Каква фитнес гривна?

  • 15 826
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Здравейте,решила съм да закупя подобна гривна на по-приемлива цена,споделете ако имате някой модел и сте доволни/или недоволни,аз се спрях на това :
http://promobg.net/bg/-/935--sportna-grivna.html

http://www.emag.bg/grivna-fitness-technaxx-tx-38-bluetooth-4-0-r … 331/pd/DS7TGYBBM/

Последна редакция: чт, 14 апр 2016, 10:37 от Редактор*

# 1
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Записвам се, че и аз искам да си купя. Flutter

# 2
  • Мнения: 5 056
Аз ползвам Fitbit Blaze, но е далеч от "приемлива" цената. Fitbit имат и по-базови гривни на по-ниски цени, а и са лидери в сегмента.

Знам, че на xiaomi гривните са добри. Някои имат и опция за мерене на пулс.

# 3
  • Мнения: 2 450
На мен тази ми хвали един колега, изглежда доста базов модел, но цената е повече от приемлива:
http://www.gearbest.com/smart-wristband/pp_259237.html?wid=3

# 4
  • Мнения: 5 056
Точно такива имах предвид.  Peace Иначе фирмата има и модел, мерещ пулс.

# 5
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Аз търся гривна, която да има крачкомер, за да не нося телефона. Чета, че за Фитбит Блейз пишат, че била разочарование за велосипедистите, а за ГПС-а разчитала на телефона - това значи ли, че трябва да нося и телефона с мене? Някой с отзиви от гривна, която да има тези функции?

# 6
  • Мнения: 5 056
Аз съм с Блейз. За GPS наистина разчита на телефона, когато се кара истинско колело. Във фитнеса е друго. Висшият пилотаж, с GPS, на Fitbit е Surge, която е с 40-тина лева повече от Блейз.

Аз не съм карала колело, откакто имам Блейза и честно казано не знам какво бих получила, ако синхронизирам телефон и гривна, докато карам. Мен ме вълнува предимно пулса, активното време и крачките, така че не съм се и интересувала.

Иначе по време на тренировки не си нося телефона с мен. Гривната си има някаква памет и при синхронизиране вечерно време му праща инфото от деня  Peace

# 7
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
моята е misfit shine

работи на малко по-различен принцип от останалите фитнес гривни
всъщност тялото е кръгло и може да се закачи с много силен магнит на крака, ако караш велосипед или някъде по дрехите, aз я нося като часовник на ръката
инсталираш програма на телефона си и я свързваш с misfit
задаваш колко трябва да бъдеш активен през деня и на базата на това дали си бягал, плувал, играл йога според натоварването получаваш точки
всеки път като чукнеш върху гривната тя показва колко от точките за деня си направил

мери - крачки, изминато разстояние, изгорени калории, отделно следи състоянието на съня, което за мен е най-страхотната функция защото когато съм спала 8 часа и се събуждам изморена мога да проверя дали тези 8 часа са били пълноценни

отделно приложението на телефона може да се закачи за други фитнес apps, аз моето съм го свързала с runkeeper & myfitnesspal и съм ги оставила да си говорят сами

цената е приемлива, но аз я намерих в американския ebay върната от недоволен клиент за $25.
почти сигурна съм че са я върнали, защото до преди 5-6 версии на програмата гривната много трудно се синхронизираше с телефона

ето и скрийшот от dashbord-a

# 8
  • Мнения: 2 487
Записвам се и аз в търсенето.
Трябва ми само за крачкомер, със Сони съм и там има програма за крачките, но ми се струва неточна....

# 9
  • Berlin
  • Мнения: 11 245
Ще повдигна темата, но ме интересува нещо. Simple Smile
Към притежателите на Фитбит основно имам въпрос - вашите гривни мерят ли в повече? Аз имам моята от една седмица и гледам, че отчита всяко движение на ръката като крачка, което никак не е вярно. Последните 2 дни го хванах това и отклонението е доста голямо - м/у 2000 и 4000 крачки в повече според мен на ден.
Ето, преди малко извадих прането от пералнята и го сгънах - +300 крачки без реално и една да съм направила. Адски ми е досадно това и се чудя дали да я връщам. Ползвах преди време Jawbone и като че ли не беше чак така.
Какво мислите по въпроса? Thinking

# 10
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Ще повдигна темата, но ме интересува нещо. Simple Smile
Към притежателите на Фитбит основно имам въпрос - вашите гривни мерят ли в повече? Аз имам моята от една седмица и гледам, че отчита всяко движение на ръката като крачка, което никак не е вярно. Последните 2 дни го хванах това и отклонението е доста голямо - м/у 2000 и 4000 крачки в повече според мен на ден.
Ето, преди малко извадих прането от пералнята и го сгънах - +300 крачки без реално и една да съм направила. Адски ми е досадно това и се чудя дали да я връщам. Ползвах преди време Jawbone и като че ли не беше чак така.
Какво мислите по въпроса? Thinking

на всички гривни има предупреждение, че ако правиш нещо, което води до движения на ръцете, да сваляш гривната - примерно, ако пишеш на компютър или миеш чинии. някои са по-чувствителни, други - не толкова. Моята дава разлика с телефона ми, телефонът ми отчита повече, ама не мога да преценя кое е по-вярне - пък и чак толкова не ми пука, де.  Не съм с фитбит обаче.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 611
Здравейте, подариха ми Garmin 7, има много функции, но нямам книжка с упътване. Някой има ли такава и знае ли подробности?

# 12
  • Мнения: 6 992
Ще повдигна темата, но ме интересува нещо. Simple Smile
Към притежателите на Фитбит основно имам въпрос - вашите гривни мерят ли в повече? Аз имам моята от една седмица и гледам, че отчита всяко движение на ръката като крачка, което никак не е вярно. Последните 2 дни го хванах това и отклонението е доста голямо - м/у 2000 и 4000 крачки в повече според мен на ден.
Ето, преди малко извадих прането от пералнята и го сгънах - +300 крачки без реално и една да съм направила. Адски ми е досадно това и се чудя дали да я връщам. Ползвах преди време Jawbone и като че ли не беше чак така.
Какво мислите по въпроса? Thinking

На мен ми набива много крачки като правя преждата на кълбета Simple Smile) Но в крайна сметка, не смятам, че е толкова фатално, идеята ми е общата активност горе-долу да ми следи. В смисъл, ако цял ден седя и ми навърти 1000 крачки от плетене, ок. Ако съм ходила цял и ми е навъртяло 20000, дали са 18500 реално или 22000 не е чак толкова фатално, все съм вървяла като луда Grinning
Ако търсиш нещо, което е много точно, може би трябва да се закача на крак?

# 13
  • София, България
  • Мнения: 456
От две-три години все съм с Fitbit и съм много доволна. Дотолкова, че мисля да сменя скоро сегашния Surge с новия Ionic след като родя и се върна към тренировките. Фитбит са си в горния ценови сегмент, но според мен си заслужават парите. Освен това, има избор на модели спрямо целите и какво точно искате да засичате с тях. От това зависи и цената. За мен критерии беше да може да ми "отчита" силовите тренировки и затова се ориентирах към по-скъп модел, но в средния им ценови сегмент има чудесни алтернативи, които си мерят сън/крачки/калории за много по-малко пари Simple Smile Отделно съм и много доволна от Фитбит аpp-a за телефона. Чудесно си "комуникира" с MyFitnessPal,който пък ползвам за отчитане на храна и калории.

Недостатък на Фитбит е непривлекателния дизайн, особено на уж по-премиум моделите. Моят Surge си го харесвам, но все едно съм си сложила водомер на ръката, така изглежда Grinning

Ако някой има конкретни въпроси, да пита, доста проучвах/проучвам марките и моделите.

# 14
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
да се включа отново, след толкова време Simple Smile
аз продължавам да съм с Misfit, за Коледа подарих на мъжа ми хибриден Armani и докато четох какво точно да купя, горе долу ми станаха ясни 2 неща:

1-во: трябва да решите дали искате да виждате информацията на дисплея на чосовника и да го зареждате всеки ден или да ползвате application за телефона и да сменяте батерията на часовника си на 5-6 месеца
2-ро: колкото и неприятно да ми е да го напиша, най-добър в момента е apple watch3, който естествено, за да бъде абсолючно точен трябва да се използва с iphone, андройд потребителите най-добре да се насочат към garmin, fossil, fitbit и т.н.

мъжът ми получи Армани с дисплей, каза че не иска да го зарежда всеки ден и го смени за хибриден с батерия
на близък приятел подарихме Apple watch 3, той си следи пулса нон стоп, почти няма функция, която да е спряна и го зарежда един път дневно, като използва часовника си дори за телефон
аз като всяка гарга си харесах модел на fossil - розов, с цветен дисплей и камъни дори, но само като си представя как се търкалям по пода на фитнеса с него и се отказах

пазара като предлагани функции почти се е изравнил и ориентирането вече става спрямо цената и външния вид


Последна редакция: нд, 21 яну 2018, 14:30 от usmifchica

Общи условия

Активация на акаунт