Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 42

  • 68 040
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Момичета,имам преведени най-важните моменти от всяка глава на книгата на И.Уенц. Който иска да пише да му я пратя. Там много неща ще си обясните.

# 46
  • Мнения: 57
Аз пия 5, 7 и 9, но не знам още дали има ефект.

Някой ти ги предписа или на своя глава ги пиеш, защото тази графиня Волфскийл (която гледах при Гала) препоръчва 3, 6, 11 и 12 за хипофункция.

Ваяна благодаря, ще погледна и там какви са отзивите Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 1 915
Момичета,имам преведени най-важните моменти от всяка глава на книгата на И.Уенц. Който иска да пише да му я пратя. Там много неща ще си обясните.
ще съм благодарна, ако ми ги пратиш, как ще ти е удобно?

# 48
  • Мнения: 2 089
Момичета,имам преведени най-важните моменти от всяка глава на книгата на И.Уенц. Който иска да пише да му я пратя. Там много неща ще си обясните.

И аз бих искала  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 1 554
Момичета,имам преведени най-важните моменти от всяка глава на книгата на И.Уенц. Който иска да пише да му я пратя. Там много неща ще си обясните.
Моля и на мен! Hug

# 50
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Напишете ми по един имейл адрес на лично и ще ви я пусна

# 51
  • Мнения: 724
Здравейте, как ви се движат антитела, моят МАТ е 178-при реф.до 34.Прекалено много ли са завишени?

# 52
  • Мнения: 325
Моя МАТ е 517 ТАТ 40 ужас

# 53
  • Мнения: 11 746
Споко, момичета! Няма да се мре... само ще се мъчим  Laughing

# 54
  • Мнения: 5 877
Няма да се мре... само ще се мъчим  Laughing

Супер! Mr. Green

# 55
  • Мнения: 2 089
Споко, момичета! Няма да се мре... само ще се мъчим  Laughing

Абе то ще се мре, ама как ще се рита  Joy Joy Joy

PP:
Скрит текст:
http://www.zoya.bg/Комплекс-„Щитовидна-жлеза“-–-60-капсули.7519?sort=newest_arrivals&filters=Viridian-m158
Какво мислите за тази добавка?

Последна редакция: пт, 06 май 2016, 10:54 от Морска вълничка

# 56
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Здравейте момичета  Hug Не съм влизала в темата отдавна и се надявам се всички да са в добро здраве  Praynig

Влизам с един въпрос:
Бременна съм в 18-та седмица, само с хипофункция съм, която от две-три години контролирам успешно с Л-тироксин.
На контролата ми от 06.04 резултатите бяха следните:
ТСХ = 0.99 (0.34-5.60)
ФТ4 = 11.13 (7.86-14.41)
Начев ме остави на доза 62.5 (редувам 50 и 75)
От вчера 10.05. резултата ми е следния:
ТСХ = 1.9
Фт4 = 9.89
Виждам, че съм под 2.5 ( в първи триместър бях под 1) и не би трябвало тази стойност от 1.9 да е проблем.
По- скоро се чудя следното:
Според вас нормално ли е такова покачване на ТСХ и спадане на ФТ4 през бременността, въпреки затоплянето на времето и редовния прием на лекарството?
Далеч съм от всякакви крайности и не бих искала да съм нито в хиперфунция от предозиране, въпреки че Начев май е фен на това, нито пък да неглижирам състоянието си, защото бременността ми е много чакана и изстрадана. По-скоро се чудя какво да очаквам в следващите месеци, ако може да се предвиди  newsm78

Предварително благодаря на всички  bouquet

ПП: пропуснах да напиша, че утре ще отида до Начев за консултация на дозата.

# 57
  • Мнения: 11 746
пънче-мънче, добре са ти хормоните. 
Досега от прочетеното в темата, много често се случва ФТ4 да е или на долна граница, или под нея и каквито и дози да пият, нещата стоят същите. Бебето е взело каквото трябва в началото, за теб самата Т4 идва по-малко, но съм сигурна, че не се тревожиш за себе си в случая.  Hug

Д-р Начев може и да увеличи малко дозата. Не заради ТСХ, а заради ФТ4, но може и да те остави на тази доза.
Пиши какво е казал после.

# 58
  • Мнения: 3 051
Пънче, честито! Simple Smile пожелавам ти да нямаш никакви тревоги през бременността! Нека ти е спокойно и радостно, да се насладиш на този толкова хубав и вълнуващ момент от живота!

# 59
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Благодаря ви, момичета  Hug

Мереленда - честно казано се притеснявам да ми увеличава дозата, дори и минимално, защото в началото на бременността бях на доза 75 и след 30 дни стойностите ми бяха:
ТСХ = 0.22
ФТ4 = 15.51
Тогава Начев каза, че ниската стойност на ТСХ не го притеснява, но все пак съм леко предозирана (явно визираше ФТ4)  и предвид очакваното затопляне на времето ми намали тироксина на 62.5. Следващата контрола беше тази от април, след която ме остави на същата доза.
Права си, че не се притеснявам за себе си, стига бебето да расте и да се развива нормално. Мисля, че хиперфункцията беше по-опасна за бременност, отколкото лека хипофункция, нали?
Просто се чудя дали, ако ми предложи минимално увеличение на дозата да не настоявам за нова контрола след две седмици, примерно, и ако ФТ4 продължава да пада тогава да се коригира дозата? Вие как бихте постъпили?

От 10-тина дни пия магнезиев Диаспорал, гледам да спазвам интервала от 4ч при сутрешния прием, вечер има поне 8 часа между двете, но няколко пъти ми се наложи да го изпия около 2 до 3 часа след тироксина. Възможно ли е няколко неправилни приема да дадат отражение  newsm78

Сети Бети - много благодаря за пожеланията  Hug

Общи условия

Активация на акаунт