Прекрасно градче, близо до София

  • 105 878
  • 988
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 18 582
В центъра, около Валентините, как мирише.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes. От колата не се усеща.


Какво са Валентините?

# 976
  • София
  • Мнения: 16 208
Колонадата на пл. Гарибалди. Но мирише потресаващо не само там, навсякъде наоколо по уличките.

# 977
  • Мнения: 9 865
Център-ментър, излезте пеш ей сега в дъжда, за да се насладите на цялата прелест - локви, кал, липса на тротоари, джвакащи плочки, дупки-язовири, шофьори, които никога не намаляват скоростта с идеята да не те окалят, дори напротив - форсират, защото е весело, мизерия до Бога (и повече в главите ни). То не е само в София така, но с концентрацията на повече хора, сякаш е по-осезаемо. Да, ние си го правим и не мога да проумея защо...

# 978
  • София
  • Мнения: 16 208
На мен затова всичко ми е концентрирано в радиус от 1.5 км около Бизнес Парка - офис, къща, училище на малкия. В централна София слизам само по работа (много рядко)  с метро.

# 979
  • Мнения: 18 582
Колонадата на пл. Гарибалди. Но мирише потресаващо не само там, навсякъде наоколо по уличките.

Не съм забелязала честно казано. Хората казват, че и на летище София, като кацнеш, веднага се усещало колко е мръсен въздуха, аз такива наблюдения нямам.

Миризми (такива постоянни, не от някоя кофа) усещам само около отдушниците на СУ заради Макдоналдс в подлеза и на излизане от кръговото на 4км., когато се качваш на Цариградско - там винаги пускам вътрешната вентилация в колата. И когато беше кризата с боклука, и балите в район :Искър".

# 980
  • София
  • Мнения: 16 208
Имах предвид смрад на урина, повръщано и трева. Толкова гадно ми е мирисало само във Френския квартал в Ню Орлийнс Twisted Evil.   

# 981
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Добре де, защо не чистят? В нашия вартал - около Бизнеспарка, последно виждах миене на улицата преди около 3г. Абсолютна кочина е навсякъде.

# 982
  • София
  • Мнения: 16 208
Въпросът би следвало да е: Защо пикаят, повръщат и пушат трева по улиците?

# 983
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Навсякъде го правят. Вкл. и в Швейцария след влизане на забраната за пушене на закрито е пълно с фасове по улиците, преди не беше така. И кучешки л@йна видях Mr. Green, и хартийки се търкалят... идеална ситуация няма никъде.
Обаче се чисти. Рампи, дворове, улици, всичко се мие често и с препарати, не само с водоструйка.
Само с пазене не става.

# 984
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Peace
Дори и вкъщи, колкото и да пазиш, все в един момент трябва да се почисти,та какво остава за навън.
Няма да питам къде отиват парите от данъците  Simple Smile

# 985
  • София
  • Мнения: 2 995
То пък едни данъци.

# 986
  • София
  • Мнения: 19 322
Все пак тук не е Сингапур, нито Япония.
В повечето големи европейски градове в центъра е свинщина, и то май откакто пускат всякакви да се заселват там. Което ме изпълва с известно злорадство, предвид как ограничаваха източноевропейците.

# 987
  • София
  • Мнения: 5 990
Peace
Дори и вкъщи, колкото и да пазиш, все в един момент трябва да се почисти,та какво остава за навън.
Няма да питам къде отиват парите от данъците  Simple Smile

Така е!
Мъжът ми е живял в Ню Йорк и е учил в центъра на Ню Йорк. Казва, че сутрин винаги е било като облизано по улиците, до вечерта става доста мръсно, през нощта отново се чисти и така всеки божи ден.

# 988
  • Мнения: 113
И в Испания е така. Много хвърлят боклуци и цапат, салфетки по земята в заведенията...., пикаят по улиците.....но сутрин рано всичко се излъсква. Това в южна Испания - Андалусия, Арагон.... от Сарагоса на юг.
В по-европеизираните части (северните) не цапат така.

Но темата не е за това, де.
Мисля, че авторката се спря на Перник. Добър избор, според мен. Имам роднини от там. Хората са много интелигентни, въобще не са такива, каквито ги представят в Шоуто на Слави.

Общи условия

Активация на акаунт