Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 50

  • 138 232
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 449
Ако фугата е ясно изразена, може да са трудни за почистване. Иначе и аз ги харесвам много, и двата цвята!

# 736
  • Мнения: 179
...Тези дни имах възможност да поразгледам в нета за плочки - харесах си ето тези. Още не съм ги видяла на живо, тъй като съм в движение, но веднага щом се прибера - отивам. И двата цвята страшно ми допадат:


Madeleine, може ли линк за плочките или инфо как да ги търся, че и на мен много ми харесват белите точно за гръб на кухня. Благодаря ти, предварително Simple Smile

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Спешен въпрос:) - бели интериорни врати, каква да е входната?

# 738
  • Мнения: 5 066
Макарон, честита придобивка! Много е хубава камината! Какви (и колко) мебели си планирала за тази стая, само всекидневна ли е или е свързана с кухня/трапезария?

Благодаря! Камината още не е пристигнала, но вече нямам търпение.

Помещението е само дневна, имам отделна кухня с трапезария. Имах възможност да ги събера и да получа едно помещение от приблизително 40 м2, но харесвам кухнята с трапезарна част да са отделно. Другите мебели, които планирам в дневната, са нисък и семпъл ТВ шкаф, витрина  (30 на 30 на 150, стояща във въздуха) и библиотека по цялата дължина на стената, 1 м широка.  Чудя се дали да затворя библиотеката зад стъклени врати или не.

Белите плочки, които си харесала, са страхотни. С по-тъмните, ако при вас е твърда водата, ще падне голямо чистене на бели пръски.

Adoration, Аз имам бели интериорни врати и входна врата с фурнир, който е почти 1 към 1 с подовия гранитогрес, имитиращ паркет. Цветът е някакъв тъмничък тоуп, сивишкаво-бежово-кафяво. Освен това уж гледах входната врата да отива цветово с другите врати на етажа (което се оказа непостижимо, защото всички бяха в различен цвят имитиращ дърво, имаше череша, махагон, орех, не знам още какво, но поне стои ОК до вратата на съседите до нас.)

Последна редакция: ср, 17 авг 2016, 12:02 от Макарон

# 739
  • Мнения: 2 998
Макарон, имаш ли план на цялото помещение? Интересно ми е как е организирано всичко на 40м2. Simple Smile

# 740
  • Мнения: 18 589
И на мен много ми хареса камината.Всъщност колко струва една такава камина, ако не е тайна?
whoowhoo убедих, че просто сивото би стояло най-добре, съчетано с лилаво.
Ето тези снимки го доказват.Поразрових се за комбинации за лилави спални,ами масово са такива,комбинирани със сиво.














uploading images

# 741
  • Мнения: 5 060
Спешен въпрос:) - бели интериорни врати, каква да е входната?

Бяла.  Grinning

# 742
  • Мнения: 1 059
Нашата входна врата е венге, такава е сложил строителя, интериорите са бели, не е лошо, не си и помислим да сменям врати.

# 743
  • Burgas
  • Мнения: 503
Спешен въпрос:) - бели интериорни врати, каква да е входната?

Според мен ,най-добре би било да е като  останалите врати .Ако вратата се изработва по поръчка може да се направи от двете страни с различни панели,така от вътре ще е като интериорните врати бяла,а от външната страна примерно в цвят подходящ към останалите на етажа.При нас е така,но нямам снимка в момента да покажа Peace

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Благодаря! Simple Smile

# 745
  • Мнения: 1 556
Ето тези снимки го доказват.Поразрових се за комбинации за лилави спални,ами масово са такива,комбинирани със сиво.



Без да се обиждаш, но на тези снимки изобщо не им е мястото в тема за интериор.  Peace

За край на темата...


# 746
  • Мнения: 18 589
Ето тези снимки го доказват.Поразрових се за комбинации за лилави спални,ами масово са такива,комбинирани със сиво.



Без да се обиждаш, но на тези снимки изобщо не им е мястото в тема за интериор.  Peace

За край на темата...




и на мен не ми харесват изобщо, не се обиждам грам,дадох ги само като пример за сиво+ лилаво, че са добро съчетание,аз далеч не харесвам такъв интериор  Simple Smile
не знам защо не им е мястото в темата, като си е интериор и е направено съвсем добре, дори и на нас да не ни харесват  Peace
А пък тези, които ти си дала за мен са меко казано отвратителни и като цветове и изобщо като всичко, като цялостно излъчване и атмосфера в стаята,нито една не ми харесва.Особено това гадното патладжанено със тъмно зеления фотьойл  Sick

# 747
  • Мнения: 5 060
Ето, виждате ли, въпрос на вкус.
Кой ще сътвори новата тема?

# 748
  • Мнения: 1 059
Оу, да, това винено (марсала ли е?) в комбинация с кафяво и синьото на пода и мен ме стресна. Първата снимка е готина.
Малко е тъпо това непрекъснато сравнение  чий вкус е по-възвишен и на коя е по-посредствен, като се прибави и непрекъснатото оплакване как темата вече не била същата, наистина стана много досадно.

# 749
  • Мнения: 5 066
И на мен много ми хареса камината.Всъщност колко струва една такава камина, ако не е тайна?
Радвам се, че ти допада.

Биокамината е поръчана от Амазон.де, от този продавач: https://www.amazon.de/Kaminbau-Mierzwa-df-shopping/b/ref=bl_dp_s … 8+df-shopping+%29 Компанията е немска, имат семеен бизнес от години и имат чудесни отзиви. Всички части за камината си се произвеждат от тях, а за мен беше много важно да не е от някакви евтини китайски материали, все пак ще има огън вътре. Цените им са повече от добри, както и обслужването.

В България биокамини на относително добри цени има в камини Фриа - biokamini.eu, но там малко увъртаха, като питах за страна на производство. Освен това цените са двойни в сравнение с биокамините италианско и немско производство, които виждам в Амазон. Италианските имат много джиджан дизайн, но не са ми по джоба.

Макарон, имаш ли план на цялото помещение? Интересно ми е как е организирано всичко на 40м2. Simple Smile

Не се изразих правилно - имах възможност да направя едно голямо помещение, но предпочетох да са отделни. По план е дневна с отворена кухня, но старите собственици са ползвали хола (20 м2) като родителска спалня, за да има всяко дете своя стая, а кухнята (17 м2) като дневна с малък кухненски бокс. Обмисляхме да съборим допълнителната стена и да го направим както си е било по план, но на мен ми допада помещенията да са отделни. Всяко си има собствена врата откъм коридора, но има и преход от хола към кухнята. Аз често готвя риба и не ми харесва идеята да си омирисвам книгите и меката мебел, ако и да имам мощен абсорбатор.

По този начин имам просторна кухня с много шкафове и светла, просторна трапезарна част. Дневната е само дневна, макар и малка, с диван, камина, телевизор и библиотека. Гледах да не я претрупвам, диванът е малък, но мек и удобен.

Общи условия

Активация на акаунт