Топло лято ето че дойде, мартеничките се готвят за море

  • 11 784
  • 240
  •   1
Отговори
# 105
Ето ме и мен да попиша малко!
Здравейте, виждам вече са започнали плажните бани  Simple Smile
Аз след като почти се скапах сама една седмица с Ния и на работа, най - накрая дочаках баща й. Като се прибра в събота вечерта Ния пощуря от радост, а той й беше донесъл "милички" от Созопол /и аз искам в командировка по морето!!!/ Та в неделя решихме да ходим на басейн - в Панчарево в комплекс "корали" или нещо подобно. Бяхме там в 9.30 и стояхме до 14ч. Изкарахме си чудесно, сега лекичко сме поизгорели въпреки че се мазахме /явно не е било достатъчно /. Ох, колко е хубаво човек да се разкара малко от тая лудница.
Много съжалявам, че няма как да качвам снимки в нета. Имаме камера, но не и дигитален апарат. Мъжа ми снима с камерата на тел. Снимките стават много добре, но ги качваме рядко защото ползваме чужд кабел. А после пък на мен ми е проблем да ги кача в интернет, защото не разбира. Абе, когато и да стане все ще изпратя снимки на цамбуркащата Ния. /беше като пиян моряк облегната на пояса си се носи насам - на там тананикайки   Joy/

# 106
  • Пловдив сега England( Farnham)
  • Мнения: 298


  Здравейте на всички !  bouquet

 Първо да се извиня ,че нищо не съм чела почти от новата тема, но нямах нет последните седмици в Бг. Ние успешно се върнахме преди 2 дни и още не сме се климатизирали ,защото тук е около 15-18 градуса а в Бг беше над 30 .
  Поздрави на всички от нас и много целувки. Пожелания за бързо оздравяване на болните( ако има) и се надявам бързо да се оправите , а за белите и лошото отношение към другите деца друг път ще се оплаквам ,защото е много Mr. Green.

  п.с Джони ,съжелявам ,че не се видяхме накрая ,но ...нали всичко оставям за накрая ,та едва смогнах багажа да си оправя вечерта преди да тръгнем Embarassed.

# 107
  • Мнения: 410
Ето сега снимки от нас!

http://community.webshots.com/user/7411258036


Ha 2ра страница, последния албум...

Аз сериозно си мислех за концерта на Депеш, но реших да не се разочаровам. При тази им електронна почти музика, рискувам на живо да не ми хареса. А да разваляш спомените си от толкова години... Ех, какъв фен бях...Enjoy the silence...

Нали все за влакче му пеех, " тича бързо влака никого не чака......100 юнака..." и снощи аз го слагам героя да си ляга, след акто не е спал от 12.00 часа, когато се събуди във влака, а вече беше 9.30, и чувам вика нещо. отивам а той ми вика, ухилен до ушите " вози 100 юнака!"  Laughing JoyМного ме разсмя!

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Мариета снимките са супер   bouquet много приятни спомени ми нахлуха в главата като разглеждах снимките с делфините...
Zorii - още ли са в Палма? Няма ли да си идват вече, че ми се гледат снимкииииии Laughing
Милена благодаря за инфото пак  Hug
Дидалескчееее - как пътувахте? Пами добре ли е? Надявам се, по-често да пишеш, че в БГ много не успяхме да се набъбриме Heart Eyes
Днес моя юнак стана в 6.30  #Crazy аз сега го приспах и се чудя дали да не легна до него, че умирам за сън  newsm78
Да ви се похваля- от няколко дни се мъчим без памперс през деня. Резултатът е променлив, но няма да се отказвам Mr. Green

# 109
  • Мнения: 532
Здравейте, момичета!

Приемате ли нови попълнения в отчетната темичка - мама Снежи и Йоана - 15.03.2004 ???

 Heart Eyes

# 110
Снежи, добре дошла!     bouquet
Мартенските красавици се умножават  Simple Smile

# 111
  • Мнения: 532
Благодаря за гостоприемството Simple Smile))) !!!!   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Темичката е страхотна - направо не мога да повярвам, че досега не съм се включила ... толкова много деца на възрастта на Йони и толкова дискутирани неща, с които и аз се сблъсквам.

Определено вече с вас ще съм по-информирана и ще ми е по-леко.

Аз имам доста за разказване и споделяне на опит, но полека-лека  Mr. Green

Milena B.Laughing малката маймунка повече няма да бърка там - в печката, само ако я подсещаш леко какво УФФФФ има там.

Йони на 2 годинки падна по стълбите на блока директно челно на горната си челюст и счупихме сериозно предно зъбче. То какви перипетии, докато я пломбират, а след седмица го изградят - ГОЛЯМ КУПОН, казавам, но сега ....

Е, вече веднага "мама чичка" мама за ръчичка при много стълби.

Вчера пък, докато се прибираме от разходка на улицата пред блока, докато я пресичахме, е, бяхме стигнали почти до тротоара, но девойка Йони се отскубна от ръката ми, а в това време мина кола зад нас - не е имало никаква реална опастност, но аз нещо се бях отнесла за секунди и така се стреснах, че я нашамарих по дупата и хубавичко си поговорихме. Сега очаквам да видя дали е имало резултат, защото аз отдавна й говоря за колите и как да се оглежда, питам я дали идва кола от двете посоки и тя отговаря, казвам й задължително мама за ръчичка, защото ако я удари кола много ще плаче и на.... след всички обяснения пак се отскубна. Дано след дупаринския пердах  Rolling Eyes вече й се е изяснила картинката ...

За печката - и тя се опари леко като по-малка и сега отдалеч я заобикаля, въпреки че фурната е ниско.  Mr. Green

Много се радвам, че съм с вас.

Да нагушкате двегодишните БЕБОЦИ от нас!!!

# 112
  • Мнения: 410
Здравейте ,

ние днес бяхме на доктор.  Embarassed Снощи се позакашля юнака след разходката, но помислих, че може да е прах. То е толкова ужасно мръсно! Но по-късно пак, и през нощта на час, час и половина се е будил с рев, при всяко закашляне, явно гърлото го мъчеше ужасно, но не ми даде да го пръсна с Тантум Верде. Та така се гушкахме и мъчихме и ревахме. Сутринта бяхме на лекар. както си мислех, гърлото е зачервено. Дадоха ни сироп и капки, т.к. потърква и очи и нисле, да не е нещо алергично. Та взе всичко и така отидох на работа. Не е вземал лекарства от Октомври и е забравил за сиропите, та с такова тръшкане го пи и пръсках в гърлото... Sad  Дано да поспи след обед та да си почине. Защото аз съм труп уморена!

Искаше да идва с мама на работа.


Какво планирате за лятото? Аз мисля за Аркутино, 3та седмица на Юли. 21 лв на легло, за Бори безплатно, ще вземем креватче. Хранодена бе 9 лв мин.г. Да речем 10 тази, нямаха още цена. Може и по отделно 3те хранения.
Иначе било все така диво, не съм ходила от 2002 г. Ние преди все на Созопол бяхме, а на плаж ходехме на Аркутино, че е диво и безлюдно. Това е след Дюни, в резервата Аркутино, преди Ропотамо, един голям строеж на Знаме на Мира има. Всичко е на Главболгарстрой.

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Снежи привет  Hug като чета твоята Йони направо се вписва в клуба на "диванетата" дето "много" слушат като моя Алекс bowuu
Милена - блатодаря за инфото Heart Eyes вярно е, че имам време за неплатения отпуск, но нищо в тая наша държава не е ясно... все трябва да питаш, пък не се знае дали няма да те натирят...
Ради как е с ръчичката? Ще пипа ли пак печката?
Алекс да ви призная тези два дни мааааалко се кротна, дава ръчичка по за 10 сек. но и това е напредък Mr. Green Лошото е, че в най-неочакван момент рита детенцето, с което играе...аз все съм на щрек, че си познавам "стоката" и не сядам за секундичка, вечер съм скапана...
Бактото ни пък вчера беше на екскурзия до София Ленд. Щастлив, доволен ми се връща и гладен Sad Пратихме му сандвичи - оставил ги в рейса, защото така наредила някаква лелка от фирмата превозвач, да си оставят раничките в рейса. Както и да е, но и не си купил за ядена, а се наливал с фанта, вода и сладоледи. Като за капак рейса се развалил на връщане и 1 час ги държали на тоя пек в рейса да не излизан на магистралата...Детски неволи. А аз така се ядосах накрая като ми каза, че не ял на връщане в рейса, защото същата лелка забранила, че да не нацапат #Crazy Изяде си караницата та чак сега ми е съвестно Embarassed
Днес е последният му учебен ден и от утре - ваканцияяяяяяяяя!
Мариета, сега докато писах гледам и ти си писала. Дано Бори се размине леко и не е алергия щото моя мъж е с сенна хрема и алергия - кошмарно го кара. 1 месец е в "бокса". Не ме питай колко е трудно.
Ние за море вече резервирахме. Ходим вече 3-4 год. в Поморие в рехабилитац. център св.Георги . Лятото е хотел. Много сме доволни. 66лв. е стаята + закуската за четиримата. За Алекс ми дават кошара. Устройва ни. А това, което си писала ти много ми хареса - ще разказваш като се върнете. Ние сме от 23 юли. Може и да се засечем по морето някъде Laughing

