С каква храна храните котката си?

  • 122 640
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 3 836
Аз само веднъж купих 2 кг от Taste of the wild със сьомга и пъстърва и се изяде доста бързо. Сега давам Carnilove, N&D, хрупа ги и тях. Май няма гранули, които да не харесва, от високия клас.

# 601
  • Мнения: 10 598
Хахах, моите котки явно не са от "буржоазията". Grinning

# 602
  • Мнения: 1 861
Carnilove поръчах преди 2 месеца и не му се отрази добре. Не го очаквах, защото е наистина хубава храна, ако не се лъжа - чешка. Беше със запек, в стомаха му беше френската революция, а на няколко пъти имаше и кръв , та реших да се върне на гранулите на Aplaws, защото нямаше тези проблеми с тях. В тази връзка, ако някой в темата има малко коте, с удоволствие бих подарила сухата храна. Останаха ми 2 пакета по 400 гр.

# 603
  • София
  • Мнения: 8 348
ТОУ е достатъчно хранителна и не е необходимо да се тъпчат с нея, за да са ок. Даже напротив, по добре е да хрупат по малко, хем сити, хем във форма.
Моите бяха така.
Взех им веднъж Аплауз и той като им отвари един апетит, мазало настана. Сега са на дозирано хранене, че бяха станали понички.

# 604
  • Мнения: 187
Хм... Според мен е много относителна тази класификация. Първо, едно е да класифицираш пресни изпражнения, друго - престояли в тоалетната. Simple Smile Тези, дето ги виждаш като топчета, обикновено на прясно въобще не изглеждат сухи.
Класификацията се отнася за пресни изпражнения, не за престояли.

# 605
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Някой може ли да ми посочи голям зоомагазин във Варна, където да има избор от специализирани храни? Харесах си една храна в сайт, но се чудя някъде физически дали може да се намери? Става въпрос за N&D QUINOA URINARY.

# 606
  • Мнения: 1 758
Някой може ли да ми посочи голям зоомагазин във Варна, където да има избор от специализирани храни? Харесах си една храна в сайт, но се чудя някъде физически дали може да се намери? Става въпрос за N&D QUINOA URINARY.

Би трябвало да я има в магазин "Йорки" на ул. "Бенковски" №19 А.
  N&D e среден клас храна. Ако искаш повече информация относно къде другаде във Варна има от тази храна, може за попиташ вносителя. Тел. 052/731295

# 607
  • Мнения: 5 508
Ако Н&Д е среден клас, то коя смятате за висок? От любопитство питам Simple Smile

# 608
  • София
  • Мнения: 3 836
И аз това се чудя. За мен Farmina N&D, особено no grain, са едни от най-добрите на пазара ни и са европейски. Реших да не купувам северноамерикански от типа на Acana, Orijen, заради ГМО, което в Щатите и Канада е широко разпространено. N&D купувам с херинга, пъдпъдък, патица, обожава ги. Като единствен недостатък - цената и липсата на опаковки, по-големи от 1.5 кг, на нашия пазар.

# 609
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И аз се обърках вече, на едно място пише, че е висок клас, на друго плюят същата храна... Едно време за Хилс се говореше, че е много висок клас, вече изпадна от класацията.. Че аз за котката си почвам да се чудя много повече какво да яде, отколкото за детето си. Прекалено ми е малко. Тя е след операция на пикочния мехур и вадене на камъни, затова месец трябва да яде специална храна. Взех ѝ Хилс от ветеринаря, на тази ме впечатли червената боровинка в съдържанието и реших да взема. Яде и паучове, и чисто месо, но давам и гранули, особено когато ни няма през деня.

# 610
  • София
  • Мнения: 8 348
N&D има по онлайн магазините, всякакви разфасовки. Не е лоша храна.
На Хилс лечебната серия също не е лоша, особено след като не е основна храна.

# 611
  • Мнения: 1 758
Отговарям. За мен като потребител N&D e  висок клас храна като й чета съставките, но на сайта на вносителя пишеше че е среден клас. От там бях добила това впечатление. Може и да съм се объркала Sad Извинете.

# 612
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Намерих някаква класификация за котешки храни, американска, но има N&D, сред най-добрите. Може би тази храна се прави и в щатите.
https://www.reviews.com/cat-food/#Best
Прилагат определени критерии, за да определят кои са най-добрите.
Стори ми се интересно, защото наистина съм тотално объркана от разнообразието храни, и преди да реша какво да купя, чета повече описанията, отколкото на човешката храна. И накрая не съм сигурна, че съм купила нещо добро, пък и последната дума имат котаците, чието мнение обикновено не съвпада с моето. Пък и като прибавя стомашните проблеми на котарака, става съвсем сложно. За сега аз съм доволна от ПюърЛайф, добре действа на котарака, и е за 8+, каквито са моите.

# 613
  • Мнения: 1 758
Гликоза, много благодаря за линка. Дали не може да намериш европейска класация?

# 614
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Гликоза, много благодаря за линка. Дали не може да намериш европейска класация?
Още една класация намерих, ама не се ориентирах откъде са администраторите на линка. Там се посочват и някои други храни, неизвестни за мен. Въбоще, море от избор и информация за нашите любими косматковци. https://www.felineliving.net/best-dry-wet-cat-food/

Общи условия

Активация на акаунт