Велико Търново - пролетна тема

  • 84 809
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Пак съм с въпрос, отктъде, освен от Мол-а, мога да взема такъв тип близалки? Не съм обръщала внимание дали по сладкарниците има.

Магазин за подаръци Сияна, на касата са Simple Smile

# 721
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Пак съм с въпрос, отктъде, освен от Мол-а, мога да взема такъв тип близалки? Не съм обръщала внимание дали по сладкарниците има.

Магазин за подаръци Сияна, на касата са Simple Smile

Супер, благодаря ти, тъкмо ще слизам към града вечерта. Толкова пъти съм влизала в този магазин и не съм обръщала внимание, че има близалки.

# 722
  • Мнения: 6
Здравейте, мами от Велико Търново. Първескинка съм и от една година живея в Търново - нямам нито знанието, нито опита, нито познавам кой знае колко хора от града, за да питам - интересуват ме яслите в Търново. По-конкретно дали има добри учители и в кои ясли? Ще трябва да запиша бебето си в ясла след време, но не искам да избирам най-близка (защото съм на квартира и така или иначе не се знае до кога ще съм в даден квартал), а по-скоро спрямо добър учител, защото в крайна сметка, това си е важно. Ще очаквам отговорите ви.

# 723
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
DanielEm, в яслите няма учители. За децата се грижат медицински сестри - ежедневно, и възпитатели, които влизат няколко пъти в седмицата. Малките ми деца ходеха в Мечо пух - втора група,  и съм много доволна. Но реално нямам база за сравнение, защото не сме обикаляли по други ясли.

# 724
  • Мнения: 11 573
И ние бяхме в Мечо Пух, трета група- доволна. Сборна сме били в Слънце- там като че ли повече ми хареса- доста често изкарваха децата навън, за разлика от Мечо Пух.

# 725
  • Мнения: 6
А други мами няма ли от Търново да кажат и те? Специално заради това се регистрирах тук и очаквах повече мнения

# 726
  • Мнения: 1 167
Здравейте. Да сте засичали някъде палитри на Wet n Wild?

# 727
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
Здравейте, мами от Велико Търново. Първескинка съм и от една година живея в Търново - нямам нито знанието, нито опита, нито познавам кой знае колко хора от града, за да питам - интересуват ме яслите в Търново. По-конкретно дали има добри учители и в кои ясли? Ще трябва да запиша бебето си в ясла след време, но не искам да избирам най-близка (защото съм на квартира и така или иначе не се знае до кога ще съм в даден квартал), а по-скоро спрямо добър учител, защото в крайна сметка, това си е важно. Ще очаквам отговорите ви.

"Бебето и добър учител" в едно изречение седят нелепо. Ясла като ясла, важното е да са преобути и нахранени. То за това се казва и "ясла" Peace

Последна редакция: сб, 12 ное 2016, 19:04 от siska79

# 728
  • Мнения: 6
Знаете ли чудех се доли си зослужава да питам и виждам, че нямоше много смисъл. Явно интелигенциято тук е много над нивото ми и не ми е мястото тук. Вместо да получа отговор на въпрос - за което всъщност мислех, че съществува тозш форум (във вид на помощ); аз получавам обучение за неправилно зададен въпрос. Е, добре, извинете ме, че така силно съм разтърсила душите ви употребявайки толкова нелепата дума учител. Съжалявам, че не съм по-подготвена. Сега след като получих урок, мога ли вече да получа и отговор на въпроса ми? Да, за едни може да е просто ясла(то затова се казвало така), но за други може пък случайно да е от значение къде да пратята бебето си. Кой знае, може и сега да получа редакция вместо помощ.

# 729
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Моето детенце е в ясла "Щастливо детство". Аз, пък и тя, сме много доволни. Ходи с желание, което би трябвало да означава, че получава добро отношение там. Но наистина и аз не разбирам какво толкова очаквате от персонала в една ясла. За децата се грижат сестри, чиято работа не е нищо друго освен да ви ги върнат живи и здрави, нахранени, наспани и със сухи дрешки. Има и работа с педагог - изпяват някоя и друга песничка, залепят/нарисуват нещо и това е. Едва в детската градина се поемат от възпитатели и педагози. Според мен си запишете детенцето в някоя близка до вас ясла и в случай, че видите, че то е нервно, не иска да ходи, връщат ви го мърляво и разстроено, едва тогава се опитайте да разберете дали проблемът е в персонала (това как ще стане не знам) и го преместете на друго място. Успех!

# 730
  • Мнения: 1 811
Знаете ли чудех се доли си зослужава да питам и виждам, че нямоше много смисъл. Явно интелигенциято тук е много над нивото ми и не ми е мястото тук. Вместо да получа отговор на въпрос - за което всъщност мислех, че съществува тозш форум (във вид на помощ); аз получавам обучение за неправилно зададен въпрос. Е, добре, извинете ме, че така силно съм разтърсила душите ви употребявайки толкова нелепата дума учител. Съжалявам, че не съм по-подготвена. Сега след като получих урок, мога ли вече да получа и отговор на въпроса ми? Да, за едни може да е просто ясла(то затова се казвало така), но за други може пък случайно да е от значение къде да пратята бебето си. Кой знае, може и сега да получа редакция вместо помощ.
То си е написано, бе 😉😉http://www.bis.bg/entry.php?id=609691

# 731
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Момичета, някой може ли да ми препоръча ортопед в Плевен? На голямата ми дъщеря откриха плоскостъпие (ходихме при д-р Бързенски, а той ни прати в магазина да си купим стелки на Шол). Искам да я прегледат по-обстойно и да ме насочат евентуално къде да й направя индивидуални стелки. А подозирам, че и малките е са с плоскостъпие, та и тях да ги проверя...

# 732
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз съм доволна от д-р Роберт Халваджиян, преглежда в ДКЦ Авис медика Peace

# 733
  • Мнения: 1 336
Е, добре, извинете ме, че така силно съм разтърсила душите ви употребявайки толкова нелепата дума учител.
Е, как пък се казва по друг начин госпожата в яслата? Моето дете не е ходило на ясла, но не мисля, че там работят само медицински сестри.

# 734
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
Моите деца също не са ходили на ясла, но в яслата работят медицински сестри Peace Те са по групите. Няма учители.
Понеже и време имам днес Simple Smile
Чл. 25. Персоналът в детските ясли се състои от:
1. завеждащ детска ясла (медицинска сестра, завършила детски профил, или акушерка, съответно фелдшер) с трудов стаж над 5 г.;
2. (изм., ДВ, бр. 71 от 1991 г.) медицински сестри - по 2 на една яслена група на смяна, като предимство при назначаването имат завършилите детски профил;
3. (изм., ДВ, бр. 71 от 1991 г.) друг персонал:
а) възпитател с учителска правоспособност - на ясла с до 4 групи - една длъжност, а на ясли с над 4 групи - две длъжности;
б) детегледачки (помощник-възпитател) - на 2 яслени групи по една на смяна.
 

Общи условия

Активация на акаунт