Твърде много ли искам ?

  • 15 308
  • 155
  •   1
Отговори
# 135
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 888
Хубаво ще напусне сегашната си приятелка...но какво ще предложи на следващата?! Да си кесят двамцата вкъщи, разплути в битовизми, а във ФБ - потоци от захаросана любовни постове и цуни-гуни снимки до втръсване?!

Странни разсъждения има автора, че вариантите за забаление са - или си седиш вкъщи, или ходиш да се напиеш и сбиеш. А светът предлага толкова възможности за приятно изкарване.

# 136
  • София
  • Мнения: 11 497
Авторът спря да пише, нали така?!

ние кво му умуваме още? Или просто се грижим трафика на сайта да не спада  Joy

# 137
  • Мнения: 32 151
Хората са различни. Хора, които обичат да излизат, не могат да разберат тези, които предпочитат друг начин на живот. А съветите да тръгне навън да купунясва не са подходящи.
В случая просто не е попаднал на подходящия човек.

# 138
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 888
Хората са различни. Хора, които обичат да излизат, не могат да разберат тези, които предпочитат друг начин на живот. А съветите да тръгне навън да купунясва не са подходящи.
В случая просто не е попаднал на подходящия човек.
Просто трябва да е наясно и да си търси себеподобна. Че не са малко случаите мъж да си хване готина жена, отворена към света, с интереси ...пък после да се опита да я закотви вкъщи и да й се сърди защо не му върви по гайдата.

# 139
  • Мнения: 2
Чувства се стара с теб, скучно и е ..еднообразно , живее и се....различни характери сте или сте на различен етап, такава подобна история ми е позната  Laughing щото тази песен и аз съм я пяла, само дето ти изглеждаш по-свестен от моя бившия (кусурът ти е че си домошар, ама поне си имаш някакви цели амбиции)...ние живяхме около 3 години заедно ...още от началото, когато бях на 25 и все още ми се излизаше и забавляваше, на него не му се излизаше....какви хора ходели по дискотеките...моралът тва онова..опитахме няколко пъти ама трагедия Rolling Eyes разваляше цялото забавление и така лека по-лека се промених...станахме двама домашари...налегна ме едно еднообразие...1та година аз си плащах квартирата и всичко а той идваше и оставаше много пъти, 2та аз напуснах работа и записах докторантура и бях на 450 лв стипендия, той плащаше наем и сметки и директно и индиректно ми втълпяваше че трябва да слугувам  newsm78.....цветя, внимание, комплименти - нямаше..вечер телевизия и бира Laughing, почнах да ходя на протести за свалянето на Орешарски ...там срещнах един фотограф..и той като почна с комплиментите....ела да видиш...беше оцелил слабо място, нещо за което приятелят ми не се сещаше...някои дни съм се чувствала като декор в стаята....многооо пъти се питах "да му се невиди как тоя човек издържа на такъв скучен живот, толкова верен и предан " обаче аз търпя...почнах да си мечтая за нещо повече, но иначе вярна си стоя и накрая открих отговора  Laughing той си е водел двоен живот - 2ри виртуален...то комплименти то свалки за всякакви момичета....срина ми доверието, самочувствието всичко...започнах да се обсебвам, да го проверявам ...изместих изцяло фокусът си.....карахме се, разделяхме се уж....накрая аз се изнесох..поддържахме все още отношения....с времето обаче започнах да си задавам много въпроси...видях колко съм се променила...как вместо да съм по уверена и щастлива от тази връзка съм станала несигурна, изнервена, без доверие, забравила съм да се забавлявам (когато го срещнах аз танцувах всеки ден, в нас в школата...сега вече не танцувам)...запитах се защо аз е трябвало да ревнувам, аз да чакам и да се надявам...не си заслужава тормоза...ти сигурно я караш да се чувства стара и нежелана, а на нея и се живее и е на друг етап...ако така продължите само ще си навредите....тя няма да те оцени такъв какъвто си, няма да ти е подкрепа....тя ще си излиза и ще си прави каквото иска, защото вече и е по-добре така, отколкото по стария начин, ти ще се тормозиш и ще я следиш...Имаш няколко варианта:
1.Разделяте се
2.Говорите надълго и широко с открити карти, докато стигнеш до корена на нещата
3.Ако не можеш да й кажеш да си тръгне от квартирата тогава започваш да мислиш повече за себе си, правиш каквото обичаш, разнообразяваш се и тн...и я игнорираш

Аз в крайна сметка избрах да замина за чужбина за 3 месеца  Laughing сега и да искам няма как да го виждам Laughing не сме се чували от 20 дни, занимавам се с писането на дисертацията, бягане, себеопознаване, анализиране и усъвършенстване Simple Smile Отдай се на програмирането и на това, което обичаш Simple Smile  и ако можеш отиди някъде за по-дълго време

# 140
  • София
  • Мнения: 19 351
Тук се издъни според мен, в две насоки - нито сте на 35 и 29 г. (никоя нормална 29 г. жена няма да тръгне да СИ ПРАВИ СЕЛФИ С ДЕКОРИ В МОЛА, МОТОРА НА Гаджето й, дето са ЗАЕДНО от 5 години или с ВТ ВОДЕЩ на ЕКРАНА?[/spoiler]!
Мухахахахахаха
За съжаление има много такива жени, познавам и на по 36 години, дето си мрат да си пускат селфита, и муцунести физиономии в социалните мрежи.  Tired
Вече има инстаграм, няма нужда от мозък, само снимки стигат. Mr. Green
Точно, някои хора не се тагват само докато се*ат, и то гонещи 40-така. Имам ФБ, ползвам го, качвам на тримесечие по 1 снимка, но това вече е пандемия....кой къде и как бил.
Гледала съм наяве - на някой тъп купон се счупват да правят стойки и да се фотват, съдейки само по ФБ ще речеш че са изкарали невероятно. Ма нали трябва цело село да ни завиди, вместо реално да си изкараме добре.
Авторе, вече са ти казали - бягай с 200. И след като непрекъснато се образоваш - научи се да пишеш грамотно. И не пиши така, както си говориш

# 141
  • София
  • Мнения: 94
Тук се издъни според мен, в две насоки - нито сте на 35 и 29 г. (никоя нормална 29 г. жена няма да тръгне да СИ ПРАВИ СЕЛФИ С ДЕКОРИ В МОЛА, МОТОРА НА Гаджето й, дето са ЗАЕДНО от 5 години или с ВТ ВОДЕЩ на ЕКРАНА?[/spoiler]!
Мухахахахахаха
За съжаление има много такива жени, познавам и на по 36 години, дето си мрат да си пускат селфита, и муцунести физиономии в социалните мрежи.  Tired
Вече има инстаграм, няма нужда от мозък, само снимки стигат. Mr. Green
Точно, някои хора не се тагват само докато се*ат, и то гонещи 40-така. Имам ФБ, ползвам го, качвам на тримесечие по 1 снимка, но това вече е пандемия....кой къде и как бил.
Гледала съм наяве - на някой тъп купон се счупват да правят стойки и да се фотват, съдейки само по ФБ ще речеш че са изкарали невероятно. Ма нали трябва цело село да ни завиди, вместо реално да си изкараме добре.
Авторе, вече са ти казали - бягай с 200. И след като непрекъснато се образоваш - научи се да пишеш грамотно. И не пиши така, както си говориш

Като гледам ти колко си грамотна  Shocked. Не ти отива да правиш забележки.  Grinning

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 15 583
   Авторе, аз не виждам Cuckoo да има грешно изписани думи в поста си – нещо, което не може да се каже за твоите публикации. Laughing

# 143
  • Мнения: 686
   Авторе, събирай и багажа. Според мен просто си и безплатна квартира. Дори и да има чувства към тебе, това не са нормални отношения. И няма да се променят, колкото и да си говорите.
   Малко са прекалени тези нападки, скучен, грозен и тн, ми като не и харесва, да си ходи. Ще си намериш жена, която е домошарка и ще си се радвате на децата. С таз мома не виждам такова бъдеще. И аз бих се дразнила, ако ме крият от фейсбук. Имах една приятелка, гаджето и така я криеше, щото му била лична, едвам я навихме да го зареже, сега не може да спре да ми благодари...

# 144
  • Sofia
  • Мнения: 15 583
Имах една приятелка, гаджето и така я криеше, щото му била лична, едвам я навихме да го зареже, сега не може да спре да ми благодари...

   Като чета подобни размисли, се чудя този Facebook колко ли семейства е разбил. Rolling Eyes

# 145
  • Мнения: 686
Имах една приятелка, гаджето и така я криеше, щото му била лична, едвам я навихме да го зареже, сега не може да спре да ми благодари...

   Като чета подобни размисли, се чудя този Facebook колко ли семейства е разбил. Rolling Eyes
   Те не са се разделили за това, нито за това сме мрънкала. Фейсбук не може да разбие семейство, може да е повод да видиш любимия колко струва. Моята приятелка издържаше финансово бившия+домакинството им на нея лежеше и работеше като вол. Онзи лежеше вечно недоволен и все не бил оценен. Секса им беше мираж. Отношението му беше ужасно. Тя работише като вол да ги заведе на почивка, онзи се снимаше и с тревата там, да се покаже във фейса, че е бил на почивка, но нито една снимка с нея. И е дразнещо отношението. Моят мъж също почти няма снимки мои във фейса му, но той влиза по един път в годината, максимум и само си чете, нищо не поства. Та не ми пука. Но ако на ден качва 20 снимки с други хора и аз не съм спомената никъде ще ме дразни сигурно.

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 15 583
Но ако на ден качва 20 снимки с други хора и аз не съм спомената никъде ще ме дразни сигурно.

   Е, 20 снимки едва ли някой качва дневно. Аз съм доста активна във Facebook (като присъствие), но на снимките, които качвам, много често няма никакви хора. Когато, обаче, реша да разнообразя, обикновено споделям мои тематични снимки – с някоя нова материална придобивка, например, или по някакъв повод. От време на време качвам и с приятели. Не обичам, обаче, да публикувам общи снимки с любимия (макар че имам и няколко такива). Личният ми живот е неприкосновено нещо и съм на принципа, че колкото по-малко се знае за него от странични хора, толкова по-добре. Peace

   Така че не виждам, щом и ти самата изтъкваш, че проблемите между приятелката ти и нейния човек са били от друго естество, защо споменаваш и т.нар. "криене" във Facebook като основателна причина?

# 147
  • Мнения: 686
  Сега си прочетох поста отново, звучи малко, все е едно е основателна причина, но не го имам за такава. Просто там си изброявам нападките към автора на темата, защото много хора заядоха този фейсбук, та с две думи го подкрепям.
   Иначе, за самия фейсбук, ако качваш снимки на природа и тн е едно. Но ако всеки ден се тагваш къде си, с кого си, какво ядеш, снимка с приятелки, роднини и тн, но никога не споменаваш, тагваш или снимаш гадже си е кофти. Поне на мен ще ми е кофти, незнам за другите. Лично аз, ако го правя ще е да не види някой, че съм заета, че току виж ме вземе хаха

# 148
  • Sofia
  • Мнения: 15 583
Лично аз, ако го правя ще е да не види някой, че съм заета, че току виж ме вземе хаха

   Има и такава вероятност, разбира се, но чисто логически на мен ми е малко трудно да допусна, че ако въпросната приятелка търси мъжко внимание именно чрез самостоятелни и приканващи снимки, циркулиращи из Facebook, този засилен интимен интерес би убягвал на автора, предвид че той е в списъка ѝ с приятели и вижда всички нейни публикации. Забелязала съм, че хората, склонни да се представят като необвързани в интернет пространството, обикновено са във връзка с човек, който няма достъп или желание до съответните социални мрежи. Инак, малко трудно ще им се получи. Laughing

   Коментарите във връзка с Фейсбук тематиката бяха провокирани от факта, че явно за автора това е най-голямата мъка – липсата на присъствието му във фотосите на мацето. Sunglasses Пък се оказа, че проблемите им са далеч по-сериозни и дълбоки, той седнал да циври за някакви си снимки...

# 149
  • Мнения: 686
 За мен те нямат нищо общо, даже и любов нямат. Аз ако съм на 35, без деца, с такава куха връзка отдавна да съм си обрала крушите...Но явно и двамата седят, докато си намерят други...
  Относно фейсбука, едва ли си търси внимание с приканващи снимки. Достатъчно е някой като я чекне да види, че няма мъж до нея  Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт