Топло лято ето че дойде, мартеничките се готвят за море

  • 11 783
  • 240
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 410
Добро утро и от нас,

Беше един чудесен, слънчев уикенд!
Уви, не успях да отида на уговорения уикенд с колеги извън града, с преспиване, походи и тн. ...НО пък с Борис си прекарахме добре.
Татко му бе 2 дена плътно на работа, свекър ми тича я на ранчо, я на градина с ЧЕРЕШИ ( в тази връзка, търсим купувач на едро! ), свекърва ми такова изпълнение ми поднесе в Петък, + че не е добре... как да го оставя детето, да хукна по баирите без покритие дори на телефона... ами НЕ МОГА!
Но пък Борис сутринта като се събуди и първата му работа ( ако осъмва особено в нашето легло ) е да провери още със затворени очи, с потупване , дали съм в леглото, да обвие с ръчички силно шията ми и да ме целува, целува... Hug Hug Hug С кой баир да заменя това събуждане!
ИГРАЧКИТЕ си даваме! Имаме мотор с акумулатор ( малък размер, като за него точно, майка ми му го подариха ) и излизаме с него навън. Дойде ли причтелчето му до него, или вчера едно друго момиченце, нашия става моментално и отстъпва на др. дете! Добре е когато и др. дете отстъпва после. В петък се редуваха да се возят на мотора, а другия да бута отзад! ПОне нямаше рев. Защото вчера едно момиченце с рев майка му го свали от моторчето! Чак ме пита колко струвал. Embarassed
А колело карате ли? Имам  пред вид въртите ли вече педалите? Борис отказава за сега. Но с мотора поне се научи да управлява ляво-дясно да завива и така майсторски го върти из апартамента! motor motor
Това с пищова и на мен ми хареса! Бойна мадама!

# 76
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Здравейте! Тъкмо да ви честитя оправянето на времето и то взе, че пак се начумери buria За щастие поне през почивните дни се държа прилично. Ние направихме едно посещение на Софияленд и се върнахме с поредния шарен балон. В скоро време ще можем да си отворим магазин за балони.   4uu
Миленка, и ние имаме същия проблем със спането. Незнам дали е от възрастта или от зъби. В книжките пише, че децата между 2 и 3 г. често се будели в първата фаза на съня, тъй като започвали да сънуват кошмари. Може и от това да е. Снощи Теди си легна без проблем и заспа бързичко. Тя е свикнала да заспива на музика - пускам й една касета с детски песнички. Вчера обаче внезапно се събуди с рев и сълзи. Докато стигна до стаята и вече беше подпухнала. И само ми обясняваше, че "апи" и сочеше нощната лампа. Явно нещо е сънувала и е решила, че в лампата се крие онова, което хапе. Близо половин час се успокоявахме и после си заспа идеално. В момента обаче й никнат последните два зъба и нищо чудно, ако я е заболяло насън да е решила, че "апи". 1crib

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте, ние с Алекс още се лекуваме от вирусчето дето си пипнахме. Но явно е било силничко , защото го изкарах и аз на крак, а и свеки събота и неделя... Лошото е, че въпреки, че го мажех с боров вазелин нослето му се разрани и го боли много. Идеи имате ли как да облекча болчиците му? А лошото е, че стане ли струпче Алекс го маха сам и плаче после, че боли.
Иначе с белите сме №1. И много говори. Среща днес на обед на братовчедката на мъжа ми детенцето и вика "Блутчеда кие отива? -  А на къщи отива си" и т.н.
Лошото при нас е, че много се налагаме и иска играчките на батко си - бие се и реве докато не ги получи. И аз не издържам и само моля Веско да му даде съответната играчка , чеееееееее тоя рев е ... #Cussing out
Сега спи, а аз гледам да наваксам с форума, че събота и неделя не остава много време за форум.

# 78
  • Мнения: 410
Джони, и ние излизаме с една приятелка с 2 дечица. Малкото е колкот нас, а големия е на 7г. И нейния малък човек така иска всичко на батко си. Батко му прави/играе с нещо - и той там, и той да пипне и да вземе. Особено на компютъра, казва, хич не го оставя. И с Борис прави така!  Mr. GreenБорис дърпа камиончето  той отива и го взема той да го дърпа. Нашия тогава ритва топката - Деми зарязва камиона - отива на топката! Ама Борката нали дава всичко...
За нослето, пробвай да му мажеш Нисита кремче в нослето, то е с дълъг апликатор, така няма да стават твърди "пипета" и да го дразни като ги чопли. Борис като е хремав така му мажа преди да легне, за да не му изсъхват в нослето.
Иначе за зъбите - и на нас ни излизат последните 3. 1 вече е излязъл напълно. И Борис е кисел.
И от 1-2 седмици се буди с писъци и плач през нощта, викове "не, не, не не..." И не иска нищо, ното вода, нито да го гушна, тръшка се и реве, докато се разбуди явно, към 5 минути, и тогава почва репертоара с водата, гушкането, и заспиването. По някога по 2-3 пъти на нощ го прави и в карайна сметка приключва с доспиване при нас.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Благодаря за съветите  bouquet Милена ще опитам с твоето мазило Hug
Сега изчезвам, че не спи...

# 80
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Привет на всички!
А ние пак се готвим да пътуваме. Успях да си взема малко отпуска и смятаме да изчезнем от София за една седмица.   car003
Гледам и чета всички прогнози за времето и навсякъде обещават топло и слънчево. Дано да е така!
Какво става с вашите слънца? Слушкат ли ви вече? Питам, защото от вчера Теди е странно спокойно и примерна. Чак се замислям дали не съм сбъркала детето.   angel008 А не се вижда да е пробил някой кътник. За пипане не смея и да помислям, че последният път много болеше. Е, разхвърлянето на играчките из цялата къща си го има и сега. Но това го приемам вече като част от реда.
Стискайте палци този път пътуването ни да мине без инциденти. А като се върна ще пробвам да кача малко снимки, че предният път нещо не успях да се справя. От мен и Теди целувки на всички мами и (не)послушковци.  bouquet

# 81
  • Мнения: 410
Добро утро!

Да се оплача от "нощния живот" у нас!
Като пием , значи, вода в леглото, после подаваме шишето на Мама през решетките. Но на мама така и се спи нощно време, все ак нощта е за съм дадена, че обърква дупката м/у решетките и, представете си, решавам да бръкна и да взема шишето, а не да чакам Борис да го промуши през решетките! И настава рев от 1/2 час! Не иска нищо, не дава да го пипна, не иска да легне под никакъв предлог, реве, блъска се в креватчето...Накрая се развиках и излязох от стаята, но това чудо продължава! реве, чак се дави, че му пресъхва гърлото от рев, и на баща си не дава да го пипне!
отидох до вратата и чукам силно . И млъкна , явно се стресна! Баба му реши да види какво става, а дядо му и той явно се стресна и вика"Кой чука!" помислил, че на вратата явно!
разгеле подейства, казах му че съседите другия път ще дойдат да се карат!
И това от факта че съм посегнала за шишето не както трябвва!
И вчера ги е сбъркал в къщи! Баща му го мил сутринта от цялата работа! не дал на баба си да го пипне, после не искал на куку-то, гол да ходел, бос да ходел...
Без думи!

А снощи ака по никоя време и реших да не му слагам памперс, 1/2 ч. преди лягане! И пишна , на дивана, на боди-то, на анцуга имаше - никакво впечатление! май няма смисъл оше да се пробваме да махаме пампата!

Айде, отивам за второ кафе!

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Мариета- май Бори се опитва да дойде в отбора на "лошите момчета". Какво да ти кажа мила - позната история - при нас даже "плашенето" не върви. Сам вика "Що чукаш?" А на сутринта всички съседи питат "Какво му е на детенце - болно ли е?" . Как да им обясня, че не е Mr. Green
Да ти кажа - радвай се, че през деня поне си на работа Joy на мен взе да ми писва да ме тероризира и не знам кога, но ще ходи на детксо заведение Laughing
А и за пишкането - и при нас е така, даже по-лошо. Чака да го сваля от тоал. чиния и тича из апартамента и пишва дето свари по малко и бяга и  се смее, а аз  #Cussing out

Лулумба - приятна почевка и дано да е различна от последната - настройте се позитивно и весело изкарване. Чакаме снимкиииииии

# 83
  • Мнения: 410
Скъпи мами,

да ви пожелаем лека седмица.

Ние вече имаме билети и утре рано сме на път за Варна/Добрич, с влакчето! Още утре ни чакат Делфинариума и Аквариума!

