Къде отиват книгите, които вече не искате у дома си?

  • 24 980
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Там няма никакъв адрес. На кого да изпратя книги (5-600 тома или повече)

# 46
  • Мнения: 2 760
Там няма никакъв адрес. На кого да изпратя книги (5-600 тома или повече)


Привет, поразрових се из нета и открих телефонен номер на кметството, защото в статията пишеше, че могат да се изпращат там -
 с. Мененкьово, общ. Белово
 035812229

Кметът се казва Иван Адов

Успех и моля пишете, ако дарите книгите си там, ще се радвам много, ако с информацията си съм свързала толкова много книги с новите им читатели  bouquet



 

 

 

 

# 47
  • София
  • Мнения: 38 199
Имам книги на тавана. Предимно любовни романи и не знам кой ще ги иска.
Не бих ги изпратила по куриер, че като се сетя колко са пощенските разходи, ми става лошо.

# 48
  • Мнения: 2 760
В градската библиотека сигурно биха им се зарадвали - в нашата  редовно срещам поне няколко жени, ровещи из секцията с любовни романи.
Пощенските разходи за книги ще са големи, да. Онзи ден пращах по пощата, дрехи бяха, но все тая - за малко над 7 кг пакет - 4,40 лв.

# 49
  • София
  • Мнения: 85
Споделям една кампания за събиране на книги за читалища в Челопек, Паволче и Косталево. Книгите се събират на две места в София до 20 декември.
https://www.facebook.com/events/544821912383037/

# 50
  • Мнения: 3
Аз имам около 2000 излишни книги от баба ми. Ако знаете с кой да се свържа пишете.

# 51
  • Мнения: 32
В градската библиотека винаги ми се радват Simple Smile

# 52
  • Мнения: 532
Знам, че не е тук мястото да ви нахлувам в темата. Ако някой иска да дари детска литература /приказки/ на български или класика, основно търся стари издания, може да ми пишете. Наистина трудно ги намирам, а и в момента нямам никаква финансова възможност. Поемам транспортни разходи. Благодаря, че ме изчетохте.

# 53
  • Мнения: 212
В градската библиотека винаги ми се радват Simple Smile

И на мен Peace

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Здравейте,
Може ли да споделите актуални места в София, където да даря книги.
Благодаря предварително

# 55
  • София
  • Мнения: 272
Последно ползвах тематична фейсбук група, която е предназначена само за даряване на книги и реагират доста читалища, и библиотеки, от малки градове - https://www.facebook.com/groups/111878319525686/

# 56
  • Мнения: 11 783
Аз лично си ги трупам книгоман съм, всичките ми книги са като нови след четене и никога не бих се разделила с тях (за сега  Crazy )

Иначе във ФБ има група - Постоянна акция "Спаси книга", групата е на Николай Падалски. Той приема всички книги / грамофонни плочи които му бъдат изпратени, дори заплаща доставката. После ги пуска в тази група и ги изпраща също безплатно на който ги поиска, като получателя само заплаща доставка.

# 57
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аз лично си ги трупам книгоман съм, всичките ми книги са като нови след четене и никога не бих се разделила с тях (за сега  Crazy )

Иначе във ФБ има група - Постоянна акция "Спаси книга", групата е на Николай Падалски. Той приема всички книги / грамофонни плочи които му бъдат изпратени, дори заплаща доставката. После ги пуска в тази група и ги изпраща също безплатно на който ги поиска, като получателя само заплаща доставка.

Въпросът е да стигнат до нуждаещи се читалища и библиотеки Simple Smile

# 58
  • Мнения: 11 783
О да, това е за предпочитане разбира се  Peace

Просто казвам място на което също могат да се изпратят. Аз съм там за да получавам  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 204
До момента не е имало книги, които да не ми трябват.
Щом съм си ги купила, значи е имало защо. Седят си по рафтовете.
Това, че съм прочела някоя не значи, че не ми трябва повече. Случвало се е да искам пак да я прочета. Често се случва и близки приятели да ми искат нещо за четене, идват, разглеждат, взимат и връщат.
Имам и книги, които не съм чела. Някой ден ще трябва да ги почна. Те са вече от дядо и баба, майка ми и леля ми. Ще ги давам, ама на кукуво лято.
Абсолютно съм на вашето мнение. Заемат място... Обаче как да ги дам... Не мога.

Общи условия

Активация на акаунт