Ноемврийчe малко хапва вече от лъжичка (тема 2)

  • 53 045
  • 740
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 919
Въведох глутена с готова каша овес и лимец. Сега вече си давам брашно от пълнозърнест овес, с него правя каша, в която слагам сирене и масло. Често смесвам овеса с просо и ориз.

След това дадох пшеница с готово брашно. Беше каша с пшеница, просо и кокосово масло. Буквално си облиза пръстите от нея малечка.

Идеалния вариант за въвеждане на глутен е овес-лимец-ръж-ечемик-пшеница. Така постепенно се въвежда глутена.

# 601
  • Мнения: X
Аз след заешкото ще внасям глутена. Взела съм каша с тиква и глутен съдържаша култура не помня коя.
По повод музика- детето се е метнало на майка си. Обичаме радио 1 рок, Скорпионс, Уайтснейк, Бон Джоуви, Джорн Ланде. На българската и руската не се радва толкова. А аз съм фен и ма руската, докато баща й слуша неодухотворения хаус 😃

# 602
  • Мнения: 73
Мами вашите бебоци стоят ли вече ?

# 603
  • Мнения: 20
Бебоче, благодаря, ще попитам за такава каша с овес и лимец-готова.
Бебчо седи почти  самичък вече, но още не пълзи. Само застава на четири крака и силно се клати напред-назад. А в паяка като го сложа, става и тръгва сам веднага, много му се кефи, но не смея да го държа в него повече от няколко минути

# 604
  • Мнения: 4 954
За доматите: бланшират се за 30 сек. във вряла вода и се белят, махат се семките и остава месестата част, която се задушава в малко мазнина под капак или се вари, каквото там си прецените.

# 605
  • Мнения: 117
Мамчета приготвяли ли сте киноа? Кисне ли се предварително?

# 606
  • Мнения: 73
Светт и ние сме така клатим се напред назад като някакъв скакалец и пълзим назад,но все още не можем да седим сами аз и не съм го слагала активно да стои...ина че и на паяка не съм го слагала че нашия ортопед категорично забрани....но от чисто любопитство може би ще го сложа за няколко минутки..

# 607
  • Мнения: 309
И аз да питам Simple Smile Взех пъпеш и авокадо. Как ги давате? Сурови ли? Ако да - ако дам авокадо с картоф, едното да е сурово другото варено или как?  Mr. Green

# 608
  • Мнения: 919
Фифи, не съм приготвяла още киноа, но знам, че се кисне 6-8 часа.

Ссвет, моята каша беше на Кьолн и ми я донесоха от Германия. Тук не съм я срещала тая марка. Но беше на нещо като ядки, които се разтварят във вода, а не прахообразна като няколкото, които съм купувала аз. Но съм убедена, че и тук има такава комбинация.

Амая, пъпеш и авокадо - сурови. И да, вариш картофа и прибавяш сурово авокадо.

# 609
  • Мнения: 4 954
Да ви кажа, че царевица и карфиол било много добра комбинация.  Shocked

# 610
  • Мнения: 117
Царевица и карфиол? Не подуват ли стомаха и двете са газообразуващи. Като казахте царевица, как я въведохте нея?

# 611
  • Мнения: X
Аз с каша. Даже днес дадох царевична с круша- рева за още 😃

# 612
  • Мнения: 543
Бебчо седи почти  самичък вече, но още не пълзи. Само застава на четири крака и силно се клати напред-назад.

Ох, ние пък още не се обръщаме. Вече започвам леко да се притеснявам с това не-обръщане  Tired В началото му показвахме. После спряхме и го оставихме сам да си намери начин. И сега понеже вече започвам да се притеснявам и пак започнахме да упражняваме обръщането всеки ден... без резултат.

Захранването ни върви горе-долу добре. Засега яде само зеленчукови пюрета (със смесен успех - ако му харесва и е гладен може и 200 да изяде, ако не му харесва - започва да му се гади от първата глътка и сме до там). Сега се чудя месо ли да почваме или плодове?!? Нямаме проблеми с акането та си мислех месо (защото плодовите май ще го разхлабят прекалено). Веднъж му давах ябълково пюре и съм сигурна, че плодовете ще са голям успех при него. Не знам откъде този афинитет към сладкото извади това дете  newsm78

И сега като ви прочетох - грануломи, работи... май май и аз съм за такъв преглед  Sad Покрай драмите с рефлукса в началото, сега пък като работя и той все е болен, за мама няма време да иде на лекар. Ако трябва да ме шият наново, направо да забременявам пак  Mr. Green hahaha

# 613
  • Мнения: X
Изгубен щъркел, какво прави като не се обръща ? По цял ден по гръбче ли седи ? Моето бебе пък пропълзя преди да започне да седи стабилно, и още не е стабилна. Просто напоследък нямам време да я слагам на леглото седнала с възглавници, седи само в люлката и количката.

# 614
  • Мнения: 543
Лежи си мързеланкото Wink Седи и по корем, вири краката и ръцете нагоре и маха. Или се подпира на ръце. Оставяме го много по корем да играе, само след ядене - не. Според мен е готов откъм моторика, но му липсва "смелостта" да шава наоколо.

Общи условия

Активация на акаунт