На море в България 2016 - 3

  • 114 852
  • 953
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 556
Ние ще сме предимно на плажа, надявам се поне той да е в добро състояние.
Дали ще има на него чадъри и шезлонзи срещи заплащане?

Знам, че хотела е отдалечен от центъра, това не ни е проблем.

# 46
  • Мнения: 387
И аз вече организирах нашата почивка, през юли ще сме на Поморие.
За първи път ще сме там, бихте ли споделили как е плажа, града? 

Също така да питам, някой с отзиви за комплекс Релакс?
Релакс е съвсем в края на Поморие - между плажа и Голямото солено езеро. Далечко е от центъра. Вечер е неприятно там да се обикаля - тъмно и много храсталаци. Едва ли ще са го остригали и осветили за тази година, но не се знае.  Grinning Ако сте с малко дете/деца, ще ви е по-трудно. Басейнът му май следобяд е на сянка. Ако не е голяма жега във вашия период на почивка, водата в него ще е студена /предвид, че през нощта и следобяд е на сянка, само сутрин го пече слънцето/.
Така е, но хотелът има бусче на половин или един час до центъра и е много удобно. Няма проблем и пеша да се прибирате, ако обичате разходките и детето не е толкова малко. Половин час бавен ход е горе-долу до центъра. Не е осветено вярно , поне не беше преди 2 години , но не е и тъмно и опасно. До него има някакъв частен комплекс страхотно направен и сигурно вече е напълно работещ.  Там е осветено. След него са бунгалата. Пред хотела плажа е с т.н. черен пясък. Ивицата е широка и достатъчна , но нямаше шезлонги и чадъри нито платени, нито никакви към хотела, освен 10-тина горе пред самия хотел на някаква линия...не мога точно да го обясня, но недостатъчно. Басейнът не е такъв голям като на снимките и наистина май само сутрин е слънчево. Има колелета и много хора ги ползват за разходки до града видях. Хотела отвън съм го виждала и съм била на плаж там, но вътре не съм влизала. Имаше доста чужденци август месец. Очаквах повече от вида му като гледах снимките и сравних след това. Ние попаднахме на време, когато беше пълно с комари в цяло Поморие. За разходки из града по-дълги и по крайбрежната няма да стане много , защото бусчето си има разписание май до 21ч беше не помня. Гостите на хотела обаче ми се видяха много доволни и усмихнати. Морето обаче не е много плитко там си спомням въпреки, че ние сме плувци горе-долу. Няма барчета наоколо само едно за продукти , но чета че са го затворили. Наоколо наистина няма нищо къде да седнеш и купиш нещо или видиш. Бих казала , че си е пълен релакс. Може обаче да си купувате черна кал и правите кални бани)) Сериозно говоря, също и хума и луга продаваха по-нагоре по пътя след бунгалата. Ние точно затова ходихме и бяхме доволни, имаше резултат.

# 47
  • Мнения: 387
Ние ще сме предимно на плажа, надявам се поне той да е в добро състояние.
Дали ще има на него чадъри и шезлонзи срещи заплащане?

Знам, че хотела е отдалечен от центъра, това не ни е проблем.


Извинявам се, не съм видяла последното, докато съм писала.
Съветвам да си носите чадъри или питайте в хотела може да има промяна, но не ми се вярва. Пък и е добре да си имате, може да изберете да сте по-нагоре някъде. Ивицата е дълга много и има място за всички не точно пред хотела , но... да ви е спокойно и приятно. Пропуснах преди него също има бунгала и там са плажуващи също почти заедно с Далас 1 бунгалата -долепени са до хотела, но не си пречат изобщо. Място има достатъчно за всички и е спокойно. Морето става и за малки, но не е много навътре плитко както в Албена примерно. Сега си спомням , че нямаше толкова водорасли август месец там , както на Созопол по това време. Тихо място , но наистина там няма къде да се разхождате. Не видях и барчета на плажа или навън в самия хотел да има. Само басейна и там също нямаше много чадъри и шезлонги, но и хора нямаше -всички май на плажа бяха. Ние ходехме и нагоре към края на бунгалата на плаж дори , че е по-широко и спокойно , и усамотено.  Помня , че втрещих гостите на Релакса с черната кал , защото се престаравах и цапотех цялата))) Та хората ентусиазирано ме питаха откъде да си набавят))) Хем ми беше смешно , хем малко неудобно , та решихме да сме по-невидими и редувахме плажа)). Ние почивахме в Далас 2 тогава .

# 48
  • Мнения: 556
Много ви благодаря за подробната информация  bouquet

Ще си носим чадъри с нас, хубаво е щом ивицата е дълга и има място за всеки. Предпочитаме по-спокойни плажове, сигурна съм че ще ни хареса. С две деца сме, които не са много по ходенето обаче. До центъра може и с колата да идем, само да проверим как стоят нещата с паркирането там.
Тази черна кал от къде се купува? Ще се възползваме от нея задължително  Grinning

# 49
  • Мнения: 387
Много ви благодаря за подробната информация  bouquet

Ще си носим чадъри с нас, хубаво е щом ивицата е дълга и има място за всеки. Предпочитаме по-спокойни плажове, сигурна съм че ще ни хареса. С две деца сме, които не са много по ходенето обаче. До центъра може и с колата да идем, само да проверим как стоят нещата с паркирането там.
Тази черна кал от къде се купува? Ще се възползваме от нея задължително  Grinning
За паркирането не знам, защото сме без кола, но няма да е проблем предполагам. Пред Релакс има паркинг и май има достатъчно места за колите .
За черната кал по ТВ гледах, като се върнах точно предаване за Поморие как нелегално продавали, колко било лошо това и как ги гонели и глобявали. По времето , когато бях имаше нагоре по пътя след бунгалата хората специално идваха да си вземат. Там малко първобитно , да не кажа друго, но се вадеше от соленото езеро. Продаваха ги хора местни или ..не знам. В пластмасови шишета от минерална вода. Имаше и друг човек от в Далас2 си пиеше биричка и той също ми донесе . Не е скъпо и важно е да се спазвало точно правилото)) Първо се мажеш с луга , поизсъхваш, после с черната кал и проблемното място зариваш с черния пясък. Гледах и други хора го правят , значи май така трябва с пясъка. То затова там е и ценен -лечебен уж. Имаше едно симпатично семейство , аз съм разговорлива и се метнах направо да ги питам , целите бяха и те нацапотени. Значи точно както ми каза помориеца беше. Трябва обаче целият да се намажеш, като внимаваш сърдечната област , ако имаш проблеми да пазиш. Стоиш половин час и влизаш в морето. Калта бързо се измиваше. Там купувах и хума. Нея слагах на косата и лицето)) Тялото с черна кал и луга и така се мотаех . То цяла процедура значи)) Съседите по бунгало и те така се запалиха )) Наистина беше весело , но май има ефект. Аз нямам проблеми , но заведох майка си, беше схваната жената напълно и заради нея и тази кал писах непрекъснато тук , за да разбера къде е черния пясък и всичко. Мамите в темата много ми помогнаха , благодаря им! Сега аз описвам , ако има хора да си помогнат и знаят. Но и без проблеми пак е хубаво за кожата и косата. Ако сте гнусливи обаче..не знам. Там видях жени в това солено езеро да се къпят и стоят вътре, аз това не мога да го направя, но... като човек страда .. Поморие има много лечебни заведения точно за тези проблеми. Не можах да вредя майка си по никакъв начин и това беше вариант. Женицата живна и не се излекува напълно , но ... няма тези болки и това схващане, раздвижи се.  На мен пък косата като че ли ми се посгъсти -знам ли?)) Продават по магазините луга , дори си купих , пакетирано , описано както си му е реда , но доста скъпо. Тази луга се прави точно в санаториумите и е добра, но ...се изкупува точно от хората дето продават там и се добива от същото място. Така че..само пакетирането и цената е различна. Има кални вани в някои хотели предлагат да влизаш и стоиш там . Може би ..и на други места, не съм обикаляла и разпитвала, защото на нас това ни беше достатъчно. Аз профилактично се цапотех и защото я беше срам майка ми да е така в началото (ходехме на плаж пред Релакс) . Та от солидарност и аз правех процедури. Всяка сутрин на плажа първо с това се заемахме)) Бяхме 12 дни . За вас и семейството не знам дали ще имате нужда и ще ви е приятно и ...знам ли. Но просто да знаете. Няма начин да не видите отиващи нагоре хора с коли, с колелета и пеша с туби и шишета. Това е и предимството там да си наблизо, както и черният пясък. На другите места в Поморие пясъкът не е черен , а си е нормален. За целта трябва черен, нещо съдържало дето лекува. Не знам на друго място в България дори да има такъв. Всъщност на децата и това ще им е интересно , а дори и полезно стъпването по него.
Хубаво прекарване !))

# 50
  • Мнения: 10
Повечето от вас вече са резервирали и местата са изчерпани на повечето коментирани хотели. Моля за съвет за хотел Мирамар-Созопол, ако някой е бил там.

# 51
  • Мнения: 4 204
Бях ви изпуснала. Я да се закача пак!

# 52
  • Мнения: 201
Понеже до сега не сме ходили на Св. Влас, някой може ли да ми каже плажа хубав ли е, има ли свободна зона и цените по заведенията как са /дали са доста надути/?

# 53
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
За плажа пред хотел Релакс в Поморие до сега съм чела само, че е тесен.Сега за първи път чета, че има достатъчно място.

# 54
  • Мнения: 387
За плажа пред хотел Релакс в Поморие до сега съм чела само, че е тесен.Сега за първи път чета, че има достатъчно място.
Не съм съгласна. Пясъчната ивица е дълга. Нагоре след бунгалата Далас 2 става и по-широка до самия край ,където продават кал, хума и луга . Там е прекрасно , но малко по-далече.  Надолу след Далас 1 към града  също пред едни бунгала " Подкрепа" -по спомен е името, та чак до новия комплекс там и продължаваше още .  Пред самия Релакс , ако се гледа пространството на хотела може и да не е кой знае какво , но не е казано слизаш там по едни дървени стълби и простираш хавлия. Всъщност няма да направят нещо по-прилично до плажа ами едни дъски бяха като стълбички неудобни. Друг достъп нямаше май. На мен  плажната ивица ми хареса - дълга и непрекъсната, пясъкът е по-едър малко и черен, но пък  има място за всеки и дори е широко на места. Можеш да си намериш самотно местенце наблизо, ако си потърсиш и да се чувстваш прекрасно. Малко обаче трябва да се поразходят по пясъка опознавателно. Може би и затова хотелът нямаше шезлонги и чадъри никакви на самия плаж поне тогава. Плажът пред Релакс и Далас1 е общ почти няма преграда или обозначение, както нагоре-надолу... където си искаш. Барчета и такива екстри пак казвам нямаше. В Далас 1 продаваха напитки ,но вътре трябва да се влиза. Ми..доста е релаксиращо бих казала, но на мен ми хареса това спокойствие. Сутрин имам навика на морето да се разхождам рано преди закуска и за 2-3 дни вече съм наясно с всичко по плажа надлъж и нашир)) В Далас 2 имаше нещо като платформа и се виждаше целият плаж оттам, защото вечер има прилив и пясъкът е мокър често сутрин. Е трябва си и малко ходене, но аз бях с болен човек и не можеше да го мотая напред -назад да избирам места, затова сутрешната разходка ми даваше и представа. Като отидат ще видят. Бях притеснена , че няма пясък, няма плаж и всички са един до друг. Бях август, когато е силен сезон и за 12 дни си бяхме супер дори самотни на плажа, но не и пред самия Релакс точно. И там бяхме няколко дни, не сме били наблъскани на пясъка един до друг, но нямаше този простор. Да се разходят нагоре към края  на ивицата и ще разберат и видят.

# 55
  • София
  • Мнения: 983
Здравейте,
Аз все още не съм организирала почивката ни и да попитам дали някой има впечатления от Парк хотел Камчия в едноименният комплекс, в момента има ваучери за него и затова се чудя, но не намирам отзиви за него newsm78 С две деца сме: на 3 г. и на 4 месеца ще бъде малката тогава (01.07/17.07 мислим да е почивката)
Иска ми се да е колкото се може по близо до плажа, за да ни е по - лесно придвижването с количката. Търсех и бунгала някъде на юг, но ме е страх да рискувам, без да ми е препоръчано от някой...

# 56
  • Мнения: 387
Здравейте,
Аз все още не съм организирала почивката ни и да попитам дали някой има впечатления от Парк хотел Камчия в едноименният комплекс, в момента има ваучери за него и затова се чудя, но не намирам отзиви за него newsm78 С две деца сме: на 3 г. и на 4 месеца ще бъде малката тогава (01.07/17.07 мислим да е почивката)
Иска ми се да е колкото се може по близо до плажа, за да ни е по - лесно придвижването с количката. Търсех и бунгала някъде на юг, но ме е страх да рискувам, без да ми е препоръчано от някой...
Тук има описание и снимки. Изглежда добре, пише че има и басейн. С бебенце обаче ми се вижда рисковано. Моя позната  редовно ходи на някакви бунгала в Ахтопол и просто се е абонирала за  там.Чета и за някакви бунгала в Приморско, били доволни хората виж там в темата, но с малко детенце просто си е риск в гористи местности и на бунгало. По-добре хотел до плажа има добри оферти, разгледай ги.
Ето този линк за хотел Камчия , ако не си го разглеждала е интересен.
http://www.stay-at.com/bg/reviews/kamchia-12/

Бих ти препоръчала да погледнеш този хотел. На брега на морето е , почти до входа на плажа, малко са увеличили цената на ваучерите , но пък си е в града . Има стълби до плажа северния, но мисля няма да ви е проблем. Хотелът не е на вид нещо особено, но пък си има и климатик и хладилник и всичко. Знам къде се намира и е точно каквото търсиш. Крайбрежната е под него и за разходка с количката и малкото ще ви е много приятно и удобно.
  Хотел Петър и Павел в Поморие също са добър вариант, но няма за вашият период ваучери не виждам. Хотелът обаче е хубав.
Това в Приморско
http://www.grupovo.bg/offer_36880

Последна редакция: нд, 01 май 2016, 01:17 от Sun Ray

# 57
  • София
  • Мнения: 983
Благодаря  bouquet, и аз не съм убедена,че сега е момента за гора/бунгало, а този в Приморско е добра идея,остава половинката да одобри Laughing За Камчия гледах отзива,но ми се стори стар и затова писах в темата, изглежда симпатичен за тази цена.

# 58
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Ох, аз още не мога да избера място...

Някой има ли впечатления за Saint George Palace, Свети Влас?

# 59
  • Мнения: 6 298
Здравейте,
Аз все още не съм организирала почивката ни и да попитам дали някой има впечатления от Парк хотел Камчия в едноименният комплекс, в момента има ваучери за него и затова се чудя, но не намирам отзиви за него newsm78 С две деца сме: на 3 г. и на 4 месеца ще бъде малката тогава (01.07/17.07 мислим да е почивката)
Иска ми се да е колкото се може по близо до плажа, за да ни е по - лесно придвижването с количката. Търсех и бунгала някъде на юг, но ме е страх да рискувам, без да ми е препоръчано от някой...
Христос Воскресе!
Хотелът е много далече от плажа, на високото и се минава през гора с МНОГОООО КОМАРИ! Не е за бебета.

Общи условия

Активация на акаунт