Топло лято ето че дойде, мартеничките се готвят за море

  • 11 753
  • 240
  •   1
Отговори
# 210
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Мариета, честито и от мен на вашия тати. Много, много да ви слуша и угажда.
  bouquet

# 211
  • Мнения: 2 910
lulumba и Marietta, благодаря и на Вас от сърце  bouquet
Marietta, честит рожден ден на вашия тати! Весел празник Ви желая  bouquet
Ние вчера си изкарахме повече от прекрасно Hug. Събрахме се с най- близките ни семейни приятели и от 20.30ч. до 2.30ч. времето мина неусетно бързо и най- важното приятно Party
Миленче, във Видин направиха няколко наистина хубави козметични салони и особено за солариума на единия чувах добри отзиви и, когато се реших да ходя, се появиха няколко човека, които ме разубедиха, че тен се хващало много бавно. Аз мислех да си взема карта за 50мин., но ме увериха, че ще е недостатъчно общото времетраене, а пък след 1м. ми е защитата на дипломната работа и със сигурност няма да разполагам с много свободно време, защото трябва да го запълня с учене Crazy и така се отказах.

# 212
  • Мнения: 1 000
УТРЕ……1 ЮЛИ Протести за детските и майчинството в София, Пловдив, Варна, Бургас, Плевен, Пазарджик
СОФИЯ - Начало 10.00 часа, фонтана пред Президенството, крайна точка Парламента - 12 часа. Молим присъстващите да носят снимки на децата си или собствени ако са бъдещи майки. Ще се направи постер с тези снимки и други качени в интернет. Постерът ще бъде оставен пред парламента.
ПЛОВДИВ - Начало 10:00 часа на пл."Съединение", шествието ще мине по Главната улица и ще завършим на пл. "Централен" в 12:00 часа.
ВАРНА - 10.00 часа, на Входа на Морската градина.
БУРГАС - 10.00 часа, Пантеона в Морската градина.
ПЛЕВЕН - 10.00 до 12.00 ч. Маршрут - театър "Иван Радоев" по Главната улица до трибуната пред мавзолея - костница "Св Георги Победоносец".
ПАЗАРДЖИК - 10.00 до 12.00 часа. Площад Константин Величков (Тортата)
Да се запознаем и да се поразходим заедно..Молим майките от всички градове и тези който не могат да присъстват на протеста в София за снимки на вашите деца. Изпращайте ги от ТУК >> http://www.visx-develop.info/first_july/ 
Благодарим за подкрепата !
Инициативен комитет на Настоящите и бъдещи български майки.

# 213
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Лек уикенд и от нас.  bouquet
А ние вече здраво "тренираме" за морето.  Laughing Сега си търсим детски пояс. Но от по-малките, че Теди какъвто е слабандрок има да я търсим в дупката на по-големите.  grinning039

# 214
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Пфу-у-у, писах, писах и накрая ми изчезна нет-а и цялото писание! #Cussing out
Затова сега по-накратко. Confused Бях на семинар за 3 дни в Св. Константин и Елена, добре ми се отрази и долу-горе успях да си почина. В събота ходихме за пръв път на плъж с дребосъчката, а после бяхме на протеста. Не знам слънчаса ли, какво й стана, но днес е с Т... ooooh! Ако и утре има, явно ще си се гледаме вкъщи двечките! Миналата година не можехме да я извадим от водата, а сега я е страх - пищи и не иска да влиза въобще! Следваия път ще трябва да мъкнем басейна явно...
На патерици - честити празници на reniuga и на таткото на Бори! Пожелавам ви много щастие, здраве и късмет!

# 215
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Здравейте мами и попораснали вече бебчовци. Не смея да се похваля, но имаме един малък напредък с памперса. Теди вече вкъщи почти не се изпуска, а е по цял ден без пампа. Навън все още не задържа много редовно. Ако сме някъде с количката или колата, стиска здраво и чака да се приберем у дома. Онзи ден, милата, не успя да издържи и пусна пиша точно пред входната врата. Но това е изключение. Ако обаче е пусната да играе, стиска, стиска и по някое време пусне. И съобщава чак, когато работата е вече свършена или в момента на свършването. Още не може да разбере, че трябва да казва малко по-рано. Но поне вкъщи не го прави. Днес даже сама си свали гащичките и тръгна към банята. С гърнето все още сме просто добри познати. Дано до седмица-две свикне.  Praynig
Чоколина, надявам се Мони да не е много зле. Може да е и от слънцето. Ако е слънчасала, твърде вероятно е да вдигне Т. Как е при вас положението? Като гледах репортажите по тв, ми се видя доста страшничко. Ние в четвъртък заминаваме за Варна и силно се надявам дотогава всичко да е отминало. От леля ми разбрах, че при тях, за разлика от южното черноморие, не е капнала и капка дъжд.

# 216
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Браво за безпамперсния напредък на Теди!
lulumba, не се безпокой за времето - до четвъртък ще се оправи със сигурност. При нас валя до късно снощи, а днес по обяд беше изсъхнало нацяло. И в Несебър вече отмениха бедственото положение.
Мони сутринта нямаше никаква Т и аз я заведох на ясла. В 16.00 часа ми се обадиха, че е с 38,3 и аз си я прибрах. Заведох я на лекар, гърлото й е зачервено, ще си стоим вкъщи до края на седмицата и засега се лекуваме с хомеопатично лекарство, надявам се да не се усложни положението... Май ние с татко й сме виновни за това червено гърло - в събота, след плажа, диваненцето изяде почти цял сладолед сама...
За зъбите - и при нея ги няма последните 4 кътника, но днес докторката като я гледа, каза, че венците й са доста подути.

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Леле Милена наистина грозна случка ви се е стоварила на главите... но хубаво е направил мъжът ти, че се е оплакал. Трябва да си отстояваме правата, че както сме научени да мълчим на "властта" е направо ... Дано ти се размине лесно притеснението и да нямате повече такива случки Hug А най-хубавото е, че сте били сами без Ради Laughing
Браво на Теди за отказването от пампата. Сега ви желая приятно моренце и да успеете да починете. А после и снимчици дайте да се порадваме и ние :35
Чоколина - дано Мони се справи само с хомеопатията. Стискам палци, Алекс последния път се размина с други лекарства мина само с хомеопатични и наистина е за радост. Ние също ядем сладолед всеки ден даже, но за сега да чукна на дърво не се е оплакал от гърло. При Мони може би е било и съчетание на моренце и сладолед newsm78 Но не е важно как е станало, важно е бързо да се оправите и пак на моренцетоооооо.
Ние също се постреснахме от наводненията по морето, но Чоколина много ме успокоиха думите ти, че вече се е разминало. Благодаря  bouquet
Мариета - с мнооого закъснение  - Да ти е жив и здрав татито!!! Много да ви гледа с Бори и бързо да ви стане семейната къща, където да сте щастливи заедно Hug
Вчера ти писах на лични, но не знам дали си получила нещо. При мен всеки опит да пратя ЛС или да дам мнение и форума се взривяваше. При вас така ли беше?
За нас какво да ви кажа newsm78 За памперса се похвалих, а за това, че сме буйни си го знаете...Ми чашите вече драстично намаляха... всеки ден чупи по две-три нарочно. Мята ги на паркета и бяга. Най-много ме е страх, че като хукне да се крие може да настъпи стъкла #Cussing out Снощи ляга и аз го питам "Ме защо правиш бели?" и той като почна да изрежда с баща му едвам се сдържахме да не се засмеем: " Ми Ати паи била, чупи чашиии, фъля мумастели/фулмастери/, зърпа бати за ушенце и има чивено.../кръв/, и къса Попимона на Мишоооо, и паи биля" и още каквото се сети половин час изреждаше... и аз обяснявах, че не трябва така и той убедително казва "Даааааа", но днес да видим bowuu Странно ми беше, че осъзнава какво прави и сам си изрежда белите, но през деня пак ги повтаря Mr. Green

