С каква храна храните котката си?

  • 122 499
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 21 270
А N&D имат ли Kitten ?

# 856
  • София
  • Мнения: 3 826

Не съм виждала. Скоро гледах, че вече имат и мокра храна, доскоро беше само суха. Carnilove имат Kitten.

# 857
  • Мнения: 5 341
Аз съм взела няколко марки на котките, които са специално на веригата Fressnap в Германия. Това са REAL NATURE, SELECT GOLD, PREMIERE и Kitty's Cuisine. Сгафих с третата, защото като качество не е на нивото на другите, а взех цял пакет от 5 кг Blush Другият ми гаф е с една кутия на Шебата, увериха ме, че като качество е над Феликс, Уискас и подобни, но не ми се вярва особено. Хубавото е, че този пакет с гранулите от 5 кг има цип за затваряне, та се надявам да ми държат по-дълго време, а и не само едната, но и другата котка да си хапва от нея.

# 858
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Не, това не е амазонска класация. Експерти тестват всякакви продукти и ги оценяват по различни критерии. Интересното в Германия е, че оценките са обратното на нашите, т.e. тяхната единица се равнява на нашата шестица, тяхната двойка на нашата петица и т.н. В случая според тях най-добрата марка котешка храна е Royal Canin и единствената, която е взела тестът с отличен (да го кажа по нашенски). Веганската храна е на седмо място, следвана от Happy Cat и Kitekat. В темата неведнъж е ставало ясно колко надценена е Royal Canin и как цената ѝ е строго завишена спрямо качеството. Признавам си, и аз дълго време съм смятала, че са доста качествени и цената ѝ не е случайна, но след прочетеното в темата съвсем ми се изпарява желанието да дам някакъв шанс на тази марка.
Аз да си задам тъпия въпрос: Добре ли е от време на време да разнообразявам с различни марки или не е препоръчително?
Благодаря за това разяснение! Аз купувам от Амазон и той се намеси явно като кликнах на линка, за да ми продаде и котешка храна.
Роял канин и аз давах дълго време, преди да започна да се ориентирам в съставките, сенситив, но не действаше особено на котарака, който е със стомашни проблеми.
Опитвам се да сменям сухата храна и аз, но Зооплюс продава огромни опаковки, и като я бойкотират, рискът си остава за мен. Добре че брат ми има котарак, който излиза и навън, и има вълчи апетит, той яде суха храна всякаква. Simple Smile
Сега реших да пробвам от кварталния магазин, взех по 100 грама Advance, пиле и ориз, харесаха я, според продавача, е с добър състав. Харесаха и Orijen, пак ми я препоръчаха от кварталния магазин.
Имат предпочитания - сложих в три купички Advance, Orijen и PureLife, от последната им купих наскоро две кила в пакет, и изядоха купичките в този ред, което означава че тази, която реших, че ще ядат и я купих в голяма опаковка, вече не я харесват толкова.  Котешки му работи, не можеш им угодиш.Frowning1

# 859
  • Мнения: 5 508
Факт е, че Шеба са по-хубави от Уискас и подобните, но не са по-хубави от други без зърнени да речем. Все пак храните не се делят само на 'Уискас и подобни' и 'Шезир и подбни' да речем.

# 860
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Факт е, че Шеба са по-хубави от Уискас и подобните, но не са по-хубави от други без зърнени да речем. Все пак храните не се делят само на 'Уискас и подобни' и 'Шезир и подбни' да речем.
И аз гледам да са беззърнени, ама си мисля, дали не е поредната мода в анатемосването на някои видове храни и залитане по други, което е добре за производителите. Както с безглутеновите продукти при хората, далеч не всеки има проблем с глутена, но става доста масово предлагането им. 
Всичко зависи от количеството. Ако е много зърното в храната, сигурно вреди на котката, а и сигурно някои животни да са чувствителни към него, даже и в малки количества.
При моя котарак, който е с чувствителен стомах, установих, че проблема му не е в наличието на зърно в храната.
Не че разбрах къде точно е проблема, защото повечето храни са такава мешавица, че няма как всичко да ти е ясно. но от някои се оправя значително. Ако ги хареса, разбира се. По метода на пробите и грешките.

# 861
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз затова и казвам, че надали е проблем да изядат един зърнен пакет.
Проблема при зърнените е, че в повечето случаи с тях се компенсира липсата на месо в храната, а не в самото зърно.
Тоест, при неалергична котка, без здравословни проблеми, зърнените не би следвало да са драма, ако всички останали съставки са на ниво.

Брит кеър имат за чувствителен стомах.

# 862
  • Мнения: 21 270

А за тази мнение ?

# 863
  • София
  • Мнения: 318
Котки, нека помогнем с петицията за това нещастие..

https://www.peticiq.com/peticiq_za_efektivna_prisada_za_petar_ge … 5&s=60252949#

# 864
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 131
Аз вече я подписах с две ръце. И на мен лично ако ми падне тоя изрод ще му отсека всичко дето стърчи и виси.
Кръвта ми кипва от такива нещастници.

# 865
  • София
  • Мнения: 318
Котки и котараци, моят пух вкъщи е супер претенциозен на ядене и тъй като на скоро се просветлих по тема на храните покрай вас, за което съм ви благодарна - ще се постарая да му давам по-здравословни неща. За сега съм поръчала разни неща от zooplus, да ги опита и понеже съм нацъкала сигурно 20 вида храни, които е абсурдно да запомня коя колко му е харесала и да избегна повторно поръчване, на нещо, което не му допада, си направих разни картинки, на които да си записвам с оценки вкусовете.
Закачам ги и тук, ако случайно има още някой с проблем като моят и не му се прахосват ненужно пари..

Скрит текст:













# 866
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Катз моята тиква не пожела дори да опита! Трета комбинация отварям - тотален потрес, от други поне опитва преди да откаже, тези не ги поглежда. Толкова вкусно миришат, просто не проумявам защо не иска дори да опита. И Анимонда карни с говеждо и сърнешко, което преди ядеше новата партида дори не опита. Имам над 10 различни консерви вкъщи, които не ще и това е. Вече съм в чудо, единствената, която все още яде е от другата анимонда в квадратни кутийки с пуешко и сьомга. Но очаквам и тях да откаже и вече ми писна да поръчвам, а тя да върти гъза. Много съм ѝ бясна и ми иде да я оставя само на гранули.

# 867
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Катз моята тиква не пожела дори да опита! Трета комбинация отварям - тотален потрес, от други поне опитва преди да откаже, тези не ги поглежда. Толкова вкусно миришат, просто не проумявам защо не иска дори да опита. И Анимонда карни с говеждо и сърнешко, което преди ядеше новата партида дори не опита. Имам над 10 различни консерви вкъщи, които не ще и това е. Вече съм в чудо, единствената, която все още яде е от другата анимонда в квадратни кутийки с пуешко и сьомга. Но очаквам и тях да откаже и вече ми писна да поръчвам, а тя да върти гъза. Много съм ѝ бясна и ми иде да я оставя само на гранули.
Ами и аз се чудя, как храна, която я яде с апетит, после започва да и се назлъндисва. Дали храната я развалят по някакъв начин - може би различни партиди, и някоя от съставките да не е била нещо читава, а котешките носове са уникално чувствителни, знаем всички. И аз съм в шах, с поръчани немалки количества храни, които ще пратя сигурно на някои приют за бездомни животни.

# 868
  • Мнения: 187
Веганската суха храна печели най-много точки, интересно. Аз искам да опитам да давам на моите, въпреки че опаковката е големичка, и ако я бойкотират, не знам къде ще я пласирам.
Интересно. Или само Benevo се предлага на немския пазар, или само тази марка са изследвали.

Мю и Лилу харесаха вкуса и консистенцията на Benevo, но не им понесе. Подобна беше ситуацията и с Ami Cat. Най-добре се чувстват на Evolution Veggie Cheeseburger (Fondue): хем им е вкусна, хем добре я храносмилат и усвояват. На Лилу каквото ѝ дадеш — яде, ама Мю е много капризна.... От VeCado бяха направили сравнение точно на тази храна с една на Фрискис. Ето го.

# 869
  • Мнения: 5 508
Да се сравняват с храна от ниския клас ... Леле!

Общи условия

Активация на акаунт