Мъжете и домакинстването

  • 109 893
  • 2 432
  •   1
Отговори
# 2 385
  • Мнения: 46 659
Да имат собствен живот, например.

# 2 386
  • Мнения: 15 960
Ами те си го имат. Това, че вечер се прибират да нощуват в един дом с майките си, не им пречи. Въобще тези тънки внушения, че си истински индивид и пълноценен гражданин само ако скъсаш връзките със семейството си, си имат своите цели.

Иначе тук в провинцията доста народ си живее и по три поколения в един дом.

# 2 387
  • Мнения: X
Не знам за кои млади говорите, но аз говоря за подрастващото поколение с деца обгрижвани, не познаващи седмичните задачи по дома, разчитащи на аламинути навън и не знаещи как работи пералнята и ютията. Достатъчно теми има и тук из форума, както и навън.

НСЧ, има различни квартали, но масовата квадратура я посочих.

# 2 388
  • Мнения: 46 659
Не знам за кои млади говорите, но аз говоря за подрастващото поколение с деца обгрижвани, не познаващи седмичните задачи по дома, разчитащи на аламинути навън и не знаещи как работи пералнята и ютията. Достатъчно теми има и тук из форума, както и навън.
Не мога да твърдя как е в Канада, но за тук не съм съгласна. Ако погледнеш темата за задълженията на 10-годишните, доста мъже трябва да се изчервят. Това виждам и около мен при деца 10-14 г. - абсолютно самостоятелни вкъщи и навън. С изключение на по-завъртени за готвене неща, децата на тази възраст съвсем спокойно се справят с домакинството, с ходенето по извънкласни дейности, на преглед при педиатър (за ваксина, профилактичен, при настинка), пазаруване за дома и т.н.
После имам една дупка от години, за които нямам преки впечатления и идват набори 90-96 (наши братовчеди, сестри и приятели), за които също мога да кажа добри думи. Пак изключително самостоятелни, учат и работят, зрели.

Ами те си го имат. Това, че вечер се прибират да нощуват в един дом с майките си, не им пречи. Въобще тези тънки внушения, че си истински индивид и пълноценен гражданин само ако скъсаш връзките със семейството си, си имат своите цели.

Иначе тук в провинцията доста народ си живее и по три поколения в един дом.
Под това да имаш свой живот разбирам да имаш семейство, деца. Или да не искат да се обвързват, тяхно право, но да могат да живеят свободно. Може би моите разбирания са консервативни, но не бих се прибрала с 40-годишното ми гадже след среща у тях, ако знам, че мама е в другата стая. Това са нормални човешки нужди за всеки, но ергените нямат постоянен партньор и едва ли спокойно канят различни дами вкъщи.
Това, че не чака майка си на 40 г. да му пере гащите и да му готви, не значи късане на връзки със семейството.
И аз съм от провинцията, но виждам друго, пъти по-самостоятелни са от едно време, няколко изключения, които са се установили преди 20+ г., повечето живеят отделно.

# 2 389
  • Мнения: 14 654
Аз пък познавам поне трима ергени към 40-те, които живеят с майките си, бащите им са починали. Не виждам нито една важна причина, поради която всички те да кукуват сами вечер, само и само да гушат наемодателите.

Свободата е достатъчно основателна причина. Бих плащала наем, за да живея без родителско тяло наоколо, друг въпрос е ако става дума за финансови трудности и принуда да се вреш в един апартамент с майка си.
40-годишен, живеещ с майка си, е тотално повреден емоционално и почти няма шанс за нормална връзка с жена, той просто е женен за майка си. Често такива семейства, състоящи се от позастарял син и майка му,  гледат и някакво куче, което играе ролята на общото им дете, извратена работа, откъдето и да го погледнеш.

# 2 390
  • София
  • Мнения: 17 428
Под всяка думичка на Янечек се подписвам. Избягвала съм за връзка такива мъже, още от момента, в който е ставало ясно, че живеят с мама.

# 2 391
  • Мнения: X
Аз пък познавам поне трима ергени към 40-те, които живеят с майките си, бащите им са починали. Не виждам нито една важна причина, поради която всички те да кукуват сами вечер, само и само да гушат наемодателите.
Проблемът не е, че живеят с мама, за да пестят от наем, а че на тези години все още кукуват сами.
Не че е задължителен елемент от живота да се жениш и да създадеш дете, но ....биология/природа, така си върви животът.    Laughing
Защото някак не си представям един мъж да е имал сериозна дългогодишна връзка, да е живял с жена на семейни начала, пък после да се върне при мама.Обикновено такива ергени, съжителстващи с мама, нямат и кой знае какви връзки...

# 2 392
  • Мнения: 19 338

Защото някак не си представям един мъж да е имал сериозна дългогодишна връзка, да е живял с жена на семейни начала, пък после да се върне при мама.Обикновено такива ергени, съжителстващи с мама, нямат и кой знае какви връзки...


Аз пък съм забелязала, че често го правят, не от финансови подбуди, ако мама живее в същия град. Просто им е по-удобно да се приберат и някой да ги обгрижва. Дори и мамаситиният мъж си живееше при мама.

# 2 393
  • Мнения: 46 659
Точно заради това е. Втълпено му е, че мъж не бива да се гледа сам. Трябва да има слугиня, която да го обслужва, дали ще е мама или жена му, няма значение, основното е да е от женски пол, защото той е по-низш и му е присъщо слугуването.
Скоро някой пуска линк към някакъв възрастен човек, чиято жена го напуснала, сложил обява, че си търси жена, защото и той искал да яде готвено. Айде бе, станал на 70 г. и не може да си сготви, ще рече човек, че е бебе.

# 2 394
  • София
  • Мнения: 24 839

 Може би моите разбирания са консервативни, но не бих се прибрала с 40-годишното ми гадже след среща у тях, ако знам, че мама е в другата стая.


Ми, приберете се в твоята квартира, какво пречи?
Или при твоята мама в другата стая! Peace

# 2 395
  • Мнения: 14 654
Скоро някой пуска линк към някакъв възрастен човек, чиято жена го напуснала, сложил обява, че си търси жена, защото и той искал да яде готвено. Айде бе, станал на 70 г. и не може да си сготви, ще рече човек, че е бебе.

 Joy
Звучи като виц, но не е. Една комшийка - над 50 годишна, се загаджи с дядо от съседния блок. Излизаха, обиколки под ръка из кварталния парк, сядат на кафенце, вече ще се събират да живеят у дядото. И старецът да излезе със списък кога нейните деца и внуци могат да я посещават, че той мрази гости, в кои дни да полива цветята и какви неща е забранено да готви, че има болести, които си искат диета. Ами не се събраха, да не е луда бабата, още малко и гъза на стареца ще бърше.

# 2 396
  • Мнения: 12 696
А може би не им е приятно да се прибират сами.

# 2 397
  • Мнения: 46 659
Ми, приберете се в твоята квартира, какво пречи?
Или при твоята мама в другата стая! Peace
Аз се изнесох от вкъщи веднага щом завърших и като съм си избирала връзки съм гледала да са със самостоятелни хора, не ща да се съобразявам ни с моята мама, ни с чужди, нито аз да съм мама на мъжа до мен.

Янeчeк  hahaha
Показал си е рогцата навреме  Mr. Green

А може би не им е приятно да се прибират сами.
Не. Поне според тях Peace

# 2 398
  • Мнения: 12 696
Ти всичките ли ги познаваш?

# 2 399
  • Мнения: 46 659
Не, но можеш да питаш тези, които познаваш, за да се убедиш сама  Peace

Общи условия

Активация на акаунт