Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 097
  • 740
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 65
Ние сме на 2ка от около две седмици, аз това щях да питам мамите които дават АМ колко пъти и по колко милилитра давате за 24 часа?

# 196
  • Мнения: 919
Денем пие около 400мл. някъде. Може повече, може и по-малко. Нощем пие поне 240мл. , че и повече понякога.

# 197
  • Мнения: 574
С АБ пихте ли пробиотик?
Ние днес бяхме на консултация, не сме пораснали много, 250гр само, вече е 7.250 кг и 66см. Минахме кръв, урина и ехограф, утре ще взема изследванията, надявам се да са наред.
Сутринта беше голяма драма със събирането на урина, все излизаше от колектора, накрая успя в гърнето да се изпишка. 2-3 часа я държах с голо дупе докато успяхме и отидохме до болницата.

# 198
  • Мнения: 919
Дианче, аз антибиотик не съм давала и дано не се налага. Да те питам откога ползвате гърне? Сяда ли стабилно детето или трябва да се придържа? Аз много се замшслям за гэрне, защото искам да добие навик под формата на игра. Защото едно познато дете е на 4г. и още е с памперс и не иска гэрне и тжва е. Ама пжчнаха чак на 3г. да я ечат и сигурно зотова. Та съм решила аз да я свикна отрано с гэрнито и по-нотом дано лесно се откаже съвсем от памперса. От друга страна идват жеги и си мисля, че по-добре в гърнето да пишка, отколкжто да й седи в памперса и да се подсича. Ама се чудех дали е време.
И д.уго да питам, момичета - вие променихте ли вече пжзициата на количката от ригнала на седнала? Аз не съм, но се замислам вече. А и вече ни окъсава коша.

# 199
  • Мнения: 95
  Бебоче , аз вече слагам малката полуседнала в количката , а от няколко дена и седнала, но за кратко за да може да свикне.
  При нас захранването не е съвсем успешно, но се надявам скоро да започне да си хапва по бурканче на обяд. Вече си показва предпочитанията, харесва пащърнак и тиква, а на моркова се мръщи. Но аз не се отказвам и давам и от него. Понякога се храним и около час , че и повече но явно ще е така. От около седмица не се кърмим нощем, което много ме радва, защото си поспивам по-добре. Ние сме на консултация чак на 25,05 и тогава сигурно ще пускаме задължителните изследвания и ще ни поставят ваксина за хепатит. Това е от нас за сега. Хубава вечер и спокойни бебоци Wink

# 200
  • Мнения: 574
Бебоче, не седи добре сама. Първо я държах над гърнето със сгънати крачета за да се изпишка по-бързо. Като ме заболяха ръцете я сложих седнала и я прикрепях, отпред сложих шезлонга с книжка и играчка за да играе, защото не искаше да седи. Пробвала съм я и друг път, но не иска да върши нищо в гърне. Като започне да се надува съм сваляла памперса да я държа на гърнето и съм я слагала и на него но престава.
Кошовете ги смених като направи 5 месеца и седмица, първо я държах в полегнало положение за кратко, после за малко повече и от вчера замалко в изправено положение. Вече сме на 6м и 11 дена и като подам ръка сама се изправя, затова мислех че вече може да я слагам по малко.

# 201
  • Мнения: 117
Момичета, от къде купувате сладкия картоф. Аз днес взех от кауфланд внос от САЩ..?!

# 202
  • Мнения: 110
Здравейте мамии,
Ние също ходихме на задължителните изследвания всичко мина чудесно.
Резултатите са ОК. При вземането на кръв бебо изобщо не усети само на ваксината се разплака за малко.
На ехограф още не сме ходили, но към края на седмицата или началото на новата ще отидем.
Сладки картофи купувам предимно от Лидл..
Някоя от вас има ли идея от къде мога да намеря песничката от рекламата на джъмбо тази, която сега я излъчват, защото я търсих в нета и не я открих.
А бебо много и се кефи. Той почти на нищо не обръща внимание освен на тази песничка. Каквото и да прави, спира и се засяпва в телевизора така, че ще ми е от голяма полза.  Grinning Hug

Последна редакция: ср, 11 май 2016, 21:14 от Еми ☺♥

# 203
  • Мнения: 65
И аз много се чудя за гърнето защото от седмица всяка сутрин ака над тоалетната като съм я хванала със сгънати крака защото иначе ще се напъва 30 минути милата.. Сладък картоф и аз взимам от Лидл а количката ние взехме такава с три части кош за новородено(напълно непотребно) кош за кола и най голямата е тази на която се регулира гърба сегаа сме с нея и когато не спи си я слагам напълно седнала с лице в посока на движението да си разглежда че иначе не седи. Момичета аз друга тема да повдигна - Слънцептедпазни кремове, спряла съм се на мустела и ларош позе но май клоня към второто вие имате ли мнения ?

# 204
  • Мнения: 110
количката ние взехме такава с три части кош за новородено(напълно непотребно) кош за кола и най голямата е тази на която се регулира гърба сегаа сме с нея и когато не спи си я слагам напълно седнала с лице в посока на движението да си разглежда че иначе не седи.

Ние също сме с количка 3в1 CAM elegant family. И наистина доста скъпичка.
Кошницата за кола на бебо му е адски не удобна. Зимния кош го ползвахме много малко, защото през зимата нямаше как да излизаме всеки ден. Студеничко си беше. И рядко излизахме, а сега вече ни е малка. Летния вариянт още не сме изпробвали, тъй като няколко пъти се опитах да го наглобя на шасито така и не успях и ще чакам съпруга ми да се прибере от работа.
Мислех си, че ще си заслужава количката. Много хубав дизайн и е лека, но при това рядко използване ще се окаже пари хвърлени на вятъра.

# 205
  • Мнения: X
Въпреки че нашата количка е червено и черно, и мога да я ползвам ако имаме второ, най-вероятно ще я продам и ако е запазена ще я продам за добри пари. Хубавите марки определено държат цена, така че не са пари на вятъра.

# 206
  • Мнения: 110
Въпреки че нашата количка е червено и черно, и мога да я ползвам ако имаме второ, най-вероятно ще я продам и ако е запазена ще я продам за добри пари. Хубавите марки определено държат цена, така че не са пари на вятъра.
Нашата също става за момче и за момиче, защото цвета е между тъмно бежово и каки и сигурно и аз ще я ползвам за второ.

# 207
  • Мнения: 1 479
Привет момичета. Включвам се и аз в темата, защото започнахме и ние захранването. Бибикабебка е родена на 5.12 и се роди 4100 (голям зор беше  ooooh!). Ние не живеем в Бг и няма кой да ни следи захранването, доктор виждаме само ако има проблем и затова много разчитам на инфо.
Досега съм давала тиква, ябълка и картоф. Мъжа ми беше много мерак да я храни и досега беше в отпуск, започна я с няколко лъжички, а днес количество на моркова си беше доста (поне според мен). Въпросът ми е кал ви други зеленчуци давахте в началото. Аз утре мисля да е пащърнак и кога започнахте да смесвате по 2 зеленчука.
Свекито днес каза да започвам и по малко жълтък, но на мен ми се струва че е пещ рано. Няма алергии в семейството. Кога започнахте да го давате?
За слънцезащитни гласувам с 2 ръце за Мустела. Много е приятен и лек. В началото ползвах Биодерма, но той нали е минерален, и ставаше бяло личицето, едва се измиваше.

# 208
  • Варна
  • Мнения: 477
Като си купувах количката (Камарело Кармела) всички каваха много е голяма, обаче моята дъщеря е 70 см и все още си ползвам коша за новородно, че и още място има. Много стабилна, нито един тротоар не може да ми се опре Twisted Evil. Лесно се сгъва и разгъва.
И аз я взех универсален цвят, за да си я ползвам с второто.

# 209
  • Мнения: 590
Сладък картоф и аз купувам от Лидл. Днес разбрах защо бебето не иска пюре-защото е жадна и си чака млякото. Тя вода не иска да пие, всеки ден предлагам , понякога пийва 2-3 глътки. Днес като видя пюретои се разрева. Дадох и млякото-100мл., после си изяде и пюрето около 60 мг.Как ще замествам ядене незная.
Бебоче, ние сме на антирефлуксно мляко, но и аз се замислям за 2-ка вече.Като приготвяте дом.пюрета, за колко дни правите. АЗ сега правя за 2, незная дали може и за повече?

Общи условия

Активация на акаунт