Планински пролетни маршрути

  • 9 093
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 313

До Байкушева мура се стига с кола-продължавате от Бъндеришка поляна към хижа Вихрен, минавате през хижа Бъндерица и малко след това в посока х.Вихрен спирате колата и се изкачвате до дървото/максимум/5мин. Има указателни табели.
Сега, да разбирам ли, че до Бъндеришка поляна се стига с кола  newsm78 Защо е тогава този лифт? или той е за зимата за пистите? Нещо не ми стана много ясно.
Ние понеже сме с каравана и четох, че има къмпинг до х. Бъндерица, та идеята е там да оставим караваната и да разгледаме наоколо каквото е възможно. А след това да отидем до Добринище или до Баня хем на басейн, хем да разгледаме каквото има наблизо Simple Smile
Имаме доста дни и не знам как да си организираме времето, колко дни трябва да си предвидим за тези маршрути примерно?

# 46
  • Мнения: 646
Да, до Бъндеришка поляна се стига с кола. Малко преди х.Бъндерица наистина има малък къмпинг, там можете да оставите караваната. Самата Бъндеришка поляна се намира малко встрани от главното шосе, има табели. Ако не се отбивте за нея, продължавате по шосето и стигате до х.Бъндерица и въпросния къмпинг. Като дни за преходите, които сте си запланували са ви необходими 2-един за Безбог и Попово езеро, и един за маршрута от х.Вихрен до дугите езера./не знам дали и Муратово може да се включи за 1 ден/. Ако решите да отмаряте един ден може да прекарате на самата Бъндеришка поляна-има много атракциони за деца.

# 47
  • Мнения: 5 313
Много ти благодаря  Hug

# 48
  • 1st floor
  • Мнения: 9 167
Може да се обиколят всичките езера за един ден + Муратовото. Ние бяхме с три деца, едното не особено ходещо... Mr. Green Препоръчвам да отидете до хижа Вихрен с колата, ако сте преди 8,30 няма да имате кой знае какъв проблем с паркирането. Хващате пътеката към езерата, тя си е маркирана. Долу при моста не го пресичате, а тръгвате по реката нагоре към едни изсипани камънаци. Качването е един час. Не  е изцяло по камъни, тук-там има и пътечка. Езерото е уникално, особено привечер (но тогава излизат комарите). Има пряк път към Рибното, но аз не го знам. Обикновено има хора из езерата и може да попитате. Ако не - връщате се до мостчето , пресичате и първото езеро е Окото. После май беше Рибното, ако не се лъжа. А отгоре на високото са Жабешкото и Дългото. Най-красиви ми се видяха Рибното и Муратовото.  Heart Eyes Виж и тази карта, аз по нея се ориентирах:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8A%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1% … e:Banderishki.jpg

 Ако не ви е омръзнало да се катерите, може и на Вихрен да се качите (в друг ден, че няма да ви стигне времето). Уникално е горе. По лявата пътека (Царският път) е по-безопасно. Иначе си е юруш стръмно изкачване три часа.
ПП: От Банско като хванете улицата, която е успоредна на реката и се пада от ляво, ако се върви срещу течението, се стига чааак до хижа Бъндерица и къмпинга, а нагоре продължава към хижа Вихрен. Има си табелки на разклоненията и няма да се объркате. Мисля, че към 14 км е пътя от Банко до Вихрен.
И да се похвалите после как е минал къмпинга на Бъндерица. И ние го замисляхме, но ни се размина. Гледайте и тепмературите вечер, че си става студеничко.

OrchideaBlue, честито!  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт