Попа. Притеснява ме, че котаракът подозрително бързо я хареса Grinning Става въпрос за Kitten храната, котето е на 4 месеца. Прави ми впечатление, че храната не мирише силно, гранулите са еднакви - няма различни форми и цветове.

# 574
  • Мнения: 21 270

Здравейте, мнения за горните паучове?

# 575
  • Мнения: 1 851
Nature's Protection е добра марка, няма как да сбъркате с нея. Ако имате време, прочетете за историята и изследванията им - много интересно разбиране и подход имат към храненето на котките. Аз съм взимала бебешките им консерви, защото на фона на останалите марки, които предлагат основно риба тон и пиле за малки котета, те предлагат разновидност с пуешко и заешко. Харесаха се. Предполагам, че и паучовете им са качествени. Бяха ми препоръчали и сухата им храна, но не съм взимала за проба.

# 576
  • София
  • Мнения: 3 825
Взех Nutraline оразмерена от зоо магазина на Попа. Притеснява ме, че котаракът подозрително бързо я хареса Grinning Става въпрос за Kitten храната, котето е на 4 месеца. Прави ми впечатление, че храната не мирише силно, гранулите са еднакви - няма различни форми и цветове.

Хубавият, висок клас суха храна е така, без оцветени и различни по форма парчета. Шарените са характерни за ниския клас и не са полезни за тях.

# 577
  • Мнения: 5 051
Хубавият, висок клас суха храна е така, без оцветени и различни по форма парчета. Шарените са характерни за ниския клас и не са полезни за тях.

Това го разбрах от тази тема, още не бяхме взели котето.  До тогава дори не знаех, че има проблем с масовите марки тип Уискас. Това, което ме притеснява за Nutraline, е цената. 9 лв. й е килограмът насипна. 7,50 лв. е килограмът на Фрискис. Разликата не е голяма, но пък Nutraline в сравнение с Applaws е поне два пъти по-евтина. Това са ми притесненията.

# 578
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Ако имаш възможност, купувай пакетирана храна ,не насипна. А що се отнася до качество  и цена - избираш оптималния вариант  за теб.Достатъчно е изписано тук коя храна е качествена по принцип и какво трябва да гледаш. Да не забравяме, че нашият избор не винаги съвпада с този на писаната и така докато съвпадне някой ден:)

# 579
  • Мнения: 5 051
Ако имаш възможност, купувай пакетирана храна ,не насипна. А що се отнася до качество  и цена - избираш оптималния вариант  за теб.Достатъчно е изписано тук коя храна е качествена по принцип и какво трябва да гледаш. Да не забравяме, че нашият избор не винаги съвпада с този на писаната и така докато съвпадне някой ден:)

Така е, затова първо взимам малко - насипна, за да видим дали ще я одобри. После поръчвам от сайтове.

Понякога искрено му завиждам на котарака как яде една и съща храна всеки ден без да му омръзва. Аз, ако можех така, нямаше да вися и в теми за отслабване във форума Grinning Но това е друга тема.

# 580
  • Мнения: 187
Извинявам се за ароматния коментар предварително... Grinning
Забелязали ли сте от някои храни акото на кот да е различно? Хавана (моето топче) вече успешно яде Applaws и нямам наблюдения нещо друго да се е применило, освен това. По-мекички й станаха подаръците в тоалетната и по-оформени, което аз го отчитам като плюс, преди понякога бяха като барабонки и мислих, че така става от сухата храна, но явно не е от нея. Та... всичко в реда на нещата ли е?

Категорично не е добре изпражненията да са като топчета. Това е чиста проба запек и е симптом на лошо храносмилане. Според общоприетата система за категоризация на котешките фекалии, те трябва да са като №2 от тази картинка. Мю и Лилу винаги имат такава консистенция и форма на изпражненията.

# 581
  • Мнения: 10 581
Хм... Според мен е много относителна тази класификация. Първо, едно е да класифицираш пресни изпражнения, друго - престояли в тоалетната. Simple Smile Тези, дето ги виждаш като топчета, обикновено на прясно въобще не изглеждат сухи.

# 582
  • Мнения: 6 522
Моята котка яде на Nature's Protection гранули за кастрирани, на Whiskas гранули с вкус пиле. Редувам ги - сутрин от едните, вечер другите. На обяд яде консерва (различни марки вземам) или пауч на Felix.
Започвам да се чудя дали не е много  - три пъти ядене на ден, въпреки че давам по малко количество гранули, а пауч давам половината. Ветеринаря каза - два пъти ядене (сутрин и вечер), но тя от малко коте свикна да яде по три пъти, а и аз обядвам вкъщи и е много трудно да не й давам.
Според вас дебела ли е - на 2 г. и 7 мес., женска, 4,5 кг.

# 583
  • Мнения: 5 051
Имам един въпрос: от време на време даваме на Proplan паучове. Още като го види почва едно мяукане, нетърпелив е и се нахвърля върху пауча. Не го яде на веднъж, ходи от време на време и си хапва. Но след като хапне, почва да се опитва да си зарови останалата храна. Четох, че означавало, че не харесва миризмата? Но той се побърква, като отворим пауча и мяука нетърпеливо, докато му го сложим в паничката. Вашите котки правят ли това?

# 584
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Моята котка яде на Nature's Protection гранули за кастрирани, на Whiskas гранули с вкус пиле. Редувам ги - сутрин от едните, вечер другите. На обяд яде консерва (различни марки вземам) или пауч на Felix.
Започвам да се чудя дали не е много  - три пъти ядене на ден, въпреки че давам по малко количество гранули, а пауч давам половината. Ветеринаря каза - два пъти ядене (сутрин и вечер), но тя от малко коте свикна да яде по три пъти, а и аз обядвам вкъщи и е много трудно да не й давам.
Според вас дебела ли е - на 2 г. и 7 мес., женска, 4,5 кг.
По принцип котките ядат често и по малко. Зависи колко грама на ден изяжда като цяло - ако има склонност към пълнеене. Вкъщи не хабят много енергия. Не й слагайте целия пауч - приберете го в хладилника, и на обяд дайте останалото. Разделете два пауча на три хранения, например.
Моите в началото след кастрацията започнаха да пълнеят, тогава ги ограничавах, после се урегулира от само себе си. Винаги съм им оставяла гранули, те си дояждат с тях. Общо на ден изяжда  всеки около 150-200 грама паучове, на два-три пъти, и сухата храна не я контролирам. Котарака е едър, над 5 кг, а котката е дребничка - 3,5 кг.
На брат ми котарака е кастриран, живеят в къща, и котарака обича да е навън повечето време. Има апетит като слон - изяжда паучове на феликс  по 4-5 на ден, плюс суха храна неограничено, и не е дебел, въпреки че се казва Шишо, това е защото е пухкав - зимата наистина малко се закръгля, ама лятото ги смъква.

Общи условия

Активация на акаунт