Странните порядки и навици в чужбина

  • 687 797
  • 5 512
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 168
Мърморана, това с чиниите е ужасно, както и пластмасовите чаши за алкохол в заведенията, които са побелели от ползване по ръбовете.   #Crazy

# 91
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мда, доста са гнусни и изобщо не им пука Simple Smile Аз минавам за някаква ненормална чистофайница тук. Всички в магазина съм ги инструктирала, че за неизмита, а само изплакната чаша от кафе/чай, неизмити ръце след тоалетна, облизани пръсти за да разтворят торбичка и един куп други такива прегрешения, гоня на секундата. Така правят с чашите от чай и лъжичките, изплакват ги и ги слагат при чистите.

# 92
  • Мнения: 3 677
Това с чиниите и в други държави съм го наблюдавала, и винаги ми е било еднакво гнусно. Моите подобни наблюдения са при несемейни хора най-вече, семейните си купуват машини. Познавам и такива, които си ги събираха с дни, няколко дни си събират мръсните съдове, после пълнят една вода в мивката, плакнат, и готово. И аз бях там, и аз ядох.  Laughing

# 93
  • Мнения: 4 616
Олелел, като ви чета (страшно интересно), но ние в бг май най- нормални излезнахме...давайте не спирайте..

# 94
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами за тукашните ние сме ненормални, че хабим толкова вода и веро да плакнем съдовете.

Сетих се, че често не си плакнат и зъбите след миене, само с четката и после гълтат.

# 95
  • Мнения: 168
При нас българите не ми харесва кимането при 'да' и 'не'. Където и да съм ходила нашенското 'да' и 'не' са наобратно и без да искам съм обидила баба, като съм й кимала 'не' като ме питала дали са й вкусни мекиците.  Joy

# 96
  • Мнения: 1 488
За втората употреба на вещи- минават наред и пускат по пощата пликове в които да сложиш, всичко от което искав да се отървеш- дрехи,книги,обувки,играшки, двд-та,сд-та,чанти..... На плика пише в кой ден ще ги събират да ги изнесеш от вън на улицата. Минават,събират,пускат ти картичка с Благодаря! и ги носят по магазините втора ръка. Средствата отиват за някоя кауза. (Англия)

# 97
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Нещо, което ме разглези - никой не ми дава акъл за нищо. По-близки хора и приятели споделят какво е станало при тях в подобна ситуация, но никога не дават акъл, и не ти обясняват с подразбиращото се "Абе ти нищо не знаеш, сега ще ти кажа как е" Peace
И покрай всички разкази за студените англичани, бях изненадана колко много от тях (колеги, съседи) всячески се опитват да ти помогнат ако имаш проблем.

# 98
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Някой по-горе спомена baby shower за Англия, в САЩ  е същото.
Около месец-два пореди да се роди бебето, се прави въпросното събиране, като може да бъде само дамска сбирка, а явно става популярно и смесена. Очевидно "модната тенденция", с която не бях запозната, напоследък сочи, че на въпросното събитие, се разкрива и пола на бебето, което до този момент е тайна и за родителите, това разбира се, става с тяхно съдействие.
Резултатите от теста за пол се дават на организаторката  на партито, а подаръците са в неутрални цветове.

Бях на такова парти преди около 2 седмици и беше изключително забавно Simple Smile особено частта, в която родителите разбраха какво очакват Simple Smile

# 99
  • Мнения: 4 569

Цитат
- в някой от училищата не се разрешава носенето на обеци, поради съображения за безопасност.
Защо?

# 100
  • Мнения: X
В Германия в часовете по спорт в училище е забранено носенето на бижута, на обиците се обръща специално внимание - трябва да са свалени или залепени плътно с лейкопласт. От съображение за сигурност - може по невнимание да се дръпне/закачи и да се скъса ухото - децата трябва да са свободни в движенията си, не да мислят за обиците си. Могат и да се загубят - никой не поема отговорност за закуба на скъпо бижу.

# 101
  • Мнения: 2 237
А как е при вас с точността? На мен ми се случваше в години наред следното: каня гости (част от семейството) в определен час; хората звънят на минутката и след моето поредно "извънземно точни сте" разбирам, че десет минути са се въртяли пред сградата или чакали в колата, докато стане времето, което сме определили. С различни хора ми се е случвало! Само свеки се промени. Почти всички други и до ден днешен си държат на минутката, което на мен зимата точно в студа ми е абсурдно Simple Smile

В училище и занималня са забранени дъвки.

# 102
  • Мнения: 5 710
Олелел, като ви чета (страшно интересно), но ние в бг май най- нормални излезнахме...давайте не спирайте..

е иска ли питане  Laughing Mr. Green

# 103
  • Мнения: 918
Белгия - в основното училище (до 12 г.) са забранени мобилните телефони. Също по време на екскурзия. По време на ски ваканцията (1 седмица) децата бяха без телефони и родителите чакахме мейл от учителите, за да разберем дали всичко е наред.
Съобщението, че са пристигнали, беше изпратено така: учителят изпраща смс на родителя, който представлява класа, родителят на следващия в предварително раздадения списък, той - на следващия, и т.н.
Навремето са съобщавали по радиото. Една белгийка ми каза, че по радиото съобщили, че децата от нейното училище са пристигнали благополучно в чужбина, докато те още чакали блокирани на брюкселската гара поради закъснение  Confused

За боклука не ми се говори  #Cussing out
Най-голямата ми мотивация да се преместя в друга държава би била възможността да си изхвърлям боклука, когато ми се прииска, а не в предварително определени дни.
Сега планирам кога да ядем риба в зависимост от графика на събиране на отпадъците  #2gunfire

# 104
  • Мнения: 5 710


Струва си да се споменат чарити шоповете, на мен ми се струва страхотна идея

Това го има и тук, аз ходя 1-2х годишно за разни фотографски пропс в такова място. Парите от продажбите на изхвърленото (на практика) се дават на една организация за борба с глада. Ние самите сме се отървавали от мебели по този начин – звъниш, даряваш, идват, преместват и така нататък.
В града ни има няколко такива места, аз ходя основно на едно, където продават абсолютно всичко - от стари ковчези през детски колички до изхвърлени плочки и дамиджани. Всичко е подредено, сортирано и се описва от доброволци, мен ме вълнува зоната с предметите, където съм попадала на уникални неща, много от тях нови – сервизи разни, чеизи, никога не влезли в употреба сватбени подаръци. Хората не са много запознатии можеш да уцелиш 10-ката. Коледният ми сервиз е от порцелан, всяка чиния си беше с етикетчетата отдолу и го купих за 10 евро, пазя го като очите си.  Попадала съм и на напълно нов комплект чаши много маркови, които купих за 2 евро, защото те не познават марката. Естествено и много глупости, боклуци, но е страшно забавно, всъщност, да обикаляш такова място и да виждаш как нещо, което е боклук за някой е ценност за друг:-)

Общи условия

Активация на акаунт