Иначе нощите са ни все така бурни! Снощи се събудихме с вик" Панталоните " сме търсили посред нощ панталоните!

Всичко добро!

# 84
  • Spain
  • Мнения: 3 750
поздрави на вси4ки малки и големи Simple Smile
 голяма съм калпазанка .. не ми стига времето напоследък да пи6а Simple Smile , но все пак ви 4ета редовно .
 4етох за варицелата - 4удя се от какво се при4инява  .. и при нас сега е масово сезона на варицелата ..доста де4ица има болни ..славяа господи ние не сме ..4е както сме сами една паника и шаш ще настане .аз защо знаех 4е когато избият пъпките ве4е детето не е заразно и болеста е на половина отминала Simple Smile
 4ета ви тук за "ло6ите" моми4ета и мом4ета - ами пи6ете ни и нас Simple Smile . ровим навсякъде .вси4ко хвърля .. станала е голям егоист и вси4ко " е неина" . понеже говори само на испански  newsm78 вика "това е мооооое , това е моеееееее(есте ес мииииииииииииио мииииииииииииио )" за вси4ко .. а не е истина как командва ... като не и изнася нещо ни изгонва от стаята ... " ти.. на там(ту па я ) " - и со4и с пръст къде да ходим .  най мразя оба4е като съм с покупки , Гери и коли4ката - просто няма възможност тя да е седнала в нея .. трябва да обикаля наоколо . ама нали по пътя има и коли и се по4ва " мамо кола , еи кола здравеи .. колааа...." все ме е страх 4е може да се откъсне и да се изпре4и на някоя кола "да я поздравява "
 Поздравяваме вси4ко и вси4ки и 4ао казваме на вси4ко .
 Mr. Green нещо сме6но - напоследък и е мания книжката за 4ервената шапчица .. ама не зараси приказката .. заради илюстрациите на вълка - които според нея е ку4е:) и не мога да я убедя 4е не е Simple Smile и заради " бабата която е в 4екмеджето " (всъщност в тази вариант на приказката вълка не я изяжда ами тя се скрива в един шкаф - и го има нарисувано ) . в4ера половин 4ас ми е обяснявала за бабата и 4екмеджето Mr. Green(според нея това е 4екмедже ) ..само дето половината думи не и се разбират и аз не мога да разбера какво то4но иска да  ми разкаже Simple Smile
 на6ия въпрос е " мамо , какво е това ? " аааааааааама за вси4ко .. през 10 секунди се задава ..няма прошка Simple Smile
 И Гери веднъж се събуди със страшни писъци и рев половин 4ас тя ни е блъскала а ние се опитвахме да я успокоим - мисля 4е сънуват ко6мари и като не могат да отделят още реалност и съм и се събуждат толкова кисели
 какви приказки 4етете ?
а и дави разкажа за нещо полезно - тук има едни книж4ици с лепенки вътре - много и харесват може да опитате ако има такива и при вас ..а мога и да изпратя които иска .. и да кажем .. океан .. .4 страници и посредата лепенки ..ра4ета , делфини , рибки .. не са много но ... и детето лепи (ако съм с нея се опитвам да и кажа кое къде и т.н. , но аз бързо и омръзвам и тя сама "решава" къде и харесва . разбира се не там където трябва )
това е от нас Simple Smile
4ао и целувки на вси4ки ви   

# 85
  • София
  • Мнения: 625
Здравейте!
И на мен не ми остава време.Само влизам да видя какво става с "Вики" и излизам, че работата край няма...
Да кажа,че го подстригах и се изглежда вече на момченце WinkДа се похваля ние вече направихме първата баня на вън LaughingНа село напълнихме басейна и беше голям кеф даже слънцето го хвана леко.........Иначе помага на дядо-копа, съди боб,полива с маркуча абе голям кеф Party

а и дави разкажа за нещо полезно - тук има едни книж4ици с лепенки вътре - много и харесват може да опитате ако има такива и при вас ..

