Нашите ЮЛЧЕТА малки вече се катерят по пързалки ~ Тема 8

  • 51 395
  • 343
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 500
В колко хубави спомени ме върна,аз нямах никакви симптоми,но знаех че съм и си купих тест на втория ден от закъснението. Успех с бебеправенето. И аз искам вече,ама някакси ме е шубе,толко обичам Влади че се чувствам гузно пред него. Някоя от вас изпрабвалали и китайската таблица за планиране на пола на бебето ?

# 271
  • Мнения: 360
 Благодаря! И аз много силно обичам Борис,че нз как става с 2-о дете да го обичаш еднакво и да не пренебрегваш нито едно от двете. Иска ми се отдавна второ ,ама все ме е страх. Само като си спомня 1 и 2 месец след раждането. То колики, то чудо. В същия миг ми изплуват - бебчо със сладките си бебешки физиономийки и ...примирам от умиление. Искаше ми се поне 4-5 години разлика да имат,обаче био.часовника тик така.
 Хубав ден.

# 272
  • Мнения: 3 404
И  ние бяхме решили да действаме по-скоро за второ.Но при нас за зачеване е нужен АРТ ,беше голяма борба,а и по време на бременността имсш допълнителни процедури та....и гизически и психически става мн дложно,все пак това дете имс нужда от мен никой не ни помага,няма кой тук сме сами(свекърава ми дойде на квартира в града,но не поддържам отношения с нея).И се отказахме,по точно ММ и майка ми.И вече сякаш не живея с тази мисъл,аз пистигнах мечтата си вече.Но ако Бог направи чудо,то добре дошло  bowuu.Така,че вие можете и не го мислете.Както се шашксхме тук за първото така и ще си отгледате и второто.Късмет  Hug

# 273
  • Мнения: 322
Aууу, каква тема сте отворили само  stork-girl stork-boy. Хайде, наслука на желаещите. Не се гледат лесно деца без помощ. И след това майчинство съм страшно уморена, но си заслужава всичко до тук.

# 274
  • Мнения: 1 857
Късмет на бебеправещите Hug
Винаги съм искала повече деца, но както каза блускай, не се гледат лесно деца без помощ. Скоро си говорехме с мъжа ми и двамата сме "за", той повече Laughing, но на мен ми е нужно още време. Искам да стане малката поне на 3,5 или 4г. Близка приятелка си гледа сама децата и според нея, когато първото вече е по-голямо е по-лесно, защото можеш да му обясниш, че мама и е лошо или не може да излезе, когато порасналото дете иска, а и ходи на детска градина Simple Smile.

# 275
  • Мнения: 360
 И на нас няма кой да помага. Сама съм си гледала детето,затова исках да изчакаме. Знам,че е трудно. Само като си представя какво беше , а ако имаш и малко дете на което трябва да обръщаш внимание. Надявам се,че ако стане скоро  и разликата е малка таткото да се включи в употреба. Както казах сама съм си го гледала. В началото ММ помагаше и малко по-малко изчезна помощтА му. Борко вече малко от малко разбира. За напред ще става по-самостоятелен, по-разбиращ.

# 276
  • София
  • Мнения: 3 524
Звезда, моите съболезнования!  Flowers Rose Flowers Rose
mam-Mim84 успех в начинанието  Hug с мъжа ми винаги сме си мечтали за 3 деца, като засега сме спрели на второто  Laughing Laughing Laughing но и според мен, както писа тара, е по-добре ако децата са с някаква разлика.
на всички желая здраве и благополучие през новата година и много и положителни емоции  Hug Heart Eyes
по коледа и нова година изкарахме грипа всички вкъщи и се надявам тази година болестите да ни отминават  Praynig
през празниците ми направи впечатление понеже си бях вкъщи, че малкият много е пораснал, станал е по-самостоятелен и разбиращ, започна повече да говори и по-ясно, успехите с гърнето са все още малко над 0-та, но поне си казва като има нещо. започна и малко по-добре да се храни, но като цяло е доста по-претенциозен от брат си и менюто му е силно ограничено. дядо коледа му беше емоция, както и факта че от 23 декември досега са с брат му вкъщи и пада голяма игра и тормоз по батко ooooh!

# 277
  • Мнения: 322
 Hug
Как сте, малки и големи? Ние след поредното боледуване се понапързаляхме миналата седмица, тази е лошичко времето, но бабите я поизкарват навън. Чакаме вече уикенда и ... пролетта  Laughing. Стига ми толкова тъмнилка и студ.
Иначе малката си се развива много добре, говори, пее, играе си, ще махам и нощния памперс, че си е сухичък сутрин. Само където си няма компания от дечица в тези студове. Та нищо ново. Другият месец ще кандидатстваме вече за градина, че в София си е голям екшън до към май месец. Бъдете здравички и спокойно битуване.

