Странното поведение при мъжете : )

  • 28 009
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 122
Здравейте,
виждам, че никой татко не е изказал мнение ... да взема да се набутам м/у шамарите аз пък каквото стане Wink

Има една друга възможност Wink и тя не е да е гей ... ще кажа как е било при мен.

В този тип ситуации когато се е случило "нещо" някоя вечер. Винаги съм поставял активноста в отношенията за много важен фактор и винаги съм искал въпросната активност да е 50/50. Не смятам за правилна приказката с "кокошката и петела" дето кокошката си мислела "много бързо ли бягам, я да взема да се спъна...". Разбирам напълно, че има жени, които обичат да бъдат ухажвани и един вид "преследвани", но лично аз не бих действал по този начин. И от тази гледна точка е възможно човека дори и да харесва много дадена дама, да не предприеме никакви последващи стъпки. Мисля, че това е въпрос на това кой какви възприятия има за света, обществото и т.н.

Поздрави Wink

# 61
  • Мнения: 25 599
И от тази гледна точка е възможно човека дори и да харесва много дадена дама, да не предприеме никакви последващи стъпки. Мисля, че това е въпрос на това кой какви възприятия има за света, обществото и т.н.

Той губи. Дамата рано или късно все ще си намери ловец, който да я отстреля.

# 62
  • Мнения: 122
И от тази гледна точка е възможно човека дори и да харесва много дадена дама, да не предприеме никакви последващи стъпки. Мисля, че това е въпрос на това кой какви възприятия има за света, обществото и т.н.

Той губи. Дамата рано или късно все ще си намери ловец, който да я отстреля.

Мисля, че точно тук е грешката. Аз лично не смятам, че губя защото дамата не е отговорила на това изискване а то е доста по важно от външен вид и прочие за последващите отношения. Когато аз не желая да живея в на 100% активност в действията в една връзка, то тогава не губя нищо ... просто преминавам към следващата, която вероятно ще прояви активност. А това, че дамата рано или късно ще намери ловец, който да я отстреля може само да ме радва ... това е нейния начин Wink

# 63
  • Мнения: 25 599
Ясно, разбрах. Държиш ти да си дамата във връзката, теб да те гонят и ухажват, а ти да кифлееш.
Цветя и подаръчета влизат ли в "активността" на евентуалната ти партньорка? А да ти отваря вратите и да плаща сметката по заведенията?  Thinking
Успех в търсенето ти пожелавам!  bouquet

# 64
  • Мнения: 11 337
MasterR, разбирам, че предлагаш вариант, в който говорим за не чак толкова уверен младеж, желаещ напориста дама за да преодолее задръжките, инертността си и страха от отхвърляне. Но в случая говорим за направени доста крачки и стигане доста напред в отношенията, за да го дава господина като плаха, ощипана мома и да иска да бъде преследван. Ако очаква, че на този етап тя ще го гони и търси, а той няма да я поздравява говорим не за обикновен мухльо, а за СУПЕР МУХАЛ.

# 65
  • Мнения: 122
Ясно, разбрах. Държиш ти да си дамата във връзката, теб да те гонят и ухажват, а ти да кифлееш.
Цветя и подаръчета влизат ли в "активността" на евентуалната ти партньорка? А да ти отваря вратите и да плаща сметката по заведенията?  Thinking
Успех в търсенето ти пожелавам!  bouquet

Цитат
MasterR, разбирам, че предлагаш вариант, в който говорим за не чак толкова уверен младеж, желаещ напориста дама за да преодолее задръжките, инертността си и страха от отхвърляне. Но в случая говорим за направени доста крачки и стигане доста напред в отношенията, за да го дава господина като плаха, ощипана мома и да иска да бъде преследван. Ако очаква, че на този етап тя ще го гони и търси, а той няма да я поздравява говорим не за обикновен мухльо, а за СУПЕР МУХАЛ.

Здравейте,
възможно е да не съм се изказал правилно. Виждам, че не сте ме разбрали.
Не аз не държа да съм дамата във връзката. Нямам желание да ме гонят и още по-малко да кифлея. Подаръчета дали влизат в активноста ... разбира се защо не. Ако желае да покаже по този начин внимание.
Отварянето на вратите и плащането на сметките при мен е категорично част от мъжките 50% Дори съм имал случай личен с дама, която твърдо и упорито настоя да плати тя на една от първите срещи и се оказа, че това беше и последната среща. Възможно е да ми се е разсърдила но ... ето тя е нарушила точно принципа за 50 - 50. Държа да отбележа, че освен отварянето на вратите и сметките има още много както изцяло мъжки така и изцяло женски активности.
Не смятам себе си за неуверен и не желая да имам контакт с напориста дама. Не наистина не ме разбирате ... не вярвам някой мъж да иска да бъде преследвам, нарочно използвам думата активност а не преследване. Говоря за активност в действията. Не в никакъв случай не става въпрос някой някого да гони, а другия да се прави на ударен, интересен, мухъл или който друг термин искаш - точно против това съм!

