"Неостаряващо" универсално тесто

  • 28 899
  • 135
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Е не съм слагала 50 г мая, те нашите са по 42 г. Опитай го, много е вкусно и лесно се работи с него.

# 16
  • Мнения: 1 799
Вече извадих маста  Laughing

Със суха мая не си ли правила?

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Мне, все с прясна. Но няма причина да не стане и със суха

# 18
  • Мнения: 1 799
Тестото е в хладилника. Като се изпече злощастният ми крокодил, почвам със сладките  Laughing

# 19
  • Мнения: 2 018
И моето е вече в хладилника Laughing ама мисля утре сутринта да направя нещо за закуска!
Някой правил ли е  кифли със сладко? Чудя се по колко сладко се слага и колко време да ги пека newsm78 ....

# 20
  • Мнения: 1 799
 Laughing

Аз направих проба. 5 сладки в една малка тавичка.
Погледни рецептите на Джемма. Правила е кремвиршки с тях.
Ще стават и слади и соленки.
Пече се 15-20 минути в предварително загрята фурна. Докато ги оформяш, фурната се грее и после - муш. И готово.
Мързелива работа. И вкусна.

# 21
  • Мнения: 2 018
Laughing

Аз направих проба. 5 сладки в една малка тавичка.
Погледни рецептите на Джемма. Правила е кремвиршки с тях.
Ще стават и слади и соленки.
Пече се 15-20 минути в предварително загрята фурна. Докато ги оформяш, фурната се грее и после - муш. И готово.
Мързелива работа. И вкусна.


На колко градуса ти е фурната? И къде са рецептите на Джема  Crazy
ООООХ луднах вече, малкия направо подлудя...нали ще го къпем скоро и ще спи та е крив крив! Та и аз бързам, защото трябва да ставам от РС-то...

# 22
  • Мнения: 1 799
Пуснах на 200 С.
Рецептата на Джемма е кремвирши в това тесто. Но ето линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.msg4582906#msg4582906

# 23
  • Мнения: 2 018
Пуснах на 200 С.
Рецептата на Джемма е кремвирши в това тесто. Но ето линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.msg4582906#msg4582906

БЛАГОДАРЯ ТИ МИЛИЧКА  Hug УТРЕ ПО НЯКОЕ ВРЕМЕ ЩЕ СЕ ВКЛЮЧА ДА ДОКЛАДВАМ РЕЗУЛТАТА

ОШЕ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯ  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 799
За нищо. Утре и аз най-вероятно ще докладвам. Пак  Laughing

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Нямам пр.мляко в момента, а не ми се ходи до м-на  Blush. Дали ще се получи с вода  newsm78?

# 26
  • Мнения: 1 799
Не рискувай.
Днес някъде из руските сайтове мернах, да не се жали млякото.
Скокни набързо до магазина. Ще ти се отплати  Peace

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Доста идеи какво да се опече от това тесто тук и тук
Общо взето всякакви чудесии стават  Crazy

# 28
  • Мнения: 2 018
Hug кифличките ми са готови! Направих полвината със сирене и другата полвина със сладко от малини! Срахотно тесто! Много са вкусни! Нямат вид малко... ама това на моите момчета няма да им направи кой знае колко голямо впечатление  Mr. Green
Но аз си мисля че друг път ако искам да направя нещо с това тесто май ще трябва да е двойна доза! Просто една доза няма да ни стигне само за закуска  Embarassed
И още нещо - май 200 гр. маргарин ми дойде в повече... другият път ще пробвам с по-малко...
От това тесто ще стане страхотна пица!!!

# 29
  • Мнения: 1 799
Права си. Пица с това тесто, особено от любителите на тънките блатове (каквато съм аз), ще бъде оценена по достойнство.
Не знам защо да ти е много мазнината. Аз сложих дори малко над 200 гр мас и ми се получи точно. 3 1/2 ч.ч. брашно (чашите пълни догоре, равни). Не съм пресявала брашното.
Направих пици-лодки. Разточих тестото тънко по дължина. Именно това, че се точи тъничко, го прави о доста икономично. Но си права, че като се развъртят домашните и всичко свършва. може да се направи и повечко. На мен обаче ми стигна, че и остана. Наложих вето, както се казва  Laughing
Оформих като лодки, които напълних с настърган кашкавал и кремвирш. Нямах гъби и други глезотийки. Това беше. Като за закуска стига. Но отгоре може да се чукне яйце. И да се направи сосче с кисело мляко, майонеза, чесън, сол и копър по желание. Или да се сложи кетчуп.
Не можах да снимам, че батерията на апарата се оказа изтощена.
Бях си скрила една сладка. Очакванията ми се потвърдиха. Днес е много по-хубава.

Общи условия

Активация на акаунт