Боя за коса - Вlond 40 - Клуб на блондинките

  • 108 181
  • 727
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Разбира се, че ти решаваш как да се боядисваш! Супер щом ти върши работа! Но все пак даваш грешен съвет на момиче, което сега навлиза в света на боите и боядисването.

# 256
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 803
Момичета, налага ми се спешно да си тонирам косата с боя, но скоро ще боядисвах.Колко масичка да сложа на една боя и колко време да стоя? Спешно трябва тази вечер да се направя.

# 257
  • Мнения: 2 352
Извинявам се за съвета, когато споделям мнение тук следва да се има предвид че не съм професионалист и споделям единствено и само моя си опит, оттам насетне свеки може да избира какво и как да прави.

# 258
  • Мнения: 301
Wella Color charm тонера как е? Вижда ми се много малък, за коса до кръста сигурно 4-5 бутилчици трябва да изхабя. Направи ми впечатление, че този се маже след като се боядисаш. Тоест намазваш го пак като боя с оксидант 20ка.  newsm78 Как се наричаха онези тонери които се прибавяха към русата боя и няма нужда да мажеш наново след боядисването?

Иначе аз от години искам да постигна бяло, ледено русо, а все ми се получава пепеляво. Незнам вече какъв тон боя да си взема, че да ми стане.  Twisted Evil Та затова сега се надявам на някакъв тонер. Боядисвах се с Колестон Пърфект 12/81, ама пак сивее. Предложете някаква бяла боица...

Последна редакция: сб, 16 юли 2016, 20:13 от Cumbria

# 259
  • BG-DE
  • Мнения: 5 116
Ако целиш съвсем бяло мисля, че трябва да използваш блондор за да се изтегли изцяло твоят пигмент от косъма, а с боя това трудно се постига, трябва много наслагване  Peace

# 260
  • Мнения: 301
Ако целиш съвсем бяло мисля, че трябва да използваш блондор за да се изтегли изцяло твоят пигмент от косъма, а с боя това трудно се постига, трябва много наслагване  Peace

Пробвала съм и така. След платинето ми се получава ужасно патешко жълто. Иначе съм била свидетел как на мои приятелки с платине им се получава страхотно бяло и без боя. Но на мен не. Дори и да изсветля с платине и да нанеса боя след това, не улучвам тон на боята. Получава се платинено русо, но пепеляво, а не ледено бяло.  Flutter

# 261
  • Мнения: 1 026
Най-хубавия матиращ шампоан, който съм ползвала е български, за 2.4 лв, прави прекрасен пепелив цвят
Лакме и Шфарцкопф съм пробвала от професионалните, но този (поне за мен) е по-хубав.

Скрит текст:
Ужасно ми миришеше косата след като се миех с него, както при българските бои, натрапчив и силен аромат и няма отмирисване. При мен изсушаваше косата много.

И при мен много изсушава - ужас направо. Не си струва.. Аз по-добре да се боядисвам на две седмици, отколкото с това  Laughing

# 262
  • Мнения: 2 352
Wella Color charm тонера как е? Вижда ми се много малък, за коса до кръста сигурно 4-5 бутилчици трябва да изхабя. Направи ми впечатление, че този се маже след като се боядисаш. Тоест намазваш го пак като боя с оксидант 20ка.  newsm78 Как се наричаха онези тонери които се прибавяха към русата боя и няма нужда да мажеш наново след боядисването?

Иначе аз от години искам да постигна бяло, ледено русо, а все ми се получава пепеляво. Незнам вече какъв тон боя да си взема, че да ми стане.  Twisted Evil Та затова сега се надявам на някакъв тонер. Боядисвах се с Колестон Пърфект 12/81, ама пак сивее. Предложете някаква бяла боица...
При мен 12.81 както и 12.89 мисля че съм ползвала, даваха ужасно сив отенък, понеже косата ми е много изсветлена от слънцето и боята. Отенъците при Колестон за мен са ммого силни и не ми пасват. При 12.1, както и при 10.1 са по слаби, но пак дават пепелив отенък. Последно мисля че се спрях на 10.96 като цвят и на 10.38. Нямам идея за ледено русо как да стане. Но ми се струва че с блондор е прекалено изтощаващо, а и с блондор съм получавала най ужасно жълтеене.
http://prikachi.com/images.php?images/951/8838951K.jpg
Мисля че цвета е относително реален, може би е малко по пепелив,  Велатон 12.0 и 9.1.

Последна редакция: нд, 17 юли 2016, 08:49 от brummmm

# 263
  • Мнения: 2 026
Хубавите нюанси стават със страхотно миксиране бои , коректори  . Говоря за тъмните упорити склонни към оранжавеене и жълтеене коси . Иначе боите предлагат стандартни цветове- сивеещо , жълтеещо розовеещо зеленеещо. Русото от блондор колкото и да е бяло има един такъв посърнал избелял убит свят който лично на мен не ми допада
В този ред на мисли , някой може ли да ми обясни малко за коректорите на Вела. В рецептата която видях се слага коректор 1 см (измерва се в сантиметри) , това какво ще рече , взимам тубичката и изстисквам линийка от един см , или си имат специален съд който трябва да напълня до 1 сантиметър. Предполагам че е първото , но не можах да намеря информация .
Само да допълня, - пробвай семиперманентна  боя , бяла която се смесва с балсам - навремето бях експериментирала на кичури , не сивее придава леко сребриста нотка, но от долу косата трябва да е добре обезцветена . За цяла коса не знам как ще стои , аз лично обичам топлите златни руси нюанси , с тук там по сребристи кичури

Последна редакция: нд, 17 юли 2016, 09:02 от AuroraBB

# 264
  • Мнения: 2 352
1 см. от линийката, коректорите са силни

# 265
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Здравейте момичета!
След няколко месеца в тъмната гама, отново се връщам към русото с пълна пара  Party
Само,че... Не съм сигурна,  след efassor na Loreal, може ли веднага да сложа боя Sad много ще съм благодарна ако ми дадете съвет

# 266
  • Мнения: 301
Уха, аз си представях нещо като това:

Скрит текст:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/bc/c9/41/bcc9415c8c266 … 8d0f6c4067e55.jpg или това: http://www.lifestylesalons.com/trends/wp-content/uploads/2014/12 … 4-7178__large.jpg Тия хора с какво ги мажат, егати перфектните цветове.  Grinning

Относно тониращи шампоани, тъй като открехнахте темата, ползвала съм Touch of Silver на Provoke и на мен ми става по-добре отколкото на Шварцкопфа. Тониращ шампоан на Сери за мен беше средна работа. Добри отзиви съм чувала и за Fudge, но нямам личен опит и мнение.

# 267
  • BG-DE
  • Мнения: 5 116
Здравейте момичета!
След няколко месеца в тъмната гама, отново се връщам към русото с пълна пара  Party
Само,че... Не съм сигурна,  след efassor na Loreal, може ли веднага да сложа боя Sad много ще съм благодарна ако ми дадете съвет

Да, може но мисля, че трябваше да се слага един нюанс по-светъл от желания но не съм съвсем сигурна, за Деколора 100% беше така  Peace
Cumbria, за постигането на този цвят е много важна и основата, колкото е по-тъмна косата или с по-упорит червен пигмент толкова по-трудно ще стане но няма невъзможни неща  Grinning Аз лично съм постигала точно  показаните от теб цветове с Алфапарф 11.11 и 12% оксидант но понеже косата ми нещо започна зверски да побелява се отказах от него, защото ако върви така скоро сигурно ще го постигна по естествен път  Laughing

# 268
  • Мнения: X
Тия хора с какво ги мажат, егати перфектните цветове.  Grinning
С блондор ги мажат! Но от блондор до блондор има разлика. Има такива, които изсветляват безумно чисто и цвета си става наистина бял, но има и такива, които ти гарантират сигнално жълт резултат. Важно е и как се ползва блондора. Peace

# 269
  • Мнения: 2 352
Снимката не е много точна, косата ми е чо светла и по пепелива. Чак ме дразни защото слънцето я изсветлява допълнително, и не мога да я потъмня вече. Толкова светло като на снимката може би с най светлата боя и 12 оксидант, все пак зависи колко е тъмна косата ти. Преди време в темите някой беше постнал линк към клип в you tube на едно китайско момиче, изсветляваха му косата с блондор с 6 оксидант, ако не се бъркам, стана толкова светла като на снимките, които са публикувани. Имаше някаква технология при нанасяне на блондора, но съм забравила, ако някой се сеща....
И все пак смятам че блондора много съсипва косата. Няколкото пъти, в които съм го ползвала, след това съм се подстригвала.

Общи условия

Активация на акаунт