Нашите ЮЛЧЕТА малки вече се катерят по пързалки ~ Тема 8

  • 51 367
  • 343
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 483
Привет! И ние от септември тме на ясла. Къса ми се сърцето, ама няма как. И за двете ни щее по-добре така, че направо съм истерясала здраво. Малката хич не слуша, само бели прави. С говоренето е много слабо напред. От време навреме научава по някоя думичка, но като цяло пердаши на неин си език. Но поне думичките, които казва ги казва доста ясно и разбираемо. Има деца, които много говорят, но нищо не им се разбира.
Ние не чакаме повече зъби, но е ужасно пристрастена към биберона. Не смея да го махам насила. Лошото е, че в яслата не дават (аз само за спането искам да й го дават, де) и не знам как ще се оправим. И с памперса нищо не постигнахме това лято. Отначало пишаше и акаше навсякъде, но сега даже се стиска и пиша като сложа памперс. Все така изобщо отказва да седне на гърнето.
Също и с режима ми е много хикс какво ще правим. Сега става в 9 и се излежава по половин час. Как ще я вдигам в 7 нямам идея.

# 121
  • Мнения: 1 856
И ние сме още с памперс, но това не ме притеснява. Казва понякога, но и чишка в памперса. Взела съм памперс гащи. Когато каже, свалям и си върши работата. Когато не каже, после сменям гащите. Лично аз мисля, че не е нужно да опикаваме всичко, ще изчакам и ще му дойде времето. Прави ми впечатление, че все повече казва. Понякога по повече от половин ден гащичките и са сухи. А пие много вода. По почти два литра на ден. Не иска гърне. Взела съм седлака за тоалетна, но предпочита да клекне на сифона в банята Laughing Виждам, че доста майки в парка ги държат по памучни гащички и през 15-ина минути ги карат да чишкат, а ако се напикаят, сменят. Казват, че дава резултат. Но почти всички през нощта са си с памперси или ако нямат, пак вършат работата в леглата. Нека тези, които са махнали памперсите, да кажат какъв метод са ползвали. За биберона - писах по-горе. Почти не се беше сещала за него и изведнъж като каже "биба" и това е. Какво я е прихванало - не зная. Сигурно ще е пак период. Не се притеснявай изобщо за ставането рано. Дъщеря ми ставаше в 9, пробвах да я будя по-рано, нямаше резултат. Когато тръгнах за работа и нямаше друг избор за три дни буквално се приспособи и започна и вечер да си ляга по-рано.

# 122
  • Варна
  • Мнения: 913
Ние сме без памперс вече през деня. И аз така процедирах - махнах памперса, сложих бельо и обяснявах, обяснявах, подканвах. Трудно стана в сравнение с баткото. Той за 1 седмица беше готов, а тя ме измъчи цял месец сигурно. Виждах, че разбира какво иска, но не иска да съдейства. Постепенно, с много търпение, обяснения стана. В началото като ми кипнеше чайника слагах памперс, когато пътуваме някъде, когато бяхме на почивка, когато сме ходили на гости, рожден ден, ресторант, детски кът.. Постепенно започнах на площадката да не слагам и или стискаше, или се напишкваше и сменях, но категорично отказваше да я изпишквам. Сега през деня сме абсолютно сухи, пиша на всякъде, казва си навсякъде - гости, рд, плажове, молове, детски кът.. Нощем обаче слагам. За мен двете неща не са свързани. Можеш да приучиш детето за през деня, но за през нощта, просто трябва да израсте и да му дойде времето. Понякога се буди и казва, че има пиш - ставаме, вършим работа и си лягаме пак, друг път си пиша в памперса, а също така се случва и да се събуди със сух памперс.

# 123
  • Мнения: 3 404
Аз му давам време относно пампа,нещо се прекъсна някъде и край,месеци не иска да се изпишква.На памперс гащи сме отдавна хем като пика не висва до колената,а и уж на вън да пика,но не дава даже да ги смъкна.Сменям по незнам колко на ден,пие яко течности и е голям разход.Не яде,уж от на баба му гозбите,но и тях неще,закусва и вечеря КМ в шише,пристрастен е.Кухня няма,а и няма смисъл само да я плащам.Все повече клоня да не ходи на ясла,имам възможност да си го гледам искам да му се порадвам още.Говори си още неговия китайски,казва някои думи,на повечето първата сричка.Показва буквите,казва ги и знае коя къде е това му е страстта в момента чак е досаден.За цветовете кара всички на жълто  Joy Снощи след 2 спокойни нощи пак дежуряхме,едно разнасяне  ooooh! изтръпват ми ръцете,кръста....Голям зор са последните кътници,дали до НГ ще излязат.Хич не се виждам да е така детето и сутрин да е заспало и да го вдигам за ясла.Направо пищеше и се мяташе снощи към 4,30 ч  ooooh! Как скърцаше и тракаше зъби  Shocked  Остават ни две седмици при мсйка ми и тати ще ни вземе пак към морето и от там към вкъщи,броиме дните.

# 124
  • Мнения: 360
   Здравейте! Минаха кръщенето и венчавката ни. Борко добре го понесе.
 Септември месец ще е на ясла - на 15-и. Аз усилено си търся работа:) Борко - ту го виждам много голям и "самостоятелен", ту е още малко бебенце. Тези дни иска да се гушка. Уж може да се храни сам, но   само когато той иска. От известно време иска всичко той да прави, та и на работа да ходи с баща си:). Много се разглези  или е етап на себеутвърждаване, нз ама не ми харесва. От другата седмица ще трябва да приготвям нещата за яслата -  да пазарувам на етапи, че все нещо забрявам и не ми се иска да оставям за последния момент. От 7 ще отидем на море, този път на южното черноморие.
  Попаднах на тази статия - искрено се посмях разпознавайки и моя Борко. Движим се в норма и очакваните стандарти:) Хубав ден.

# 125
  • Мнения: 3 404
Здравейте.Ще има ли дечица,които няма да ходят на ясля и защо се отказахте.Ние няма да ходим.

# 126
  • Мнения: 10 874
Здравейте.Ще има ли дечица,които няма да ходят на ясля и защо се отказахте.Ние няма да ходим.
Има. Но аз не съм се отказала, а никога не съм имала желание детето ми да посещава такова място, освен в наистина краен случай (ако нещата се развият така, че да нямам право на избор). Защото съм противник на детските заведения като цяло, също и майка ми, която е пенсионер и изявява желание да гледа Елица. А самата Елица се чувства страхотно на село. Heart Eyes

# 127
  • Варна
  • Мнения: 913
Аз ако имах избор пак щях да я пусна в детско заведение, но по различен начин - в кооператив, частна занималня, почасово, изобщо на място, което е доста различно от държавните забавачници. Уви в четвъртък започваме в държавно ОДЗ и се надявам всичко да е наред. Нещо прещрака напоследък и е залепена за мен. Освен това както го дава смела и лоша и се зъби на площадката, като и се озъбят на нея, реве.  Laughing Ходихме да говоря с персонала преди няколко дни. Настани се вътре при децата, седна на столче, взе си играчка и в един момент се сети, че аз не съм влязла и дойде, да ме дърпа, докато не съм изчезнала.  Laughing С две думи иска при децата, ама и мама ако може да е там.
Иначе да споделя с памперса тотално се разделихме през деня. Доори за обедния сън не слагам. Имахме поредица от 5-6 сухи нощни памперси, но 2 дни вечер баща им им реже плодове буквално непосредствено преди лягане и резултата на лице, още към 23ч, когато лягам е пишкано вече в памперса. Но здраве да е. Аз не бързам и до 3г да е с нощен съм ок. Отделно сега покрай тръгването на ясла като нищо ще даде назад.

# 128
  • Мнения: 322
Здравейте вече и в септември.  Как стеееее. Ние отчетохме морето наскоро. За първи път стерилизирах манджи и супи за там, ми то си е кеф, все едно сме на кухнята   Grinning. Сядане на заведение с малка терминаторка е просто невъзможно.
Ние не сме класирани за ясла, ще гледаме да измислим нещо поне за точицата за градина догодина.
Не сме махнали и ние памперса изцяло. На плажа едва се нави да пишка, стискаше се и дори пампа не искаше, само гърне. Ползвахме го и по пътя иначе стиска ли стиска. Сега навън забравя да си каже и като на морето по лесния начин  Mr. Green
Предстои пазар за обувки и дрешки. Тъкмо свикна полугола и боса, затова не обичам студа, навличането ... Но си познава пързалката от зимата и ме води да се пързаляме на височинката.
София е доста празна, дано да сте от пътуващите и почиващите  Heart Eyes
На ясленчетата здраве и свикване, на стоящите вкъщи само хубави емоции с юлчетата  bouquet

