Отговори
# 735
  • Мнения: 119
Здравейте! Коластра имам от четвърти месец. Надявам се при всички да се нормализират нещата.
 

# 736
  • Plovdiv
  • Мнения: 174
И аз имам от два дни менструални болки ,много слаби, но пак се притеснявам.А  коластра и кърма трябва да текне след раждането не е задължително сега да имаме.

# 737
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Коластра нямам.
Подозирам, че няма да имам и кърма. Със сина си нямах. Тоест той не искаше да засуче, нищо не беше в състояние д аго накара да засуче, и кърмата ми секна за месец, ама може и да не съм имала по начало. Споре дмен нямам достатъчно жлезиста тъкан по гърдите. А и не ми се увеличават по време на бременност. Увеличават се минимално, все едно съм пред цикъл.
Та такива екстри като колстра преди раждането при мен лпсват. Joy

# 738
  • Варна
  • Мнения: 1 185
  Аз имам коластра от няколко седмици. От скоро и е много малко. Само като си стисна зърната избива по малко. Открих случайно,че имам като забелязах,че имам мини корички по зърната. Като ги стиснах и изби.
 Иначе аз днес съм много добре. Само няколко пъти ми се стегна корема от сутринта. И днес ще продължавам с магнезия през 3 часа,утре ще видим. Писна ми да лежа и утре отивам на плажа на риболов с мъжа ми  Crossing Arms 
 Цял ден не съм се спряла. Не мога да седя или лежа дълго време, потискам се. Сега си налях малко бяло винце да се отпусна и някое филмче,или книжка и релакс.
 Смайл радвам се ,че си по-добре!
 Африканче,защо не вземеш Но-шпа,а се мъчиш и тревожиш? Като ти отмине няма да пиеш!

# 739
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Ех, как сега ми се ще да съм във Варна. Ама няма.
Пипа, и да пия , и да не пия Но-шпа изобшо няма никаква разлика. Същото и с Диаспорала. НИщо! Последните 10 дни се тъпча като невидяла с но-шпа и пак си имах болките.

# 740
  • Мнения: 1 787
Дано ни отминат болките на всички.
Честно казано не съм мислила, че може да ми изтича коластра. При мен изтича без допир. Както си седях видях, че имам мокри петна.Аз също няман кой знае какви гърди.Нито пък се увеличиха много.
Африканчо, вземи си някакво хапче поне да те облекчи малко.

# 741
  • Мнения: 700
Африканчо дано ти мине по-скоро. Аз пия Папаверин за самите болки /ако не се притесняваш пробвай го/ В смисъл от 4-ти месец го пия и от тогава 2-3 пъти да съм усетила болка. Коластра нямам ... И аз съм забелязвала корички по зърната, но не ми е потичала. Честно казано и аз не забелязвам кой знае каква разлика в гърдите ми, като големина.

# 742
  • Мнения: 605
Аз пък опатих от диаспорала. Tired Увеличиха ми го на 2×1 и вчера вечерта и през нощта получих много силни болки в целия стомах, за капак разстройство. Днес си купих магнерот и си го самоизписах 2 пъти по 2, надявам се не е много като доза.  newsm78 Иначе коластра имам от края на 6 месец, циците са ми двойни, но знам, че не е критерий за кърмата. В сряда съм на тонове и ще разбера аджеба контракции имам ли нямам ли. Иначе и на мен ми се втвърдява корема, някои дни като ставам от седнало положение. Peace

# 743
  • Варна
  • Мнения: 1 185
  Ох много е стресиращо с тия болки! Действат ужасно на психиката ,което допълнително влошава положението!
  Аз пък да се оплача,че моите гърди не са малки по принцип,но сега са станали огромни. Откакто съм бременна преминах от моя размер ,през още два. Дребна съм с тънки кости и тесен гръден кош . Вярно,че съм качила 15 кила,но гърдите обират всички точки! Единствено те ме карат да изглеждам пълна ,така пищно са се наляли. Иначе краката и дупето доста са добре ,според мен де  Laughing  Не знам после като спра да кърмя ,дай Боже да кърмя,но не знам на какво ще заприличат тогава  Confused 

# 744
  • Мнения: 162
И аз още нямам коластра, но и предишната бременност нямах преди да родя. Аз също смених два размера сутиени, даже за родилното си взех Д чашка Grinning, което за мен е доста голямо.  Днес си взех бебешките дрешки и започвам с прането, напазарувахме и още някои неща и сега ми остана да купя само количка и мисля да взема малка кошара за спалнята, че ни е много малка и няма къде да сложа креватчето. Като отрасне ще бъде в детската при кака, но на първо време ме е страх нощем да спи в отделна стая бебето.

Хубава вечер от мен  Hug

# 745
  • Мнения: 700
И аз още нямам коластра, но и предишната бременност нямах преди да родя. Аз също смених два размера сутиени, даже за родилното си взех Д чашка Grinning, което за мен е доста голямо.  Днес си взех бебешките дрешки и започвам с прането, напазарувахме и още някои неща и сега ми остана да купя само количка и мисля да взема малка кошара за спалнята, че ни е много малка и няма къде да сложа креватчето. Като отрасне ще бъде в детската при кака, но на първо време ме е страх нощем да спи в отделна стая бебето.

Хубава вечер от мен  Hug

И аз се замислям за кошара, защото ни е много малка стаята или по-малко легло...Не знам и аз

# 746
  • Мнения: 195
И аз да се оплача - тази сутрин се събудих с такива крампи, друг път като ми се е случвало само по една и по някое време минава, но днес една след друга може би 20 минути, изпотих се и направо ревах от болка, добре че какта спа при баба си да не я стряскам, а мъжа го няма тия дни и няма кой да помогне. Иначе масажира и поминава, ама сега.....брутално. В момента даже още ме боли, при все че не съм спирала с магнезия.
Коластра нямам и миналия път не съм имала, стискам отвреме навреме като се присетя, но не излиза нищо.
Ох чета ви всеки си е накупил, аз за болницата още нямама нищо - само една нощница и дотам, с прането на бебешките дрешки ще почна чак като ми инсталират кошарата, за да ги прибирам в чекмеджетата, та въобще ...до кривата круша всичко

# 747
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Ааа,Кришана-аз  започнах с първата пералня от синът ми дрешки.Пуснах я и не върти ,не центрофужи.Счупи се.Сигурно е ремъка-а е нова на  6 месеца .
Направо побеснах

# 748
  • Мнения: 1 787
Момичета, за зърната знам от лекар, че изобщо не бива да се стискат, защото може да предизвикат контракции.  Peace Не се стискат, трият и т.н.
И аз имам само 2 нощници. Не съм купувала нищо още от суеверие. Но всичко съм си набелязала живот и здраве ще си ги вземем.
Четох за магнезия, че за да се види реалното кол-во в организма трябва да се пусне изследване от косъм и още нещо имаше, но забравих. Серумното кол-во не е точно и затова се получавало разминаване хем имаш висок магнезии, хем  имаш крампи. Не знам доколко е вярно.
Пипа, значи си добре! Наляла си там, където повечето жени искат. Crazy

# 749
  • Мнения: 92
Аз нямам коластра, но и с предната бременност пак нямах. И кърма нямах кой знае колко. Надявам се този път да е малко по-добре положението Simple Smile
А за килограмите съм качила 9кг,което предвид предния път си е направо супер Simple Smile
От утре започвам с подредбата на гардеробчето  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт