Топло лято ето че дойде, мартеничките се готвят за море

  • 11 752
  • 240
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 910
Миленче, доста неприятна случка сте преживели и все пак радвам се,че не е било по- лошо, защото такива кретени има, че за нищо ще стане по- голяма беля.
Цвети,аз пуша Rolling Eyes След като родих и спрях да кърмя ги започнах пак, но така си и бях казала, тъй като през цялата бременност много ми се пушеше и постоянно сънувах как си паля цигарка, абе бях излудела Crazy, но въпреки всичко не запалих. Сега 1 кутия ми стига за 1 ден и половина, което си е множко и се опитвам поне да ги намаля.
При нас миенето на зъбки не е от най- приятните задължения, защото Марти хич не долюбва пастата за зъби и се налага да я държа с едната ръка, а с другата да я мия. Иначе много обича сама да ги мие, но без паста и хубаво да изяде четката.
Момичета, дайте идея как да накарам Марти да се къпе отново в банята. Преди няколко дена явно се е изгорила и от тогава не иска, само да хвана душчето и почва да реве и сега отново се къпеме в коритото, а ми е доста по- трудно така. Дали да я оставя да позабрави малко и след това пак да опитам Thinking

# 226
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Reniuga, това с къпането и ние го преживяхме и то на два пъти.Теди първо се изплаши от лютив шампоан за коса (а уж бил без сълзи, айде бе!), а после от горещата вода, която сама си пусна, но без да се попари де. Много дълго беше привикването. Просто търпение му е майката. Нищо друго не помага. В един период скачаше и сама излизаше от ваната с писъци още преди да започнем къпането. А иначе ние го правим в корито, което слагаме във ваната. И тя, ако не поцапа в коритото поне 10 минути, все едно не се е къпала.  bath1
Момичета, благодаря за пожеланията и стискайте палци да е хубаво времето. Като се върнем ще показваме снимков материал, аз май най-сетне стоплих как да си вкарам снимките, но ще го направя като се върнем.  photo
Пожелавам ви и на вас весело и безоблачно плажуване и борене с вълните. sun smile3548 smile3549  grinning039

# 227
  • Мнения: 2 910
lulumba, много окуражително ми подействаха думите ти. Склонна съм да изчакам колкото е нужно, само и само да се къпе отново в банята. Тя по-принцип се къпе права и аз я обливам с душчето, а като свърша с къпането й давах сама да си се плакне и беше голямо щастие. Тичаше към банята само като й кажа, че ще се къпе. Направо не мога да повярвам, че толкова много се е уплашила, но дано го преодолее, както е станало и при вас. Лек път ви пожелавам утре и дано времето бъде хубаво през цялата почивка  bouquet
Миленче, от моя позната знам, че тези масажи имат наистина задоволителен резултат, така, че ще се наложи да ги изтърпиш Mr. Green, но ето това ще е за добро. Може пък след известно време болката да изчезне и да се насладиш изцяло на масажа, което ти и пожелавам  bouquet
Лека вечер на всички ви  bouquet

# 228
  • Мнения: 410
Добро утро от нас!
Цвети, за цигарите, аз пропуших като ученичка и пуших до към 4ти курс май в института. Пушех по кутия на ден - Лъки, Честърфийлд, Камел после взеха да се пушат Виктори. В първите години си беше наистина хубава цигара, но като всичко БГ взеха да ги променят. Спрях от раз. просто се качих на влака един ден от Пло за Варна и нямах цигари и реших - точка. А също и току - що бяхме свършили сесия. С 2 приятелки се събирахме да четем заедно за изпити и си разказвахме. В инженерните специялности няма ала-бала. Сядаш и пишеш и това е. Та с едното момиче пушехме и за една сесия напълнихме шише с фасове! Грозна гледка. Като бял дроб на пушач! Embarassed
Ние спукахме балончето предната вечер. Снощи пак го цепнах малко, защото ми се струва че имаше още течност. Сложихме памуче с Дипрогента и чорапче. Да видим, сега ще се обадя да ги чуя как са.
И аз слагам сега лист на бюрото и почвам да правя списък за Морето.
Взехте ли пояси? Ние басейнче имаме от мин.г. когато орис не припари до морето. Сега цопаше с удоволствие, като ходихме през Май до Балчик. Но преди няколко дена се разрева ( уплаши ? ) като надух плажната топка. А бански ползвате ли ( за мъниците  Mr. Green) не че ние много ползваме де, но. Вчера гледах едни и се чудех дали да му взема. Не искам, честно казано. Малко се притеснявам, от това да не му влезе пясък в чурето. нали не сме го забелили, а и нямаме намерение...
А за банята, Борис също го къпя с душчето. И той сам се мие. Правел си "подводен Масаж" казва и го залепя за корема! Слагам до него едно столче, за което да се държи или пък с леган с патета в/у него... Не се ли залъгва малката да къпе някоя играчка, напр?

# 229
И какво се оказа, само аз ли съм пушача в нашия форум! Срам! Embarassed Ама и нямам намерение да спирам!
chockolina , Ния си мие зъбите /по скоро ние й ги мием, тя не иска сама/ само вечер - първо си глътва пастата и после търкаме.
Джони , у всеки един човек има два много силни импулса - ерос и танатос. Вторият е дестругтивния, гневен и разрушителен порив. Хубаво е да умее човек да го разпознава, да разпознава гнева и агресията си. Когато Ния посяга да удря аз казвам "ти сигурно си много ядосана на ...еди кой си", за да може да разбере какво е чувството което я е обзело и да може постепенно да се научи да го владее. Явно твоя юнак има силен агресивен импулс, което не е лошо само по себе си и би могъл да се научи да го използва по много конструктивен начин - например да се съревновава с другите деца, да твори и да го превърне постепенно в хъс за нещо. Говори му по зачитащ начин, уважавайки чувствата му и му помогни да ги насочи към нещо или някой, който няма да нарани. Той явно има нужда да изразява гнева си. Например да рита силно топката, да се опита на направи по- голяма кула от пясък от другите деца или нещо подобно. Тага агресивния импулс и енергията постепенно ще се разреди. Когато има само забрана да удря без да му се обесни, че това не е хубаво и без да му се помогне да насочи енергията си на друго място, детето остава силно фрустрирано и така тази енергия още повече се усилва. Джони, това действително е един период в развитието на децата - период в който те се научават да овладяват деструктивните си чувства и да ги превръщат в нещо конструктивно. Ако не успеят да се правят с това, гнева остава в тях и започва да ги плаши и да ги кара да се чувстват несигурни...Надявам се да съм ти била полезна  Simple Smile

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Цвети - много ти благодаря    bouquet наистина ми е полезно да чуя това от теб. Усещам инстинктивно, че трябва да направя това, което пишеш, но нещо все не успявам... Ще се старая много обаче, обещавам.Баткото ми е другата крайност. Кротък и даже потаен, а Алекс импулсивен и агресивен, но само на моменти. После става кротък и не можеш да предположиш, че преди 1 час е бил "тайфун". Mr. Green Са справка: аз съм била същата като Алекс, а татито кротък като баткото. Но в същото време отчитам, че сме с татито по-нервни като натури и може би подсъзнателно малкия ни имитира. Охх как искам да съм кротка и да реагирам бавно, но ... не успявам винаги. Доста лесно избухвам и аз Embarassed Признах си, но се старая да се владея и да реагирам след като преброя до 3 поне...
Ох да ви кажа не ми се пише повече днес. Едно ми е тягостно... Бяхме в дома в Нареченски бани и съм под силни впечатления. Яд, съжаление, безсилие, надежда, че поне малко сме помогнали на милите дечица, ...ох даже не мога да си подредя мислите. Дойде ми в повече. Извинявайте ако ви разтройвам и вас.

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Миленче ако знаеш колко си права... вярно е, че сме изнервени, но пък откакто се е родил Алекс не разрешава да спи нощем някъде без мен...Множко ми дойде. Опитвали сме, но не става. Една вечер съм карала в 12.30 през нощта за да го успокоя, че нашите се бяха видяли в чудо от ревовете му... Оттогава не съм и опитвала да го оставя някъде. А така ми се иска, поне за ден два... И желаещи има, но "главния" герой не дава. Обаче, че е палав палав е, спор няма. И големия ми е момче, но такива работи не е правил Mr. Green
Желая ти приятна почевка през уикенда и да се похвалиш после  Laughing
Желая и на другите от нашата темичка приятна почевка тези дни и ви черпя виртуално, че моята сестричка днес е именничка Grinning
Черпя с виртуален сладолед!!!

# 232
  • Мнения: 2 910
Джони, честита ти именничка  bouquet
По въпроса за децата, аз мога да кажа с чиста съвест, че Марти е много добричка, е има си и своите лоши моменти, но като цяло не мога да се оплача. Въпросът е в това, че аз съм много изнервена и за нищо понякога й се карам Embarassed
Бързам да се похваля, днес изкъпах 3 пъти Марти в банята. Сутринта и на обяд, когато пуснах душа много се уплаши и рева малко, но аз през цялото време не спирах да говоря как ще измием само ръчичките със студена вода, след това крачетата и така, докато се усети аз вече я къпех цялата. Спря да реве и се наслади на банята, както по рано, даже се осмели да хване душчето и сама да си се къпе. Вечерното къпане мина още по- леко, в началото измрънка малко и не спираше да казва "няма се къпе", но бързо бързо се отпусна.  Много съм щастлива и дано занапред съвсем забрави уплахата си Hug
Цвети, не си сама и аз си пуша и даже изобщо нямам намерение да ги спирам, а ако излезнем вечер на заведение и пия някакъв алкохол, 1 кутия почти свършва Rolling Eyes

# 233
reniuga, влагодаря за пушаческата подкрепа  Simple Smile
Момичета на 07.07.2006 - петък в 13.45 станах лела за пръв път. Имам си племенник Виктор - 3.600кг. 50см. Много сладко малко бебе - прииска ми се да го гушна още щом го видях, но и в същото време усетих лек страх...как точно се правеше това с толкова мъничко същество. Сестра ми роди със секцио и вече започва да се съвзема, но е много притеснена, че още няма кърма.

# 234
  • Мнения: 2 910
Цвети, честит ти племенник  bouquet Нека да ви е живо и здраво новото мъжко попълнение в семейството Hug Чувала съм, че на мамите родили със секцио кърмата идвала по- късно, а от раждането са минали само 2 дена и засега поне няма място за притеснение според мен. Предполагам, че все още е в болницата, защо не се консултира с лекарите там, те биха могли най- добре да я посъветват, може би някакви масажи на гърдите да прави Thinking
Пожелавам бързо възстановяване на сестра ти и много радост на цялото ви семейство  bouquet

# 235
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цвети, честит ти племенник! Да е жив и здрав, много щастлив и да е късметлия!
За кърмата - моята слезе чак когато ни изписаха от болницата, на третия ден след раждането. Това не ми попречи да кърмя 7,5 месеца!
Ще взема да направя новата тема, че току виж тази са ни я заключили, а тогава ще ми е по-трудно...

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Цвети да е жив и здрав малкия бебок!!!
Много радост да ви носи, много положителни емоции!!!
Да е кротко бебе, за да може мама да се съвземе бързо след секциото. И не се притеснявайте за кърмата, ще слезе. Аз като родих Алекс хем ми беше второ раждане и пак на 3 ден ми слезе кърмата. Но помня, че лекарите казваха да го слагам на гърдата за да слезе по-бързо кърмата. Успех!!!

# 237
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Бре, как се намали тая тема от 15 на 12 страници?! newsm78 #Crazy

# 238
  • Мнения: 2 910
Точно това и аз се чудя, да не би модераторите да са изтрили някои от по- горните мнения newsm78

# 239
  • Мнения: 532
И аз се шашнах за страничките ...

Цвети, честит ти племенник - да е жив и здрав и голям юнак да стане !

За кърмата - няма майка, която не може да лактира. Още с излизането на плацентата се започва отделянето на коластра.
Гърдите не са напрегнати, ако някой чака това. Отделят по няколко капки коластра, с които се храни бебето - много важни са тези капки коластра - заселват стомашно-чревния тракт с добри бактерии, изхвърля се мекониума, богати са на изключително концентриран майчин белтък, минерали и витамини - безценно за имунната система на новороденото. Детето трябва да се слага на гърда често - на всеки час или при всяко показване на неспокойствие - това е глад - и то си знае сукателната работата. МНого порочна е практиката за секциото и ги захранват бебовците с АМ и свикват с бибероните и отказват гърдата - и това също може да се оправи, но много майки незнаят как, защото нямаме адекватна помощ от здр.работници. А заради това АМ цялата ни нация ще стане алергична....

Отиди веднага във форума "Кърмене и захранване на бебето" в библиотеката и разпечатай на сестра си темите за първите дни с бебето и началното кърмене и тези за секциото. Няма да допуснем още едно момиче да го объркат на изкуствено хранене.


Ето ти направо линк за библиотеката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Моя приятелка преди два дни роди със спешно секцио. Аз веднага й разпечатах в една папка всичко от библиотеката. И тя направо така се ядоса, че са й захранили детето с АМ - хайде веднага бебето си го поиска при нея /щото е VIP стая - сама в нея/, и при всяко размърдване на гърда. Каза, че гърдите й въобще не са напрегнати, ама бебо сучел много добре, даже преглъщал.

Аз така съм нахъсана, защото Йони я отбиха лекарите рано заради глупости и хайде на АМ, после я захраниха нелепо, и тя пипна АБКМ и други. На всичкото отгоре спряха и лечебните млека, а аз съм в клуб Алергии в дира, който организира цялата протестна кампания. А сега се водят и дискусии за как ще протече ССК /Световната седмица на кърменето/ във Варна.

Така че ... не съм кърмила много, ама съм луда ЛАКТИВИСТКА!

Абе, аз влязох в отчетната темичка за друго - на Йони са й се отпечатали последните долни кътници на венеца - демек ще излизат. Голям кошмар стана това дете. Тя вярно беше и болна и още има сополи и трудно диша. Започнахме и заветното захранване с млечни ....

Та се чудя от зъбите ли е това поведение, или от горното нарочено.

Ами тя непрекъснато се дере и реве за нещо си, всичко е не, няма и наопаки. Троши играчки, ядосва се. И сънчето се наруши, затова спим по цяла нощ с бибата, че вече не издържам на безсънието.

И зъбите не иска вече да си мие. Аз я стискам буквално - тя се гъне и дере в ръцете ми, ама не мога да я оставя вечер без измити зъби. А преди си ги миехме и сутрин, и преди следобедния сън, и вечер разбира се.

Ооооох, успокойте ме, че е зъби, щото т'ва дете не е мойто  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт