КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 126 805
  • 799
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 457
Бисерка, и глоба е много вероятно да няма. Аз от 2013 г. чакам да ме глобят, ама не щат Joy
Пък, в края на краищата здравето на децата ни не струва 50 лв.

РАзбира  се , че здравето на децата ни е безценно!
Така или иначе, вече подписах декларация за  отказ (Манту) , и нямам намерение да се връщам назад, дори и да се опитат в училище да създадат проблем. ПО закон нямат право да спрат детето от училище, поради липса на Манту.

Малко извън темата, но моят съвет е направо да я отрежете сестрата в училище и да не й се обяснявате изобщо. Задължение на сестрата е да събира картони на децата. Не е нейна работа кое дете каква ваксина има, още повече да оказва някакъв натиск върху родителите. Просто и кажете, че детето си има личен лекар и единствено на него давате обяснения  Peace
Ако детето е с алергии, ваксината може да усложни състоянието му  Peace

# 721
  • Мнения: 6 587
Katnis, основния проблем във нашия случай е , че личната лекарка на дъщеря ми приема хомеопатчното лечение( провежда се от хомеопат, не от нея ) за несериозно. разкритикува ме набързо, как безотговорно се доверявам на такъв вид лечение, а отказвам толкова ,,важното ,, Манту" . ..Така че, нямам подкрепа и раЗбиране от нейна страна...
ЯСно е, че ще търся нов личен лекар , но на този етап се надявам да не ми се налага да обяснявам на мед. Сестрата защо, как и какво...Не защото не иска, а защото съм наясно, че няма да ме разбере.
В крайна сметка, ако още един път поиска бележка от детето, ще и се обадя и ще кажа, че нямам такава и няма и да имам. да спре да изисква такъв документ.

П.п. Извинете ме, че оспамих темата с моя проблем и благодаря , че ме изтърпяхте Simple Smile bouquet

# 722
  • Мнения: 8 527
Бисерка, за съжаление се случва този сблъсък. Аз изобщо не коментирам хомеопатичното лечение с ЛЛ. Не че ходя особено при него. Май повече от година не съм. Всички необходими според мен профилактични прегледи ги правя и толкова. Без никакви коментари. Ако нещо открият лекарите, споделям с номерата на проследяването.
Загубена кауза е да искаш ЛЛ да приеме ХЛ като лечение.
А то е факт. За себе си може и да го вижда трудно човек в дълбочина. Аз го виждам много ясно при съпруга си.

# 723
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Момичета, по време на хомеопатично лечение удачно ли е да се прави проба манту?
Не.  Прочетете по същество какво представлява пробата и ще разберете защо.

Да, запозната съм... ИМа едно ,,Но,, тъй като по имунизационен календар е време за манту, а училищнтата сестра изисква бележка от личния лекар за пробата . ДВете са несъвместими към момента, но законът ме натиска. ЛИчната лекарка казва, че няма проблем да съвместят. МОже ли д а бъде правно основание хомеопатичното лечение в момента за отказ от манту?

Biserka_a , какво ще се случи, ако не сложите манту, знаете ли? НИЩО! По закон, не могат да изгонят детето от училище или да навредят с каквото и да било, свързано с образованието му. Тогава, сестрата да си иска, вие казвайте, че е със сополи и не му слагате и така до 12 ти клас  Mr. Green

# 724
  • София
  • Мнения: 5 192
Преди няколко страници имаше питане от майка на дете с диагностициран диабет тип 1 и по този повод доста писахме. Моля да обърнете внимание и разпространявате следващите редове! Не се сърдете, че е чист спам.

При откриване на диабет тип 1 веднага се купува и се слага инсулинова помпа! Независимо от възрастта и финансовото състояние на семейството,
Скрит текст:
това е най-важното нещо за което може да се вземат пари назаем и тн. Защото в първите 6 месеца може да се "задържи" развитието на диабета, както и може да се влезе в дълги "ремисии". В никакъв случай да не се отлага, особено пък ако по принцип семейството може да си го позволи и да не се слушат ендокринолозите (ако твърдят), че в първите 6 месеца трябва да се обучат с инжекции. Товаби било загубен шанс за тези семейства за по-лек живот и трябва да се възползват. По каса се отпуска инжекционен инсулин, който се бие в големи дози, а в тези първи 6 месеца диабетът много по-"лесно" се контролира и не трябва да се ползват големите дози на инжекциите.
Моля да подлагате на проверка препоръките, да ги разпространявате, но да не ги игнорирате!
Продиктувани са ми от семейство, което събра парите от бабите и дядовците и сложи веднага помпа на бебето си, вече 5 години имат идеален показател за средното ниво кръван захар и детето се разивва блестящо, никога не е влизало в болница по никакъв повод освен профилактика. Финансово тук нямаше да се справят и емигрираха във Великобритания.
Тамошната здравна система дава безплатно помпа, но! докато задвижат системата минават няколко месеца -също загубено време.
Има семейства, които набират чрез дарения сумата за помпата, може да се случат и промени в здраванта ни система (а може и да са се случили?)

Независимо от момента на слагане на помпата, винаги е емного по-добър вариант от инжекции. Доколкото си спомням дозирането с инжекция е с примерно 5 пъти по-голяма стъпка  и затова е неприложимо за бебе. Но и за дете и за възрастен е по-добре да е по-точно, нали?

