Национални туристически обекти - 5-та тема

  • 107 354
  • 842
  •   1
Отговори
# 750
  • Русе
  • Мнения: 7 794
В Централата. Намира се в Министерството на младежта и спорта, не знам коя улица в София.
Ходих есента да вземам от там.

# 751
  • Мнения: 105
Много благодаря Simple Smile

# 752
  • Мнения: 4 208
Писала съм по-напред в темата, че на нас ни се случи да няма марки в музея на Малко Търново. Служителките бяха много любезни и ни ги изпратиха по пощата за тяхна сметка (самите марки си ги платихме и написахме адреса за получаване).
И да използвам да се оплача - от как се появи този гаден вирус не сме ходили никъде. Всъщност на Крушунските водопади и малко на море, но без посещение на обекти. Страшно много ми липсва пътуването и посещението на нови места.. Вече направо откачам...
Мъча се да планирам нещо за това лято, но не искам да се настройвам много-много и после пак разочарование.
При вас как е?

# 753
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Същата работа. Видинско и Кърджали си чакат, времето си върви и няма с какво да си нахраня душата.
Бяхх един месец в София есента и поне използвах момента да обиколя музеите там. Ужасно съм разочарована от по-голямата част. Оставих Зооградината и стадиона за посещение с децата.

# 754
  • при късмета
  • Мнения: 24 009
Ужасно е с тази пандемия. Миналата година взехме печатите само от Поморие, че бяхме там на море и в Смолян и наоколо, че бяхме за няколко дни. Почти всичко беше на открито, с изключение на планетариума, но добре, че го хванахме, защото затвориха за година и половина за генерален ремонт. Не сме мърдали никъде вече 6 месеца и от известно време се чудя къде да идем за уикенд, че вече не се стои на едно място. Май ще е Ловеч, че и там деветашката пещера и крушунските водопади са на открито и предполагам, че посещенията не са са спрени. Ходили сме, даже няколко пъти, но печати нямаме, че още нямахме книжка. За 5-6 години сме събрали 92 печата и с нашето темпо на обикаляне, това затваряне много ни напряга.

# 755
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Сега се сетих, че лятото направихме тридневен маратон по Северното черноморие. Там поне всичко е на открито.

# 756
  • Мнения: 4 208
Същата работа. Видинско и Кърджали си чакат, времето си върви и няма с какво да си нахраня душата.
Бяхх един месец в София есента и поне използвах момента да обиколя музеите там. Ужасно съм разочарована от по-голямата част. Оставих Зооградината и стадиона за посещение с децата.
Видинско го минахме, но Родопите не сме. Ходила съм като ученичка и студентка, но с децата искам да идем и то за повече време. Това лято сме се насочили към Долна баня. Ще гледам в района какво може да се посети и ще правя планове тихичко.

# 757
  • Русе
  • Мнения: 7 794
В Родопите бяхме 2019 година. 7 дена не ни стигнаха да обиколим всичко, а не спряхме да вървим. Да, взехме всички печати, но там има толкооова много неща за гледане и посещение.

# 758
  • София
  • Мнения: 1 176
Един тур от днес, София-пещера Венеца, затворена е от 23.03. Успяхме в 12 да св класираме за Магурата, работи на всеки час има група, има печат и марка.
След това Белоградчишките скали, само печат.
Изпуснахме Враца музея за печат и марка за Околчица, макар че до горе не се качих 🤣 снегорин не съм. Къщата на Баба Илийца също не работи.

# 759
  • Враца
  • Мнения: 2 228
А към Магурата и Белоградчишките скали как е времето? Има ли сняг?

# 760
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
Сняг ли има...?
Жалко...Венеца е прекрасна.

# 761
  • София
  • Мнения: 1 176
Не сняг нямаше никъде освен на Околчица. Времето беше супер, в София е валяло порой разбтах аз. Пътя е добре, само между Венеца и Магурата ама минах по някакъв съкратен път/така навигацията ме изведе/карах малко на Тетрис, имаше дупки, но в участък от 10 км не повече. Като цяло, Господ беше с нас целия ден, дъжда ни остана зад гърба. На Витиня имаше страхотна мъгла, но София ме посрещна с 2 дъги 😁

# 762
  • София
  • Мнения: 1 176
Днес бяхме до Етрополе, минахме през манастира има печат, сложен е до свещите. А за марка доста обикалях да намеря някой да ми продаде, но нямаше никой.
Преди да се качим обядвахме в хотел ресторант Подковата, имат конна база и маси навън. Менюто е бедно, но готвят добре, цените са като в София.
Утре мисля Велико Търново, Габрово и Шипка, дано времето е хубаво като днес.

# 763
  • Русе
  • Мнения: 1 515
Да попитам нещо. Четох, че Златните мостове на Витоша са затворени за автомобили между 11 и 15 часа. Това сама за почивните дни ли важи или и през седмицата?

# 764
  • при късмета
  • Мнения: 24 009
Да попитам нещо. Четох, че Златните мостове на Витоша са затворени за автомобили между 11 и 15 часа. Това сама за почивните дни ли важи или и през седмицата?
Да ти кажа, тази забрана е от години и аз до сега не съм виждала случай да се спазва. Никога. По принцип трябва да спират колите още на Бялата вода, но ако ще нагоре да не можеш да се разминеш, никой не спира. Само почивните дни се качваме. Иначе, черно на бяло е така.

Днес събрахме 3 печата, от Шипка, църквата (много е красива) и Тракийската гробница в Казанлък. Нямаше много хора, времето беше хубаво, макар и още да има сняг тук таме на върха. Само да знаете, че гробницата е с работно време да 17ч. но в 16.30ч. се пускат последните посетители. То не, че има какво да разглеждаш половин час, защото е буквално 5 м2, но в книжката пише едно, а практически е друго

Общи условия

Активация на акаунт