Планински пролетни маршрути

  • 9 091
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 187
От Кумата през Конярника за Черни връх може и тази година да си е мокро, там си има по принцип задържане на вода по мои наблюдения. Пробвайте през Голи връх и Платото, там по черния път би трябвало да е по-добре, поне докато не стигнете до последните метри, дето е по-стръмното и се върви покрай коловете на зимната маркировка. Май месец си е още мокричко на тези височини, така че да го имате предвид. Може би юни следва да е по-добре, но пак зависи и от това как са валежите според мен.

# 31
  • 1st floor
  • Мнения: 9 167
Ще чакаме тогава да се позатопли и дано не вали много. Миналата година стигнахме точно до върха след дървените мостчета на Конярника. Нагоре пак ли е така мокро или само там на равното се събира вода? Голи връх и Платото не ги знам  Embarassed , трябва да погледна на някоя карта.

# 32
  • Мнения: 187
Нагоре също има заблатени участъци. След изкачването при Конярника има един по-равен участък, там е проблемно също. Една година септември се качвах от там и имаше проблемни участъци, така че никога не е гаранция, но пък с желание и търпение се минава. Ако е съвсем непреодолимо, ще се връщате, какво да се прави.
През Голи връх е по-популярния маршрут за Черни връх. Близо е до Алеко. И от Алеко може да се тръгне, но може и по-назад - от последната спирка на автобусите за Алеко горе. През уикенда, особено сега в по-топлото време, ще има и достатъчно хора нагоре, които да ви упътват.

# 33
  • 1st floor
  • Мнения: 9 167
Значи, ще проучвам маршрута от Алеко. Има ли лифт до там или само с автобус мога да се кача с децата? С автомобил знам, че не разрешават нагоре... newsm78

# 34
  • Мнения: 18 739
Значи, ще проучвам маршрута от Алеко. Има ли лифт до там или само с автобус мога да се кача с децата? С автомобил знам, че не разрешават нагоре... newsm78

Има лифт - кабинковия от Симеоново. Разрешават и с автомобили, забрана има само за качване в часовия интервал 11-14h през почивни дни. 2 маршрута са от Алеко - през Стената и по зимната маркировка.

# 35
  • 1st floor
  • Мнения: 9 167
 _dreamon_,  wild poppy, благодаря много! Разгледах картата, ще се справя с маршрута! bouquet

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Здравейте,моля за предложения в Пирин Simple Smile  Освен Безбог  Thinking

# 37
  • Мнения: 646
Здравейте,моля за предложения в Пирин Simple Smile  Освен Безбог  Thinking
В Пирин маршрутите за много, но никой от тях не е пролетен-за кои дати питате?

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
За средата на юни Simple Smile Два дена и една нощувка Simple Smile Няма ли да става още
 за ходене ?

# 39
  • София
  • Мнения: 1 655
Миналата година направихме Вихрен първия ден и до Попово езеро втория.
Получи се идеално, тъй като Вихрен е несравнимо по-натоварващ, на следващия ден до
Попово езеро е разходка в парка. Преспахме в Банско.

# 40
  • Мнения: 646
OrchideaBlue, ние ходим в Пирин края на юли-първото десетдневие на август. Тогава планината е най-благосклонна за туристите. Не знам с каква туристическа подготовка сте, деца има ли с вас, но разгледайте този сайт-маршрути много, всички са красиви, тя самата Пирин е невероятна планина. При добро време сигурно и средата на юни става.
http://pirinmap.com/index.php/bg/#List

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Не сме с деца и сме от хората които обичат да "бъхтят"  Grinning Благодаря много сега ще разгледам.

# 42
  • Мнения: 5 313
OrchideaBlue, ходихте ли до Пирин? Да разкажеш нещо Simple Smile
Ние сме си наумили в края на август да тръгнем към Банско и искаме да направим няколко леки прехода, в смисъл с две деца на 9 г. Можете ли да предложите такива и отправни точки. И то такива, до които ще можем да стигнем сами, като се има предвид, че по маркировка се ориентираме най-общо  Rolling Eyes
Идеите ми са :
1. с лифт до х. Безбог до Поповото езеро (за върха не знам дали ще имаме възможности  Rolling Eyes)
2. Байкушева мура
3. от х. Бъндерица  да тръгнем за Рибното, Окото и Муратовото езеро


Да кажа само, че никога не сме ходили в този район и всичко това само съм го чела в интернет, но как се стига до там и в какъв ред идея си нямам  Rolling Eyes
Ако може да ми кажете и с лифта от Банско до къде може да се отиде? Виждам, че спира на Бъндеришка поляна, а от там  newsm78 И това различно ли е от х. Бъндерица, защото до там четох, че се стига с кола  Confused

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Хахаха никъде не отидохме защото забременях  Laughing
Бях планирала и други маршрути това лято но бебчо обърка плановете  Crazy

# 44
  • Мнения: 646
Джина, прекрасни и напълно постижими маршрути сте си избрали. От Безбог до Поповото езеро с двете деца ще отидете за максимум 2 часа. Изключително красив е маршрутът, най-трудната му част е в самото начало-едно много стръмно изкачване от Безбожкото езеро, след което започва приятната и сравнително хоризонтална част. когато ние ходихме дъщеря ни беше на 7. Откриват се страхотни гледки през целия път.
До Байкушева мура се стига с кола-продължавате от Бъндеришка поляна към хижа Вихрен, минавате през хижа Бъндерица и малко след това в посока х.Вихрен спирате колата и се изкачвате до дървото/максимум/5мин. Има указателни табели.
За езеро Окото се тръгва от х.Вихрен. По принцип с кола се стига до нея, но винаги има огромно количество от паркирали коли по пътя, така че е въпрос на късмет колко близо ще успеете да паркирате. От хижата маркировката е безупречна/ както и на другите маршрути/, до Окото се стига бързо отново след едно стръмно изкачване и после по-лек преход. От него има маркировка за Рибното-на мен то много ми хареса, по-голямо е и водата му изглеждаше кристална. Не мога да си спомня Муратово отстрани ли оставаше, ние до него не стигнахме, защото заваля....Пригответе си здрави обувки, че има доста камъни, но всичко си заслужава-много е красиво!!!

Общи условия

Активация на акаунт