# 114
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Здравейте и от мен. Не успях да се включа два дни, но ви следя. Засипаха ме с работа. Не че днес е по-малко, но в крайна сметка и аз съм човек, нали? Wink
Снежи, добре дошла на борда. Както виждам освен нова мартеничка, си имаме и нов член в отбора на непослушковците. Между другото моят мъж е роден точно на 15 март. Преди да родя се шегувахме, че Теди може да се появи точно на неговия рожден ден. Е, появи се на следващия ден.
Мариета, снимките ви са много хубави. Знаеш ли, че на Теди подарихме за Коледа същото конче. Само че нашето е бяло на жълти петна и с черна грива и опашка.
 smile3540
Момичета, чета ви и незнам откъде да подхвана за поредните ни подвизи. От няколко дни Теди е станала направо ужасна. Освен че не слуша, прави ни нарочно напук, капризничи, не иска да яде и т.н., днес да вземе да счупи на баба си очилата. А тя, милата, не може да чете без тях. Добре, че има наблизо оптика, а и щетите се оказали поправими. Но си изяде боя, де.  #2gunfire
Лошото е, че не помни, когато става въпрос за подобни наказания. Ако е нещо, което лично я е засегнало - става, но ако потърпевшият е друг - не. Та в този ред на мисли, Милена мога само да те успокоя - щом веднъж се е опарила на печката, надали ще посмее да пипа отново. От личен опит го казвам. И ние имахме подобно преживяване, та сега като се каже: "Ток!", и бяга назад. Едно време старите хора нарочно слагали пръстчето на детето на печката, та да се опари и да се научи. Май наистина са имали право, въпреки че не приемам такива крайни методи.
Що се отнася до лятната ваканция, ние със сигурност ще ходим за около седмица във Варна, че нали имаме леля там. Снежи, ако искаш може да се видим. Като наближи пътуването ще ти пиша на лични и ще ти оставя координати. Но то със сигурност няма да е в близкия месец, може би в началото на август. Още не сме решили. Изненадващо получихме едно много примамливо предложение да гостуваме в края на юли на наши приятели, които живеят в Атина и имат каравана на един от плажовете в Пелопонес. Та се чудя дали да водим с нас и малката, че там в този период жегите са непоносими.  newsm78 Някой от вас бил ли е с дете в летните месеци там?
Милена, кога смяташ да изпращаш дребната в Ямбол? Че да се видим преди това. Ние с нашите пътувания насам-натам, съвсем я олабихме. Аз не мога обаче тази събота, че правим помен - 2 години от смъртта на баща ми. Ако си свободна в неделя, може тогава.
Момичета, къде ще водите малките утре? Аз доста се чудех и може би ще заведа Теди до Софияленд след 17 ч. Стига да е хубаво времето. Само се опасявам, че ще бъде прекалено пълно с народ, а ние нали сме трудноконтролируеми. Ако някой има път натам, може да свирне.
Оставям ви с пожелание за весело изкарване на 1 юни.  Party Time
 

# 115
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Забравих нещо. Чоколина, как е Мони? Надявам се, че вече сте към финала на болестта. Стискам ви палци да минава по-бързо. Горещи целувки от мен и Теди, нищо че малката не е карала още никаква шарка. Heart Eyes

# 116
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравейте, момичета! Привет на Снежи и на Йони! Ще ви включа в списъка след малко!
Мони вече е добре, днес беше на ясла. За пръв път от година насам (откакто ходи на ясла) сутринта я оставих ревяща - "Мамо, не ща ясла, икам вкъщи!"... Такова разлигавяне никога не е било  ooooh! - седмицата прекарана само с тати вкъщи направо пагубно й се е отразила - тръшка се и реве за най-малкото нещо, бие ни  Embarassed  и вика "Ти лош!". Има доста пъпки все още, но са с корички и падат. За съжаление не успяхме да я опазим и някои от тях са изчоплени - най-вероятно ще й останат белези...  Tired Все още кашля (миналата седмица стигнахме до рентгенова снимка - докторът се съмняваше за пневмония  Confused), но гърдите и гърлото й са чисти - явно има остатъци от пъпки в хранопровода и те я дразнят, за да кашля така зверски! Наистина много тежко я изкарахме пустата му варицела, не го пожелавам на никого! Ако можете, ваксинирайте дечковците!
Мариета, страхотни снимки - явно много добре сте си изкарали! Браво на Бори, той е нашата мартенска гордост - най-послушното диваненце! Дано не е нещо сериозно и утре да е здрав за празника!
Милена, добре, че е било малкия дявол и Ради се е изгорила леко! Наистина невероятни бели могат да станат - само за секунда да ги изпуснеш от поглед!
Честито за спечеления билет! Да се забавляваш много!

На площадките налита на дечицата и ги рита Sick срам #Cussing out и говоря и обяснявам и пласкам по крачето- не и не.

Мони не налита първа, но затова пък нищо не дава и само някое дете да посегне към нейните играчки, започва да блъска и да крещи "Не!" Станала е голяма скръндза...

Джони, не съм чувала за такава диагноза, намери ли повече инфо?

Лулумба, дано се разминете със шарките, въпреки че казват, че е добре да се изкарат, докато децата са малки!

Какви подаръци купихте на мъниците за утрешния празник?

# 117
  • Мнения: 532
Ехееее, че е хубаво тук! Simple Smile

Chockolina, благодаря ти за включването ни в списъка - даже го показах на Йони и тя движи пръстче и вика: маама нйежи и ньоне, хихихихи, голям майтап са големите бебоци.

Lulumba , чакам ви във Варна, ако знаете само долу край морето какви хубости и забавления са направили ..... всички ще искате да ми дойдете на гости  Mr. Green

Йони от няколко дни се побърква да бръщолеви, направо е като малка свекървичка, хихи, вече взех да копнея за периода на соченето и "ъ, ъ, ъъъъ-то"

И ние не щем да ядем много, уф, ама я залъгвам с филмчета на DVD - хем научава много неща, хем се учи да говори и да обяснява по тях, че после ми ги и преразказва, хем аз бутам смело лъжицата.

Ей тази вечер си играя аз да й сваря оризови спагети в бульон от задушено свинско и после й натроших задушеното свинско отгоре, че мммммм-ммммм, хапна що хапна и бутна паницата, ми кат не ще толкоз .... има и други желаещи за тези спагети, кат им сипна малко соев сос отгоре, елате гледайте  Mr. Green, че то и без туй покрай тия големи бебета все нещо накрак гледаме да си набутаме в устата.

Добре, че поне с фреша си от ябълки е винаги на 100%. Така съм я научила от бебе. Като й кажа: "хайде сока" започва едно викане "йок,йок" ша кажеш, че шоколадови бонбони ще й давам. Тя още не знае какво е то бонбон, де. И дано задържа това й "бонбоно-невежество"  Mr. Green за по-дълго време.

Всеки ден изцеждам 3 ябълки и парче червено цвекло /знам за нитратите, но знам и за много ценните у свойства, пък и го вземаме от сигурно място/, напоследък вместо цвекло, защото започна да поизчезва от пазара, пускам череши, днес й сложих и шипков чай в сока, много често в него й слагам и чай от коприва от селото в балкана. Понаучихме я да яде череши, днес тати донесе кайсии и праскови - хихихи, гонеше го и викаше "ам-ам-ам", а аз много доволна. Дано вече ги прояде плодовете ей-така, че вече сертификат за бърз фреш ще искам, хихихихи.

Та искам да кажа, че явно това ядене нещо много им пречи на важната задача да опознават бързо света, какво ще си губят времето в някакво ядене.

