Велико Търново - пролетна тема

  • 84 982
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 357
Има ли магазин за парти аксесоари,украси и прочие? Трябва ми свещичка за торта с мики маус, и балон под формата на 2?

# 61
  • Мнения: 319
Ако не са го затворили, имаше на Старите хали, в ъгъла над Еконт.

# 62
  • Мнения: 2 723
Може да има и в сладкарниците. Например, в Жанета или Лучия.

# 63
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
Помагайте, че от мнения за "добри"  педиатри се побърках, вече се чудя къде да запиша нероден Петко  #Crazy

# 64
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Има ли магазин за парти аксесоари,украси и прочие? Трябва ми свещичка за торта с мики маус, и балон под формата на 2?
Март месец взех от книжарницата на Пишмана - Фатум мисля се казваше, намира в уличката над Лидл.

# 65
  • Мнения: 1 791
Здравейте, дали може да ми препоръчате детски кът за провеждане на рожден ден, където могат и родителите да пийнат и хапнат, от който сте доволни?

# 66
  • Мнения: 11 582
Здравейте, дали може да ми препоръчате детски кът за провеждане на рожден ден, където могат и родителите да пийнат и хапнат, от който сте доволни?

1. Полтава, до пощата. Има детски кът, за сядане на големите има избор между Воуг и Щастливеца.
2. Снек бар Фреш, бивша Смехоландия, в Марно поле. Имат зала, а лятото гледам изкарват малки масички и разни забавления за децата навън, плюс батут.
Трети вариант е някъде на открито- Света гора, Ксилифор, но придвижването може да е трудоемко. Има беседки за сядане и уреди за игра.

# 67
  • Мнения: 1 298
От книжарницата на Пишмана вземам всички украси, свещи и т.н за рождени дни.

# 68
  • Мнения: 1 780
Здравейте много пъти е писано но ми трябва малко актуална информация за уроци по английски език в Търново- иска ми начина на преподаване да е по-разчупен да не е нещо от типа на ученето в училище - моля споделете опита си.
Братовчедчето ни ходи в Диел но то е особено дете и явно бяга от английския по лични причини- не иска да живее в Англия та напоследък му пишат само 2ки та не мога да разчитам на мнението на баща му.
Препоръчаха ми АBC на Марно поле видях че е удобно ми е и казаха че имат лятно училище от 10 до 13ч устройва ме за 15лв на посещение и цената ме устройва. Ако някой има опит да сподели? как е преподавателя? доволни ли сте? Освен това ми споделиха че може да изберем да посещаваме два пъти в седмицата или както ни е удобно което също ми допада. Simple Smile

# 69
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Здравейте много пъти е писано но ми трябва малко актуална информация за уроци по английски език в Търново- иска ми начина на преподаване да е по-разчупен да не е нещо от типа на ученето в училище - моля споделете опита си.
Братовчедчето ни ходи в Диел но то е особено дете и явно бяга от английския по лични причини- не иска да живее в Англия та напоследък му пишат само 2ки та не мога да разчитам на мнението на баща му.
Препоръчаха ми АBC на Марно поле видях че е удобно ми е и казаха че имат лятно училище от 10 до 13ч устройва ме за 15лв на посещение и цената ме устройва. Ако някой има опит да сподели? как е преподавателя? доволни ли сте? Освен това ми споделиха че може да изберем да посещаваме два пъти в седмицата или както ни е удобно което също ми допада. Simple Smile

Личен опит нямам, но в танците на Пипи 2-3 деца ходят в АВС и майките им са доволни  Peace

# 70
  • Мнения: 1 780
Привет дами,

ако въпроса ми е неуместен в темата ще го изтрия.

От 10-тина години живея в София и имам момченце на 8 месеца. Напоследък много се замислям за мръсотията тук, липсата на ясли, натоварения трафик и т.н. Велико Търново е красив град, добре уреден, паркове, детски градини, комуникации...и въпреки всички тези плюсове осъзнавам, че ако се преместим не бихме могли да разчитаме на същите доходи и шансове като в София. Thinking

Въпроса мие според Вас какви средно приходи са необходими на 3-членно семейство за да може да живее нормално- т.е. да посреща основните си потребности  newsm78(бихме могли да си купим жилище)

Благодаря предварително Simple Smile

Здравей не знам дали мога да помогна много но съм живяла в София 5 години и те разбирам, аз така и не свикнах с вечния трафик, навалиците хора и тъпканицата в градския транспорт, сега ходя за по ден и издържам за повече не мога . Писах че не мога да помогна защото пък не съм живяла в Търново а живея в по-малък град но може би ще ти е много трудно преместването.
Търново не е най-лесното място живеене от към комуникации- не до всички места има удачен и добър транспорт, това сигурно ще те озадачи в началото, особено като си свикнала с живота в София, нонаистина е много по-спокойно по мое мнение и има доста позитивни неща.
За мен Търново е град който като туристически винаги е жив и живее - примерно София в неделя е като село или по празниците- няма хора и това също е неприятно. Т.е или е тъпкано с хора и после няма никой - всеки бяга от града, докато в Търново хората са долу- горе постоянна величина и това за мен има особен чар. не знам дали ме разбираш но по празници има много туристи и това също носи особен чар на града. Освен това по мнение не е претъпкано примерно както лятото по Черноморските курорти.
Парковете и градините като зеленина не са нещо особено лично мнение в смисъл в София има много повече зелени площи, но градът има естествената комбинация на по-тихичко местенце и на туристическа дестинация, което малко градчета в България постигат.
Мисля че нещото което най няма да ти допадне обаче са доходите за региона- ще ви е трудно ако разчитате на доходи на местно ниво- в смисъл е удачно да се преместите ако някой работи дистанционно и си взема заплата като за София, иначе ще имате доста затруднения при реализиране на добри доходи. Фирмите не плащат добре или укриват доста доходи водят те на една заплата вземаш друго и няма много алтернативи за работа особено добри. Пак зависи в коя сфера ще работите, но според мен нещото което ще те затрудни са доходите и транспорта, особено ако не управляваш кола- ако шофираш няма проблеми.

# 71
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 577
Аз не шофирам и не изпитвам дискомфорт от това Peace
За школите аз съм писала и друг път-Диел е под всякаква критика, поне, докато Божидара го посещаваше.
Сега ходи в Британика Peace

# 72
  • Мнения: 790
Здравейте,
моля да ми препоръчате добър бракоразводен адвокат.

# 73
  • Мнения: 466
Препоръчайте ми гинекологичен кабинет, не искам в поликлиниката? Ходила съм при Ангелов, но искам мнения за друг специалист.

# 74
  • Мнения: 599
Препоръчайте ми гинекологичен кабинет, не искам в поликлиниката? Ходила съм при Ангелов, но искам мнения за друг специалист.

Защо не отидеш при доц. Стойков, преглежда в Стара болница, АГО, ет. 1. Записването за преглед става вечер между 19-20ч по телефона, но той не работи с направления по Здравна каса.

Общи условия

Активация на акаунт