Астрология за начинаещи (да заповядат и напредналите) - 6 тема

  • 42 564
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 359
Плутон кой дом управлява? Има ли аспект между Плутон и Сатурн в наталната карта?

# 706
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
бихте ли дали интерпретация за опизиция тр.Плутон в 5ти дом на наталния управител на 5ти дом (Сатурн)  Praynig

Вероятно човекът ще бъде изправен пред избор - или/или; Сатурн изисква да се ликвидира и разруши излишното - това, от което нямаме нужда, дори да е болезнена жертва. Плутон дълбае бавно и постепенно - прочиства в дълбочина. Така на парче е трудно да се каже. Такава опозиция продължава няколко години - заради скоростта на Плутон. Още повече, че У5 е заточен, ако говорим за наши дни - Плутон е в Козирог - щом опонира Сатурн, значи той е заточен в Рак .... Може би има нужда да е изявен лидер в социалната среда, а не се получава съвсем по плана; или не получава вниманието, обичка, която желае и усеща глад. Един транзит на Плутон може да действа отрезвяващо - по болезнен начин.

Ако иде реч за сега - да не забравяме и мунданната квадратура - Сатурн/Нептун, която също действа отрезвяващо и погубва илюзии.

ако Сатурн или Плутон участват в тежки фигури в натала - примерно тао - със засягането на една от точките във фигурата - се активира цялата фигура/аспект/стелиум  Peace

# 707
  • При децата ми
  • Мнения: 6 072
Какво е мунданна и тао? Blush Тао го разбирам, като лоша фигура в картата?

# 708
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Мунданна е звездната обстановка в момента, а тао-то е фигура, не е лоша, конструктивна е  Peace

# 709
  • При децата ми
  • Мнения: 6 072
Мунданна е звездната обстановка в момента, а тао-то е фигура, не е лоша, конструктивна е  Peace

Благодаря Алена! Hug

Последна редакция: ср, 10 авг 2016, 09:50 от Hrispa76

# 710
  • Мнения: 7 746
благодаря, Алена, знаех си че няма да ми хареса  Simple Smile

транзитния ми Юпитер влвезе във втори дом и за пръв път от две години свалих 3 кг .... остават още 12 Praynig
хич не го вярвах това за първия дом и Юпитер в него

# 711
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Хм, ах Simple Smile за теб ли става въпрос Simple Smile Ами той Плутон тази есен за последно влиза в опозиция на твоя нат.Сатурн  и вече ще се отмести напред Simple Smile Общо взето по този аспект - каквото било-било, сега при последното докосване - може да има финални щрихи и преговор на наученото.

А относно килограмите - не само, че Юпитер излиза от 1 дом, но и Венера е там - тя обичано носи промяна Simple Smile Гледам как ти влизат в картата и  предстоящите лунации - август и септември, затъмненията - ами порадвай им се от сега  Blush ако вече не си го направила  Blush

# 712
  • Мнения: 10 012
Един транзит на Плутон може да действа отрезвяващо - по болезнен начин.

Ако иде реч за сега - да не забравяме и мунданната квадратура - Сатурн/Нептун, която също действа отрезвяващо и погубва илюзии.

ако Сатурн или Плутон участват в тежки фигури в натала - примерно тао - със засягането на една от точките във фигурата - се активира цялата фигура/аспект/стелиум  Peace

Транзита на Плутон в Козирог е до 2024. Дотогава ли ще дълбае? Това е доста неприятно....

Какво означава тежка фигура? Квадрати? И двата при мен образуват такива. Плутон с Асцедента ( а съм скорпион), и Сатурн с Уран.

От това което прочетох за моите аспекти досега ми се изправи косата.  Shocked Сякаш вселената ме е взела под прицел. Но пък съм все още жива. Laughing Май няма да е задълго....

# 713
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Плутон се движи много бавно и когато направи аспект към натална планета - той е в орбиса 2-3 години. След това е в същия знак, да, но вече не прави аспект към планетата. Придвижв се напред и може да направи друг аспект.

Например при мен направи съвпад с МС, после със Слънцето, след това застана на върха на тао - съвпад с Меркурий и К11 и квадрати към Юпитер и Плутон. На всяка точна се застоява 2-3 години, заради ретроградието. Активен сега ми е секстил към АС, догодина ще ми остави намира тао-то и ше направи и секстил с Венера, с която са във взаимна заточена рецепция. Като приключи с нея - следва секстил със СЛВ ....

Плутон се движи и по пътя си аспектира обекти в картата, но ако аспект на Луната трае часове, на Венера и Марс - ден-два, то при Плутон - продължават 2-3 години за 1 точка.

# 714
  • Мнения: 7 746
Alena, какво ти се случи на съвпада?
като тръгне директен при сестра ми застава на МС, а в момента й прави квадрат към Венерата в 12ти дом
при не я големите трансформации са наистина големи и малко съм се напрегнала, нищо че само хубавите неща й написах  Rolling Eyes

# 715
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Избягах от сватбата  Rolling Eyes (не се майтапя Simple Smile  ) За хубаво беше. Не обичах човека, а той ме боготвореше. Мислех, че с времето ще го обикна, ще свикна, че разумът властва на сърцето, но винаги то има последната дума ... Не съм съжалявала никога, освен за това, което причиних на родителите си, защото шокът за тях беше огромен.

# 716
  • Мнения: 7 746
ОМГ  Laughing smile3544
от трансформация, клоняща към катастрофа като че ли се страхувам,
дано и при нея е на хубаво  Flutter

# 717
  • Мнения: 2 122
Транзитите на Плутон имат свойството да придават трагичност и безнадежност на събитията, които обаче после, от позицията на времето се оказват дар Божи Simple Smile Изобщо транзитите на тежките планети това правят - разчистват ненужното. От нас зависи как гледаме на нещата и как възприемаме кризите в живота си, и да ги използваме градивно. Те ни дават яснотата колко малко неща в живота ни са истински важни.

# 718
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
ОМГ  Laughing smile3544
от трансформация, клоняща към катастрофа като че ли се страхувам,
дано и при нея е на хубаво  Flutter

 Rolling Eyes то беше за хубаво - оперира и отстрани излишното Simple Smile И сигурно е имало много други паралелни аспекти, не съм гледала в детайли Simple Smile

Пусни ми данните на сестра ти, ако не са тайни Simple Smile  Peace

# 719
  • Мнения: 7 746
благодаря, a.l.e.n.a  bouquet

Последна редакция: чт, 11 авг 2016, 11:31 от Herzen

Общи условия

Активация на акаунт