Барселона - тема 7

  • 113 620
  • 779
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 16 876
3 и 1/ 2 дни  Simple Smile
Но понеже има и други нещица да се видят на върха, та реших да отидем.

# 706
  • София и наоколо
  • Мнения: 53
Здравейте, другата седмица ще бъдем 4 дни в Барселона от 16.03. до 19.03. Искам за първия ден да купя билети за хоп он-хоп оф бусчетата. Не можах да открия дали на 16.03 на Бус Туристик вече работи и зелената линия. Пише, че през 2016 е работила от 18.03., но няма период за 2017.
Ако на 16.03. все още не работи зелената линия, ще купя билети съответно за Сити Буса, там и двете линии работят. Благодаря предварително на отзовалите се. 

# 707
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 560
Момичета , някой знае ли, кои музеи в Барселона са безплатни , първата неделя от месеца ??

# 708
  • София
  • Мнения: 6 574
Здравейте, другата седмица ще бъдем 4 дни в Барселона от 16.03. до 19.03. Искам за първия ден да купя билети за хоп он-хоп оф бусчетата. Не можах да открия дали на 16.03 на Бус Туристик вече работи и зелената линия. Пише, че през 2016 е работила от 18.03., но няма период за 2017.
Ако на 16.03. все още не работи зелената линия, ще купя билети съответно за Сити Буса, там и двете линии работят. Благодаря предварително на отзовалите се. 
Червената и синята са абсилютно достатъчни за 2 дни. Зелената не е нищо особено.

# 709
  • Мнения: 454
Момичета , някой знае ли, кои музеи в Барселона са безплатни , първата неделя от месеца ??
Има ги подробно на 1 страница, музеи в Барселона, с безплатен вход в неделя след 15 ч, както и списък на музеи с безплатен вход всяка първа неделя в месеца.

# 710
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 560
О , благодаря ти много , novak555 !! Hug

# 711
  • Мнения: 275
В началото на май ще посетим Барселона за 4 нощувки. Ще отседнем в този хотел http://www.hotelautohogarbarcelona.com/en/hotel-auto-hogar/ - мисля, че локацията му е много добра. Попрочетох доста от тази и миналите теми и естествено всичко ми е все още  #Crazy
Тъй като ще сме група от 10 човека и все още четем и проучваме какво ще посещаваме, първото което ни изникна като въпрос е Т10 ли да вземем или  HOLA BCN 4. Холата за 4 дни е 27Е на човек, а така като гледам набелязаните обекти по 2 т10 би трябвало да ни стигнат  newsm78, то не че с 7-8е ще си решим всички проблеми, но като чета тук все препоръчвате Т10. Холата важи ли аеробуса от летището?
От ТА предлагат индивидуален трансфер 25е на човек в едната посока струва ли си да се плаща или бихме се справили и сами?

# 712
  • Мнения: 16 876
Здравейте, пътуването ни наближава и правя график и маршрути Simple Smile
Искам да попитам нпкой посещавал ли е пистата на формула 1, когато не е провеждано съзтезание? - Има ли смисъл да отидем до там, без съзтезание - ще можем ли да видим нещо или само отвън, /т.к. е доста далече/ ?

И само за потвърждение - мога да използвам Т 10 за придвижване с ренфето от площад Каталуния до Барселона Сантс, нали?

# 713
  • Мнения: 165
25евро за трансфер в едната посока е абсолютен обир. Не се притеснявай, ще се оправите много лесно и сами. За мен най-добре би било с Аеробуса до площад Испания и от там с линия L3 (зелената) на метрото, след две спирки слизате  точно пред хотела на станция Paral-lel. Абсолютно съм за Т10 - ние бяхме 4 човека и за седмица 3 такива ни бяха предостатъчни.

Последна редакция: нд, 12 мар 2017, 18:04 от pixi

# 714
  • София
  • Мнения: 1 951
От ТА предлагат индивидуален трансфер 25е на човек в едната посока струва ли си да се плаща или бихме се справили и сами?
С такси би ви излязло по-евтино от цената на този безумен трансфер. За 10 човека вероятно ще трябват 3 таксита. Цената е около 30 € за едно.

# 715
  • Мнения: 454
Категорично 25 евро на човек от летището си е обир. Едно Т10 става за всички,  първо влакът до Sants Estacio и  за две, три спирки зеленото метро L3 до Paral-lel  Peace

Последна редакция: пн, 13 мар 2017, 06:48 от novak555

# 716
  • софия
  • Мнения: 56
С аеробуса от летището, който спира на 3- 4 определени спирки.Една от тях е Пласа Еспания.Спира и на Пласа Каталуния.Цената на билета беше 5 и нещо евро на човек. А от там метро да искаш.Ние така направихме, тъй като с влака ми е малко замотано.
Новата линия на метрото, която има спирка и на терминал 1 и на терминал 2 се заплаща отделно.Не можеш да минеш с Т10.

# 717
  • Барселона
  • Мнения: 23
Здравейте! Търся си момиче, което да дойде да живее в Барселона за 3 месеца, като в замяна на всички необходими условия и малко заплащане, ще помага с децата и домакинската работа. Публикувах обявата в сайта ми "За Барселона", но там срещнах много лоши коментари относно заплащането. Истина е, че в Испания заплатите са много по-високи, но коментиралите не разглеждат ситуацията от всички страни. Имам предвид, че ако трябваше да плащаме пълна заплата на това момиче и да си плаща тя сама разходи по квартира, храна и т.н. реалните й приходи биха били същите, ако не и по-малки...Не знам какво ще кажете вие, само моля не критикувайте условията. Това е, което можем да предложим. Ако познавате някое подходящо момиче, ще съм благодарна да споделите обявата. Самата обява може да я намерите в сайта ми в "Полезно" от главното меню, след това в "Обяви" със заглавие "Търси се момиче за помощ в домакинска работа и гледане на 2г. дете в Барселона".
 bouquet

# 718
  • Плевен
  • Мнения: 858
Здравейте и от мен. През лятото ни предстои престой в Барселона за по 1 ден преди и след круиз. Искаме евтина нощувка, ще сме с децата. Харесах Pension Ciudadela и въпросът ми е някой от пишещите тук дали е отсядал там? Малко ме притеснява, че е с обща баня, но за 1 нощувка, мисля, че няма да е проблем а и ми харесва, че е на хубаво място. Въпросът ми е може ли да се резервира през Букинг с дебитна карта, че там ми изписа, че трябва да е креднитна, а ние нямаме, досега всичко си плащам с дебитна.
Благодаря за отговора!

# 719
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аз нямам кредитна, а многократно съм резервирала. Някои хотели обаче правят преоторизация на картите, т.е.теглят някаква дребна сума и после я връщат обратно, за да са сигурни, че резервацията не е фантом. Не всички дебитни карти обаче позволяват такава транзакция.

Общи условия

Активация на акаунт