Паническо разстройство - 25

  • 88 130
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 406
Нямам пари, Али, за психоаналитик. По 1-2 седмично по 50 кинта къде ме търсят мен с тая заплата ooooh!
Вчера решихме кардинално проблема и махнахме следобедното заседание. Кога беше и моят доклад Mr. Green И решихме всички да ходим на официалния обяд Mr. Green
Язък за ксанакса дето омаах, цял ден бях като в сън.

Отивам по Витоша, стига толкова търкаляне в леглото. Въздух, природа, настроението след първите 20 минути става чудесно  Hug

# 691
  • Мнения: 901
Здравейте,
пиша ви с огромната молба да ми помогнете с имена и координати на психиатри и/или психотерапевти, които са ви помогнали в овладяването на паническото разстройство. Става въпрос за много млада дама, която от известно време описва случки като тези, които описвате и вие. Вече е приела, че няма да се оправи само с Ремотив и подобни.
Благодаря предварително на всяка, която се отзове - тук или на лични.

# 692
  • Мнения: 99
Хора помагайте Sad Случвало ли се е на някой непрекъснато да има нужда от дълбоко поемане на въздух, буквално през 2 мин? С прозяване се опитвам да си поема въздух, все едно не ми достига, но нещо ме възпира и е много мъчително и гадно като чувство. След няколко такива опита и затрудненост, успявам сякаш да си поема дълбоко въздух и да си напълня дробовете  до края и чувството е прекрасно!  След това обаче пак се получава тая пречка да не мога да си поема въздух докрай, и все ме кара да се прозявам и като понеча да поема въздух ме възпира. Това е по цял ден. Единствено като спя съм ок... Мислите ли, че е на психична основа? Пушач съм, но имам снимка на бял дроб преди 2 месеца. Пфффф... Close

# 693
  • Мнения: 5 459
Това е хипервентилация и много често е съпътстващ симптом на ПР.

# 694
  • Мнения: 100
Привет,тази вечер явно няма да спя спокойно и реших да почета тук и да драсна два реда.Незнам дали имате вече скайп група ,но много ми се иска когато съм в паник атака да има място където да пиша с хора,които разбират какво ми е,могат да ми дадат кураж и да бъдат с мен 5-10 Мин докато отмине.Смятам,че това би помогнало на всеки с пр.Защото е едно да споделиш на психиатър или психоаналитик,хора които само са учили за това състояние и е съвсем  друго да те изслуша и подкрепи човек на който пр е част от душата му :/ Аз лично съм казвала,че съм категорично против хапчета и терапии,защото просто хората с па се превръщаме в златни кокошчици за фармацефтичните комп и психолози.Смятам,че можем да се измъкнем от тази кофти ситуация взаимно Simple Smile Така че........още утре ще направя групичка,пък знае ли се може това мъчение да го превърнем в едно приятно изживяване.На това ще му се казва"когато живота ти поднесе лимон....си направи лимонада"  Party

# 695
  • Мнения: 99
Това е хипервентилация и много често е съпътстващ симптом на ПР.

И аз така мисля. Край, стига с тия мъки! От юни месец, то не бяха депресии, то не беше чудо. Почвам Золофта и тва е! Пси е на работа чак на 13, не мога да чакам до тогава. Това състояние продължава вече цяла седмица и ме е страх да не ми върне ПА. Стискайте ми палци да ми понесе тоя Золофт Sad

п.с. Мислите ли, че мога да вземам АД вечер?

# 696
  • Мнения: 226
Привет,тази вечер явно няма да спя спокойно и реших да почета тук и да драсна два реда.Незнам дали имате вече скайп група ,но много ми се иска когато съм в паник атака да има място където да пиша с хора,които разбират какво ми е,могат да ми дадат кураж и да бъдат с мен 5-10 Мин докато отмине.Смятам,че това би помогнало на всеки с пр.Защото е едно да споделиш на психиатър или психоаналитик,хора които само са учили за това състояние и е съвсем  друго да те изслуша и подкрепи човек на който пр е част от душата му :/ Аз лично съм казвала,че съм категорично против хапчета и терапии,защото просто хората с па се превръщаме в златни кокошчици за фармацефтичните комп и психолози.Смятам,че можем да се измъкнем от тази кофти ситуация взаимно Simple Smile Така че........още утре ще направя групичка,пък знае ли се може това мъчение да го превърнем в едно приятно изживяване.На това ще му се казва"когато живота ти поднесе лимон....си направи лимонада"  Party
Аз съм първия скайп ми е fitn3ss.instruktor давай Simple Smile

# 697
  • Мнения: 42
Това е хипервентилация и много често е съпътстващ симптом на ПР.

И аз така мисля. Край, стига с тия мъки! От юни месец, то не бяха депресии, то не беше чудо. Почвам Золофта и тва е! Пси е на работа чак на 13, не мога да чакам до тогава. Това състояние продължава вече цяла седмица и ме е страх да не ми върне ПА. Стискайте ми палци да ми понесе тоя Золофт Sad

п.с. Мислите ли, че мога да вземам АД вечер?
Да можеш аз го взимам вечер на с атаракс.Но неочаквай бързи резултати. Поне месец прием. Желаяти по малко странични ефекти Peace

# 698
  • Мнения: 5 459
По принцип може, но сертралиновите АД /стимулотон, золофт, сеталофт и асентра/ често водят до безсъние, така, че е по-добре да се пият през деня.

# 699
  • Мнения: 4 406
Седя и си мисля дали мога да пийна ксанакс и то колко, сега преди кормуването. В листовката (както си и пише, че там трябва да се чете) нищо ясно не пише. Можело, ама може да не знаеш как ще ти подейства. Минаваме към правилен отговор номер 2 от тази листова, обаждаме се на Карадалиев.

Малии, от 17.00 ми е първото кормуване. Аз се треса цялата.
И да не се мотаете невнимателно по софийските улици и тротоари днес от 17 до 19 часа Laughing

# 700
  • Мнения: 71
Здравейте! Обръщам се към тези от Вас, които са пили АД. Миналото лято бях на едномесечен курс с Ривотрил и тримесечен с Оропрекс за лекуване на ПР. Както и да е, към края на лечението забелязах ужасни позиви за често уриниране-около 30 на денонощие. Стерилна/нормална урина, уролози-нищо! Е, мина от само себе си, но може би след около 2 месеца от преустановяване на лечението.
Тази пролет започнах ново лечение с Тритико ( Sick) и, о, изненада!-отново същия проблем. Пак лекари и пак нищо.
Та, искам да попитам, дали е съвпадение че съвпадна с употребата на АД, или и някои от Вас сас се сблъсквали с този проблем, вземайки този тип лекарства?  Sad Вече не се търпи, а когато лекарите казват-няма ти нищо, а ти пикаеш като кон независимо дали си пил 3 л или 300 мл вода на ден-това е проблем! newsm78

# 701
  • Мнения: 2 165
Здравейте! Обръщам се към тези от Вас, които са пили АД. Миналото лято бях на едномесечен курс с Ривотрил и тримесечен с Оропрекс за лекуване на ПР. Както и да е, към края на лечението забелязах ужасни позиви за често уриниране-около 30 на денонощие. Стерилна/нормална урина, уролози-нищо! Е, мина от само себе си, но може би след около 2 месеца от преустановяване на лечението.
Тази пролет започнах ново лечение с Тритико ( Sick) и, о, изненада!-отново същия проблем. Пак лекари и пак нищо.
Та, искам да попитам, дали е съвпадение че съвпадна с употребата на АД, или и някои от Вас сас се сблъсквали с този проблем, вземайки този тип лекарства?  Sad Вече не се търпи, а когато лекарите казват-няма ти нищо, а ти пикаеш като кон независимо дали си пил 3 л или 300 мл вода на ден-това е проблем! newsm78
Аз от Ципралекс ходих много често, през 20 мин сигурно:))

# 702
  • Мнения: 99
Благодаря момичета, че помагате. Сега въпроса ми е, може ли, след втори прием на половинка Золофт, да почнат страничните ефекти? Замаяно ми е, притеснено, а с такова гкавоболие съм...ужас. Питам, защото и ми дойде като капак, че се чудя и аз от какво може да е  Rolling Eyes

# 703
  • Мнения: 2 860
Е, че защо да не може.

При мен много интересно се получи. Първия път като пих золофт не усетих никакви странични ефекти, но явно много зле по принцип си бях. Втория път още на първата половинка усетих това, което описваш.

# 704
  • Мнения: 99
Е, че защо да не може.

При мен много интересно се получи. Първия път като пих золофт не усетих никакви странични ефекти, но явно много зле по принцип си бях. Втория път още на първата половинка усетих това, което описваш.



Мерси Гала. Аз също не усетих първия път нищо / със сероксат/, ама тогава бях яко дъно. Сега съм предубедена дали ще ми помогне, дали ще ми понесе и нищо чудно, от внушение да не ми повлияе.

Общи условия

Активация на акаунт