# 129
  • Мнения: 500
Здравейте ☺ ,ние също няма да сме на ясла. Както и преди съм споделяла аз съм против яслите и сега съм на борсата. Ще видим как ще я караме,Влади кипи от енергия,не слуша грам,диване голямо. С памперса сме до никъде,казва след като се е напикал и плаче. На 15-20 мин. го изпишквам,ама ще се научи. Почна да казва сравнително повече думи и дърдори постоянно. На нас също ще ни предстои есенно-зимен пазар и мъка с меренето на обувки.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 483
Привет!
Ние започнахме ясла в четвъртък. Както и очаквах е много, много трудно. Първият ден беше по-спокойна, разузнаваше вътре, обаче като сядали да ядат не се подчинила и я сложили насила на столчето. Нашата си проявила рачешкия инат, издърпала покривката от масата, взела да си събува пантофите и оттам рев. На втория ден час и половина нон стоп рев. Засега я водя само до 10 часа и като гледам дълго ще е така. Започна да спи много нестокойно, сънува кошмари и се събужда с рев по няколко пъти на спане. Съответно рефлуксът й пак се обостри и следобед е най-сложно, защото спи само около час, събужда се с писъци и се дави, носим се на ръце по коридора дълго време. Това ми е и най-голямото притеснение за яслата. Там рекарства отказват да дават, а и как ще я изтърпят с тези писъци, ще пречи на децата. А и не виждам кой ще я носи на ръце напред-назад докато се облекчи. Там си имат ред и явно много държат на него. Ще я държат насила в леглото. Не знам как ще ни се получат изобщо нещата, а аз много държа да посещава детско заведение.

С есенния пазар съм почти готова. Остана само някоя блузка още да купя и мисля да видя утре бельото и пижамките в Лидл. За зимата засега се надявам да й стават нещата от миналата година, че тогава ги вземах с резерв, ж да може 2 зими да ги носи, но ще видим нататък. Те по магазините още есенното не са заредили. Мсля от някоя втора употреба да й взема дрешки за вкъщи, че много се цапа, а не мога да си позволя нови да купя. Лятото бях взела тениски и къси гащи и излязоха по-здрави и хубави от новите й неща за навън.

# 131
  • Мнения: 3 404
И аз пазарувам от секонд хендс,мн съм доволна.Нашия е обут и облечен и за зимата.Пижами не купувам,намерих и добри пантофки,сефте сух крак.
Приключи и второто море в момента пътуваме за вкъщи,мн път ни чака.
Мн сок пие и сменям по 6-7 памперс-гащи,ужас.На плажа му махнах банския и стискаше по 2-3 часа,неще да пика,голямо стискане.Хич не си го обяснввам защо го правеше.Ще почваме по-сериозно вкъщи.

# 132
  • Мнения: 360
Здравейте! На ясла ще го пускам след 15 септември. Знаете ли колко време са валидни изследванията и колко дни отнемат изготвянето им?
 Да ви предупредя за ужасен вирус- разстройство и повръщане  придружени с висока температура. Вчера ги почна в нас- Борко и мм. Цял ден спат. В малкото време,когото Борко беше буден  бе отпаднал,с притворени очи. Цял ден нищо не беше ял освен 3-4 лъжици к. мляко. Днес вече с една идея са по- добре. Хапна малко. Ходихме на разходка- с колата направихме една обиколка. Лека вечер.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 483
Чревните са валидни 2 седмици, кръв и урина 1 седмица, а Васермана 6 месеца. При нас станаха за 2 дни, но си зариси от лабораторията. Някои лаборатории може и за 5 дни да ги правят. Ако се изолира някаква бактерия май става по-бавно.
Успех с яслата и бързо оздравяване!

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте.Ще има ли дечица,които няма да ходят на ясля и защо се отказахте.Ние няма да ходим.

Няма да ходи моята.Не съм се отказала.Не съм имала намерение изобщо да я пускам.Голямата ми ходеше на ясла.На каквото се нагледах там,не искам пак да го виждам.Много мами обаче са доволни от яслата,явно не попаднахме на лели

Марбела,трудничко ще е.Няма кой в яслата да се съобразява с нейните нужди,за съжаление.Дано бързо да свикне

Мира,успех с яслата

Нищо есенно не съм купувала.Извадих дрехите от каката.Сортирах каквото й става.Има две зимни якета,шлифер,блузи,панталони.Ще търся обаче да има купя две еднакви зимни якета.На голямата от миналата година й е малко и има нужда.Дано да намеря две еднакви,че с връхните дрехи по-трудно.

Общи условия

Активация на акаунт