Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 42

  • 68 016
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 696
Кога се взима селена - сутрин , вечер?

# 736
  • Мнения: X
Здравейте, извинявам се предварително ако някой вече е задал този въпрос, но темите за Хашимото са много и не успях да прочета всичките. Аз съм инсулиново резистентна с хипо функция на щитовидната жлеза и искам да ви попитам каква диета трябва да спазвам и за двете неща. В момента съм на ниско въглехидратна, но като гледам някои неща в двете диети за инсулинова резистентност и Хашимото си противоречат и се чудя мога ли да балансирам по някакъв начин между двете диети и има ли някоя дама със същия проблем като мен? Благодаря предварително  Hug

# 737
  • Мнения: 20 172
Коя е нисковъглехидратната диета, тази ли :
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=932722
И коя е другата, за която говориш?

# 738
  • Мнения: 11 737
А коя е диетата за Хашимото? НВД предполагам за инсулиновата резистентност спазваш, а за Хашимотото - Автоимунен протокол ли имаш предвид или Палео диета?
Ха, Леми ме изпревари  Party

# 739
  • Мнения: X
Да, тази е нисковъглехидратната, примерно това, което си противоречи е, че четох, че при инсулинова резистентост е добре да се храниш по-малко пъти на ден, за да изпускаш по-малко инсулин, а при Хашимото пише, че е добре да се яде повече пъти на ден. Отделно имам и поликистозни яйчници, за които също се препоръчва някаква диета...

Последна редакция: нд, 31 юли 2016, 17:57 от Анонимен

# 740
  • Мнения: 11 737
Чак повече не. Просто казват, че е препоръчително да не се гладува и да не се спазват строги ограничения. Затова и нерядко се случва, когато има рязка рестрикция на въглехидрати (под 20-50 грама дневно), понякога да се засилят симптомите на автоимунното заболяване. Затова според мен е по-добре да се започнат по-плавно нещата, като се даде толеранс на въглехидратите над 50 грама дневно и да се върви към целта, а не след седмица, две да се върнат изкушенията и всичко да отиде по дяволите. Ако пак не се чувства човек добре, може още малко да ги увеличи, а ако се чувства добре, може малко да ги намали.

При някои хора действа положително и рязкото спиране, без да имат симптоми и странични ефекти. Аз не бях от тях.
Относно НВХ (не съм се зачитала в темата), според мен по-удачен вариант за нашите заболявания е ВМ-НВХ. Нужни са мазнини. И за контрол на ИР, и за заболяването на щитовидната жлеза.

# 741
  • Мнения: X
Да, обаче ми е много трудно да спазвам високо мазнинна. Аз не ям и месо и риба, не съм вегетарианка, но ям може би 2-3 пъти в годината месо, млечните продукти ми влияят зле на кожата, общо взето ми остават само яйца и зеленчуци и малко плодове, които не съдържат много плодова захар. И вече нямам какво да ям, предпочитам да пропусна ядене, отколкото да се чудя какво да си правя да ям, не изпитвам вече никакво удоволствие от храната, ще ме улесни някой, ако просто ми даде да ям някаква каша, която не е вредна и да се свърши вече с тия мъки какво да ям... От тия зеленчуци след половин час съм гладна, само яйцата наяждат ама вече ми е дошло до гуша от тях  Laughing

# 742
  • Мнения: 20 172
За мен безвъглехидратната диета е много строга, да не кажа брутална. Тя по-скоро е за хора, които са на НВ-ВМХ, и искат малко да забързат нещата. Иначе изведнъж да я започнеш, според мен си е скачане в дълбокото и ненужен стрес за организма.
До колкото четох, тя е за някакъв период от време-20 дена или нещо подобно. И като минат тези дни, започнеш ли пак да похапваш въглехидрати на корем, се връщаш в изходна позиция. За това мисля, че нв- вмх или обратното вм- нвх(което е едно и също) и палео е най-добре. По мек и гъвкав вариант е.
Сега видях, че си писала, че не можеш да я спазваш. Не мога да дам съвет в такъв случай.

# 743
  • Мнения: 4 344
Анонимен,аз съм и с двете заболявания +още.Храня се ВМ ,в момента АИП.До скоро не ядях месо и вътрешности,никога не съм харесвала вкуса им,но си докарах допълнителни проблеми.Не знам коя е причината,за да не ядеш месо,но внимавай да не се сдобиеш и с други здрав.екстри.

# 744
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Имам някакви болки в гърлото от 5-6 дни, но не като настинка, а друг тип, не мога да го обясня. Дали може да е свързано с щитовидната, понеже един ден го усещам, на следващия не и пак така. Вече хипохондрясах с тая жлеза, вторачвам се в какво ли не.

# 745
  • Мнения: 5 867
Имам някакви болки в гърлото от 5-6 дни, но не като настинка, а друг тип, не мога да го обясня. Дали може да е свързано с щитовидната, понеже един ден го усещам, на следващия не и пак така. Вече хипохондрясах с тая жлеза, вторачвам се в какво ли не.

От около година насам от време на време изпитвам подобен дискомфорт в гърлото, но все още не съм ходила на УНГ. Мисля да отида съвсем скоро, защото проблемът с гърлото ми сякаш се засилва. Не пуша, не пия често газирани напитки - направо не знам от какво може да е това усещане. Thinking Предполагам, че може да се дължи на някаква хронична бактериална инфекция, защото отскоро забелязвам и леки налепчета по сливиците, каквито преди нямах. Абе, гадна работа. Sad

# 746
  • Мнения: 2 092
Болки в гърлото и ушите са възможни, да не кажа нормални  Wink, особено при активно заб. Аз съм споделяла с ендокр., даже ме боли винаги ухото от страната, където жлезата е по-уголемена.Възпалението няма как да се ограничи само в жлезата, страдат и околните тъкани и органи. Каза, че е добре,че съм се усетила, че е от Хашито и не съм тръгнала по УНГ. Щели дълго и безсмислено да ме лекуват  Tired

# 747
  • Мнения: 8 892
Охх, опитвам се да се сетя за името на потребителката от Бургас, тя също беше с бебе, ама вече втори ден не мога  ooooh!
Блу ли беше, Мон ли?
Моля , ако някой се сети да подскаже. Мисля, че тя може да ти даде най-полезна информация.
Не съм аз.
 
Моята работа с прегледа е почти пред провал, но и аз като видях ТСХ 0.9 съм по-спокойна. Другата седмица ще ходя в Шумен и там може да ми измислят лекар да ме види на ехограф.

# 748
  • Мнения: 11 737
Чат пат проблеми с гърлото и аз имам. Понякога подувания на жлезата, при нерви и недоспиване. Болки в гърлото, като при настинка, без да има такава. Подуване на лимфни възли с болка, като на ехография показва, че не са подути, а нормални.

Пуснах новата тема. Ако искате нещо да добавя, пишете в нея:

Нова тема

Общи условия

Активация на акаунт