Ще се опитам да обясня отново Simple Smile
Говоря за активност в първоначалните действия. Ако трябва да обрисувам ситуацията с пример за да ме разберете по-добре:

Той звъни на дамата по телефона и я кани да излязат на вечеря, бил е на работа и не е имал време да избере конкретно място, обаче дамата знае готино място на което и на 2-та ще им е приятно. За мен е нормално дамата да реагира в този момент и да го подкрепи. И не естествено, че няма да плати тя сметката и няма тя да отваря вратите.

Ето в този пример двама потенциални партньори имат желание да се видят, като той е инициатор на срещата а тя е как да го кажа ... наистина не се сещам думичка в момента. Давам примера защото повярвайте бил съм свидетел на много случаи в които единия от партньорите било то мъжа или жената съвсем умишлено и целенасочено отклоняват покана за нещо приятно, без да имат абсолютно никаква основателна причина, освен желанието да бъдат гонени и преследвани - е точно това не ми харесва!

# 66
  • Мнения: 25 599
А, това е друго, да. Сега вече стана ясно.  Grinning

# 67
  • Мнения: 11 337
Хм, значи говорим за напълно нормални отношения между съвремени хора. Определено очакванията на нормалните жени към мъжете не са: плащане на сметките, отваряне на вратите, дърпане на стола и убиване на големи паяци  Mr. Green /Макар да си признавам, че мъж който чака аз да се справя с плетящия паяжина звар да няма шанс да влезе в леглото ми  Crazy / Но сега наистина нещата обрисувани по този начин са различни. Все пак не разбирам какво виждаш ти като различна гледна точка в ситуацията? Какво според теб е можела авторката да направи повече?

# 68
  • Мнения: 122
Цитат
Какво според теб е можела авторката да направи повече?
Пак не се разбрахме ... Wink нищо. Защо авторката трябва да направи нещо повече ако не иска ... до колкото разбирам нейната случка тя го харесва ... но явно няма много варианти. Мен ми е странно това поведение на господина.

Но пък ако се обърнем към моя вариант в който определено държа нещата да са около 50/50 (Само да не стане грешка с варианта пак) Тогава това мнение на авторката не го разбирам напълно:

Цитат
Не, дори и да искам да е другояче, от вас поисках мнение за ситуацията и разгадаване на едно мъжко поведение Smile можеше да минем и без бъзиците за базите и т.н.... Да, харесва ми, но няма да се унижавам и правя каквото и да е заради него, камо ли след това поведение...

Тук тя описва едно унижение, което определено не ми е ясно. Бих я посъветвал да го попита директно за ситуацията за да може поне да си изясни отговора сама за себе си ... и не смятам, че това би я унижило по какъвто и да е начин. Мисля, че въпроса "Защо?"(без допълнителни обяснения) ще е най-подходящия в случката(мъжете не сме чак толкова глупави на колкото ни е удобно да се правим понякога). Освен ако "господина" наистина не се окаже някакъв странен екземпляр ... всичко е възможно. Опасявам се, че поведението на авторката от този пост ми изглежда, че има нужда да бъде леко ... преследвана ... съвсем лекичко Wink

# 69
  • Мнения: 11 337
А аз го тълкувам сякаш казва, че единственото, което остава е тя да го преследва. И отказва да го прави.

И какъв е смисълът да го пита каквото и да е когато той я избягва и не говори с нея? Тогава разговорът ще беъде само в насока как той е сгрешил и не я харесва. Това е доста унизително...

# 70
  • Мнения: 122
А аз го тълкувам сякаш казва, че единственото, което остава е тя да го преследва. И отказва да го прави.

И какъв е смисълът да го пита каквото и да е когато той я избягва и не говори с нея? Тогава разговорът ще беъде само в насока как той е сгрешил и не я харесва. Това е доста унизително...

Мне, не мисля, че е редно да го преследва.

Тука не мога да се съглася ... какво значи избягва и не говори с нея ... значи предната вечер интимни(без секс) и после ще избягваме ... мъже ли сме или лукови глави?! Като си големия отворко ще идеш ще кажеш на момичето, жената ... какво мислиш. Като не си отворко и не отидеш да кажеш, демек нямаш достойнство. Тогава момичето има право да потърси сметка ... извинявай, че така ама тя не е точно парцал нали?! Че затова казах, че въпроса цитирам: "Защо?" е напълно нормален и достатъчен! Като аз лично под въпроса "Защо?" не визирам нападение или защита а чисто и просто човешко изясняване на ситуацията. Което погледнато от определена гледна точка дори оставя вратичка за положително развитие.

Когато някой не харесва някого мисля, че не ходи да се натиска с него ... или аз бъркам тук нещо? Възможно е.

PS: Пак казвам, че ако господина ... нали ... то тогава и господ да слезе да го пита "Защо" ... ще е все тая.

# 71
  • Мнения: 2 718
Имам въпрос към мъжете - в какви ситуации един мъж избягва една жена. Поводът, по който питам, е че с един колега, висшестоящ от мен, бяхме малко по-близки в петък вечер, а на сутринта се обади да ме пита как съм, нооо след това просто започна да ме отбягва и дори да не ме поздравява, а аз не знам защо : ))) Има май дългогодишна приятелка, с която не знам дали са още заедно или не, но ситуацията е странна. Моля за мнение и помощ : ))) Благодаря  ^_^
пропуснала си много важна информация- ти какво му каза, когато ти се обади по телефона на сутринта. Може поведението му да не е странно-може ти да си се държала, сякаш нищо не се е случило и той да те харесва, но да е решил, че съжаляваш и да се е отдръпнал, може да се е обаждал да види дали не си приела нещата много сериозно и ако не си изчурукала: Мило, къде ще ходим довечера? да се е успокоил, че не избираш дизайн за сватбени покани или нещо от сорта, щото всякакви ги има. Та, няма как да анализираме поведението му, доколкото не си е говорил сам

# 72
  • Мнения: 2 650
А аз го тълкувам сякаш казва, че единственото, което остава е тя да го преследва. И отказва да го прави.

И какъв е смисълът да го пита каквото и да е когато той я избягва и не говори с нея? Тогава разговорът ще беъде само в насока как той е сгрешил и не я харесва. Това е доста унизително...

Мне, не мисля, че е редно да го преследва.

Тука не мога да се съглася ... какво значи избягва и не говори с нея ... значи предната вечер интимни(без секс) и после ще избягваме ... мъже ли сме или лукови глави?! Като си големия отворко ще идеш ще кажеш на момичето, жената ... какво мислиш. Като не си отворко и не отидеш да кажеш, демек нямаш достойнство. Тогава момичето има право да потърси сметка ... извинявай, че така ама тя не е точно парцал нали?! Че затова казах, че въпроса цитирам: "Защо?" е напълно нормален и достатъчен! Като аз лично под въпроса "Защо?" не визирам нападение или защита а чисто и просто човешко изясняване на ситуацията. Което погледнато от определена гледна точка дори оставя вратичка за положително развитие.

Когато някой не харесва някого мисля, че не ходи да се натиска с него ... или аз бъркам тук нещо? Възможно е.

PS: Пак казвам, че ако господина ... нали ... то тогава и господ да слезе да го пита "Защо" ... ще е все тая.

Ох, MasterR, какви защота ти се въртят Rolling Eyes Понатискали са се с шефа и толкова. Никаква отговарност не може да се търси, защото едно хващане за задника не е обещание за нищо. Изтрезняли са, човекът се е обадил  да пита другия човек дали е добре - в смисъл -  помниш ли какво правихме миналото лято и като не са му защоткали се е успокоил някак. Странни разсъждения имаш, особено с това 50 на 50, чак  леко  се възбуди любопитството ми - някога имал ли си сериозно гадже....което е жена Wink

# 73
  • Мнения: 122
Здрасти Зандали,

Не съм казал, че "хващане за задника" е обещание за нещо, но авторката е споделила, че харесва господина (шефа няма по-големи емоционални права от нея, държа да отбележа, поне при мен е така).
И как така да няма право да се търси отговорност? Нали това ни различаваше от животните уж ... ?!?!
Бях останал с впечатление, че никой няма право да си играе с емоциите на друго човешко същество. (Може и в мен да си е грешката ще ме извинявате тогава)

PS: Да имам и жена и дете само, че тази тема не е за мен ... не я обръщай моля те.

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Бях останал с впечатление, че никой няма право да си играе с емоциите на друго човешко същество. (Може и в мен да си е грешката ще ме извинявате тогава)

   Какво разбираш под "да си играе с емоциите на друго човешко същество"? Всеки е в правото си да извършва каквито си пожелае действия, стига да не са противозаконни. Ако някой се е почувствал измамен или подведен, може би другия път трябва да бъде по-внимателен и пестелив на емоции към хора, които не познава в същина и които с нищо не са му длъжни. Peace

Общи условия

Активация на акаунт