МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 61-ва ТЕМА

  • 118 698
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 929
Имам поглед върху хлебопекарната от Кауфланд. Върши работа, но с някои уговорки. Ако ползваш повече от 600гр брашно в рецептата не може да изпече хляба като хората. При 600гр брашно слагам теглото на макс и коричката на най-препечено, за да излезе прилично изпечен хляб, като се има предвид, че у нас прекалено хрупкавите кори не са на мода Simple Smile. Ако те устройва теглото на готовия хляб да е около 900-950 грама, ще ти върши работа.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 885
Имам поглед върху хлебопекарната от Кауфланд. Върши работа, но с някои уговорки. Ако ползваш повече от 600гр брашно в рецептата не може да изпече хляба като хората. При 600гр брашно слагам теглото на макс и коричката на най-препечено, за да излезе прилично изпечен хляб, като се има предвид, че у нас прекалено хрупкавите кори не са на мода Simple Smile. Ако те устройва теглото на готовия хляб да е около 900-950 грама, ще ти върши работа.
Благодаря за съвета! Вкъщи правя хляб от 3 - 4 ч ч брашно, това трябва да е около 420 - 560 грама, в сегашната ми пекарна заема половината от съдчето и на светла коричка е доста добре изпечен. Всъщност предпочитам да си намеря нов съд, защото старият нещо се издраска. Ако някой има информация, нека пише, мола ви!!!

# 62
  • София
  • Мнения: 1 885
Здравейте, всички!Да се похваля колко съм щастлива.След 12 месечно търсене най- накрая си намерих тавичка за хлебопекарната. Това и беше последния шанс преди да отиде на боклука.Пекарната е Ронсън с две бъркалки.Ползвала съм я 2 и 1/2 години Работеше безотказно Прави хубав хляб, козунаци, кексове.Може би с някакво сладко тесто със захар на кристали и с ядки се надраска тефлоновото покритие и замина в мазето.Търсих къде ли не- няма и няма. И онзи ден пак качих тавичката с бъркалките в колата и тръгнах по стари малки железарии и магазини за ел. части.За  късмет в едно малко магазинче на "Стамболийски' намерих тавичка като моята,макар и за друга марка.Прибрах се  усмихната Laughing Веднага изтупах от прахоляка стария ветеран и заредих първото хлебче.Излезе пухкав и ароматен хляб, както винаги.Сега преговарям рецептите за козунак  Laughing. Ще има много и за всички от сърце.Ако някой се интересува - ще пиша координати . Много съжалявам ,че толкова време не можех да ползвам моята машина. Интересува ме и възстановяването на тефлоновото покритие къде може да се извърши.
Здравей! Ето какво научих за възстановяването на тефлоновото покритие. Ако е много издраскан съдът, трябва да се възстановява изцяло. Това означава да се разглоби всичко и да се отстрани онази част отдолу, която се захваша за мотора и върти бъркалката. Трудът, нервите, времето и парите не си заслужават, понеже за същата сума можело да се купи нов съд. Някъде към 45 лв излизало това удоволствие. А пък ако има само мънички поражения, не било проблем да се ползва съдът още - това ми го каза един професор по физика. А аз пак да те помоля - би ли ми казала къде е това магазинме, от което си си взела съдче за твоята машинка?

# 63
  • София
  • Мнения: 1 312
Здравейте! Simple Smile Имам хлебопекарна от Лидъл закупена-Silver Crest, но не си намирам книжката..  Sick Дали има програма без да загрява 15 мин-подготовка? За месене само на тесто искам да ползвам и то да върна няколко пъти месене, а с това загряване губя по 15 минути.

# 64
  • Русе
  • Мнения: 1 008
Здравейте! Simple Smile Имам хлебопекарна от Лидъл закупена-Silver Crest, но не си намирам книжката..  Sick Дали има програма без да загрява 15 мин-подготовка? За месене само на тесто искам да ползвам и то да върна няколко пъти месене, а с това загряване губя по 15 минути.
Пограма 7-тесто за макарони е само месене.Месенето започва веднага и трае 15мин. bouquet

# 65
  • Мнения: 3 020
Здравейте! Simple Smile Имам хлебопекарна от Лидъл закупена-Silver Crest, но не си намирам книжката..  Sick Дали има програма без да загрява 15 мин-подготовка? За месене само на тесто искам да ползвам и то да върна няколко пъти месене, а с това загряване губя по 15 минути.