Ние дори не можем да разпознаем, че сме гладни ... няма да каже кат нормално дете - мамо, ам, или пюренце, или манджа ... ми просто става крива, сърдита, мрънкаща ... трудно тръгва папото, ама след 10-тата лъжица й светва, че всъщност е била гладна и започва едно отваряне на устата, на което аз се наслаждавам твърде кратко - много бързо ни стига импулса до мозъка, че имаме няколко си лъжички храна в стомаха, и оттам се почва едно надлъгване .... Outta Joint

Бащата крив на манджите - все различни иска, и то не кви да е и щерката такваз - ми аз дан съм ресторант  #Crazy  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Много ми е хубаво тука  bowuu

# 118
  • Мнения: 532
Ааааа, за подаръците.

На Йони купихме голяма топка и още едно DVD за едно кученце.

Обмисляме още и да й купим една кола, която има механични педали, които да бута и така колата се движи ... нещо не се справяме с педалите на колелетата, но тази кола добре й дойде - е, поне в магазина.

Ако я има, и татити иска не иска по-често с нас на разходка в морската, че само таквоз нещо не съм си накичвала по количката.

Хайде разказвайте за вашите изненади

# 119
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Честит празник на всички мами и пораснали бебоци! baloni
Пожелавам ви много усмивки през днешния ден и да се забавлявате истински.
Ние се изненадахме тази сутрин с 3 книжки: едната за оцветяване, другата бе "Червената шапчица" с лепенки за празните места, и третата - чудно издание на "Трите прасенца", издателство "Златното пате". Горещо препоръчвам това издателство, защото вече имаме една панорамна книжка на "Грозното пате" от тях и тази ни е втората. Имат прекрасни рисунки, много добре са адаптирани приказките за най-малките и не са преиначени. Че в "Червената шапчица" с лепенките се оказа, че на финала вълкът не изяжда шапката и бабата, даже го няма онзи прочут диалог за зъбите, очите и т.н., на всичкото отгоре вълкът влиза при бабата, маскиран като рекламен агент и й предлага евтини почивки в "Хавай". Ако бях видяла по-рано, изобщо нямаше да я купя - то бива хуманно отношение и осъвременяване на приказката, но чак пък толкоз. На издателство "Пан" е, но иначе е испанска. #2gunfire
Теди много се радва на книжки и затова реших така да я изненадам. И тя остана много доволна. Яд ме е, че не сложих и цветни моливчета към тях, че сме на етап рисуване. Рисува си бебета, патета и т.н. и сама си казва стихчетата към тях. Не че много й се разбира от стихчетата, но ние се сещаме. Виж, бебето го докарва на рисунка доста добре - с очи, уши, уста и ... на пързалка. Laughing
Забравих да ви се похваля, Теди също много пее. Някои песни ги докарва с думички, други с нейната "китайска" реч. Но задължително слага на мелодиите текст.
Чоколина, честито! Много се радвам, че вече сте добре. Най-страшното мина, сега ви предстои дооправяне с кашлицата и бързо, бързо ще забравите. Знам, че е по-добре Теди сега да изкара шарките, защото аз варицелата я карах в гимназията и беше страшно.  Sick Но като не ходим на ясла и няма как да прикачим.
Снежи, и ние сме по соковете, разредени с домашен чай. Още обаче не мога да я науча да яде черешите направо, а иска. За ягодите не успяхме да се разберем - имали били кости. Така че те минават само като сок. Иначе ябълка и банан си хрупа без проблеми. За щастие обича и сок от моркови.
За яденото какво да кажа... Не сме от най-ящните и то си ни личи по килограмите. Май отсега репетираме за манекенка.  Grinning Иначе расте висока като татко си. Но и да яде, пак не й се лепи, защото то нашето спиране няма - постоянно е в движение и тича по-бързо и от големите деца. Онзи ден майка ми я завела в близката градинка и тя барабар с 6-годишните момчета играла футбол. На всичкото отгоре те едва я стигали, но много й се радвали.  football
А иначе като седнем да ядем, то започва една... Отскоро иска да яде храната във вид, в който и ние я поемаме. Тоест, ако е намачкана, макар и съвсем деликатно, отказва. Пилето го ръфа директно от кокала, а картофките си ги яде цели. Което е добре, стига да беше в достатъчни количества.
Момичета, оставям ви да празнувате, че после да си споделиме кой как е прекарал. Ние следобед ще ходим в Софияленд, твърдо го решихме. Освен ако не стане потоп. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт