Математически турнири - 38

  • 160 144
  • 754
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 21 455
Защото само това качиха днес и то благодарение на факта, че Пловдив си го организират самостоятелно, но пък там се плаща такса.  Simple Smile

# 556
  • Мнения: 1 727
Току що видях, че Кортезов е сложил резултатите от АМС във фейсбук

# 557
# 558
  • Мнения: 5 599
Здравейте,
Къде и кога се обявяват състезанията за годината? Има ли някакъв сайт,който да обобщава цялата актуална информация ? Успешна Нова учебна година и Благодаря  bouquet

# 559
  • Мнения: 21 455
От предходната страница на темата:
Здравейте,
има ли място, на което се публикуванещо като календар на всички предстоящи състезания, олимпиади и т.н по математика?
Чак на всички, едва ли, но за повечето препоръчвам този календар, както и този.
По разбираеми причини в момента там почти липсват дати. Те ще бъдат допълвани в движение, когато станат известни.
В първото мнение на тази тема има връзки към доста сайтове, свързани с математиката, може да ги разгледаш.
Ако следиш редовно темата, едва ли ще пропуснеш нещо съществено.

# 560
  • Мнения: 5 599
Благодаря за линковете  bouquet  ! Интересуват ме предимно в Пловдив ( 1-3 клас) ,ще следя с интерес.Диагонално прегледах темата,но тази информация съм я пропуснала.Благодаря Simple Smile

# 561
  • Мнения: 10 431
1 клас има само КМС и ВМС - тези двете са от ОУ Драган Манчов, там се плащат и таксите
2-4 вече имат ЧХ, Малешков и т.н. . - тези са от МГто - там се плащат таксите и се провеждат съответно
8-12 лв са за 1 състезание според зависи
Олимпиадите са по училища
има състезания и към СБнУ - те са пак по у-ща

# 562
  • Мнения: 21 455
1 клас има само КМС и ВМС - тези двете са от ОУ Драган Манчов, там се плащат и таксите
Плюс " Европейско кенгуру" и " Математика без граници". Второто се провежда на отделни места. Не знам дали Пловдив е сред тях.

# 563
  • Мнения: 822
Здравейте,
някой може ли да ме насочи къде да търся задачи от WMTC , освен примерите на сайта на състезанието.

# 564
  • Мнения: 5 599
Скрит текст:
1 клас има само КМС и ВМС - тези двете са от ОУ Драган Манчов, там се плащат и таксите
2-4 вече имат ЧХ, Малешков и т.н. . - тези са от МГто - там се плащат таксите и се провеждат съответно
8-12 лв са за 1 състезание според зависи
Олимпиадите са по училища
има състезания и към СБнУ - те са пак по у-ща
Благодаря за подробната информация.Ако от училище класната не организира към СБНУ ( преди имаше и някакъв таралеж),дали може да се включи с друга паралелка ,иима ли такава практика 

# 565
  • Мнения: 21 455
Заповед за организирането и провеждането на ученически олимпиади и национални състезания през учебната 2016-2017 година

# 566
  • Мнения: 54
Поради големия интерес към сборниците „Състезателна математика за първокласници“, „В света на математиката“ – втори клас и „Състезателна математика за трети клас“ публикувам сайта със сборниците http://sbornik-1-4clas.blogspot.bg/ и имейл адреса, на който можете да ми пишете
www.george.gig@abv.bg

# 567
  • Мнения: 6 926
Заповед за организирането и провеждането на ученически олимпиади и национални състезания през учебната 2016-2017 година

Благодаря за линка!
Махнали са националният кръг по математика за 4-ти клас.
Областният кръг на ЕК за 4-ти клас също е включен. Това значи ли, че става безплатен за 4-ти клас? Аз така го тълкувам.

# 568
  • Мнения: 21 455
Е,то е ясно защо е включен и защо би трябвало да е безплатен. Наред с " Питагор"  и ОМТ. Grinning

# 569
  • Мнения: 6 926
Иначе кандидатите за СМГ щяха да са по-малко от местата Simple Smile (ако се разчиташе на ЕК нац. и ПМС).
"Питагор" варненското ПМЗ ли е?

Общи условия

Активация на акаунт