КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 126 927
  • 799
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 488
Момичета, по време на хомеопатично лечение удачно ли е да се прави проба манту?
Не.  Прочетете по същество какво представлява пробата и ще разберете защо.

# 706
  • Мнения: 6 616
Момичета, по време на хомеопатично лечение удачно ли е да се прави проба манту?
Не.  Прочетете по същество какво представлява пробата и ще разберете защо.

Да, запозната съм... ИМа едно ,,Но,, тъй като по имунизационен календар е време за манту, а училищнтата сестра изисква бележка от личния лекар за пробата . ДВете са несъвместими към момента, но законът ме натиска. ЛИчната лекарка казва, че няма проблем да съвместят. МОже ли д а бъде правно основание хомеопатичното лечение в момента за отказ от манту?

Последна редакция: ср, 21 мар 2018, 13:15 от Biserka_a

# 707
  • София
  • Мнения: 5 202
Бебетата много бързо трябва да се повлияват при остро състояние, че и бързо да оздравяват. Консултирайте се с лекуващия хомеопат как се развива болестта, не тук!
Заведете на контрола!

# 708
  • Мнения: 6 616
Бебетата много бързо трябва да се повлияват при остро състояние, че и бързо да оздравяват. Консултирайте се с лекуващия хомеопат как се развива болестта, не тук!
Заведете на контрола!

Към мен ли е насочен поста Ви?

# 709
  • София
  • Мнения: 5 202
Бебетата много бързо трябва да се повлияват при остро състояние, че и бързо да оздравяват. Консултирайте се с лекуващия хомеопат как се развива болестта, не тук!
Заведете на контрола!

Към мен ли е насочен поста Ви?
Към Malini, извинете, имах техн.проблем и не можех да видя автора.

# 710
  • Мнения: 8 529
Няма как да ви е правно основание хомеопатичното лечение, за да откажете манту.
Какво ще се случи, ако не го направите? Ще изключат детето от училище ли? Имаше някъде тема "против ваксините". Вероятно е там до могат да ви дадат някаква идея или съвет.

# 711
  • София
  • Мнения: 860
Здравейте! Бебето ни, на 9м., е с много силна хрема, направо е задръстена, съответно кашля. На три пъти предните дни дори повърна от давене. Лекувам я при класически хомеопат. Има подобрение според мен (тази нощ за пръв път спа спокойно, но сутринта се скъса да кашля).
Личният й лекар обаче е боаронски хомеопат, съответно аз не давам нищо от това, което предписва (калциев глюконат, любимите на всички ни осцилококцинум и инфлуцид, някакви химиотерапевтични капки за очи, които да пръскам в носа).

Има ли нещо, с което мога да помогна за дишане /отпушване на нослето (ползвам само физиологичен разтвор), което обаче не пречи на лечението, което провеждаме? На моменти много страда от кашлицата, чак почва да плаче. Благодаря!

Здравейте! Аз с първото дете бях в следната ситуация - мислех, че лекувам с хомеопатия при боаронския ни педиатър-"хомеопат". Яко болести и "топченца". Добре, че се усетих и смених доктора с класически такъв - разликата е от небето до земята, както сте направили и вие. И винаги след максимум втория прием на ХЛ има подобрение, особено при по-малкото дете. А ако не отшумяват симптомите, до ден-два отивам отново и преразглеждаме ситуацията. Някой път дава други капки (например последния път, и детето веднага се подобри), понякога шуслерови соли, дори понякога и сироп за кашлица (макар и много рядко).
Иначе при моите деца помага изсмукване на сополите с прахосмукачката.
Бързо оздравяване!

# 712
  • Мнения: 424
Влезте в групи във фб-нямат право да ви отщажат училище,ако няма ваксина!само държавни детски градини и детски надбявки

# 713
  • Мнения: 6 616
Благодаря за насоките , момичета!

# 714
  • Русе
  • Мнения: 7 072
Няма как да ви е правно основание хомеопатичното лечение, за да откажете манту.
Какво ще се случи, ако не го направите? Ще изключат детето от училище ли? Имаше някъде тема "против ваксините". Вероятно е там до могат да ви дадат някаква идея или съвет.
Нищо няма да се случи ако откаже манту. Отказах манту-то на сина ми, мисля, когато беше на 11 или 12 г. Отказах и ваксините. Вече е в 8-ми клас и никой "копче" не ни е казал нито от училището, в което учеше тогава, нито от това, в което беше в 7-ми клас, нито сега в гимназията.
Дъщеря ми също е без реимунизации на 6-тата година и манту на 7.

# 715
  • Мнения: 3 488
Момичета, по време на хомеопатично лечение удачно ли е да се прави проба манту?
Не.  Прочетете по същество какво представлява пробата и ще разберете защо.

Да, запозната съм... ИМа едно ,,Но,, тъй като по имунизационен календар е време за манту, а училищнтата сестра изисква бележка от личния лекар за пробата . ДВете са несъвместими към момента, но законът ме натиска. ЛИчната лекарка казва, че няма проблем да съвместят. МОже ли д а бъде правно основание хомеопатичното лечение в момента за отказ от манту?

Няма правно основание. От друга страна сестрата нищо не може да направи, ако детето няма ваксини. Моите деца нямат ваксини и си ходят без проблем на училище, тъй като образованието е задължително, плюс право по Конституция.
Единственото неудобство е, че детските ми надбавки не се отпускат. Винаги можете да кажете, че детето проявява някакъв обрив, който бързо отшумява, имате съмнения за алергии и да отлагате мантуто, докато решите да го сложите.

# 716
  • Мнения: 6 616
Благодаря, момичета! Безценни сте! bouquet

До момента дъщеря ми има всички ваксини, но отказах проба манту, защото провеждаме хомеопатично лечение на алергия, а това е дълъг процес и всяко вмешателство  отвън би попречило на процеса. ТЪй като при всяка проява на алергията на дъщеря ми, личната лекарка изписваше  кортикостероиди , които само подтискат симптомите, но не лекуват причината, аз се насочих към хомеопатията. СПоделих с нея , че в момента се провежда такова лечение и не искам да поставяме манту и подписах декларация. ЗНам, че има глоба , но това не ме притеснява.  тя пък заяви , че това,,не пречело" .... Outta Joint
ПО- важно ми е здравето на детето ми.
В крайна сметка , ако сестрата продължава да настоява за бележка за манту, ще се срещна с нея ще я информирам за ситуацията.

# 717
  • Русе
  • Мнения: 7 072
Бисерка, и глоба е много вероятно да няма. Аз от 2013 г. чакам да ме глобят, ама не щат Joy
Пък, в края на краищата здравето на децата ни не струва 50 лв.

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 558
А някой може ли да ми каже за класически хомеопат от Пловдив,от който е доволен и лечението има резултат.Интересува ме за дте на 7,за лечение на алергичен ринит и синузит

# 719
  • Мнения: 6 616
Бисерка, и глоба е много вероятно да няма. Аз от 2013 г. чакам да ме глобят, ама не щат Joy
Пък, в края на краищата здравето на децата ни не струва 50 лв.

РАзбира  се , че здравето на децата ни е безценно!
Така или иначе, вече подписах декларация за  отказ (Манту) , и нямам намерение да се връщам назад, дори и да се опитат в училище да създадат проблем. ПО закон нямат право да спрат детето от училище, поради липса на Манту.

Общи условия

Активация на акаунт