# 218
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Здравейте, ние все още днес и утре сме на линия. Но после - прав ни път, та чак до Варна.  newsm01
Миленка, направо настръхнах като четох какво сте преживели. Аз, понеже, съм шофьора в семейството и честно казано съм постоянно нащрек заради ей такива кретени. Много хубаво сте направили, че не сте се оставили. Дано си понесе възможно най-тежкото наказание. Не ми се мисли, че такива като този ги срещаме постоянно. Въпрос на шанс е да не се окажем очи в очи. На държавата обаче май не й пука особено. Може би ако всеки постъпва както вие сте направили и не си мълчи и трае, нещата ще се променят. Но истината е, че много хора все още се страхуват да си отстояват правата. Пожелавам ви да забравите колкото се може по-бързо инцидента. И да не ви се случват повече такива работи.  Flowers Four Leaf Clover
Чоколина, много се зарадвах, че атмосферните неприятности в района са вече отминали. Стискам палци и на Мони да й мине по-бързо.  babydust7 Според мен е някакъв летен вирус, който я е ударил заради комбинацията от слънце и сладолед. Ние засега ограничаваме сладоледа, но Теди така или иначе не му налита много. Тя по принцип е по суровите зеленчуци, соковете, рибата и месото. Като чуе месо и се ухилва до ушите.  Laughing Само не можем да се преборим да яде плодовете не на сок, а цели. Категорично отказва. Но се надявам да се научи.
Джони, и Теди плямпа като кречетало. Може да ти изрежда нещо без дъх да си поеме. Особено, когато е силно впечатлена. От известно време пее и "чете". Научила е няколко песнички и книжки наизуст и ги кара. book
Това с пампата май не трябваше да го казвам.  Sad  Ей на - днес пусна на два пъти пиша върху мокета. Но то си има и обяснение - не може да е хладно, а тя да си шляпа насам натам с босите крака, вкючително и на студената тераса. Нормално си беше да чишка повече. За сметка на това детето се устиска по време на разходката и играта навън и си изчака прибирането и влизането в банята. Дано да е било само временно онова от сутринта. Praynig
А ние със зъбите сме доста напред. Останаха само последните два кътника. Но вероятно скоро ще пробият. Лекарката каза, че венците й са доста подути, пък и тя от известно време ги чеше здраво. Айде да пробиват, че да ги забравяме тези ужасни зъби. Mr. Green

# 219
Я какви приятни и неприятни събития сте преживели всички, докато ме нямаше из нет-а! Е, това е то живота...да се изкажа аз философски.
И Ния е с лека хрема и за пръв път й давам Осцилокоциум и се надявам да помогне, че не ми се ще да я тъпча пак с лекарства.
Абе момичета, вие пушите ли? Аз за дълго бях спряла, но на последък ми е доста напрегнато и така пуша, че чак ми става лошо  Embarassed
Ние ще сме в София поне още 2 седмици и после - здравей моренце  Simple Smile

# 220
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Леле, Миленка, каква неприятна случка сте имали!!! И мен много ме е страх от такива кретени, без вина виновен ще изкарат човек, а нищо чудно и до бой да се стигне наистина! От една страна е добре, че мъжът ти не се е оставил и е подал оплакване, но от друга - дано случката приключи дотук и да нямате повече проблеми!
И Мони не спира да приказва, четем книжки вечер - на част от тях тя ми довършва изречението. Много обича да пее, като е в добро настроение ни изнася цели концерти.
Цвети, аз никога не съм пушила (пробвала съм веднъж). Да ти кажа, доста безсмислено занимание ми се струва... тровиш си здравето и даваш куп пари за това!
Как сте с миенето на зъби? Доскоро Мони с желание сама си ги миеше, аз само накрая довършвах. От 2-3 седмици обаче - отказва, трябва да я кандърдисваме дълго и пак не е сигурно, че ще успеем да й ги измием - особено сутрин, докато бързам за работа хич нямам време за разправии!

# 221
  • Мнения: 410
Добро утро и от нас, момичета!
Най-сетне минутка да попиша.
Ние с пишкането сме в напредък. 2-3 дена не сме имали поразии. Вчера дори бе с памперс и сутринта и след обед, но не е имало фалове. "Да пишка на тревичката Борето" или " На лелите на куку-то " ( т.е. в заведението с пясъчника, където ходим ) така казва детето. Моного пишка вечер след вечеря докато си легне . през 5-10 мин. Може би защото хапва супичка ена купичка и 1/2 кофичка кисело мляко. Все е течност. Но си казава . " Прав на куку-то" или " На голямото куку " ( на тоалетната ).
А вчера бе с памперс сутринта, защото ходихме по доктори! Sad
Ухапано от комарче, на вътрешната част на ходилото, м/у палеца и петата, на сводчето, се поду и напълни с течност, като пришка. Но стана гигантска, колкото бобено зърно. надявах се да се пукне, но уви - не! Та хайде на ДжиПи-то. Хирург казва ще го цепне, но идете до Кожния диспансер, те са по- внимателни в преценките. Хайде направление, газ до Диспансера, час... и един час за убиване...къде, къде - при мама в завода. крайно доволен че се разхожда с колата с мама и тати и за капак " при бирата" . Толкова камиони и каси и бутилки на куп! И езерце с рибки и костенурки си имаме и ги храни с хляб...И на компютъра щрака...Е, после си порева докато го види лекарката, но... И накрая какво - каквото аз бях намислила. Да купя стерилна игла от аптека, да бучна да изтече, само се чудех с какво да намажа. Даже ми дадоха в поликлиниката игла! Бях учудена! И така снощи - в банята, докато мие патетата Борето - боц, е без рев не мина докато притиснем с памуче. После го мазахме. За мазане поне е първи винаги! Било то козметика или лекарства. През нощта пак го мазах докато спеше, май довечера пак ще трябва да го бучна. Сякаш малко има още течност... Но по-добре така. трябва да сме " пушка" за морето на 15ти! Laughing
А сутринта точно си отключвах входната врата за работа, в 7.30, когато той нададе вой от спалнята " мама, мама..." и рев. Ох, толкова е кофти! Ама...

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Мариета - разбирам те колко ти се свива сърцето като чуеш Бори да плачка за теб. Няма свикване с това ... Дано скоро се оправи крачето, че моренцето ви зове Laughing Писах ти на ЛС.
Цветелина - все си мисля да те питам за моя юнак, нали с психология се занимаваш - дай идея какво да му говоря, че много рита и бие дечицата. И сам си казва, че е лошо, но в даден момент пак му "щраква" нещо и посяга. Вече съм постоянно в очакване да удари някой и не мога да почина изобщо. А и в къщи - играе спокойно и в един миг почва да дивее, да скача, да се яха върху нас, да чупи... Охх голяма беля е значи. Докато мине този период вече всички дечица ще бягат от нас Embarassed
Аз също не пуша. Мъжа ми от години е страстен пушач, но от няколко дена ги отказва с Табекс. Дано  Praynig
Чоколина - при нас пък миенето на зъби стана за мен кошмар- откакто му хареса иска на всяко ходене до тоалетна и зъби да мие. И поне по три пъти слагаме паста... писна ми, защото венага след туй се преобличаме, че е мокър...
Сега ще свършвам, че излизам.

# 223
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Здравейте предваканционно от нас. Утре най-после ще заминем към морето, дано котка не ни мине път. Днес купихме дори пояс на Теди и поредната кофичка с лопатки, че много често взехме да ги губим.
Минела, целият този пазар го правихме от пазарчето на "Слатина" и като минахме покрай пясъчника пред "Неделя" Теди взе да ни дърпа да го ходела там, да ги играела с Ради. Ле-ле как помни само! Ние откакто тогава се виждахме не бяхме слизали към пазара.
Цвети, аз също никога не съм пушила. Мъжът ми също вече не пуши, макар че беше закоравял пушач. Но само реши да се откаже. Стана много лесно - просто си остави вратичка с уговорката, че може да пали, когато му се допуши. И понеже знае, че не му е строго забранено, то взе да не му се пуши. Сега палва понякога - примерно веднъж в годината. Иначе пушеше здрави цигари - понякога и без филтър, лула, пури, все неща дето много тровят.
Чоколина, ние проблем с миенето на зъбите засега нямаме. Теди умира да ги мие и по-скоро е трудно да я отлепим от мивката.
Мариета, това с хапането на комари при малките си е голям проблем. Преди няколко дни комар боцна Теди по клепача и още й стои зечервеното. Явно при тях реакцията е по-силна. Аз затова вечер винаги включвам машинка с таблетки на "Райд", сега съм взела и едни спирали, пак на същата марка, които са за градини, че след морето ще ходим за 2-3 дни на вилата, а там комари има. Консултирах се с лекар и ми каза, че щом детето е над 1 г. може да се ползват такива неща. Та засега така се спасяваме.

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
lulumba - весело изкарване на моренцето и да се върнете чернички с Тедито Laughing
Дано е хубаво времето и да не изпуснете нито един ден плаж. Желая ви само приятни емоции Joy

Общи условия

Активация на акаунт