Планински пролетни маршрути

  • 9 097
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 739
А аз да попитам за маршрути около Копривщица-планираме да сме там за Великден и с удоволствие ще направим някой преход наоколо?

Вр. Богдан. Peace Около 3 часа е нагоре (може и по-малко всъщност) и по някое време се върви през прекрасна букова гора. Не е трудно в никакъв случай.

# 16
  • Мнения: 646
А аз да попитам за маршрути около Копривщица-планираме да сме там за Великден и с удоволствие ще направим някой преход наоколо?

Вр. Богдан. Peace Около 3 часа е нагоре (може и по-малко всъщност) и по някое време се върви през прекрасна букова гора. Не е трудно в никакъв случай.
Връх Богдан е страхотна дестинация, но групата ни ще бъде меко казано кекава и няма да го реализираме в този състав. По-скоро търся някаква екопътека около града. В сайта на общината им открих няколко, но не посочват продължителност и не мога да преценя през гора ли се върви, по път ли.... newsm78

# 17
  • София, България
  • Мнения: 5 615
Здравейте,
можете ли да ми помогнете с по-детайлни насоки относно маршрута Панчарево (стената) - село Лозен?
Един път съм го минавала преди доста време и беше страхотно лутане, а доколкото чета в нета положението с табелите май не се е променило, не можех да намеря и пътепис по блоговете...

# 18
  • Мнения: 4 406
Oт Богдан има и друг път до Копривщицата. Не по онзи кален път до реката. А малко под върха надолу и наляво. Коларски е и е по било. Чудесно е! Излиза малко над Копривщица, но малко.
Наскоро гледах, февруари, като ходих към Богдан рекламираха няколко екопътеки. Мисля, ако не се се лъжна има ги и на сайта на общината.

Мона Лиза, Горни или Долни Лозен. Че пътищата са два. А там няма маркировка, появява се тук таме...  Само май на Лозенската пътека е маркирано по-добре.

OrchideaBlue, как е сега Утробата! Аз съм там на 29. Бях по-миналата година. Очите ми останаха, искам пак да я видя!

Нали пишем за пролетни маршрути рано е за билата на Пирин и Рила, чак края на юни, то и на Стара планина е така горе-долу.
Има хубави водопади, сега им е времето. И не са далеко от София, е 40-50 км. Не говоря за Бов и подобни към които не може да се разминеш.
Много съм ходила по цяла България и съм преценявала какво е за деца, т.е. дали става

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Здравей,благодаря за включването  Hug Аз също съм много впечатлена от пещерата и местността цялостно. Вече е много зеленичко. В пещерата срещнахме и т.нар. жрец както той се определя.Говори си с нас за енергията на пещерата, показа ни как да медитираме абе беше интересно....къде ще срещнеш такъв човек в ежедневието си. Simple Smile  До пещерата има 3 страхотни беседки ,но за съжаление едната беше срутена.Заслона също е в перфектно състояние ,уникална гледка. Вече препоръчвам слънцезащитен крем и много водаа  bouquet За лятото съм планирала Рила и Пирин все още обмислям маршрута.А и връх Мусала. Чувала съм ,че било айляк за преход дори деца го минавали?!
Oт Богдан има и друг път до Копривщицата. Не по онзи кален път до реката. А малко под върха надолу и наляво. Коларски е и е по било. Чудесно е! Излиза малко над Копривщица, но малко.
Наскоро гледах, февруари, като ходих към Богдан рекламираха няколко екопътеки. Мисля, ако не се се лъжна има ги и на сайта на общината.

Мона Лиза, Горни или Долни Лозен. Че пътищата са два. А там няма маркировка, появява се тук таме...  Само май на Лозенската пътека е маркирано по-добре.

OrchideaBlue, как е сега Утробата! Аз съм там на 29. Бях по-миналата година. Очите ми останаха, искам пак да я видя!

Нали пишем за пролетни маршрути рано е за билата на Пирин и Рила, чак края на юни, то и на Стара планина е така горе-долу.
Има хубави водопади, сега им е времето. И не са далеко от София, е 40-50 км. Не говоря за Бов и подобни към които не може да се разминеш.
Много съм ходила по цяла България и съм преценявала какво е за деца, т.е. дали става


# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
 Който желае може да споделя и лични снимки на местата на красивата ни Родина! Peace  Ето и на пещерата отвътре http://prikachi.com/images.php?images/563/8764563L.jpg     Заслона  http://prikachi.com/images.php?images/565/8764565E.jpg      Гледка в началото по пътеката към пещерата   http://prikachi.com/images.php?images/571/8764571d.jpg

Последна редакция: пт, 22 апр 2016, 09:43 от OrchideaBlue

# 21
  • Мнения: 18 739
Преходът до Мусала от лифта и обратно до лифта е около 25 км., като си има изкачване, на моменти сериозно. Не бих го определила като айляк, нищо че има и по-трудни.

До Богдан има няколко маршрута. Ние хванахме този, за който се тръгва няколко км. след Копривщица, отбива се от главния път в ляво и оттам - нагоре.

# 22
  • Мнения: 646
Преходът до Мусала от лифта и обратно до лифта е около 25 км., като си има изкачване, на моменти сериозно. Не бих го определила като айляк, нищо че има и по-трудни.

До Богдан има няколко маршрута. Ние хванахме този, за който се тръгва няколко км. след Копривщица, отбива се от главния път в ляво и оттам - нагоре.
Малко множко ми се струват тези 25км., но може и да си права. Те в планината преходите се измерват във време, и по никакъв начин не мога да определя прехода до Мусала за айляк....Ако не ме лъже паметта се взимаше за около 4ч. в посока/естествено слизането е по-бързо/. Лесна ми беше само първата част от пътя-от края на лифта до х.Мусала, защото е по-полегат участък. С дете на 8 бяхме тогава, помагахме му на едно-две места, но се справи.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Ние ходихме на Мусала есента, но без лифта и с нощувка на самия връх в метеостанцията.
Бих казала, преходът е средна тежест.
Бяхме с двама тийна. Бягаха пред нас даже...Simple Smile Не усетиха някъв зор определено.
Изгревът е разкошен!  Peace

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Ааааа може може,казвам само какво са ми разказвали... Simple Smile А пък имам си едно хъски което много ми помага при изкачвания  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 18 739

Малко множко ми се струват тези 25км., но може и да си права.

Бях с крачкомер и това беше тотала за прехода. Вероятно има нещо отгоре - от паркинга до лифта, или дай тук да се отбием от пътеката да починем, дай това да снимаме, но едва ли е било много.

Всъщност, сега проверих. От Ястребец го дават 7.8 км. Значи бъркам сериозно. Blush Ще трябва да повторя за назидание. Mr. Green

# 26
  • Мнения: 646

Малко множко ми се струват тези 25км., но може и да си права.

Бях с крачкомер и това беше тотала за прехода. Вероятно има нещо отгоре - от паркинга до лифта, или дай тук да се отбием от пътеката да починем, дай това да снимаме, но едва ли е било много.

Всъщност, сега проверих. От Ястребец го дават 7.8 км. Значи бъркам сериозно. Blush Ще трябва да повторя за назидание. Mr. Green
Рекламация на  крачкомера Wink

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Онзи ден звънях на хижа Рай , но нямаше места за уикенда :/  Явно трябва с две седмици да се запазва предварително.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Да, така е. И на х.Мазалат е трудно с местата... Peace

Последна редакция: сб, 23 апр 2016, 11:04 от *Бенджи*

# 29
  • 1st floor
  • Мнения: 9 172
Аз искам да кача децата на Черни връх. Миналата година пробвахме май месец, но още имаше сняг по високите части над Кумата и се отказахме, че нямаме зимна екипировка и щяхме да станем вир-вода. Кога се очаква да е сухо вече? Юни? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт