Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 34

  • 72 368
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 026
Здравейте дами!  bouquet
Писах преди месец, когато видях двете чертички. Тогава получих бързи и подробни отговори, и сега отново съм в чуденка. По последен цикъл трабва да съм 9гс+4, но тъй като все още не съм ходила на преглед, не знам дали всичко е наред. Не живея в България и тук преди 13-14гс не преглеждат.  Сега да попитам това което ме интересува.
Живот и здраве 14гс+4 ще съм си в Б-я и първата ми работа е да отида на преглед.
Може ли 15гс. да се направи първата ФМ и БСХ ( за бсх не съм сигурна, дали ще го направя)? Достоверни ли ще са резултатите от ФМ в тази седмица?
Макар че аз мисля, че не си отговаря на седмиците, по последния цикъл, защото винаги съм била с по-дълъг цикъл 30-33 дни. Преди 2г и овулация следях няколко месеца, чрез температурния метод и беше късна. Така че може и 13+ да съм като се прибера в Б-я.
И последен въпрос:
При втора бременност прави ли се отново обременяване с глюкоза? С първата всичко беше наред, теста го правихме началото на 2015 г.
Благодаря предварително на всички отзовали се!  Hug

Здраавей. Моята 1 ФМ и биохимичния скрийнинг ги правих в 13 г.с., но мисля, че и в 15 не е късно.

# 76
  • Мнения: X
Ранната ФМ се прави в 11-14г.с. Естествено може да се направи и по-късно, въпросът е доколко вече ще са верни резултатите. Лекарят, който ще ти я прави ще ти ги каже тези неща най-точно.

# 77
  • Мнения: 700
Здравейте дами!  bouquet
Писах преди месец, когато видях двете чертички. Тогава получих бързи и подробни отговори, и сега отново съм в чуденка. По последен цикъл трабва да съм 9гс+4, но тъй като все още не съм ходила на преглед, не знам дали всичко е наред. Не живея в България и тук преди 13-14гс не преглеждат.  Сега да попитам това което ме интересува.
Живот и здраве 14гс+4 ще съм си в Б-я и първата ми работа е да отида на преглед.
Може ли 15гс. да се направи първата ФМ и БСХ ( за бсх не съм сигурна, дали ще го направя)? Достоверни ли ще са резултатите от ФМ в тази седмица?
Макар че аз мисля, че не си отговаря на седмиците, по последния цикъл, защото винаги съм била с по-дълъг цикъл 30-33 дни. Преди 2г и овулация следях няколко месеца, чрез температурния метод и беше късна. Така че може и 13+ да съм като се прибера в Б-я.
И последен въпрос:
При втора бременност прави ли се отново обременяване с глюкоза? С първата всичко беше наред, теста го правихме началото на 2015 г.
Благодаря предварително на всички отзовали се!  Hug

Обременяването с глюкоза се прави по преценка на лекаря, т. е. не е задължително /поне в България е така/. Ако преди си имала ГД може би ще ти направят пак.

# 78
  • Мнения: 269
Аз знам, че нухалната транслуценция изчезва след 13 г.с., което е и причината да ги правят толкова рано  Peace Най-добре е да се попита лекар просто.

# 79
  • Мнения: 539
Здравейте bouquet Настанявам се при вас.
Искам само да ви питам за 1вия преглед (потвърждаване на бременността) има ли огромно значение коя е болницата/МЦ? И още - аз съм здравно осигурена, но по всички сайтове на различните болници си има ценоразписи. С направление ли се ходи?

Извинете ме за лаишките въпроси, но всичко ми е изключително ново и объркано ooooh!

# 80
  • Мнения: 628
Здравейте bouquet Настанявам се при вас.
Искам само да ви питам за 1вия преглед (потвърждаване на бременността) има ли огромно значение коя е болницата/МЦ? И още - аз съм здравно осигурена, но по всички сайтове на различните болници си има ценоразписи. С направление ли се ходи?

Извинете ме за лаишките въпроси, но всичко ми е изключително ново и объркано ooooh!
За потвърждаване на бременността няма значение в коя болница/мед.център ще идеш. Важното е да те прегледа добър доктор  Peace А дали в частна клиника може да те прегледат с направление, си зависи от самата клиника - дали работят по Здравна каса или не. Просто си избери клиниката, обади се и попитай дали работят и със ЗК. Аз например си следя бременността в частна клиника, която обаче има подписан договор и със ЗК и се записах за Женска консултация с направление от ЛЛ. Ходя всеки месец или по-често (когато се налага) и не плащам нищо, а всеки път ме гледат с видеозон... Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 156
Не знам дали тук говорих с някой за възглавници. Вижте https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=166&pid=49649&sgid=166
Аз имам тази и е намалена още повече в айко

# 82
  • Мнения: 1 933
Не знам дали тук говорих с някой за възглавници. Вижте https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=166&pid=49649&sgid=166
Аз имам тази и е намалена още повече в айко

Тук говорихме.  Simple Smile
Мерси за инфото.

# 83
  • Мнения: 1 156
Момичета, пуснах да си пробвам кръвната захар на баба на апарата.ама не на гладно даже след две бисквити.беше ми 8.8. Яла съм и сладолед днес. Дали не е висока ?

# 84
  • Мнения: 10 874
Момичета, пуснах да си пробвам кръвната захар на баба на апарата.ама не на гладно даже след две бисквити.беше ми 8.8. Яла съм и сладолед днес. Дали не е висока ?
Затова се мери на гладно. Бисквитите и сладоледът са повлияли на резултата.

# 85
  • Мнения: 1 933
Момичета, пуснах да си пробвам кръвната захар на баба на апарата.ама не на гладно даже след две бисквити.беше ми 8.8. Яла съм и сладолед днес. Дали не е висока ?

Резултата ти не е реален. Висок е, но това е заради бисквитите. Отиди си сутрин на гладно в някоя лаборатория и си пусни кръвна захар. Вечерта преди изследването трябва да си яла преди 20ч. Ако резултата ти е под 5.1 значи всичко е наред.

# 86
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Момичета, пуснах да си пробвам кръвната захар на баба на апарата.ама не на гладно даже след две бисквити.беше ми 8.8. Яла съм и сладолед днес. Дали не е висока ?
Затова се мери на гладно. Бисквитите и сладоледът са повлияли на резултата.

+1  Peace

И аз съм си го правила този експеримент и показа към 8  ( беше следобед ). След няколко дни, вече на теста от лабораторията беше 5  ( като тогава аз, идиотката се бях натъпкала с шоколадови бисквити вечерта  Embarassed)

# 87
  • Мнения: 1 156
А от вена или пръст?

# 88
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
От вената взимат в лабораториите.

# 89
  • Мнения: 1 156
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт