Прекрасно градче, близо до София

  • 105 917
  • 988
  •   1
Отговори
# 960
  • София
  • Мнения: 6 158
Този репортаж май е по-близо до темата отколкото болничните.
Жители на Княжево и Владая излизат на протест заради стари автобуси

# 961
  • София
  • Мнения: 16 216
Абсолютно  Grinning. Ние имаме вила в Кладница (над Рударци) и напълно ги разбирам хората, тези 20-30 километра до София са ад. Познайте аз колко често се качвам до вилата...

# 962
  • Мнения: X
Абсолютно  Grinning. Ние имаме вила в Кладница (над Рударци) и напълно ги разбирам хората, тези 20-30 километра до София са ад. Познайте аз колко често се качвам до вилата...
Като знам състоянието на пътя до там, за нищо на света не бих го причинила нито на себе си, нито на колата си. Особено ежедневно. А природата е много красива там, но гадният път ме отказа дори от пикникуването по тези места.

# 963
  • Мнения: 9 853
Да, ама американците могат да намерят прилична работа във всеки средностатистически град(ец).

# 964
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 761
Абсолютно  Grinning. Ние имаме вила в Кладница (над Рударци) и напълно ги разбирам хората, тези 20-30 километра до София са ад. Познайте аз колко често се качвам до вилата...
Като знам състоянието на пътя до там, за нищо на света не бих го причинила нито на себе си, нито на колата си. Особено ежедневно. А природата е много красива там, но гадният път ме отказа дори от пикникуването по тези места.

Пътят до Кладница си е съвсем нормален (като шосе). Проблемът е в задръстването, сутрин, на влизане в СФ. Вечер, на прибиране, няма такъв проблем. Пътят е красив, след напрегнат работен ден всички тези гледки отстрани са прекрасни и приятни за окото... релаксиращи. За мен поне беше така  Peace

Но сутрин ....  Twisted Evil

# 965
  • Мнения: X
Гледката по пътя до Кладница е прекрасна, но дупките... ooooh!

# 966
  • Мнения: X
Аз помощ не отказвам, но ти откъде си сигурна, че ще искат помощ? Ако дъщерята/синът/ зятят/ снахата кажат: "не, благодаря, ще те викаме само при нужда!" и ако тази нужда е само 1 път на месец?

Моето мнение е, че ако в семейството има нормални отношения, ще има и доверие, и искреност, и взаимно зачитане на желанията. Тоест, ако имаме нормален диалог, аз ще питам и те ще ми кажат дали искат помощ, или обратно - те ще ме питат мога ли да помогна и аз ще им отговоря дали мога. Мисля, че няма семеен проблем, който да не може да бъде решен с разумен, спокоен и открит диалог между страните.

А темата за свекървите само ми показва колко изкривени семейни отношения съществуват по белия свят. Което, като се замисля, е тъжно.

# 967
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Grinning
Никакъв диалог няма да помогне, ако т.нар. дядо и баба не са child friendly, искат да си живеят живота и не им се гледат внуци.

# 968
  • Мнения: 3 153
Прекрасни градчета около София няма. Прекрасните градчета са доста надалече.

# 969
  • София
  • Мнения: 6 002
Прекрасни градчета около София няма. Прекрасните градчета са доста надалече.

И аз стигнах до този извод, след като дълго премислях живот извън София и работа в София.
Ще си натискаме парцалите в мръсната София докато имаме работа тук и децата порастнат. Ако доживеем до пенсия, тогава ще мислим къде, какво и как.

# 970
  • Мнения: X
Прекрасни градчета около София няма. Прекрасните градчета са доста надалече.

И аз стигнах до този извод, след като дълго премислях живот извън София и работа в София.
Ще си натискаме парцалите в мръсната София докато имаме работа тук и децата порастнат. Ако доживеем до пенсия, тогава ще мислим къде, какво и как.
Може и опити за седене на два стола- през работните дни в София, през почивните- в прекрасното градче или селце. През последните години точно това правим и разнообразието ни се отразява страхотно.

# 971
  • София
  • Мнения: 19 418
Като чуя за мръсната и гадна София  Sick  Sick

# 972
  • София
  • Мнения: 6 002
Като чуя за мръсната и гадна София  Sick  Sick

Не е гадна, мръсна е. Това е факт.
Мъжът ми е много градски човек. Най-много, след години, да го накарам да се преместим някъде по в периферията, но едва ли ще мога да го мръдна от София. Това ще ми е компромисът.

# 973
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 761
Не е гадна, мръсна е.

Е, стига де Simple Smile
Не е гаден градът, ние си го правим такъв.
Онази вечер с колата шофирахме из центъра, вече идея си нямам къде, по дяволите, ходихме  ooooh!
Напоследък бием всички рекорди за "най-ангажирано семейство" - такъв пълен график имаме, че съм съгласна да изляза на конкурс, ако има такова състезание Simple Smile

Та... много си е хубав градът. Гледах онади вечер улиците, хората, магазините (през прозореца на колата) и чак ме хвана яд, че скоро няма да се осввободим и ние да сме част от тази "навалица" Simple Smile Всичко си има, много си е хубав. Пък нали и на мен София ми харесва вечер и нощем Simple Smile

# 974
  • София
  • Мнения: 16 216
В центъра, около Валентините, как мирише.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes. От колата не се усеща.

Наскоро прочетох "Това, което ни принадлежи" от Гарт Грийнуел и бях изненадана колко неговото усещане за София съвпада с моето.

Общи условия

Активация на акаунт