Миете ли зъбките?

  • 1 924
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 421
 С дъщеря ми започнахме около годинката и нямахме проблеми със свикването. Малкият ревеше и той да си мие зъбите, но като започнахме около 2-те годинки вече не иска и да чуе.  ooooh!

# 31
  • Мнения: 8 917
Откакто се появи първото зъбче - около годинка, си ги мием по веднъж-два пъти на ден Peace

# 32
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами мия да, от както има 7 зъба. Не че сега са повече едва 8, но ги мия тях, иначе му остава храна по зъбките. Гледам след храна винаги да ги мия, е понякога забравям.  Embarassed Но в общи линии поне 2 пъти на ден. В началото беше зор, но сега види ли четката и отваря устата.

# 33
  • Мнения: 2 567
Да, разбира се., че ги мием и то още с първия зъб  Peace
Отначало с напоено във вода памуче, сега вече сме с четка за зъби на Орал Б  Simple Smile Без паста, защото пие флуор.

# 34
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Мием ги с паста и четка от 1г2м,преди това ги почиствах само с тампонче.

# 35
  • София
  • Мнения: 10 825
От деветия месец ги мием. Но за сега само търкам с четката, без паста за зъби. Четох някъде че с пастата трябвало да се започне на около 2 години, та сега правим само сухи тренировки Mr. Green

# 36
  • Мнения: 369
Мием ги откакто стана на 2г. , но не много редовно . Сега от преди 1-2 месеца всяка сутрин и вечер с паста  Aquafresh  kids ,  вече си имаме всички зъбки (май)  .

А те за 3г колко трябва да са?   Ние имаме 20.

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Мием си зъбите откакто стана на 1.5г почти всяка вечер. Използваме детска паста на Аквафреш. И досега е едно миене на зъби - по-скоро изяждане на пастата (мием зъбите и едновременно осмуква пастата от четката).

# 38
  • София
  • Мнения: 2 530
Мием си зъбите откакто стана на 1.5г почти всяка вечер. Използваме детска паста на Аквафреш. И досега е едно миене на зъби - по-скоро изяждане на пастата (мием зъбите и едновременно осмуква пастата от четката).

 newsm10

# 39
  • Мнения: 428
Откакто й поникна първия зъб...
Първо със силиконова четка и паста, после с нормална четка и паста с флуор.


И аз смятам това за правилно!Имаме 2бр.зъбки Grinning,купих и ненедент със силиконовия накрайник,но... Embarassedне знам как да ги мия,колко се слага,а и дали се изплаква??!! EmbarassedЩе се радвам ,да пишат майките,които знаят! Hug

# 40
  • Мнения: 2 784
Като стана на годинка. Преди това не ми даваше даже да я пипна с четката. А като станахме на годинка, прочетох, че на тази възраст са като маймунки- обичат да имитират и започнах офанзивата. Първо си измих няколко пъти зъбите пред нея, клекнала на нейното ниво. После си михме зъбите заедно- с едната ръка търках нейните, а с другата- моите. После взех да мия само нейните и тя свикна учудващо бързо. Мием се с паста Аквафреш и мека четка за бебета.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Когато бяха към 2 годинки, тогава започнахме - сутрин и вечер. Пастата най-често те си я избират в магазина на вкус. Обикновенно предпочитат ягодките. Баткото вече се мие с нашата паста, но понякога си крадва от тази на млаката, защото му била по-вкусна.  Laughing

# 42
  • Мнения: 2 255
ДА мием с четка и паста за зъби  Laughing голям кеф  Joy вече даже първо аз му ги мия  Wink а после той си ги мие сам  hahaha ама без паста  Rolling Eyes

# 43
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Откакто й поникна първия зъб...
Първо със силиконова четка и паста, после с нормална четка и паста с флуор.


И аз смятам това за правилно!Имаме 2бр.зъбки Grinning,купих и ненедент със силиконовия накрайник,но... Embarassedне знам как да ги мия,колко се слага,а и дали се изплаква??!! EmbarassedЩе се радвам ,да пишат майките,които знаят! Hug
За изплакване на устата и дума не може да става, на тази възраст гълтат водата и пастата - много им е вкусно.

# 44
  • Мнения: 1 102
ние интензивно почнахме да ги мием след поникването  на всички зъбчета,иначе му давах да си играе с четката за зъби.като паста използваме на Oral B.

Общи условия

Активация на акаунт