И аз само на тази програма меся - 7 за макарони. Пускам, свършва, ако искам пускам наново и спирам, когато си поискам. Много е удобна.  Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 1 312
Blagoдаря много! Искам тесто за козунак да пусна няколко пъти Simple Smile

# 67
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Blagoдаря много! Искам тесто за козунак да пусна няколко пъти Simple Smile

Аз правя тестото за козунак на програма 6 - тесто. Даже последния път подходих съвсем мързеливо - рецептата, която ползвам за козунак иска прясното мляко да се затопли и да се разтвори в него захарта. Аз сложих в машината първо млякото и захарта и използвах подгряването в началото вместо да топля млякото отделно. Получи се  Simple Smile 

# 68
  • Мнения: 2 826
За тестото за козунак пускам първо 7 програма и след това 6.

# 69
  • Europe
  • Мнения: 548
Здравейте на всички и Честит Лазаров ден bouquet!

Някой може ли да даде линкче към изпробвана рецепта за козунак в машина Мулинекс Bread of the World - този е моделът ми https://www.google.bg/search?q=%D1%85%D0%BB%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D0 … zADLqO3Rmo9x9M%3A.

В книжката на машината има рецепти за всякакви щолени и компоти, но не и за козунак ooooh!

Чета рецепти за машини Муленекс, при които козунакът НЕ СЕ прави на програма "сладък хляб", а после четох, че се прави на 4-та програма сладък хляб Thinking, а при мен програма сладък хляб е №11 и не е 3ч. и 50 мин., а е 3ч. и 24 мин. Дали има разлика в рецептите, много се оплетох, искам да изненадам семейството с пухкав козунак на конци, за Цветница, без да е много сладък? newsm78

Последна редакция: сб, 23 апр 2016, 23:08 от aleina

# 70
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Искам да си взема нова пекарна.  Някой има ли поглед върху тази www.technomarket.bg/hlebopekarni/tefal-pf6101-09141925? Като характеристики на хартия много ми харесва, но как се държи в действителност?

# 71
  • София
  • Мнения: 12 006
Искам да си взема нова пекарна.  Някой има ли поглед върху тази www.technomarket.bg/hlebopekarni/tefal-pf6101-09141925? Като характеристики на хартия много ми харесва, но как се държи в действителност?

Перфектно! Преди се продаваха под името Мулинекс.

# 72
  • Europe
  • Мнения: 548
Аз пак да попитам.
Никой ли няма рецепта за козунак за машина Мулинекс Bread of the World?

Dreems проекто машината ти абсолютно прилича на моята, само дето е бяла и няма функция за конфитюри, но това изобщо не е грижа. Аз съм много доволна, препоръчвам ти я.

Последна редакция: сб, 23 апр 2016, 16:49 от aleina

# 73
  • София
  • Мнения: 2 929
Аз пак да попитам.
Никой ли няма рецепта за козунак за машина Мулинекс Bread of the World? ...

Има цяла тема за козунаците на първа страница. Харесваш си една рецепта - Пина, Джема, Магарицата и си я забъркваш на програмата за френски хляб. Трябва да внимаваш при печенето, защото отгоре изглежда недопечен а отстрани става черен. Успех! 

П.П. Ако печеш в машината, не употребявай повече от 700 гр брашно, защото се вдига доста и ще залепиш козунака за прозорчето.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз пак да попитам.
Никой ли няма рецепта за козунак за машина Мулинекс Bread of the World?

Dreems проекто машината ти абсолютно прилича на моята, само дето е бяла и няма функция за конфитюри, но това изобщо не е грижа. Аз съм много доволна, препоръчвам ти я.
http://djemmasvetlana.blogspot.bg/2014/04/blog-post.html
Има и други във форума и като цяло в нета. Потърси и си харесай "твоята". Всеки е с различен вкус и вкусният козунак за едни не е толкова добър или хич даже за други. Марката на машината пък не виждам какво общо има с рецептата /която и да е/  newsm78? Ти в машината ли държиш да ги печеш или само да ги омесиш и втасаш там? Ако там ще ги правиш изцяло - рътсиш рецепта за козунак в хлебопекарна. Става на програма за сладък хляб. Ако искаш само да ги омесиш и втасаш там - може да направиш всяка рецепта за козунак /която не е за машина/ - месиш и втасва в машината, вадиш, оплиташ и слагаш в съд/ове, в които ще се пече, следва второ втасване и печене в обикновената фурна.
Както са ти казали вече има цяла тема за козунаците, както и тема за рецепти само за хлебопекарна, в която има рецепти освен за хляб и за козунак. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.570;topicrefid=20

Общи условия

Активация на акаунт