Този разговор го водя вече доста пъти, но не успявам, стресираните родители биват омаяни от лекуващия ендокринолог и не им е до борба и то за да се изхарчат едни 10 000 лв. Може някои от нещата да не са актуални, т.к. те не живеят от 3 г. тук.
Написах по заръка на моята приятелка .

Последна редакция: пт, 23 мар 2018, 23:57 от ЗаСлон

# 725
  • Мнения: 424
Здравейте,може ли да ми препоръчате педиатър хомеопат,на който мога да поверя дете с астма,ларингити и бронхити?

# 726
  • Варна
  • Мнения: 493
Здравейте,може ли да ми препоръчате педиатър хомеопат,на който мога да поверя дете с астма,ларингити и бронхити?

За кой град? Имам наблюдения за Варна.

# 727
  • Мнения: 424
Здравейте,може ли да ми препоръчате педиатър хомеопат,на който мога да поверя дете с астма,ларингити и бронхити?

За кой град? Имам наблюдения за Варна.

За София

# 728
  • Мнения: 424
Здравейте отново.има ли някой впечатления от витамед габрово? При нас досега няколко хомеопата не могат да овладеят детето ми с астма. Детето започна да посещава хомеопат още преди да има някакви здравословни проблеми.предният хомеопат лекуваше само бронхити,без да разбере,че вече правим ларингити.Последният път беше с много страшни неколкократни  пристъпи след грешно дадени нови лекарства с висока потенция😥😥😥наложи се урбазон и в момента е на пулмикорт... можете ли да ми препоръчате доктор хомеопат,който би ми помогнал,без да излага на риск живота на детето,ще е на линия при кризи?може би трябва да отидем в хомеопат в клиника,където да наблюдават лечението?има ли някой впечатления от др василковска от витамед?

# 729
  • София
  • Мнения: 5 192
Lady Be, написала си:
Детето започна да посещава хомеопат още преди да има някакви здравословни проблеми
Още преди всичките бронхити, ларингити...?
За София познавам хомеопат, който излекува детето на моя приятелка, но да си хомеопат, излекувал астма, не означава непременно, че си специалист и  ще се справиш и със следващи случай с астма.
(Детето дори е родено и живее в далечна чужбина, прегледите се правеха само през лятото)

Последна редакция: вт, 27 мар 2018, 15:31 от ЗаСлон

# 730
  • Мнения: 8 527
Мечка Малинарка, можеш ли да споделиш какъв е опита на хомеопатията в справянето с проблеми от типа коксартроза, загуба на костно вещество и подобни?

# 731
  • Мнения: 3 484
Мечка Малинарка, можеш ли да споделиш какъв е опита на хомеопатията в справянето с проблеми от типа коксартроза, загуба на костно вещество и подобни?
Аз лично нямам такъв мой случай, но сме имали в хомеопатичното училище например случай на кариес на костта, сведен до остеопороза лека форма по спомен. При всички положение може да се помогне. Иначе в световната литература случаи е пълно.

# 732
  • Мнения: 8 527
Абсолютно безсимптомно до задълбочаване на проблема се случи на мъжа ми некроза на костта и ставен проблем. Ще работят с хомеопата.

# 733
  • Мнения: 8 527
Мечка Малинарка, можеш ли да споделиш какъв е опита на хомеопатията в справянето с проблеми от типа коксартроза, загуба на костно вещество и подобни?
Аз лично нямам такъв мой случай, но сме имали в хомеопатичното училище например случай на кариес на костта, сведен до остеопороза лека форма по спомен. При всички положение може да се помогне. Иначе в световната литература случаи е пълно.
Имам нужда да си сверя часовника. По препоръка на хомеопата, мъжът ми е добре да взима шуслерови соли. Реално липсва костно вещество, което трябва да се възстанови. По тази логика ми звучи по-добре да бъде в тази посока лечението. За протокола 1, 2 и 11. Не те питам за тях. Приемам, че след като хомеопатът го познава, му е предписал подходящите в неговия случай.

# 734
  • Мнения: 3 484
Мечка Малинарка, можеш ли да споделиш какъв е опита на хомеопатията в справянето с проблеми от типа коксартроза, загуба на костно вещество и подобни?
Аз лично нямам такъв мой случай, но сме имали в хомеопатичното училище например случай на кариес на костта, сведен до остеопороза лека форма по спомен. При всички положение може да се помогне. Иначе в световната литература случаи е пълно.
Имам нужда да си сверя часовника. По препоръка на хомеопата, мъжът ми е добре да взима шуслерови соли. Реално липсва костно вещество, което трябва да се възстанови. По тази логика ми звучи по-добре да бъде в тази посока лечението. За протокола 1, 2 и 11. Не те питам за тях. Приемам, че след като хомеопатът го познава, му е предписал подходящите в неговия случай.

Ок. От една страна липсва. Обаче трябва да изпие килограми шуслерови соли, за да му имат ефект няколкото молекули вътре, освен това да не забравяме, че все пак при шуслера има тритурация, тоест има кинетична енергия, превърната в потенциална (тоест те СА хомеопатични лекарства и има риск от доказване). Докато в обикновения препарат - чист калций например - няма. Много е важно да се установят причините за дегенерацията, усвояват ли се изобщо минералите и т.н., налични ли са в хранителната диета на човека и т.н. Така че шуслерът често е нож с две остриета.

Общи условия

Активация на акаунт