Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 098
  • 740
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 477
Аз  до колкото съм чела, знам че и клизма, и свещички, и всички други методи за принудително изхождане са вредни АКО се ползват често. Нещо беше, че ставали лениви червата или нещо такова. Ние също днес не сме се акъли, но онзи ден пък се изходи 3 пъти, което е много нетипично за нея.
Бебоче, моето мишле го държа без ръкавици от 2-3 месеца, от момента, в който почнах да я слагам на активната гимнастика. Винаги е надрана, даже с току що изрязани и изпилени нокти.
Аз пак правя мастит Confused

# 166
  • Мнения: X
Най-добрият и безвреден метод, с който можем да помагаме при рядко изхождане е масажът, както и разхлбващи зеленчуци/плодове- който каквото е въвел.

# 167
  • Мнения: 374
Как уолкър на бебе на 6 месеца 😱
Проходилка, паяк, така ли се казваше? И защо не? На детето му харесва. Не мога цял ден да го държа на ръце. Имам и друго дете, домакинство и работа. А и заради плоската глава ни препоръчаха да избягваме лежането по гръб.

# 168
  • Мнения: 144
Има деца, които доста се запичат със захранването независимо от консумираната храна и за известен период от време трябва да им се помага. Не смятам че микроклизмата предназначена за бебета от 0+ е вредна, не е като при възрастен, вкарва се малко и то не много навътре. Иначе пробвах масажи на коремче, колела, аз да ям разхлабващи неща, държа го голичък над леген със свити крачета, но уви нищо не помогна.
На 6 месеца ехографията на коремни органи е задължителна. Но освен бъбреци, се гледар и други органи и всъщност не съм сигурна какъв точно специалист трябва да ги гледа. При нас както казах беше гастроентеролог.

Последна редакция: нд, 08 май 2016, 22:57 от Di_A_Na

# 169
  • Мнения: X
Принципно ортопедите я отричат вече, а и преди осми месец не бива да се поставя в проходилка. Бънджи на стойка добре, и пак е рано, но за проходилка е твърде рано. Аз също имам домакински задължения и бебето слагам в кошарката, обградено с играчки, активна гимнастика, дори на един телефон без сим карта й пускам песнички. Седи си без проблем. От един месец се върти като пумпал от гръб по корем и обратното и изобщо, много е активна. Слагам я и в люлка, на която също се кефи.

# 170
  • Мнения: 590
Здравейте и от мен. Не съм писала от предишната тема.
Бебоче, благодаря за чудесната тема и линковете, които си прибавила. Утре когато имам възможност ще чета.
Със захранването сме много зле. Лора категорично не иска да яде пюрета. И купени и домашни. Понякога хапва по 60-80 грама, друг път само като го види и започва да пищи. Днес изяде 3-4 лъжици със зор. въвела съм тиква, тиквичка, картоф, сладък картоф и морков. Мисля утре да и дам оризова каша. На упътването пише, че се правят с АМ или кърма. Вие така ли ги приготвяте? С рязането на ноктите е голям зор. През деня спи много леко, не мога да я будя и ги режа и аз в будно състояние. По няколко нокътчета, после пак така. Непрекъснато шава и не мога да ги уцеля. Аз и на краката ги режа от около 1-2 месеца, но по-рядко от на ръцете. За обръщането, за пръв път се обърна преди около месец и половина от корем по гръб, после и от гръб по корем и дотам. Сега не иска. Аз като я побутна леко и се обръща, но не и сама.
Теичка, благодаря че сподели за захранването.
И на мен ми се струва рано за проходилки, но всеки си знае а и всяко бебе е различно.
За идследванията доколкото разбрах освен кръв и урина се прави и коремен ехограф. За нефролог не см чувала. И аз мисля да взема пликчета за урина. На 19 сме на консултация. Миналия месец и сложиха само инфлорикс, предполагам, че другата ваксинане са я имали налична, та сега пак ще го бодат милото.
Бебоче, моето бебе също много се драска, но аз ръкавици не съм и слагала никога. Научила се е и да ме скубе и то доста силно. Каквото докопа дърпа чак и побеляват пръсчетата. На активната гимнастика не може да се заиграе повече от 10 минути, губи интерес и започва да мрънка. Вашите бебета играят ли дълго?

# 171
  • Мнения: X
Можеш да добавяш и вода към кашите.

# 172
  • Мнения: 374
Принципно ортопедите я отричат вече, а и преди осми месец не бива да се поставя в проходилка. Бънджи на стойка добре, и пак е рано, но за проходилка е твърде рано. Аз също имам домакински задължения и бебето слагам в кошарката, обградено с играчки, активна гимнастика, дори на един телефон без сим карта й пускам песнички. Седи си без проблем. От един месец се върти като пумпал от гръб по корем и обратното и изобщо, много е активна. Слагам я и в люлка, на която също се кефи.
Нашите ортопеди не я отричат, само препоръчват да се ограничава времето. Активна гимнстика и люлка не харесва, иска само прав да стои. Аз много му се радвам, защото баткото на 11 ммесеца съм го учила да се изправя, а на 6 месеца не се и въртеше много. Така че деца и доктори много....

