Нашите ЮЛЧЕТА малки вече се катерят по пързалки ~ Тема 8

  • 51 355
  • 343
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 366
Здравейте в този дъждовен ден.

 Точно за показаните от юлианка говорих.

Хиубав ден мамиии

# 211
  • Мнения: 360
  Здравейте!
Голям кошмар е с яслата. Не иска да спи, защото знае, че следва ясла. Много плаче и на сън нощно време. Сутрин от вкъщи до яслата е неутешим. А кога спира нз. Дали е така през деня- г-те казват , че не е. Много ми е притеснено, защото предния път плака "на сила" все едно да покаже , че не е съгласен че е на ясла,а сега сърцераздирателно плаче. Нещо има с яслата(с госпожите) ама не може да си каже.
 А писуари има и в Али-то.

# 212
  • Мнения: 3 404
Аз отдавна го мисля това с писоара и място подходящо има,ама където си викаме с ММ,само това нямаме.2 гърнета(обикновено на НУК и едно тип столче),седалка за wc(която прибрах,не я иска) и това ли да пробвам.Аз по принцип точно като писоар му държа гърнето и пика прав поняяяяга де  Laughing.Мислех да му налепя картинки някакви уж да го впечатли  newsm78

# 213
  • Мнения: 322
Ееехх, какъв слънчев ден само. Постояхме навън час повече. Ама вечерите са дългииии. Какво правите вкъщи следобяд като се стъмни? Ние отскачаме до близкия магазин, голям е и малко пада гоненица. като се приберем се почва една и съща плоча   Whistling.
Мам-мим84, ужасна ситуация. Ако имате възможност задръжте го няколко дни вкъщи. Знам ли, то и при нас предстои ясла, работа ...

# 214
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Какво правите вкъщи следобяд като се стъмни?

17.30 ч взимаме каката от училище.След това в парка,срещу училището до към 18.30 часа.Добре осветено е с лампи,че иначе става тъмно вече в 17.30 часа.Прибираме се до към 18.30.Слагам да вечерят.След това с каката гледаме какво са учили през деня,давам й задачки за писане.В 20 часа сагата с учението е приключила и започват двете да играят/бият/скубят/щипят/реват.Не винаги в този ред  Wink Ние с ММ сме легнали на дивана и ги наблюдаваме/подвикваме/крещим.Според ситуацията  Joy Не влизам във филма да играя с тях,защото свикват бързо и после чакат само с възрастен да играят

Последните дни са страхотни.Напекохме си кокалите както се казва.Дано да има много такива дни зимата

# 215
  • Мнения: 3 404
И тук е чудесно.Днес го оставихме сам за първи път за час с госпожа от ДГ.Бяха общо 4 деца,надникнах от далеч занимаваше ги на пясъчника.Хрумна ми идея да писещава тази "детска къща по Монтесори" няколко дни в седмицата т.е да си рсзпределя 10 дни в месеца.Да го оставям целодневно.Хем,аз ще се грижа за него,но ня а да го откъсвам от средата му.Спокойна се чувствам сякаш и го отписах от ДЯ.

# 216
  • Мнения: 500
Влади следобед спи до 17:30-18 ч. После излизаме на вън да чакаме всички от работа от работа и да поиграе. Прибираме се показва си цялата лифавщина,играем с коли ,бори се,по-малко рисува. Общо взето издивява и търси внимание.

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Юлианка,до много късно спи следобед.Вечер кога ляга?

# 218
  • Мнения: 3 404
Ми то в 18ч вече става доста студено,а и е тъмно.Нашия като спи до 16ч и после ,ако мнооого си дадем зор,успяваме да излезем,ама като отиде към 17ч и въобще не го закачам.Затоплен още,сънен,от прозореца наблюдава.Има ли още дечурлига на пампи.Ония ден му налепих гърнето с мики маус,е,радост ама са си го гушка  Mr. Green Много рядко има попадения,иначе бяга като ухапан.

# 219
  • Мнения: 500
Вечер ляга между 21-21:30. Сутрин става 07:30-08:30.
 Рядко успявам да го сложа на обяд преди 14ч.
Надявам се зимата да поизместим за да може поне за малко пак да излизаме на въздух.

# 220
  • София
  • Мнения: 3 524
огромни благодарности  Hug Hug Hug - току що поръчах един писоар от емаг, би трябвало до 2 дни да дойде, дано с него му е по-"интересно"  Laughing

mam-Mim84
безкрайно ти съчувствам, знам колко е неприятно и тежко да си мислиш че плаче по цял ден и как е, при положение, че сутрин го оставяш ревящ  Hug от опита ми до момента с две различни градини, госпожите/ сестрите нямат причина да не ти кажат ако плаче и през деня, т.е. ако те ти казват че е ок, значи е така. много случки на близки деца съм чувала, как детето безутешно се дере на идване в дг и после се успокоява и се заиграва, остава само стреса за мама и тате. при нас госпожите и на двете места си казваха ако децата плачат или има нещо, каквото и да е- и за хубаво, и за лошо.
при по-малкия, имаше дечица които много трудно свикнаха, но свикнаха, пак казвам, повече е стреса за родителите. в началото и моят син не спеше много спокойно, докатосе адаптира, при все че и при него и при брат му, адаптацията беше сравнително кратко време.
детето на една колежка е вече голямо и тамън влезе сега и каза че едва го вмъква в градината, не иска да ходи изобщо....
има и случаи на добра адаптация, но може би му трябва време, и да е по-постепенно - днес 1 час, утре 1 час и половина и така, при нас беше така - не се отчайвай  Hug

# 221
  • Мнения: 500
Стиснати парчета с писуара всичко да стане плавно и безпроблемно.

# 222
  • София
  • Мнения: 3 524
yulianka и аз се надявам силно, днес пристигна, довечера ще видим  Sunglasses

# 223
  • Мнения: 17
И моето момиче не иска да спи следобед! Поне, когато е вкъщи. Когато е при баба си, защото аз съм на работа - спи! Не мога да я разбера, но е голяма мъка!

# 224
  • Мнения: 3 404
Чакам с нетърпение новини покрай пишкането в писоара  Laughing .Ако стават чудеса пък и туй чудо да купим  Laughing Joy

Общи условия

Активация на акаунт