Аз съм му взимала ама за сега мама лепи Crazyиначе се радва....
Мариета дано сте пътували леко и спокойно и весело изкарване Hug
Милена В. явно при нас в яслата казват "марш от тука" щото той доста умело го използва Laughing И дано си оцеляла........ Wink Crazy
Чао и лека и слънчева седмица Hug

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Здравейте, Алекс спи и аз да се отчета.
Много ни е трудно вече на разходките. Не дава ръка тича където си поиска, разко сменя посоката и аз по него - картинка за чудо и приказ Laughing Много хвърляме и чупим. Само чака да ми види гърба и ... а аз  #Cussing out Посяга на децата и това ме пхритеснява. Лелеееееее нямам вече силички да обяснявам. Мъжа ми казва, че съм като латерна, а Алекс изобщо не чуваааааааааааа...
А как само говори, та той не спира. Вика на съседката "Тони мъкни" и той почва да я надприказва Shocked
Като го попитат на колко е години отговора е: "На двие, а бати е на десет bowuu"
Сега кофтито е, че се въргаля навън по градинките, не че мога да го спра, но взеха да му излизат пъпчици. Явно е алергичен като баща си... и аз обяснявам и говоря...но не чува. Принудих се да го извеждам само с дълги панталони Embarassed в тая жега.

Анка- твоята Гери и тя командаджийка като нас Joy Алекс ходи и дава нареждания "Бабабуй се" т.е. обуй си чехлите. "Стани" ако някой му пречи. А най-сладък е като каже "Мола" със заплашителен тон Laughing Уж моли пък командва Rolling Eyes
Бисери имаме страшно много, но друг път ще ги разказвам.
Чао за сега - до скоро.

# 87
  • Мнения: 416
Здравейте и от нас.Най-накрая ми остана малко свободно време да се разпиша и аз.
Нас ни пропусна шарката.Иначе и ние сме същите разбойници като вас.
А вече започваме да се подготвяме и за морето - на 10ти заминаваме за една седмица в Палма де Майорка.Дано да си изкараме добре и малкия да слуша,че иначе ще надуем главите на курортистите от подвиквания.
Това е засега от нас.Лека седмица на всички!

# 88
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Здравейте отново. Ето, че сме отново на линия. Този път пътувахме без никакви премеждия. Белите и непослушанието естествено, не се броят. Те, имам чувството, че се превръщат във вечна тема за всички ни. Както чета и на вас не ви е било скучно.  Wink
Ние имахме една наистина прекрасна ваканцийка, която щеше да бъде идеална, ако можеше да продължи поне още месец. Но да не се превръщаме в мечтатели.  Heart Eyes
Направихме на Теди пясъчник и тя беше по цял ден заровена до уши в пясък. Беше много щастлива, защото я оставихме да тича на воля из двора. Имахме да свършим наши си работи, така че не й се месихме много в игрите. Представете си само какво щастие: без възрастни, които да крещят истерично, когато се върши нещо нередно. А нередни неща се вършеха на всяка втора минута. Въобще голям разкош - от нейна гледна точка де. Laughing
Резултатите от ваканцията ни са: леко обелени колена, трън в стъпалото, обелени пръсти, изпоначупени нокти, одрана буза, и изпечено от слънцето дете.
Много се ядосах на себе си, когато открих, че съм забравила да пъхна в багажа гащички, за да се пробваме да откажем памперса. Но нищо - следващият път. Дано снимките ми да са станали, че да мога да пусна.
С всеки ден се убеждавам, че у дома си имаме не дете, а малък бандит. Още със събуждането ме поглежда с едни хитри очички и вече знам, че крои поредната дивотия. Освен това си имаме и папагал. Теди повтаря буквално всяка наша дума и вече опитва да връзва сложни изречения с всички атрибути на речта. Да не говорим за бисерите, които нямат край. Има моменти, когато направи беля, след което разпалено започва да ни обяснява своята теория за белята - да се смееш ли, да плачеш ли!
 yesyes
Засега от мен толкова, но обещавам в най-скоро време да документирам със снимки.


# 89
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мамчета, чета ви, но нямам никакво време за писане... След розеолата, Мони сега кара варецила... Ужасно е, ако знаех по-рано, че има ваксина срещу нея, щях да й го спеста - милата, има пъпки навсякъде, 3 дни беше с 40 градуса, сега продължава да вдига, но по-малко.
Ето една снимка http://i82.photobucket.com/albums/j265/chockolina/Snimki%20na%20 … onny/IMG_3141.jpg - това е от оня ден, положението в момента е по-лошо... сигурно има над 300 пъпки - в ушите, в устата, на клепача на едното око, в дупето... Confused
Като се пооправи, ще пиша по-подробно!

Общи условия

Активация на акаунт