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
И на нас снегът ни дойде в повечко.Ние не сме и свикнали.Рядко се е задържал сняг толкова много време и да продължава да вали.Но като гледам прогнозата,няма да има кой знае каква промяна,така че чакаме пролетта.
Блускай,верно че дечицата навън са малко,но ние си намираме.Вчера хвърляха жито на гълъбите с едно наборче.Той бил записан на ясла,но се разболявал и майката не го пускала.Кога в София се подават заявленията за ДГ?Има ли шанс да влезе детето?

Мами,подадохте ли вече заявленията за ДГ?Аз нашето го пуснах.При нас е електронно

# 279
  • Мнения: 500
Здравейтее! Аз съм от изчезващия вид дето обожава зимата. Детето също много и се кефи,но и ние нямаме компания,Влади все вика ''лате деца,не дено има наг''
За кошмара градина пуснах електронно за София ама където искам няма места за сега ря ще видим,само в една градина майка е отишла лично да подаде че за там имам надежда за едно рамо. Успех на всички!

# 280
  • Мнения: 322
Кога в София се подават заявленията за ДГ?Има ли шанс да влезе детето?

Мами,подадохте ли вече заявленията за ДГ?Аз нашето го пуснах.При нас е електронно

Февруари месец се правят електронно профилите на децата в системата на Столична община за общинските детски заведения за 2017/2018, изчисляват ни се точки по разни там критерии като избираме градината и май месец е класирането. За децата с равни точки има жребий на случаен принцип, ама колко влязоха по втория и третия начин, не ми се отваря темата. За детски градини има повече места от яслите, но всеки иска еди коя си. То затова сме записани в една ясла, пак класирани през системата, много далече от вкъщи, за да ни дадат 1 точка повече през май, пък да видим. Нямам връзки, нямам пари за рушвет и си беше едно доста неприятно преживяване това с яслата, защото не ни класираха дори с доста точки. Ще се похвалим, като му дойде времето  Heart Eyes
Надявам се, че Пловдивските молове са се увеличили тази зима  Mr. Green

# 281
  • Мнения: 360
 Оф, мами като ви чета каква мъка е с градините в големите градове. При нас е спокойно. Само миналата година се бях притеснила дали ще се класираме за яслата, която искам (ако не бяхме по другите има места). Яслената група е само 1 и продължава докато завърши градината. Надявам се да нямаме неприятни изненади и трябва да си на приемат в градината( то е ОДЗ). Учителките ми ги препоръчаха от няколко места. Малкия да превъзмогне това с не искането да ходи на ясла. В четвъртък буквално не можах да го облека до 8:33 и нямаше смисъл вече да го натискам. Рева към 50 мин. В петък с баща си нямало никакъв проблем. Знам си , че на мен много ми се глези.
 Вие забелязвали ли сте малките при кого си показват номерата?
Лек ден!

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Вие забелязвали ли сте малките при кого си показват номерата?

При баща й.Аз наказвам и съм строга.Цял ден я гледам все пак,не мога да позволя да ми се качва на главата.Но баща й го прави див и щастлив

# 283
  • София
  • Мнения: 3 524
При баща й.Аз наказвам и съм строга.Цял ден я гледам все пак,не мога да позволя да ми се качва на главата.Но баща й го прави див и щастлив
и при нас така  Laughing

привет и от мен
аз се разписах с болести на връх нова година и се оказа че съм недоизлекувана от самолечението си та сега отнесох 10 дни антибиотици, даже бях в болничен за мен, не за децата, сигурно за 1 път в живота си (не броим тези за раждане  Laughing). след като се кротнах, взех че живнах, но малкия донесе някакви гадории от градината, вкл. стрептококи в гърления секрет имаше, та и той с мен заедно беше на антибиотик Rolling Eyes
освен с болести, да се "похваля" че изобщо не иска да ползва вече и писоара, за съжаление, но пък поне затвърждава говорните и артистичните умения  Laughing Heart Eyes

# 284
  • Мнения: 3 404
Да беше топло та да махнем килими и памперси.Но моето въобще неиска да седне на гърне и акото ме притеснява.
След няколкото поредни драми да пика и ака прав,като пиката да е в кофичката направо нз какво да правя  ooooh!.Онази вечер крещяхме всички не можахме да го излъжем да седне дори и с таблета.Беше истерична ситуация.Освен да чакам чудо да се случи,а как ще си поискс сам гърне  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт