СЕДМИ клас - 5 - Успех!

  • 80 920
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 164
http://www.rio-sofia-grad.com/web_folders/appl_files/2016_docs/gnesda_2016.pdf

Това е линк към училищата гнезда. Избираш, това, което ти е най-удобно Peace

# 61
  • софия
  • Мнения: 506
Много ви благодаря ,златни сте  bouquet bouquet bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 196
Аз ще подавам в 138-мо в Слатина. Много ми е удобно.  Ако някой, ще подава също там, да ми се обади, ако иска да пием по кафе Wink. Разбира се, има още  доста време до тогава...
Моля кажете дали тези заявления ще ги качат на сайта на РИО или ще трябва бланките  от място да ги вземем от училищните гнезда?

Последна редакция: вт, 10 май 2016, 16:59 от neli kapeli

# 63
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
[quote author=neli kapeli link=topic=921550.msg33073935#msg33073935
Моля кажете дали тези заявления ще ги качат на сайта на РИО или ще трябва бланките  от място да ги вземем от училищните гнезда?
[/quote] Публикуват заявленията на сайта на РИО,а и в гнездата също има.От гнездата ги разпечатват и дават да си го попълниш на място.

Последна редакция: вт, 10 май 2016, 18:12 от Syn

# 64
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ако темата ви се вижда "бърза", не цитирайте цели постове. Те я пълнят още.

ПП Таз'-сутришните притеснения не бяха за глад по изпит, а за глад поради чакане преди изпит, но още няма документ за това, та дано се размине. Инструктажът и в нашето училище /преди поста от предната тема направен/ е за явяване доста след 8:30.

# 65
  • Мнения: 21 455
ПП Таз'-сутришните притеснения не бяха за глад по изпит, а за глад поради чакане преди изпит, но още няма документ за това, та дано се размине.
Тази мисъл нещо не я разбрах, но като четях тази сутрин ми стана интересно. Два дни, от девет до един-един и половина.Едва ли някой ще умре от глад.
 Децата, които постоянно ходят по олимпиади и състезания живи да ги ожалиш. Подложени са постоянно на подобни преживявания. Отиват в осем, излизат в два...

# 66
  • Мнения: 227
В нашия инструктаж пише, че до 9.30ч. трябва да са заели местата си.

# 67
  • Мнения: 21 455
В този, който е качен на сайта на РИО - Варна, пише - не по-късно от 9:45.
http://rio-varna.bg/images/files/7_klas_nvo445.pdf

# 68
  • София
  • Мнения: 5 131
Не мисля, че шоколад или каквото и да било друго хапване е от полза. Особено шоколад. С хапването децата само ще се разсеят. Вероятността да оцапат бланката е голяма. Според мен е достатъчно само вода. Никой не е загинал без храна, за два часа и половина.

Последна редакция: вт, 10 май 2016, 21:31 от ganis

# 69
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Тази мисъл нещо не я разбрах, но като четях тази сутрин ми стана интересно. Два дни, от девет до един-един и половина.Едва ли някой ще умре от глад.
От осем. Не става дума за състезатели, а за всички деца, и не за състезание, а за изпит. Както не става дума и за изпита, а за чакането. Не става дума и за умиране, а за добра форма. Има разлика при толкова разминавания.

Нашият инструктаж е като публикуваното от РИО Варна от следващия ти пост. След него 8:30 беше стряскащо.
Скрит текст:
Никъде не съм коментирала моето дете също така. Нямам този навик. Ако е за него е само наша грижа. Ако е за всички се възмущавам публично.

# 70
  • Мнения: 21 455
От осем. Не става дума за състезатели, а за всички деца, и не за състезание, а за изпит. Както не става дума и за изпита, а за чакането. Не става дума и за умиране, а за добра форма. Има разлика при толкова разминавания.
О, те състезателите не са деца и състезанията и олимпиадите не са свързани с напрежение!  Grinning
Аз лично никъде не видях официална информация, че всички седмокласници трябва да се явят в цитирания от теб час в училище в деня на НВО по БЕЛ и математика.
Посочих като официален източник вашето РИО - Варна.
Скрит текст:
А и ти не пишеше за чакането, пишеше за храната. Ще оцелеят някак два дни без да се хранят между девет и един. Сигурна съм.

Последна редакция: вт, 10 май 2016, 22:03 от Дидева

# 71
  • София
  • Мнения: 3 824
Храната действа успокояващо и затова за децата, които са имали някакъв джънк на пробните, няма да е лошо да си имат по нещо в чантата.

Последна редакция: вт, 10 май 2016, 22:04 от Елл

# 72
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Точно както и аз писах - няма документ. Но пък писах за чакането и 8-13, а не 10-13.
За състезателите хич не си ме разбрала.
Възпитанието изисква, поне след като показах, че съм го прочела, да редактираш поста си.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Учител от училище Славейков, за Варна става въпрос ,  е казал , че вода и храна не се допускат на изпита. Часовници / ръчни / и телефони също. А дали има часовници във всички стаи където се провеждат изпитите ?
Също , че от Министерството имало препоръка към учителите да впишат като срочна ,  оценката от НВО по предметите .
И на мен ми се струва че е ранен часа 8,15 , при започване на изпита в 10,00 .

# 74
  • Мнения: 4 204
Много време му отделихте на часа за явяване.  Съгласете се, че ако детето ви се явява в друго училище може да загуби 15-20 минути лутане по етажите, питане, пренасочване. В самата стая проверка на имената, четене на инструктаж....сума ти процедури от страна на квесторите, вкл. раздаване на пликове и бланки, събиране на телефони.....поне час ще отнеме всичко. Е, презастраховат се малко като искат 15-30 минути още по- рано, но опита ми с деца показва, че това е правилно решение. Вечно има закъснели и неориентирани. И за да се избегне по- късното започване на матурата поради такива непредвидени неприятни обстоятелства хората са предпочели да обявят по- ранен час за явяване.
Не мога да си представя дори каква врява ще настане тук, ако не дай си Боже някъде изпита започне по- късно. Така, че по- добре да имат време без бързане да си подготвят документацията. 10-тина минутки за настройка и да се почват.
Също така ми се струва, че недоволството е само от страна на майките. Децата знаят, че на изпити се ходи по- рано. Дет се вика в училище ,за учебни занимания ги викат 15 минути по- рано.

За яденето писах- не го толерирам по време на сериозен изпит. Смешно ми е, че и на него му се отдели толкова време. И ми е много интересно, ако на някое дете режима му е да хапва в 12ч./7 клас  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes/ толкова ли ще го заболи коремчето и ще му прилошее, че докато пише преразказ ще си извади сандвича?!? По- скоро въобще няма да усети чувство на глад.

Днес записах синковеца за математиката в НПМГ. Ей, голямо обикаляне по улиците докато открия входа.

Общи условия

Активация на акаунт