Отговори
# 135
  • Мнения: 361
Shiker,много ти благодарв Simple Smile

# 136
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Калина според мен не е прекалено късно, но наистина е желателно глутена да се въведе в рамките на 7мия месец на детето .. той за разлика от другите храни се вкарва продължително и реално дали ще създаде проблем или не, не става ясно в момента на въвеждането, а известно време след това /около 12-13 месеца/ и точно това е идеята на фиксираното му въвеждане /което пак го прави различен от другите храни/ - да има време тялото или да го приеме или да го отхвърли преди да излезе от етапа на усилена имунна система, която и майката поддържа в случаите, когато бебето е на кърма ..

# 137
  • Мнения: 3 196
ShikeR, понеже имам едно брашно от елда, купено преди около 4 седмици, имаш ли представа колко му е срока на годност? Смляха ми го в магазина и съответно не е в оригинална опаковка и няма как да видя?
Ако не става за детето вече да го направя поне нещо за нас...

И да те питам за това басейнче от aliexpress помниш ли за колко време дойде? Уж пишеше 7 дни, а никакво го няма, а досега не съм поръчвала друго от там...
6 месеца е срока на отворено брашно от елда (или смляно такова, без да е минало термична обработка).

Басейнчето дойде за около 2 седмици, но реално срока е 45-60 дни, 7 дни е срока за обработка на поръчката и изпращането й. Вчера, например, дойдоха едни балони от друг продавач след 3 месеца и половина  ooooh! Чети отзивите, гледай задължително да има отметка на звздички, за да е с висок рейтинг самия продавач. Ако имаш въпроси относно поръчка в АлиЕкспрес ми пиши на лични да не спамим, ще помогна с каквото мога  Hug

# 138
  • Мнения: X
mecani, детето не е на кърма, така че при нас това няма връзка със срока на въвеждане. Мога да го започна или тези дни или чак средата към края на другия месец, тъй като ни предстои проба манту, а после 1 или 2 ваксини и то разпокъсани във времето, а не ми се иска да го почвам малко преди или след ваксина / проба. Освен да пробвам тази седмица  newsm78

А спазвате ли това да се дава всеки ден и как става това? Аз давам каша веднъж на ден (и то ако Симона поиска да яде) и за целта трябва да спра безглутеновите каши и да давам само глутенови ли? И също така сега ще започна с овесена каша, после примерно ръж, но по това време как продължавам да давам нови храни, едновременно ли?
Ох, не знам дали се разбира какво питам...а какво ще стане ако не спазвам това "правило" да го давам всеки ден за един месец?

ShikeR, мерси много  Hug явно аз не съм се задълбочила какво пише и помислих, че срока за доставка е 7 дни, което ми се видя много кратко, но все пак...ще го чакам, дано не дойде след 3 месеца, че вече няма да ни трябва  Crazy

# 139
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
спокойно можеш да замениш безглутеновата каша с глутенова такава и да я даваш всеки ден или ако желаеш да даваш безглутенова каша следобяд, да вкараш попара/кус-кус за закуска .. въвеждаш като нова храна първите 2 до 5 дни даваш само глутена като нова храна и всичко останало е вече познато за детето, след това можеш да даваш и нови храни .. и да, наистина е важно да го даваш всеки ден, заради различния начин, по който може да реагира организма на глутена в сравнение с другите храни ..

# 140
  • Мнения: 1 368
Притеснихте ме с този глутен сега Sad. Б. е на кърма, още каши не съм въвела, при всички случаи въвеждането на глутен ще дойде към 8,5-9 месеца. Ох, понякога се изтощавам от схеми и сметки кое, кога, как и защо. Още повече, че колкото повече чета, толкова повече противоречиви мнения и каша в главата.

Последна редакция: вт, 17 май 2016, 13:15 от ivivkata123

# 141
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Още повече, че колкото повече чета, толкова повече противоречиви мнения и каша в главата.
защото всяка държава има собствени идеи как да се хранят децата .. то в общи линии трябва да решиш кое първо ще вкарваш .. аз лично за себе си реших схемата да е зеленчуци /към момента това са тиква, тиквичка, картоф, морков, броколи, пащърнак, царевица, грах/ -> масло -> сирене -> жълтък /днес за първи път дадох 1/8, ще го въвеждам три дни, след това ще дам следващата храна и след това ще дам по 1/2 за два дни и оттам нататък ще го давам през ден/ -> глутен -> месо .. имам между другото и 3 плода въведени - ябълка, круша и банан, тях ги използвам за следобедно хранене - къде междинно, къде основно - зависи какво количество ще изяде дребосъка .. ако всичко върви добре някъде около 01.06. ще вкарам и глутена, а по това време Здравко ще е на 7 месеца и половина .. ако се случи нещо непредвидено ще действам на момента .. да ви кажа на мен ми е по-лесно да не правя планове, а малко да се нося по течението, щото така много притеснения си спестявам ..

# 142
  • Мнения: 264
Момичета малко съм объркана...
Нали сутрин и вечер трябва да даваме мляко - това добре. Ще дойде време да трябва да махна храненето с АМ в 15 часа - та с какво по дяволите да го заменя?  smile3529 Четох...четох...четох и излиза, че някъде бъркам и май ще трябва да разменя някое от храненията. Помогнете моля ви   smile3547
Това ни е режима:
8:30 - АМ
9:15 - малко плодово пюре
12 - зеленчуково пюре
15 - АМ
18 - каша
21 - АМ

# 143
  • Мнения: 3 595
В Германия го заменят с безмлечна каша с плод. Вечерната каша е млечна без плод. Само като идея.

# 144
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
това, което на мен ми каза доки като схема е:

рано сутринта - кърма
закуска около 8:30-9:00 - попара/кус-кус/каквото друго измисля като вариант
обяд - зеленчук с масло/сирене/жълтък/месо
следобед - плод като междинка на първо време и кърмене, а след това плод с каша/грис/нишесте или каквото друго измисля като вариант
вечеря - каша
за лека нощ - кърма

мен като цяло това изобщо не ме устройва, щото съм решила, че докато имам възможност ще кърмя и ще се постарая това да е максимално дълго .. засега като вкарам глутена ще вкарам попара за закуска към вече наличните на обяд зеленчук и плод за следобедна закуска, а другите ще ги задържа за още известно време .. просто не ми е достатъчно на мен да кърмя само сутрин и вечер .. просто аз си усещам детето, че не е готово за подобна стъпка .. дори сега след обедното хранене нарочно кърмя на следващото, защото детето е неспокойно и притеснено и дори вече нахранен, продължава да стои на мен само и само за да ме усеща .. честно казано понякога се чудя тия доктори дали са забравили как е било с техните деца, че така бързат с всичко .. все едно някой цял живот само на мляко е останал Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 145
  • Мнения: X
mecani, благодаря! Аз засега и да искам трето хранене не мога да заместя, защото често нямаме дори 2 хранения на ден с твърда храна. Ако яде пюре, не иска каша и обратно. Днес яде и двете, но това е някакво супер изключение! Затова и не знам дали ще мога всеки ден да давам глутен.

Успокоявам се, че повечето хора изобщо не го знаят това, не го спазват и нямат проблеми  Laughing ама като го знам и някак все ще го мисля.

Може би все пак ще се разбързам с глутена и ще го въведа другата седмица колкото и да не ми се иска  Rolling Eyes

Baby-G, ние режим точно нямаме, но ориентировъчно сега се храним така:

07:00 - часа АМ
10 :00 часа - малко плод + АМ (понякога само АМ ако много й се спи)
13:00 - 13:30 - часа  месно - зеленчуково пюре (чисто зеленчуково не близва)
16:00 часа - млечна каша с плод или АМ ако откаже кашата
19:30 часа - АМ

Часовете са + - 30 минути горе - долу.
Когато дойде време да заместя храненето в 10:00 часа мисля да бъде с кисело мляко с плод или йогурт, по - нататък може и извара с плод (но това най - рано на 8 - 9 навършени месеца). Другият вариант е както казва mecani с кус - кус, грис, попара или пък отново с каша. Просто аз не искам да давам два пъти на ден зърнени храни (поне засега така мисля) и затова съм измислила това. Но ако не я засища или не й харесва ще давам каша и подобни... bouquet

# 146
  • Italia
  • Мнения: 705
И Йоана горе-долу е на този режим. Сутрин кърма. Преди обяд малко плодово пюре. На обяд местно-зеленчуково пюре. Слетобяд кърма. Вечер каша,безмлечна с плод. За лека нощ кърма..през нощта( все по често) кърма. И аз още не искам да заменям кърмата слетобяд. Много малка ми се вижда още. А и по този график е наддала добре този месец,затова ще продължа така. Но като дойде време да я заместя,ще го направя с попара или макаронките на Плазмон  Thinking

# 147
  • Мнения: 1 735
Отчет от днешната консултация: +4см(69см)/800гр (7800) Малко се бях попритеснила, щото миналия месец беше наддала 230гр. Жалко, че я нямаше лекарката, и минахме само с мерки и теглилки. Исках да я попитам относно новите храни,с които да захраня. Все пак очаквам среща след няколко дни, че ни остава хепатитната ваксина да поставим.  Иначе храненето ни изглежда така:
8-9ч. Каша(направена от около 80мл вода ) слагам и плод малко,че да хапне
12ч. Пюре(и вече почвам да давам и по малко супа)
Ако е будна към 14,30яде 60мл АМ, ако пък спи яде в:
16ч. Каша пак с 80мл вода, която не изяжда+ АМ60/90мл
18ч. АМ 120мл
20Ч. АМ-120мл
22Ч АМ-120/150мл
През нощта кърмя веднъж.
Режимът й е странен,но тя си го прави така. Сутрин не иска повече от 80мл АМ и реших, да е млечна каша-щом като е малко количество,поне да я засити, че преди 12 не яде друго.

# 148
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
Калина абсолютно достатъчно е и една бисквитка да му дадеш на бебока да се бори с нея през деня, за да се води, че си дала глутен Peace

# 149
  • Мнения: 3 595
Аз май съм писала ама при нас е горе-долу така сега след местенето на кашата:

8-9 кърма (според посленото нощно кърмене)
12 - зеленчуково пюре (с месо) около 180-200 грама
15:30 - кърма
18:45-19:00 - млечна каша около 150-170 грама
20:00 за лека нощ кърма (не суче много, но мисля поне около 70 мл изпива)
+ две нощни кърмения, които се падат различно всяка нощ


Тоест 7 хранения за деня. Следващия месец трябва да замествам следобедното с безмлечна каша с плод, мисля в началото да въвеждам плодове само и да давам не повече от 50-70 грама, като после докърмям и като въведа няколко плода към средата на месеца вече да започна с каша да ги давам.

Като цяло и аз се обърквам, в Германия схемите са едни, в България други, не знам кое е правилно и кое не, чета чета и човек може почти всеки избор да аргументира добре. Така че говорих с педи и реших, тя примерно настояваше да въведа месо, въпреки че тук не проверяват хемоглобин, а и аз и казах, че в България е по-късно. Малко мисля да модифицирам немската схема, няма толкова рано да въвеждам нашето готвено ядене вероятно, както и според немската схема сутрин и вечер след 10-тия месец храненето се състои от филия намазана с крем сирене или масло плюс чаша мляко. Не мисля да давам нещо такова, попара е едно, топличко, вкусно (поне на мен ми беше като малка  Mr. Green) ама филия с масло... че и за вечеря. Да му се отще на детето да вечеря.

П.П. - сега като гледам всъщност с на Мецани схемата на хранения много си приличаме.

Общи условия

Активация на акаунт