# 173
  • Мнения: 919
Малечка толкова много шава, че в будно състояние ще отрежа по-скоро някой пръст, не нокът. А през деня не винаги заспива дълбоко та да ги режа ноктити, а нощно време светлината не е подходяща.

Проходилка, бънджи и други подобни не смятам да ползвам. И също намирам, че е рано.

Мимони, моята буба също не си задържа интереса върху нищо за дълго. Даже телевизията вече не й е интересна и за 5 мин. Най-вече иска на ръце или да й пея и танцувам и тя да ме гледа. Всичко друго е за 5 мин. някъде.

Да се похваля, че вече лазим. Е, нещо като носолазене е, но изминава сериозни разстояния. Прави го от вчера. Краката ги ползва правилно, обаче вместо ръцете ползва главата, забивайки нос. Много е смешна. Simple Smile

# 174
  • Мнения: 68
Здравейте момичета  Crazy Нашият младеж също иска да е прав, от няколко дни вече седи самостотелно и му е интересно и това, та не трябва да е на ръце или в бънджито. И аз не бях настроена да ползвам бънджи, но тези 10 минути почивка на ръцете са безценни  Laughing На гимнастиката не стои от повече от месец, в легнало положение ни е само спането и смяната на памперс, и то не винаги  Grinning Как е спането при вашите мъници? Вечерното ни спане беше супер от към 4 месец, събуждаше се най-много веднъж, а понякога и пропускаше, а снощи става 4 пъти и от седмица някъде става в 5 smile3507 Беше настинал преди 3-4 седмици и май от тогава му се смени режима с по-честото кърмене.. а мама вече не издържа. Много се надявам да е временно. Ще се радвам ако споделите мнение и опит. Целувки от нас  Heart Eyes

# 175
  • Мнения: 1 308
Малечка толкова много шава, че в будно състояние ще отрежа по-скоро някой пръст, не нокът.

Мимони, моята буба също не си задържа интереса върху нищо за дълго. Даже телевизията вече не й е интересна и за 5 мин. Най-вече иска на ръце или да й пея и танцувам и тя да ме гледа. Всичко друго е за 5 мин. някъде.
Все едно пишеш за моята дъщеря Crazy Ноктите й ги режа още откакто се върнахме от клиниката. Растат й бързо и се налага поне 1-2 пъти седмично на ръчичките, а на крачетата по-рядко, но само докато спи. Напоследък е изключително нервна, иска само на ръце, пищи в количката и заспива само в колата или сгушена в мен до гърдите. Вчера бяхме на кръщене и набързо си тръгнахме, че не се спря - изпъване, викане, мрънкане. От няколко дни повтаря "ня-ня" и подозирам, че това е паролата като й се спи Mr. Green

Проходилка и пр., ние също няма да ползваме, защото доста от ортопедите, с които мъжът ми работи я отричат. А и глезличка не проявява интерес към подобни неща. И активната, и люлката така си стоят  Whistling
През нощта я кърмя 1-2 пъти, като сутрин към 6-7 часа вече се е наспала, но след това към 9-10 пак си заспива. Изследвания не ни изискват сега, следващия месец сме на консултация и ваксина, та тогава ще видим какво ще каже педиатърката.

# 176
  • Мнения: 919
Малечка се буди 4-5 пъти нощем и окончателно към 6. Рядко към 6:30-7ч.
Откакто взех да давам инстантна каша започна веднъж само да се буди и после направо в 6, но от два дни пак става много пъти и изобщо не се наспиваме с мм.

Моята буба също си играе с косата ми, но тя е много дълго и по-трудно ме скубе.

Какво мислите за бебешките бисквитки и сухари, които някои майки слагат в млякото преди лягане и бебчетата спят цяла нощ? Аз хем се изкушавам, защото многооо ми се спи вече. От друга - мисля, че са пълни с хиляда неща въпреки че се водят бебешки и не знам дали са ок. Вие давате ли?

Последна редакция: пн, 09 май 2016, 15:45 от Beboche2015

# 177
  • Варна
  • Мнения: 477
Бебоче, моята също така "пълзи", като гол охлюв Laughing
Активната гимнастика отдавна не е актуална Wink, вече са интерсни дрънкащите и дъвчещите.
Моята като се изнерви и почва да повтаря "мам", далеч съм от мисълта, че е смислено. Днес беше много крива Thinking и имам чувството, че вече му стига мозъчето да ме манипулира с рев и пищене...

# 178
  • Мнения: X
И моята щерка е като шило в торба. Постоянно тактува и рита с краката 😃 Интересно й е всичко, лапа всичко, вече обикаля из цялата спалня и не мога и за миг да я оставя сама. Само в кошарата не ме е страх да я пусна, тъй като е заградена. Кефи се на руски анимационни филмчета, огромни плюшени играчки и на котката 😃 Като е седнала вече не клюмва веднага, а се задържа за мое учудване, но май вече си й е време и ще купувам бънджи на стойка за именният й ден.

# 179
  • Варна
  • Мнения: 477
Вчера писах за ръчичките, а днес си бръкна в очето и го разкърви smile3511
Мисля да я заведа на очен лекар, че така писна, явно я заболя.
Проблема е, че не си взема и поука, мъничка е още  Sad

Последна редакция: вт, 10 май 2016, 13:37 от Маргаритка Слънчева

Общи условия

Активация на акаунт