Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 50

  • 138 242
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Точно така, за някои стил е розово със златно, за други дзен в естествени спокойни тонове е стил.

Кой каквото каже  Joy

Въпросът на Алиска го разбрах, но както писах славни времена бяха.

# 721
  • Мнения: 18 589
Като каза розово и златно се сетих за индийските къщи от сериалите?Какво ще кажете?Дали са стилни?

# 722
  • Мнения: 5 073
Дами, аз леко спонтанно придобих тази етанолова камина:



В хола още нямам никакви мебели, т.е. всичко ще се синхронизирам с камината. До нея ще имам телевизионен шкаф с телевизор. Над нея мисля само да сложа рамки със снимки, над телевизора също нищо няма да имам.

Въпросът ми е - останалите мебели дали и те да бъдат бели, търсейки същите като на камината плоскости, или да са в друг цвят? Камината е облицована с МДФ плоскости, лакиран с бял матов лак.  Ето стената, на която ще бъде телевизора и евентуално камината:

На следващата снимка се виждат подът и цветът на стените, както и неудачно избраният от мен диван  Embarassed Диванът едва ли ще остане в този му вид дълго, така че него не го взимам в предвид.

# 723
  • Мнения: 1 059
Аз съм за бели мебели. Диванът е интересен цвят, бялата кожа ли мислиш да сменяш?

# 724
  • Мнения: 2 368
Miss_Bingley , въпреки че нямам претенции за дълбоки познания в областта на индийската архитектура и в частност интериор, едва ли има еднозначен отговор. Ако въпросът е за нещо такова - да безспорен пример за стил е. Ако човек се опита да постигне нещо подобно в стандартен апартамент 90-120 м2 с Н=2,60 м. светла височина, резултатът ще е тежък кич Simple Smile.
Мисля, че темата загуби безкрайно много, точно от непремерено поведение на част от потребителите в определен момент.

# 725
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Miss_Bingley , въпреки че нямам претенции за дълбоки познания в областта на индийската архитектура и в частност интериор, едва ли има еднозначен отговор. Ако въпросът е за нещо такова - да безспорен пример за стил е. Ако човек се опита да постигне нещо подобно в стандартен апартамент 90-120 м2 с Н=2,60 м. светла височина, резултатът ще е тежък кич Simple Smile.
Мисля, че темата загуби безкрайно много, точно от непремерено поведение на част от потребителите в определен момент.
Напълно съгласна!
Miss_Bingley, чета от известно време постовете ти в няколко теми, в които съм и аз, свързани с обзавеждане. Личен съвет - седни и помисли внимателно към какви стилове и цветове се ориентираш, как си представяш жилището си, как ще се чувстваш комфортно. Извикай в ума си домове на приятели/познати/разглеждани списания, които много са ти харесали и се насочи. По същия начин - помисли какво определено НЕ искаш. И така, като си изясниш всички тези неща, ще можеш да обмислиш всичко, без да скачаш от идея на идея Simple Smile

# 726
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
И аз бях втрещена от предложенията на Дорис, но като се върнах да прочета ника, вече знаех, че няма как да ги препоръчва, просто се опитва да бъде полезна.  Hug
Всеки има право на (лош) вкус, просто името на темата трябва да бъде променено. Имам и конкретни предложения, ама по-добре да се въздържа. Както казваше една потребителка, редовно списваща до неотдавна тук, сега остава само мушамите да извадим... Sunglasses

# 727
  • Мнения: 5 073
Аз съм за бели мебели. Диванът е интересен цвят, бялата кожа ли мислиш да сменяш?
Още не съм решила, искам да премисля промяната и тогава да действам. При всички случаи ще изчакам да видя стаята в готов вид, преди да предприема действия, може и да ми хареса крайният резултат.

Иначе да, кожата ме дразни. Евтинее ми. Всъщност дова е напълно резонно - диванът беше много евтин. Не намерих добре изглеждащ малък ъгъл, a исках да не затварям стаята с огромна мебел, както направих в сегашното ми жилище. Като размер ми е идеален, но нямаше опция да не е с кожа.

И аз клоня към бели мебели, но исках да се консултирам преди това. Понеже дизайнът не е моето форте, аз обикновено залитам към разни крайности от сорта на "всичко в тон".

# 728
  • Варна
  • Мнения: 141
Петдесета - финална...

# 729
  • Мнения: 18 589
Много чи хареса бялата камина.Мисля,че ще придаде мн различня визия на стаята уют.Също съм за бял диван.
Явно.съч направила впечатление ня много лутащ се човек...то си е така,мн съм колеблива,бързо сменям мнения,не разбирам от обзавеждане и затова ве включих в темата,за съвети.Списанията са доста подлъгващи,но стават за някоя идея.От домовете нна приятели няма как да черпя вдъхновение-няма нищо,което да ме е впечатлило,да се е отличило.Масовите неща.
За спалнята реших да е сива стената.До.две седмици ще сглобяваме и боясисваме.

# 730
  • Мнения: 1 109
Miss Bingley, браво за сивата стена! Macaron, много ми допада цветът на дивана ти, контрастира приятно на топлия паркет.

# 731
  • Мнения: 3 819
Скрит текст:
Какво се случи с тази тема?!
Нали говорим за стил все пак, може да е аматьорски, но все пак СТИЛ  Shocked
Преди тук виждах страхотни идеи за интериор, а сега направо ме заболяват очите с тези лилави спални и всякакви евтини и масови мебели.
Ще ме прощава Doris, но тези тапицирани лилави легла са отвратителни.
Според моя вкус, лилавото само за детска стая би стояло приемливо.

Ти прочете ли ми постовете в началото на обсъжданите спални? Затова и снимките са в скрит текст, но просто исках да покажа, че има и спални изцяло в лилаво. Затова и предложих да заложат на кувертюра вместо на мебели.

А темата изобщо не е това, което беше, няма и да бъде, да се намираме на раздумка или по-скоро по навик, вече пет години съм в темата и си мисля поне тази 50-та тема да завърша.

п.п.
Извинявай не си те спомням, може би е сменен ника?
Воайорствах само аз. То не върви само да ахкам на красотите, които показвахте. Дет' се вика- не мога да ви стигна и срещу вас да тичам.
Знам, че няма да си вкараш в спалнята тоя тапициран кич с блещукащи камъчета и се радвам, че си ме разбрала какво искам да кажа  Hug
И за да не е само спам се опитах да намеря поне една лилава спалня, която да ми харесва, но не успях.
Единственото, което горе долу ми допадна е това съчетание с тюркоаз. И то заради тюркоаза ми хареса, а не заради лилавото.
https://www.pinterest.com/pin/191262315404437770/

# 732
  • Мнения: 2 368
Добре съчетан (стилово и съобразено с архитектурните дадености на сградата) всеки цвят може да изглежда прекрасно. Ако човек търси примерно готик излъчване в един иначе модерен дом, тъмно виолетовото може да е чудесен акцент.

# 733
  • Мнения: 18 589
Добре съчетан (стилово и съобразено с архитектурните дадености на сградата) всеки цвят може да изглежда прекрасно. Ако човек търси примерно готик излъчване в един иначе модерен дом, тъмно виолетовото може да е чудесен акцент.

абсолютно съм съгласна, и с черно даже може да се съчетае, на който му харесва. На мен ще ми дойде много.

Последна редакция: вт, 16 авг 2016, 12:00 от Miss_Bingley

# 734
  • Мнения: 1 787
За син диван - тъкмо ми е попаднала някаква брошура на Комо и вътре има такъв, разтегателен. Цвета е някакво тюркоазено ми се вижда. Ако ви помага Hug

Благодаря! Hug Не съм сигурна точно за тюркоазеното синьо, но нищо не ми пречи да разгледам и такъв вариант.  Simple Smile

Макарон, честита придобивка! Много е хубава камината! Какви (и колко) мебели си планирала за тази стая, само всекидневна ли е или е свързана с кухня/трапезария?

Тези дни имах възможност да поразгледам в нета за плочки - харесах си ето тези. Още не съм ги видяла на живо, тъй като съм в движение, но веднага щом се прибера - отивам. И двата цвята страшно ми допадат:



Дълбокото синьо-зелено в тъмните е разкошно! Надявам се наистина цветовете да са такива. Освен за баня, мислите ли, че са подходящи за гръб на бяла кухня? Може би белите, които ще отразяват още светлина?

Общи условия

Активация на акаунт