В ЮНСКАТА група настава оживление, всяка мама се стяга за родилно отделение

  • 59 502
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Миналият път пих Диаспорал- добре действа. Аз спрях Магнерот-а, няма за кога, време е. Всичко е готово, багаж и т.н. Остава само да наглася за каката и за мен дрехи за изписването. Момичетата с първо имайте предвид и това, че гордият татко ме остави да се прибирам от Родилното по джапанки! За снимките поне сестра ми ми даде нейните сандали, ама те с три номера по-малки Simple Smile Не съм била казала, че и обувки ще ми трябват- все едно не ми взе лично той цивилните дрехи, та не знае, че останах по нощница и джапанки ooooh!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 422
Миналият път пих Диаспорал- добре действа. Аз спрях Магнерот-а, няма за кога, време е. Всичко е готово, багаж и т.н. Остава само да наглася за каката и за мен дрехи за изписването. Момичетата с първо имайте предвид и това, че гордият татко ме остави да се прибирам от Родилното по джапанки! За снимките поне сестра ми ми даде нейните сандали, ама те с три номера по-малки Simple Smile Не съм била казала, че и обувки ще ми трябват- все едно не ми взе лично той цивилните дрехи, та не знае, че останах по нощница и джапанки ooooh!
Дрехите и обувките ми за изписването са в един плик. Дрехите на малката са в сака. Simple Smile А баткото и каката са големи и сами си приготвят дрехите. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 026
Здравейте и честита ни нова тема!
 И аз да се отчета..
Вчера (11.05) бях на преглед в клиниката, в която ще раждам. Оказа се, че или не са го измерили правилно последния път, или за две седмици бебето е качило само 50-60 гр  Shocked
Както и да е - бебчо си е в нормите, нито е по-малък, нито е по-голям (както излезе предния път).
Реждането ми за сега си остава естествено, въпреки луксацията, която съм имала - доктора смята, че няма проблем.

На всичкото отгоре вчера бях с почти постоянни, неболезнени контракции и сега до 20сти трябва да пия двойни дози Магнерод (3х2), защото имам и скъсяване на шийката на матката (30%)  ooooh!

edit:
И покрай всичко останало, забравих да се похваля за новата придобивка - влюбена съм Simple Smile


Последна редакция: чт, 12 май 2016, 14:08 от anelia_888

# 48
  • Мнения: 417
Здравейте коремчета Simple Smile
Да дам отчет от последния ми преглед днес : пуснаха ми изследванията, дадоха ми документите за раждането, болничния също ....отделно днес ми е последния ден от майчинството с баткото - утре маймунката става на 2 годинки Simple Smile  Бебка е наред - все така с главата надолу не че има значение де  - ще бъда секцио пак ...плацента 1 към 2ра степен, тежи 2680гр - точно толкова се роди баткото в 38ма гс а днес съм 34+4гс, +2 кг до сега. Не вярвах че може да мине 3 кг ама май може и да стане.  Heart Eyes
В понеделник мм ще ходи да ми вземе само резултатите от изследванията и на обяд ще имам среща със лекарката която ще ме кълца да определим дата.
Утре ще щурмуваме Хиполенда за всичко дето ми е останало в списъка - вчера го прегледах и добавих каквото се сетих  та да съм подготвена като отидем.  Mr. Green
аnelia_888 честита количка!  1stroller Много разходки да направите с нея! Simple Smile
За размерите на дрехите...просто не е истина - всеки си шие как му падне. То и с обувките дори за мен е така - по различните магазини и марки варирам до 1-2 номера което е просто абсурдно! За това както и друг път съм казвала- само от едно място пазарувам дрехи и знам че си отговарят както трябва.  Peace
Kristya тоновете се плащат отделно. Не са по ЗК. Обикновено около 20 лв струват на повечето места. Поне на мен на 2 места ми обявиха тая цена.

# 49
  • Мнения: 151
Благодаря ви за отговорите за маст-а , в крайна сметка ще пробвам и аз да видя как е  Laughing 
Ще сложа нещо за аромат към нея , за всеки случай  Flutter

От няколко дена очудващо сутрин успявам да поспя до 9-9:30 . И се пробуждам само по 2 пъти на вечер .
Почва да ми тежи , не мога да си намеря място в леглото , на стола  Rolling Eyes , коремчето ми вече често се случва да е твърдо хихихих , малката е доста активна .  preggo

# 50
  • Мнения: 12
Благодаря ви за отговорите за маст-а , в крайна сметка ще пробвам и аз да видя как е  Laughing 
Ще сложа нещо за аромат към нея , за всеки случай  Flutter

От няколко дена очудващо сутрин успявам да поспя до 9-9:30 . И се пробуждам само по 2 пъти на вечер .
Почва да ми тежи , не мога да си намеря място в леглото , на стола  Rolling Eyes , коремчето ми вече често се случва да е твърдо хихихих , малката е доста активна .  preggo

Не знам за свинската мас, но аз използвам кремчето на Мустела и съм много доволна - засега нямам нито една  Praynig Praynig Praynig, въпреки че май имам някакво предразположение.
Пратиха ме на тонове за първи път миналата седмица - тогава бях 34-та г.с., взимат ми по 20 лева на запис. Консултирала съм се с няколко специалиста и всички ми казват, че е добре да се мерят веднъж седмично или поне веднъж на две седмици. Идеята е да се види сърдечната дейност на бебинка, но и как реагира на контракции. Принципно, колкото повече информация има за протичането на бременността, толкова по-добре.

# 51
  • Мнения: 1 976
На тема матрак съм и съм в голяма чуденка. Вие какви матрачета взехте.Харесах с кокос,защото е твърд,еко и не знам какво си,но ме притеснява евентуална алергия към кокоса. Бяха ни дали един ползван,но като му свалих калъфа и яко се разкихах. Не знам дали е от кокоса или от "старост"... Преди 10 години нямам спомен какъв бяхме взели за сина ми. Не беше с кокос със сигурност,но дали е бил полилатекс или друг не помня.

# 52
  • Мнения: 76
Здравейте и от мен! Честита нова темичка! С пожелание всички мами да изкарат до края с бебчетата и после да оправим времето с количките и бебоците навъън!
Ние сме почти готови със всичко за пазаруване, останаха ми превръзки за болницата и стягащото бельо, което май ще взема след раждането. Термина ми е 28.06, като ще бъда секцио. Шийката ми е 5мм от средата на седмия месец и лежа от тогава(сега съм средата на 8-мия). Пия една шепа хапчета, които свършват след 6 дни и вече мога да го карам по-леко. Днес ходих да си взема баткото от училище с колата лекичко бавничко и вс беше наред. И ние взехме Тео бебе прах и бочко за съдовете. И с баткото съм ги ползвала и не съм имала проблеми.

# 53
  • Мнения: 10
Момичета, здравейте. Кскво мислите за този матрак?  Една мама го беше споменала преди време и на мен ми изглежда добре. Ще се радвам да споделите мнение Simple Smile http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-krevatcheta- … zzle-60-120-10-sm

# 54
  • Мнения: 22
Честита тема и нека бебетата започнат да валят сега Wink. И аз да дам отчет на 4 бях на запис на тоновете бебо беше доста активен,  на 18 съм на преглед и запис и ще говорим за предстоящото раждане с лекарката ми, за упойка и т.н.,иначе термина ми е на 6,6,2016 г., но се надявам към края на месеца да си гушкам бебчо вече  Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 417
Hipo за кокосовите матраци нямам мнение . Баткото е с  такъв и съм много доволна : http://magniflex.bg/products/bambino/baby. Сега за бебка взехме друг от пяна  по-тънък защото за разлика от батко си който е в дървена кошара тя ще е спинка в сгъваема. http://-spam-/producti.html?page=shop.browse&category_id=220.
Момичета вие говорихте ли вече с бъдещите педиатри?Ако не сте да напомня тогава  Hug Ние нашта я уведомихме за ориентировъчната дата ама се оказа че няма да е тука ами на почивка и ще дойде после. То не че има какво да ми каже ново ама все пак ...нали трябва да си вземе 20-те лв за услугата ....Яд ме е, че по закон е безплатно а те си правят каквото искат но това е положението ... Crossing Arms #2gunfire

Последна редакция: чт, 12 май 2016, 17:41 от zeldelina

# 56
  • Сф
  • Мнения: 4 770
Момичета, здравейте. Кскво мислите за този матрак?  Една мама го беше споменала преди време и на мен ми изглежда добре. Ще се радвам да споделите мнение Simple Smile http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-krevatcheta- … zzle-60-120-10-sm

Ние взехме такъв, но нямам впечатления, все още нямаме бебе, което да спи на него Simple Smile Магнифлекс ми идва множко, а и не мисля, че бебето ще усети разликата. За по-евтините четох, че се деформирали и ми се видяха по- ниско качество. Този бил португалски, Магнифлекс ги внясали в БГ и са оптимални за цена- качество. Утре има 26% намаление, така че излиза супер цената.

# 57
  • Мнения: 10
И аз мисля утре да го взема Simple Smile дано бебка остане доволна Simple Smile)

# 58
  • Мнения: 151
http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-krevatcheta- … i-pjana-60-120-sm

На този матрак се спряхме ние и мислим утре да го вземем , може да се използва от двете страни и се надявам да и хареса на бебка  Flutter Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 976
Благодаря,че се отзовахте на питанката ми за матрака Simple Smile. Утре и ние ще посетим Хиполенд и ще мога и на живо да видя за каво иде реч Simple Smile.
За педиатъра и аз цял ден си мисля да ви пиша за напомнянка,че тези неща покрай другите емоции може и да се забравят. Утре ще ходя за други неща при нашия и ще свърша и тази работа,че времето си лети.

Общи условия

Активация на акаунт